Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretném halvány narancsra a falat, valamint narancsszínűre a függönyöket is. De a szőnyeg és az ágy kék. Nem üti egymást a két szín? fórum

Szeretném halvány narancsra a falat, valamint narancsszínűre a függönyöket is. De a szőnyeg és az ágy kék. Nem üti egymást a két szín? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 12. 15:53

Sztem a fügönnyben legyen vmi más szín,csík,virág,vagy az anyagok váltakozása dobbja meg.

Mert a nagyon hasonló fal egysíkú és unalmas lesz.

Merd az anyagokat használni!Ha nem túl erős a falszín nem tudod elrontani!

Sok sikert!

2010. febr. 12. 15:51
Ha nem harsány un:"erőszakos" két szín, akkor nagyon jó, harmónikus komponensú színek.
2010. febr. 12. 15:47

Szerinem nem üti. Nem szabad félni a szinektől, csak bátran :)

Én is azt hittem ha szinpompás lesz a lakásom akkor ütni fogják egymást a szinek, de milyest a falra került a tapéta baromi jól nézett ki, és az ember hangulatán is sokat tud lendíteni egy hangulatos, színes lakás.


Szerintem a színösszeállítás az összhangban van, ugyhogy hajrá :)

2010. febr. 12. 15:30
Ha a hideg és a meleg színt izlésesen, árnyalatában és kiegészítőkkel hasonlóval kombinálod, jól fog kinézni...
22. supin (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2009. febr. 16. 08:08
Pontosan. Az árnyalat sokat számit...
2009. febr. 15. 22:25
"Kék és narancssárga, színekbe öltözött...." Republic Szerintem jó együtt a kettő, csak ne legyen erős az a kék
20. Kék
2009. febr. 15. 22:23
Nem rossz,egy hideg szín mellé kell egy meleg szín.Ha pasztell árnyalatokat választod,nagyon harmónikus lesz!Nekünk a nappalink ilyen.A kéknek csak leheletnyi világos kéknek szabad lenni,hogy ne törje le az összhatást!!
19. emagdi
2008. dec. 15. 08:58

attól függ, milyen árnyalatokat társítasz.

valamint, hogy a többi kiegészítő színe milyen.

2008. dec. 15. 07:55

Szerintem nem passzol hozzá.

De én is ismerek olyat akinek a szőnyege piros az ágya barna és mintás kárpit,a fotelok szintén mintás szürke kárpit,a függöny narancsszínű a fal meg rózsaszín-na ezek se igazán passzolnak-én nem szeretem ha ilyen csicsás minden.

Mi mindenből naturszínű bútort vettünk meg natur színű szalagparkettát,a járólapunk is barna a mi szobánkba és ez is megy a natur butorokhoz.(Bár én a kárpit anyagú ágyakat,ülőgarniturákat nem szeretem-egyrészt gyerek mellett nehéz tisztítani-nekünk lélegzőbőr van azt meg csak letörli az ember)

2008. nov. 12. 13:01
De.
16. sereva
2008. nov. 12. 08:16
Van akinek tetszik.Szerintem nem jó a két szín egymás mellett.
2008. nov. 12. 07:10
nem jó a két szín :((( inkább napsárgával kombináld. nekem az előszoba fala narancs, a kő delfin szürke. a kis szobám banán sárga, egy kis kékkel kombinálva (de bordóra szeretném). a nagyszobát mostanában akarom átkenni szintén valami sárga félére. a konyha magnólia.
2008. nov. 8. 19:29
De igen, üti egymást a két szín, ne tedd! És a függönyökkel is óvatosan, nálam is narancssárga a fal, és most vettem halványnarancssárgának látszó függönyt (a boltban tényleg annak látszott, de itthon vadító volt:D). Hát, mikor felraktam, nem voltam elragadtatva. A narancssárga fal+függöny együtt sok szerintem.
13. rasza
2008. nov. 8. 19:20
DE!!
2008. nov. 8. 11:13

Segítségeteket szeretném kérni. Milyen színű sötétítőt vegyek a nappali és egyben hálószobába? A szőnyeg enyhén sötétkék színű a szekrény sötét mahagóni.


A másik szobába barackvirág szinű a fal mogyoró színű a szekrény. Milyen színű szőnyeg illik hozzá?

11. 223cf40dc0 (válaszként erre: 2. - Mazsola1)
2008. nov. 8. 10:35
szerintem nem - bár attól függ mennyire kék - mostanában elég divat a narancs-kék párosítás
2008. nov. 8. 09:00
A mi francia ágyunk citromsárga és kék, kevés zöld mintával. Nagyban jól mutat, kissebb dolgokon, mint a díszpárna azomban már nwem
9. gabcsi8080 (válaszként erre: 2. - Mazsola1)
2008. nov. 8. 08:05
Keresd Kókuszt ő a profi!
2008. nov. 8. 03:59
Fontos, hogy a lakás bnerendezése - szinek, formák, elrendezések - a nő izlését és elképzelését tükrözze. Régi megállapítás, hogy a stabil párkapcsolatokban a nők az érzékenyebbek, kreatívabbak ezen a téren. Férjként sohasem bántam meg, hogy ezeket a dolgokat a páromra bíztam.
2008. nov. 7. 23:26
Nekünk "selyem sárga" (citromnak egy sötétebb árnyalata) a hálónk és az ágyon sötét kék huzat és takaró van, szerintem nagyon jól mutat. Az éjjeli lámpák is sötétkékek lettek és szerintem nagyon passzol a kettő... Narancsnak is attól függ milyen árnyalatával szeretnéd megoldani...
2008. nov. 7. 21:50

Az ágyat még megoldanám mert huzatot lehet rá venni más színűt, de a szőnyeget nem akarom cserélni.

Vagy gondolkodjak pl. sárgában? sárga-kék az megy?

2008. nov. 7. 21:46
A halványnarancs stimm,a mi hálószobánk is olyan lett,de nekünk az ágy,a szőnyeg erősebb narancs árnyalatú,a függönynél még nem tartok.Lehet,hogy furcsa a két szín úgy együtt,de csak azért mert nem szokványos.
2008. nov. 7. 21:46
Van egy lakberendezős fórum, írd be a keresőbe lakberendező.
2008. nov. 7. 21:43

Nosza !Várjuk a kérdéseidet!(hátha ezzel nekem is segíthettek picit:)

Mi is most festünk:barackvirág halványabb és erősebb árnyalata ,és narancsos(olyan kellemes és nem az a vaderős)került a kisszobák falára,a nappali pedig egybe lesz kifestve a konyhával,előszobával mogyoró színre.

2008. nov. 7. 21:40

Szeretném a hálót tapétázni, de nem tudom hogy a megálmodott színek mennek-e?

Szeretném halvány narancsra a falat, valamint narancsszínűre a függönyöket is. De a szőnyeg és az ágy kék. Nem üti egymást a kettő?

2008. nov. 7. 21:38
Lakberendezéssel kapcsolatban szeretnék segítséget!(színválasztás)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook