Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretném ennek megérteni a hátterét, mit gondoltok? fórum

Szeretném ennek megérteni a hátterét, mit gondoltok? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Naphal
2014. aug. 1. 16:27

A lány részélről hosszú folyamat leszmeggyógyulni...nekem évekre volt szükségem. :-(

Az én volt férjem fizikailag nem bántott, ellenben szavakkal...mindig tudta, hogy mikor, mit kell ahhoz mondania, hogy megalázzon vagy csak a "padlóra küldjön".

Az esküvő előtt jutottam el a mélypontra és mégis hozzámentem....hogy miért? Mert ezek ellenére szerettem (neki is volt szerethető oldala), az önbizalmam a pincében volt (az övé meg szépen nőtt, erősödött) és sokáig erőm a sem volt változtatáshoz (pedig alapvetően egy határozott, erős egyéniség vagyok).



Később a mostani barátom kitartása volt az, ami igazán segített abban, hogy ismét önmagam legyek (ha nem lenne olyan türelmes mint amilyen, ma nem lennénk együtt). Kezdetben szimpi volt, de nem voltam szerelmes belé. Nálam idő, amíg kialakulnak az érzések...

Lehet, hogy ő is ilyen. Aki érzelmileg sérült, annak a lelke viharos, összetört...hosszú idő, mire rendbejön és lecsillapodnak benne az érzések, amíg rájön, hogy mit is érez.


Ami számomra kérdés, hogy korábban milyen volt a lány?

Olyan lesz ismét, ha fel tudja majd dolgozni az exét.

41. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 15:16

Felesleges azon agyalnod, hogy a lány miért ragaszkodik az előző barátjához. Ez nem a te meccsed, erre neki kell rájönni és aztán lezárni a kapcsolatot végleg (magában is), ha úgy dönt, hogy ezt akarja. Vagy visszamegy hozzá. Ebben te nem tudsz segíteni neki, hiába is jönnél rá, hogy miért megy mindig vissza hozzá. Egyébként sem kell mindig a miérteket firtatni, inkább azt kell kitalálni, hogy az adott helyzetben neked mi a legjobb.

Ha úgy érzed, hogy te szereted ezt a lányt és nem akarod leépíteni, akkor szerintem egyenlőre lépjetek egyet hátra és legyetek inkább barátok. Aztán majd rájön a leányzó, hogy mit szeretne, de valószínűleg most még össze van zavarodva és a lehető legrosszabbat tette magával, hogy beleugrott egy új kapcsolatba. Ezért kéne inkább most barátként állni mellette, vigyázni rá és türelmesnek lenni vele. Ha meg úgy érzed, hogy kezd ezzel visszaélni, akkor meg add ki az útját.

40. d1e807c461 (válaszként erre: 37. - 6fef80bd7d)
2014. aug. 1. 14:59
fiatal a srác is.
39. szabaduláska (válaszként erre: 34. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 12:47
Ez egy buta kislány! Hagyd felnőni, de ne Te legyél közben a testőre!
38. IzaHold (válaszként erre: 34. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 12:46

Huh...nem mertem gondolni, hogy már itt tartott a helyzet. Pedig írni is akartam, valamit ezzel kapcsolatban, hogy a további bántások öngyilkosságig fokozhatják az érzéseit. Nem akartalak megijeszteni.

Figyelj, ha szereted, tényleg szereted, ne legyen önbizalomhiányod, szeresd, óvd. Hagyd, hogy feldolgozza ezeket, hosszú lesz. Én úgy gondolom, hogy jól fogod fel a lényeget. Lehet, hogy egymást kell megerősítenetek.

37. 6fef80bd7d (válaszként erre: 36. - 6fef80bd7d)
2014. aug. 1. 12:43

ennél ezerszer normálisabb nőt lehet találni már aki akar.

19 éves? tudod sose kellene. hamar szerelmesednek másba.

36. 6fef80bd7d (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 12:40
értem. szóval nálad vigasztalódik? hát én már kiadtam volna az útját, ha velem van ne másról ábrándozzon. ilyenkor az észre kell hallgatni.
2014. aug. 1. 12:29
A lánynak Te csak egy mentőöv vagy, nálad talált menedékre. Engedd el, ne keresd, talán akkor beléd szeret, mert ez kell neki, a szívatás, nem?
2014. aug. 1. 12:22

A lány 2 szer öngyilkosságot is megkísérelt a fiú miatt. Szóval...hát nem tudom mi játszódhat le ilyenkor a fejében egy lánynak. De gyanítom minél jobban alázzák és tűrik (önbizalomhiány) annál képtelenebbek már kiszállni a mókuskerékből.

Mert míg arra koncentrálnak hogy:

"De szeretem őt"

"ő nem ilyen, meg fog változni"

"nem fog többet megcsalni, hiszek (hinni akarok) neki"


De ugyanakkor minden ilyen "mondattal" szépen lassan, csendben építik le "tudattalanul is" a saját énképüket, önbecsülésüket, míg végül, egyszer csak arra eszmélnek: ott állnak a "szakadék" szélén erőtlenül, azt érezve hogy semmire nem jók, senkinek nem kellenek, és ezért még jobban ragaszkodnak a "keserű pirulához" vagy a "mélységhez". Képtelenek lépni. És itt az ördögi kör.


Azt gondolom itt, ahogy egy korábbi fórumozó is írta, az a szerelem ragaszkodás amit érzett, nem tiszta, inkább a félelem vezérelte.

33. IzaHold (válaszként erre: 32. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 12:11
Nincs abban semmi rossz, ha valaki szereti a kihívásokat.
32. 4e4f212a4d (válaszként erre: 24. - De Luca)
2014. aug. 1. 12:09

Valamit viszont Ő is jól mond. Az, hogy sokszor ilyen lányokat fogok ki. Mondták itthon is, miért nem tudok egy kis értelmes normális lányt fogni magamnak szóval e tekintetben van némi igazság.


De nem vagyok én az a, minden kóbor kutyát befogadó kis lelkis gyerek:))

31. IzaHold (válaszként erre: 30. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 12:07
Ha ez azt jelenti valamit segítettem, annak nagyon örülök.
30. 4e4f212a4d (válaszként erre: 28. - IzaHold)
2014. aug. 1. 12:01
Nagyon finoman ráéreztél kedves fórumozó.
29. feketebárány74 (válaszként erre: 7. - Jasmine24)
2014. aug. 1. 11:57
Ez szerintem akkor szokott inkább lenni, amikor függ a pasitól a lány, kvázi eltartatja magát vele. Van hol laknia, pénzelik, igaz ütik-verik is, de mégis elviseli ezt a kényelemért cserébe... :S
2014. aug. 1. 11:53
Én csupán annyit tanácsolnék a topicindítónak, ha megérteni szeretné a lányt, és a helyzetet, vizsgálja meg minden irányból, mert mindenre akad példa. Ne magának keressen önigazolást, mert azzal tovább bántja az amúgy is valószínűleg kevés önbizalommal rendelkező lányt. S ha kell engedje el inkább.
27. de Luca (válaszként erre: 25. - Unom)
2014. aug. 1. 11:50
Kemény szavak.
26. IzaHold (válaszként erre: 24. - De Luca)
2014. aug. 1. 11:50
Értelek, ez is előfordulhat.
25. unom (válaszként erre: 24. - De Luca)
2014. aug. 1. 11:49

Te tényleg ilyen egyszerű vagy?

Bántalmazás előfordul minden társadalmi közegben, a 'vak komondor' mond neked valamit?

A te hozzáállásod jellemző az aluliskolázott rétegre: baja van? Két pofon kő neki. Úgyhogy a helyedben mást prolizni necces.

24. de Luca (válaszként erre: 23. - IzaHold)
2014. aug. 1. 11:46
A topic-nyitó nekem inkább a szerencsétlen lovag kategóriája, aki minden kóborkutyát befogad, nem valószínű, hogy bántaná. Az ilyen lányok viselkedése pedig inkább arra utal, hogy erősen proli mentalitású közegből jött, ő már változni nem fog. Majd 50 évesen együtt lesz egy fogatlan kocsmatöltelékkel, akivel jókat ordítoznak az étkezőasztal este 11-kor, mert az egyik többet ivott a kannás borból, mint amennyi ki lett számolva neki.
23. IzaHold (válaszként erre: 21. - De Luca)
2014. aug. 1. 11:43
A megalázás ilyen szintjét értettem bántalmazás alatt. Nem hiszem, hogy a további bántásbölcs dolog lenne. Ki tudja mi játszódik le a lelkében. Inkább hagyni kellene pihenni, feldolgozni, hogy ő maga jöjjön rá, mit miért tett.
22. Szerénke83 (válaszként erre: 17. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 11:37
Ne is haragudj, de ez a szekér nem vesz fel...
21. de Luca (válaszként erre: 20. - IzaHold)
2014. aug. 1. 11:36
Ez még nem a bántalmazott kategória, hanem az idióta tinilányé, aki azt hiszi, hogy akkor menő, ha a csődöre bunkón bánik vele. Ezt a mi időnkben 2 nagy pofonnal gyógyították, meg 1 hónap szobafogsággal, plusz némi házkörüli munkával.
2014. aug. 1. 11:21
Az előző kapcsolatához nem tűzzel, vággyal ragaszkodott, csupán a megalázások érthetetlensége hozta ki ezt belőle, mint sok bántalmazott nőből. Neki viszont most olyan férfi kellene, aki igazán szereti őt, hogy meggyógyuljon a lelke. Nem tudom, mit érzel iránta, de ne ejts több sebet rajta! Gondolatod mennyi van neki.
19. de Luca (válaszként erre: 17. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 11:14
Attól, hogy felugrottál a szekérre, még nem lesz nálad a gyeplő. A következő földútnál szépen letesznek.
18. unom (válaszként erre: 17. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 11:13
Kedvelni kedvel, de ha te is érzed, hogy az exét szerette igazán akkor ez nem szerelem a részéről.
2014. aug. 1. 11:11

Azt nem mondanám hogy nem vesz fel a szekér, vagy hülyének nézz, szimplán csak szerintem sem vagyok épp hozzá való. Ég és föld vagyok az exével.

Azt gondolom nagyon kedvel, imád, de nem olyan kapcsolat ragaszkodás ez mint anno volt neki.

16. 3d787b167a (válaszként erre: 14. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 11:11
Ha értenéd, nem foglalkoznál vele, elengednéd...
15. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Ina87)
2014. aug. 1. 11:10
Az csak egy hasonlat volt, párhuzam, hogy miért csinálunk olyat, amiről tudjuk, hogy árt nekünk. A cigit hozta fel példának.
2014. aug. 1. 11:10
Értem. Köszönöm.
13. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - 4e4f212a4d)
2014. aug. 1. 11:02

"végeztünk büdös k* öltözz"?


milyen kedves! xD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook