Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeresd magad! fórum

Szeresd magad! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
808. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 807. - Sisi13)
2012. febr. 26. 11:48

Ha elnézőek vagyunk akkor azt mondjuk hogy kevés információjuk van a változás lehetőségéről.


Ugyanakkor rengeteg információ vesz minket körül és rengeteg segítség...


Ha keményebbek vagyunk, akkor azt mondjuk hogy ezek az emberek nem képesek változni, mert az fáradtsággal, vesződséggel jár. Még arra sem veszik a fáradtságot hogy tv helyett egy jót mozogjanak, kiránduljanak vagy beszélgessenek az ismerőseikkel. Pedig ebben is hatalmas gyógyítóerő rejlik. Minden ami az élethez közeli, valós, természetes, az egyben gyógyító is.


De mi nagyra értékeljük a hamis, virtuális dolgokat, az elzárkózást, már lassan senkit sem lehet megközelíteni a páncélja miatt.


Inkább a leárnyékolást (önáltatás), az elszigetelődést vagy a kiiktatást (önpusztítás) választjuk.


Hát, sajna ilyen beteg, gyenge emberek vagyunk.

Semmi üdítő, friss, gyógyító nincs bennünk jelenleg.

807. Sisi13 (válaszként erre: 803. - Én-Önmagam)
2012. febr. 23. 19:46
Ezt nekem is nagyon nehézz felfognom, hogy miként élnek és gondolkodnak sokan. Szerintem elfogadják amit hoz a holnap, hiszen ugysem lehet rajt változtani, mert hát nem is akarnak. Pedig mindig mindenre van megoldás, csak persze sokszor saját magunknak is meg kell változni, hogy a változás bekövetkezzen.
806. fd32e0aabb (válaszként erre: 805. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 21. 07:11

Szia!


Én is szoktam figyelni az embereket.

S nagyon kevés nem bágyadt arcot látsz.

Akiket ismerünk, akikhez közel állunk, azokra tudunk, lehet hatni.

Ismeretlenekre nem igazán.

805. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 803. - Én-Önmagam)
2012. febr. 20. 23:03

Képzeld, ma pont ilyen gondolatok jártak a fejemben. Néztem az embereket és azt mondtam magamban:


"Jogom van önmagam lenni! És nektek is jogotok van hozzá. Úgy élek ahogy akarok! És ti is úgy éltek ahogy akartok."


Ez azért fordult meg a fejemben mert láttam a sok bágyadt arcot, hogy semmi sem jó nekik.


Ha nektek így jó... balga népség...

804. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 797. - Én-Önmagam)
2012. febr. 20. 22:57
De mi csak annak írjuk ki a tanácsokat aki valóban változni akar. Mások tapasztalata, tudása, bátorítása egy jó támpont neki. Aki változni akar az úgyis él a lehetőséggel. Annak érdemes olvasgatnia itt a fórumon. De aki csökönyös szamár azzal nem tudunk mit kezdeni, ha ő nem akarja.
803. Én-Önmagam (válaszként erre: 802. - Fd32e0aabb)
2012. febr. 20. 10:31

Halvány lila gőzöm sincs arról, hogy némely ember miként éli az életét, vagy miként gondolkozik... :-)

Én csak azt gondoltam (mert ezt tapasztaltam) hogy sokan nem tudnak, mert nem akarnak kellő erővel változni...

De tulajdonképpen a változás nem kötelező és mindenki úgy éli az életét, ahogy azt akarja vagy szeretné...


Én azt látom, hogy minden úgy van jól, ahogy van... :-)

802. fd32e0aabb (válaszként erre: 801. - Én-Önmagam)
2012. febr. 20. 10:11

Szia! :-)


Értem én, csak arról a sorról az jutott eszembe.


Csak azt olvastam itt, hogy az ember így jó, meg úgy jó, meg törekedhet arra, hogy megismerje önmagát, önismerettel jobb lehet. Te azt írod, van aki tudja mi a helyes, mégsem tud, vagy nem akar változtatni.


Nekem meg az jutott eszembe mi van azzal, aki nem akar, mert ő más normák, felfogás szerint él, mint mások. Ő nem tudja mi a helyes, azért nem tesz ellene? Vagy csak nem akar tenni ellene? Mert nem érdekli, vagy ő azt tartja helyesnek? Vagy csak él, ahogy akar, ahogy tud?

Mi van az önképével? Mi van az önbizalmával?

801. Én-Önmagam (válaszként erre: 799. - Fd32e0aabb)
2012. febr. 20. 09:24

Szia! :-)


Nem. Én arra gondoltam, hogy sok, sok ember gondokkal küzd életében, ezeket felismeri, tudja, de nem rendelkezik elég "erővel", hogy ezen változtasson, de igazából, mélyen nem is akar több erőt...Belenyugszik teremtettségébe és ennyi...

800. 7d69baa5ac (válaszként erre: 798. - Én-Önmagam)
2012. febr. 20. 08:56

Senki nem szeret úgy élni hogy nem szereti saját magát!!

Hogy fuldoklik a testében !!

Tudod mikor segítségért kiáltasz de nem jön ki hang az a le rosszabb!!

2012. febr. 20. 08:56

"ha az ember nem jó, nem értékes és nem szerethető és erre nem is törekszik. . . és ezt akarja. . . "


pl. egy sorozatgyilkos


Nem jó, nem szerethető, nem arra törekszik, hogy szeressék. Gyilkolni akar.

798. Én-Önmagam (válaszként erre: 796. - 7d69baa5ac)
2012. febr. 20. 08:50
Értem. Tehát Te azt mondod, hogy akadályoztatva van, tehát nem tud az életén változtatni?
797. Én-Önmagam (válaszként erre: 793. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 20. 08:48

Ezt is értem... :-) de van, vannak olyan emberek, akik felismerik a problémájukat, de nem akarnak őszintén ezen változtatni, mint ahogy az előbb is írtam.

Ilyen embernek hiába mondjuk, hogy változtass az önbecsüléseden, az én-képeden, az olyan, mint a falra hényt borsó...

Látszólag megteszi a kezdeti lépéseket, de az akarata teljesen sekély, minimális, elhanygolható...


A második kérdésre a válaszodat értem...köszönöm...

796. 7d69baa5ac (válaszként erre: 795. - Én-Önmagam)
2012. febr. 20. 08:47
Nem nem akar hanem nem tud!!!
795. Én-Önmagam (válaszként erre: 794. - D43485a76e)
2012. febr. 20. 08:44
Nézd... Itt a fórumon is találkoztam már a röpke két hetem alatt olyan emberrel, aki segítséget kér, mert tudja, hogy problémája van, tisztában van a problémájával, de ezen, komolyan, nem akar változtatni...
794. d43485a76e (válaszként erre: 792. - Én-Önmagam)
2012. febr. 19. 22:08

Rövid leszek: ilyen ember nincs.

Elég rövid voltam?:)

Részletezd, mire gondolsz, érdekel!

793. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 792. - Én-Önmagam)
2012. febr. 19. 18:41

"ha az ember nem jó, nem értékes és nem szerethető és erre nem is törekszik. . . és ezt akarja..."


Akkor negatív az önképe, megoldatlan élethelyzetek, traumák, minták sorozata.

Amíg nem oldja fel őket saját erőből addig vágyakozhat, álmodozhat, menekülhet, de ez vajmi kevés.


Tehát az önismereti úton megtett első lépés mindenképpen javasolt...



"És hogyan érted azt, hogy ...a születésétől fogva jár az önbecsülés?..."


Úgy értem ahogy mondom. Az ember eredendő forrása a szeretet, és az önelfogadás nem csak hatalmas szellemi erény, hanem a szellemi út lényege is egyben.

792. Én-Önmagam (válaszként erre: 791. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 19. 17:19

Egy részével egyetértek, de mi van akkor ha az ember nem jó, nem értékes és nem szerethető és erre nem is törekszik...és ezt akarja...


És hogyan érted azt, hogy ...a születésétől fogva jár az önbecsülés?...

791. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 786. - 7d69baa5ac)
2012. febr. 19. 15:26

Énkép = Ahogyan látod magad.


Minden embernek születésétől jár az önbecsülés, ez egy alapvető szükséglet.


De a személyiség nem csak belső, de külső hatásra is alakul. Minden amit tapasztalsz, értékelsz azt bizonyos szempontból beépíted a személyiségedbe. Ez a személyiség-kép az önkép, ahogyan te látod magad. Ennek sajnos nem minden része reális, mert sajnos mások negatív véleményét is elfogadjuk.


Példa erre amikor azt mondják "Rossz vagy!" és te tényleg elhiszed hogy rossz vagy. Holott lehet hogy csak valami kis csínyt tettél. Ettől még nem vagy rossz, de te mégis elhiszed hogy rossz vagy. És ezzel egyenesen arányosan csökken az önbecsülésed.


Tehát a feladat az önvizsgálat! A megfigyelés.

Milyen vagyok valójában? Mi a teljes igazság velem kapcsolatban?


Csak a reális önvizsgálat alapján értékelheted ki magad, aminek egy reális önkép lesz az eredménye.


Végül ezt a reális önképet teljes mértékben el kell fogadni. "EZ VAGYOK ÉN!"


Ilyenkor az ember tisztában van saját magával, reális az önértékelése, tudja mik a hibái, mik az erényei, mi az amin változtatnia kell.


Ennek függvényében elfogadja saját magát, és törekszik minden áron fenntartani az önbecsülését, ami születésétől jár neki.


("Jó vagyok! Értékes vagyok! Szerethető vagyok!")


Az önbecsülés magában hordozza a pozitív önképet.

790. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 787. - Csipkerózsika)
2012. febr. 19. 14:51
Hát igen! Pontosan ez van! Megismered önmagad és önmagadon keresztül megismersz másokat. A felszínen nagyon különbözőek vagyunk, de a mélységben ugyanazokkal a szerencsétlenségekkel kűzdünk, és a cél is lényegében ugyanaz.
789. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 785. - A4c8977f3e)
2012. febr. 19. 14:48

A belső utak könyve EGY a remekművek közül. Számos magyar és külföldi remekmű létezik.

Most nem a 667-dik titokról van angyali sugallatok című könyvekről beszélek. Hanem azokról amik ténylegesen utat mutatnak a belső fejlődéshez. Sajnos felhigult ez a szakma, egyre több a könyv és egyre nehezebb kiszűrni hogy melyik a LÉNYEGES.


Igen, a fejlődésben mindig a belső út a meghatározó.

788. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 784. - A4c8977f3e)
2012. febr. 19. 14:43
Nem szőke. Szürke! :)))
787. Csipkerózsika (válaszként erre: 783. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 19. 13:43

Egyetértek, és többnyire látom, és tudom, hogy miért csinálják. Nem ítélem el, elfogadom.

Csupán megállapítottam, hogy gyakori, hogy ez így van.

Igazából nálam fordítva van: megismertem magam, és most megismerem a világban is ugyanazokat a folyamatokat.

786. 7d69baa5ac (válaszként erre: 781. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 19. 08:00
PRIVIBE EZT KIFEJTENÉD ÉRDEKELNE!!!
785. a4c8977f3e (válaszként erre: 759. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 19. 04:38
A belső utak könyve (Popper P.) jó segítségnek tűnik.
784. a4c8977f3e (válaszként erre: 779. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 19. 04:36
Szőke volt az egérlány, ugye?
783. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 782. - Csipkerózsika)
2012. febr. 19. 02:50
Igen, mostanában minden ilyen furán működik. De nem elég elítélni a dolgokat. Én jobb szeretem megítélni. Megítélni csak megismerésen keresztül lehet. Megismerni pedig az (objektív) tudatosságon keresztül lehet. A tudatossághoz pedig kell egy szellemi praxis (koncentráció, ima, meditáció) de akár az elfogadáson és a hálán keresztül is lehet. De fontos hogy megértsük miért csinálja ezt az ember. Ha ismerem magam, ismerem a világot. Ha megismerem a világot, megismerem magam.
782. Csipkerózsika (válaszként erre: 759. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 18. 20:38
Ez így van. Hogy is mondjam az emberek többségének önigazolásra vagy épp visszaigazolásra van szüksége, és arra, hogy valakire jól rápakolja a felelősséget.
781. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 780. - 7d69baa5ac)
2012. febr. 18. 20:13
Az jó ha erre rájöttél. De ne nagyon mélyedj bele, mert annál nehezebb lesz a kiút. Valójában nem önmagadat utálod, hanem az önmagadról kialakított képet. Ezt nevezik önképnek.
2012. febr. 18. 20:09

ÉN UTÁLOM MAGAM!!

JA EZ EZOTÉRIA KÉRDESS !!

779. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 778. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 18. 20:07
Én azért nevetek, nem baj? :)))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook