Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerencsejáték-függő hozzátartozók részére fórum

Szerencsejáték-függő hozzátartozók részére (beszélgetős fórum)


1 2
36. b9e097a9f6 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 25. 11:41

Egy külföldi szociális munkás ismerősömhöz sok függő jár tanácsadásra. Ha őszinte akarok lenni, fogalmam sincs, hogy itthon létezik-e ilyen rendszer. De a lényeg: ő úgy látja, hogy a szenvedélybetegek, legyen az bármilyen függés, akkor tudnak teljesen meggyógyulni, vagy legalább törekedni a gyógyulásra, ha válaszút elé vannak állítva és nincsenek kiszolgálva mások által. Lejjebb is csúszhat innen az érintett, de voltak pozitív történetei is. Az egyik függőjét 10 év után tette ki az édesanyja a házból, kihúzva alóla a biztos talajt. Ekkor kezdett jó irányba elindulni. Talán nálatok is megoldódna, ha magára lenne utalva, nem lennél neki te a biztos pontja. Közben meg tudom, hogy nem olyan egyszerű otthagyni valakit, akivel több évtizede élsz együtt.

Reális szemmel ebből nincs más kiút, mint a betegségtudat és a változtatni akarás. Vagy az, ha olyan helyzetbe van állítva, ahol nincs más választása.

35. papája (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 25. 10:08

A pokolba vezető út is jóindulattal van kikövezve...

Elváltok és ha valóban meggyógyult újra összekerülhettek.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Elbb)
2023. ápr. 25. 08:47
Igen, azon vagyok, minden egyes nap minden egyes percében és agyalok. Baromira nehéz, plusz mellette dolgozom miközben tök máshol vagyok gondolatban. Előző hónapban megállta nem fogadott semmit. Persze tettünk is róla hogy ne kerüljön pénz a kezében, de most meginogott és 200000 Ft-ot eljátszott apám nyugdíjját amit ő vett fel. Hétvégén most mikor rájöttem , persze kiakadtam, kiosztottam és elmondtam neki a lehetőségeit. Válasszon család vagy Szerencsejáték ZRT. Lehet dönteni mert hosszútávon ebben kell gondolkodnia. Ettől függetlenül úgy gondolom mindenkinek jár egy esély és persze ha nem él vele és nem látni akár egy pici kis javulást akkor persze én is tudom el kell hajtsam a picsába ha szeretem ha nem. Tisztában vagyok ezzel. Viszont bármi lesz is nem szeretném hogy az én lelkemet nyomja esetleg én nem segítettem, cserben hagytam stb...Másik nagy félelmem még hogy öngyilkos lesz és nem akarok én azzal a teherrel élni én nem segítettem hogy ez ne történjen meg. Szóval baromi könnyű ítélkezni bárki felett úgy hogy az ember nem tudja átérezni mit él át.
33. andi6020 (válaszként erre: 31. - Amaunet)
2023. ápr. 24. 16:24
Én is.
32. elbb
2023. ápr. 24. 16:20

Ha történik vele valami, és a nyakatokon marad örökül egy rahedli adóság, akkor azért csak nem fogod azt mondani, hogy hát de szeretem.


Egy fokkal jobb az alkoholistától, de talán még rosszabb a drogostól is. Nagyon sajnálom a helyzetedet, és baromira felnézek rád, amiért tűröd és azt mondod szereted. De szerintem neked most nagyon józanul kéne gondolkodnod.

31. Amaunet (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 15:43

Elhiszem. De addig, míg "meggyógyul" mennyit fogsz/fogtok eltűrni neki? És mint házastárs te is lehetsz kötelezett egy pénzszerzési forrásánál. Mentsd ki a gyermekek vagyonát a keze alól! Lehet, ha elkezdenek dolgozni őket is pumpolni fogja?

Majd mikor mindenben független leszel tőle akkor tudsz neki segíteni.

Az érzelmi kötődés pedig csak rontja az esélyeidet, mert mindent el fogsz neki nézni, mindent ki fog magyarázni.


Én így látom.

30. andi6020 (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2023. ápr. 24. 15:26
Ja, nem picik a gyerekek. Lényegében mindegy is.
2023. ápr. 24. 15:18
olyanok estleg vannak itt akik átélét ezt? Leírnák nálunk hogyan sikerült megoldani, kilábalni márha lehet belőle.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2023. ápr. 24. 15:16
Ez nem olyan egyszerű pláne ha 23 éve ismered és szereted. Két kamasz gyerekünk is imádja.
27. Amaunet (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 14:58
Válj el tőle, mert a családot is magával rántja!
26. andi6020 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 14:40

Én sajnos (vagy nem sajnos), de könyörtelenül kiraknám a micsába az életemből. Volt ilyen barátom, igaz már nem él, de sosem "javult" meg. Régebben játékgépekbe szórta minden pénzét, aztán ahogy azok eltűntek, jöttek az onlány szirszarok. Menthetetlenek az ilyen emberek zömében.

Az meg, hogy két pici gyerek mellett ezt csinálja, abszolút a legalja ótvar.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 14:36
Valamikor ő is tudot megállni. :(
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2023. ápr. 24. 14:35
Honnan átver szépen mindenkit . Így utólag minden tiszta. Vállakozóként dolgozott valahogy soha nem hozott haza elég pénzt. Mindíg megvolt a magyarázata miért nem keres annyit amennyit. Majd a kocsira kell stb. Nem fizette be a vállalkozása dolgait elherdálta a pénzt ami arra volt odaadva. Közüzemi díjjak stb. Vállakozósdi megszüntetve, jó nem megy akkor alkalmazottént dolgozz. A saját fizuját eljátszotta plusz minden pénzt maihez hozzáfért. Szülő nyugdíjja, olyan szinten elharípózott hogy épp ésszel fel se lehet ezt fogni.
23. Puncsos (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 14:14
Én, de én ennyire nem vagyok súlyos. Sokat vesztettem mar én is életem soran, de én csak annyit jatszok el amit erre fordítok. Végülis tudok megállni, mert nem jatszottam mar vagy 2 hete. Elfogyott a keret. De minden nap egy fizikai fajdalom csomag. Mintha tüzes vassal kenegetnék az agyamat. Nehéz ezt leírni, vagy átérezni annak aki soha nem járt ebben a cipőben. De nem sajnaltatni akarom magam, mert írtam hogy hibas az egyen is maga, valamiben kevesebbnek érzi az életét aztan így kompenzal. Ez nem a nagy pénzről szól, nem a nyereségvágyról, először talan igen, de aztan mar nem.
22. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 14:02

Honnan van anyagi forrása ehhez?

Tilts le minden kártyát!

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2023. ápr. 24. 14:02
Nála nincs pénz, nem fér hozzá a saját bankszámlájához , megváltoztattam a jelszót.Nálam van a bankkártyája is. Sajnos felvett fizetési előleget is a munkahelyén amit persze elbaszott pár nap alatt,onnan már nem kap. Most azt várom a minuszba nyomott számlját ha feltölti a fizuja akkor a bankba letiltatom a hitelkeretet ne tudjon minuszba menni.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 13:56
Te vagy a függő vagy valakid?
19. andi6020 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 13:54

Majd vesz egy másik telefont.


Amúgy sok elherdálni való pénzetek van még? Feltételezem véges a pénzeszsák, ha meg nem, akkor mindegy is.

18. andilaci (válaszként erre: 3. - Burrit0)
2023. ápr. 24. 13:53
👍🏻Igy van sosem változik semmi,csak ideig óráig!!!!
17. b9e097a9f6 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 13:48

Sajnos segíteni nem tudok, de hatalmas kitartást kívánok! Még így is a szerencsésebbek közé tartoztok, mert rengetegen vannak, akik el sem ismerik a betegségüket.

Az én környezetemben is van egy ilyen személy. Kisebb összegekben játszik, mert kevesebb van neki. De ami van neki, azt mind a játékra fordítja. Ő a világ egyik legszelídebb embere, de ha megemlítik neki a problémáit, azonnal tagad és kifordul magából.

16. Puncsos (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 13:46
Próbald meg. :D Ezt én még nem próbáltam. :D
15. Puncsos (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 13:45
Hát sok sikert! Én is tiltattam mar ki magam sok helyről, aztan csak visszamentem. De hátha a férjed erősebb lesz. ;)
2023. ápr. 24. 13:45
Az jutott eszembe telepítem a telefonjára a szülői felügyelet alkalmazást és az ilyen oldalakat tiltom. Ez működhet? Illetve hogy nyomon tudjam követni mit csinál.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 13:43
De akar és be is látta ez betegség és magától nem fog megoldódni. Elkezdett járni terápiára addiktológiai központban. De azt mondták sajnos legalább egy éve rá megy persze utána is ez bármikor előjöhet.
12. Puncsos (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 13:42
Így van. Ha játszik, nincs család. Beteg ember. Csak a jatek van, a tét, a limit, az 1,X,2. Ha nem engedelyeznek ezt a sz*rt Mo-n nem lenne gond.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Burrit0)
2023. ápr. 24. 13:41
Hát azért van különbség szerintem. Az alkoholista elsősorban magát rombolja, saját szervezetét teszi tönkre. A játékfüggő , fel se fogja és a környezetét kikészyíti minden féle téren. Anygilag, lelkileg tönkretesz mindenkit körülötte.
10. Puncsos (válaszként erre: 9. - Puncsos)
2023. ápr. 24. 13:40
*Ez egy malomkerék.
2023. ápr. 24. 13:40
És mivel minel hamarabb visszaakarja hozni a bukást, annal nagyobb tétekkel jatszik. Egy egy malomkerék. Ami lassan felőrli az embert. Rámegy az összes napja. Hangulatingadozások, konfliktusok a családban. Szakember esetleg, de ha vki nem akar leállni azon a kutya se segít.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
2023. ápr. 24. 13:38
Nekünk is van két kamasz gyerekünk. Addig míg kicsik voltak nem is volt baj. Egyszerűen nem tudom felfogni hogy lehet ilyet csinálni, nincs tkeintettel senkire, semmire. Olyankor megszűnik neki minden.
2023. ápr. 24. 13:34
gonoszak vagytok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook