Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretném tudni, milyenek a tapasztalatok arról, ha időseknek idegenek, önkéntesek vásárolnak? fórum

Szeretném tudni, milyenek a tapasztalatok arról, ha időseknek idegenek, önkéntesek vásárolnak? (beszélgetős fórum)


1 2
41. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Hmkati)
2020. márc. 26. 11:52

Hát igen, eddig mindig azért voltak korholva, hogy ne legyenek naívak, ne bízzanak meg idegenben. Most meg azért, ha nem bíznak meg az idegen, (állítólagos) segítőkben.


A hétköznapokban eddig csak nagyon véletlenül segített az öregeknek bárki is, inkább csak szidták őket, mit totyog, miért reggek v. délután v. este megy ide-oda.


Most meg már ha levegőzne kicsit, azért leordítják a fejét, meg a fene nagy féltés ürügyén is csak szapulják őket. Ez is csak arra jó, hogy megint az öreg legyen a bűnbak.

40. michelle.r (válaszként erre: 38. - Hmkati)
2020. márc. 26. 10:56
Nem hirtelen toborzott önkéntesek, ezek az emberek nem most lettek hirtelen ilyen jó fejek, korábban is végeztek önkéntes munkát. Vannak persze újak, de a többség nem ma kezdte.
39. michelle.r (válaszként erre: 34. - Vidéki3)
2020. márc. 26. 10:55
Igen, Buda. Úgy tűnik, itt egészen jól sikerült a szervezés. Bár nem találtak/tunk - mert próbáltam segíteni - bankot aki partner lett volna az önkéntesek azonosításában.
38. Hmkati (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2020. márc. 26. 10:52
Bizony tartanak tőle az idősek. Pláne vidéken. nálunk Másfél hétbe telt míg megszervezték a segítőket. Addig maguk vásároltak. Viszont ezért elmondták őket mindennek. Most azokban kellene megbízni, kik korábban szidták őket. Illetve rájuk bízni a számla befizetést. Gyógyszerkiváltáskor meg a TAJ-számukat, KGY-igazolványt kiadni a kezükből. Édesanyám sem meri meg tenni, így én intézem neki és más szintén bizonytalan időseknek kerekes székkel. Akikét én intézem régebbről ismerjúk, megvan a bizalom. Míg a hirtelen toborzott önkéntessel hiába él egy faluba, nem ismeri annyira hogy bízzon benne.
37. vidéki3 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2020. márc. 24. 15:01

A liftig sem megyek, lassan egy hete.

Egyébként igen, sokan másképp gondolkodnak.

Múlt csütörtökön voltam egy rövid sétán, messziről integetett az alattam lakó. Este írt üzenetet, hogy szívesen bevásárol. (Magyarul ne lődörögjek, ha nem muszáj ;-))). Nem sértődtem meg, megköszöntem. Ha szükséges, akár őt akár a MKKP-t keresem. Fiókám heti 2x bevásárol, ma gyógyszertárban is sort állt :-)

2020. márc. 23. 20:08
rosszak, bár elvétve de hallani pozitiv véleményt is
35. michelle.r (válaszként erre: 34. - Vidéki3)
2020. márc. 23. 19:57
Igen, 12. kerület. Olvastam már több helyen is, hogy a polgármesteri hivatal maszkokat rendel az időseknek. És több ismerősöm mesélte, hogy a házban több fiatal kirakta a liftre, hogy bevásárol az időseknek. Ha valamire, erre mindenképpen jó ez a nyavalya, hogy az emberek kezdenek másképpen gondolkodni. Legalábbis némely része.
34. vidéki3 (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2020. márc. 21. 07:51

Buda? Mi kerületünkben is felajánlották. Kerületi fb-oldalon már van plakátjuk, telefonszám és internetes elérési lehetőséggel.

Hatalmas taps innen is a kezdeményezőknek. Köszönjük.

33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2020. márc. 20. 23:13

Igen, ez megfordult az én fejemben is.

Nehéz itt okosnak lenni.

2020. márc. 20. 21:54

Ez a cikk ugyan hosszú, de nagyon ajánlom mindenkinek elolvasni. Utána talán kevésbé fog fújni az idősekre, mert az öregek hibáztatása hovatovább már kezd erősen túlzásokba esni.


[link]

31. michelle.r (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2020. márc. 20. 21:50
A tervek szerint lesz egy fényképes igazolvány. De nem olyan egyszerű sajnos, mint gondoltam. Ami a bemutatás illeti, valószínűleg a polgármestertől lesz egy megbízólevél, szintén fényképes. Viszont mivel önkéntesek, nem lehet senki kötelezni, tehát ha nem ér rá, valakinek be kell ugrani a helyére, így a személyes bemutatás nem egyszerű.
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Bözsi néni)
2020. márc. 20. 21:10
Ezt nem tudtam, mert Metró áruházat eddig csak messziről láttam, azt is ritkán.
29. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2020. márc. 20. 20:33
Ráadásul a Metróban csak nagy mennyiségeket lehet vásárolni.
28. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Banános Zselé)
2020. márc. 20. 20:32
Igen, a csalók különösen.
27. Banános Zselé (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. márc. 20. 20:30
vagy előtte kiszámolják
26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2020. márc. 20. 19:54

Olyasmi nem kivitelezhető, hogy a segítőt bemutatja valaki, akiben az idős lakó bízhat?

Vagy mittudom én, lakótelepeken hirdetőtáblán vagy szórólapokon fénykép...


Azt én mint lakó, honnan tudhatom, hogy a becsöngető személyt átvilágította egy bank? Nem értek, hozzá, ezért kérdezem.


Itt helyben a polgármestert mindenki ismeri, a közvetlen környékén lakó fiatalabbakat nagyjából szintén. Az idősebbeknek eddig is segítettek a szomszédságban élő fiatalok, szerintem ezután sem lesz ezzel baj.

Persze akad egyedül élő 70 év feletti, de kevés, mert rokonság általában akad.

25. michelle.r (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. márc. 20. 19:37

Nálunk, a kerületben most szervezzük, kb. hatezer hetven feletti idős ember érintett. A polgármester és a kétfarkú kutyák kezdeményezték. Most attól akadunk egy kicsit, mert az önkéntesek biztonságos azonosítását még nem tudtuk megoldani. Épp most próbálom meg valamelyik bankot rávenni, hogy az ügyfélszolgálata vállalja el az átvilágítást, ahogy a saját ügyfeleivel is teszi.


De igen, úgy gondolom, hogy a saját pénzemen fogok vásárolni, és amikor átadom, megkapom a pénzt. Előre kiszámíthatatlan, mire beérek a boltba, lehet hogy duplájára. nő a krumpli ára 🙄

24. Guruljka (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2020. márc. 20. 19:36

Igaz.

És nem mindegyik idős fog kis időt kérni, hogy telefonáljon a hivatalba, igazolják vissza a segítőt. De megvan ennek a módja biztosan, nem nekünk kell kitalálni.

23. Guruljka (válaszként erre: 15. - Banános Zselé)
2020. márc. 20. 19:33

Innen a legközelebbi Metró áruház jó 80 km-re van, Budapesten. Nem hinném, hogy a helybeli segítők oda járnának vásárolni.

Mivel összesen 13 Metró áruház van az egész országban, biztosan vannak olyan helyek is, ahol még messzebb van Metró áruház.

22. Guruljka (válaszként erre: 10. - Banános Zselé)
2020. márc. 20. 19:26
Én még mindig azt kérdezem, hogy aki megveszi a boltban, az a sajátjából fizet?
21. vivo44 (válaszként erre: 4. - L.luiselotte)
2020. márc. 20. 14:23

Párjaink úgy oldják meg, hogy megveszik a listát, dolgokat, viszik a blokkot, átnézik az idős emberrel tételesen, kipipálják és a végösszeget odaadják.

Nem fogadhatnak el kártyát, hacsak nem banki pénzfelvét van, mely ugye kerek és arról is van minden esetben bizonylat.

20. vivo44 (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2020. márc. 20. 14:21

Igen, biztosan így van.

De én arra céloztam, hogy tegnap és ma is akarják dugdosni a férjeink kezébe, zsebébe a 200 forintost, amit senki nem fogadhat el! Csak ezt szegények nem akarják érteni, hogy ez nem szolgáltatás, hanem csupán jóindulat, segítség.

19. Calpurgia1914. (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2020. márc. 20. 14:01
Csak látom kiirva némelyik üzletben, hogy a 70 éven felüliek ne vásároljanak,meg van adva 2 tel.szám, azt hiszem a polgármesteri hivatalé, hogy onnan kérjenek segitséget.
18. Banános Zselé (válaszként erre: 17. - Bözsi néni)
2020. márc. 20. 13:57
miért kell negatívot látni, attól még hogy idős valaki szerethetik is
17. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Calpurgia1914.)
2020. márc. 20. 13:56
Egyébként miért kérdezed? Segíteni akarsz, vagy megtudni, mennyire hiszékenyek, becsaphatók az öregek?
16. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2020. márc. 20. 13:49

Én ugyan még nem vagyok 70-80 éves, de tuti nem adnám oda a bankkártyám a gyerekemen kívül senkinek.


Egy öreg ember hogyan tudná felmérni, hogy nem csalóval van-e dolga? Ráadásul már rámozdulnak a csalók az öregekre.


Kisebb településen, ahol ismerik egymást az emberek, még oké, de pl. Budapesten?

15. Banános Zselé (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2020. márc. 20. 13:45
nem szokott nálam annyi, de aki nagyot bevásárol több féle dolgot pl.: Metró áruházba megy
14. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. márc. 20. 13:44
Hamis igazolványt gyártani ma már nem kunszt.
13. l.luiselotte (válaszként erre: 11. - Banános Zselé)
2020. márc. 20. 13:44

Nálad szokott ? nekem nincs kártyám, igy ha nem akarok valami nagyobb dolgot venni legfeljebb 5-6000 Ft van nálam.

Arról nem is beszélve hogy egyszerűbb a vevő azaz az idős bankkártyájával fizetni a boltban, ha kártyás, nem pedig utalgatni vagy 2-3 szor elmenni ugyanabban az ügyben

12. Bless the child (válaszként erre: 11. - Banános Zselé)
2020. márc. 20. 13:42
Hogyne. Minden zsebemben van 100 rugó. Te ennyire nem lehetsz szobanövény
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook