Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépség, természetes szépség. Kinek mit jelent ez a fogalom? fórum

Szépség, természetes szépség. Kinek mit jelent ez a fogalom? (beszélgetős fórum)


1 2
37. 59491e8f67 (válaszként erre: 36. - 02db590b2c)
2011. okt. 13. 15:54
a szépség belűről fakad!..
2011. okt. 13. 00:13

Nagyon jo peldakat irtatok.


Szerintem van egy alap apoltsag,azok amiket irtatok,szortelenites,pici igzaitas itt ott,de ezeken tul a termeszetes szepseg valami olyan,amire muteni nem lehet,vagyis amit muteti uton nem lehet elerni,mert pl egy mucicic,az mindig mu marad,megha nagyon szepen sikerul akkor is,vagy egy orr,bar azt nem biztos,hogy kiszurnam ranezesbol.


Szoval szabalyosat,szebbet az eredetitol lehet csinaltatni,de nekem az tetszik,mikor valaki ugy szep ahogy van,a kis hibaival egyutt is,es ez ritka.Akar jol allhat valakinek par plusz kilo is ha ara'nyos,jol oltozik hozza,es nem a szetfolyos plotty kategoria.


Azert is tettem fel ezt a kerdest,mert nagyon sokan foglalkoznak a kulsejukkel itt a hoxan,es kivancsi voltam,hogy kinek mit jelent a szepseg.


Tudom a "szep" szot leginkabb nokre szoktak mondani,azon belul is az arc az elso amire asszocialunk.Hulyen irtam a bevezetoben(meg koran volt):) a kerdest,mert egy ferfi valoban nem szep,inkabb karizmatikus,helyes,vagy vonzo stb. lehet.

35. 9536810fa1 (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2011. okt. 12. 19:19
... hát régen én se akartam elhinni, főleg, hogy mikor én úgy láttam, hogy jééé, alakult, szebb lett... akkor utána mindig olvastam, hogy az nem javítható... dehogynem, rendszeres mozgás...sport ... torna... és igen, súlyzó! :)
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - 9536810fa1)
2011. okt. 12. 19:15
Húú, de jó, hogy nem vagyok egyedül:)))
33. 9536810fa1 (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2011. okt. 12. 19:09
Tanúsíthatom... a mell tartása alakítható! :))
32. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - 10ce24c5ab)
2011. okt. 12. 18:58
A mell is szépen visszaformálódik, és ez tuti, mert átéltem. Én súlyzózok időnként. Persze nem olyan, mint régen volt, de nem rossz:)
31. Clau26
2011. okt. 12. 14:04
Nekem erről a szóról,h szépség,természetes szépség 1 nő ugrik be:Jessica Alba..szerintem nála szebb nő nincs a világon..legalábbis igy képek és filmek alapján..
2011. okt. 12. 10:31

A körülírás helyett inkább leírom pár olyan hölgy nevét akiről azt gondolom, hogy természetes szépség könnyebb lesz megérteni.


Marozsán Erika /színésznő / Gubás Gabi /színésznő/

Polyák Lilla /színésznő/ Nagy Judit /műsorvezető/

Krizsó Szilvia /műsorvezető/ Novodomszky Éva /műsorvezető/ Jegyes-Tóth Kriszta /műsorvezető/

És még folytathatnám a sort


Ezeknek a hölgyeknek egytől egyig kisugárzásuk van ami őket minden körülmény közt széppé teszi.


Nekem ezt jelenti a szépség

29. husi76
2011. okt. 12. 10:24
Szerintem a szőrtelenítés az ápoltsághoz tartozik.A frizura úgy szintén.A tiszta ruha és nem biztos,(sőt!)a márkás a fontos.
2011. okt. 12. 09:09
ha belenézek a tükörbe mind kettöt látom:)))))))söt ragozhatnám is:))))))fö az önbizalom:)):))))))))))))
27. 10ce24c5ab (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2011. okt. 12. 09:09

"Sokat hízott szülés után és szoptatott és ezért nem túl jó a melle? Sport? Nekem szép pedig mindezeken túl vagyok."


Én fogyókúrázok (nem 55 kilóból), még nagyon nem vagyok közel a célomhoz, de a mellemet már erőteljesen megviselte. Nem fog magától helyreállni, ezt edző és orvos is megerősítette.


"

Nekem a felfújt szájú, tetovált szemöldökű nők mindig egy transzfesztitára emlékeztetnek."


Ezt viszont átérzem! :D Nekem is mindig az jut eszembe, brrr... :D

2011. okt. 12. 09:02

A természetesen szép embernek nem kell plasztika és sok festék, hogy szép legyen. Én mindig azt mondom, hogy könnyű szépnek lenni sok pénzzel és plasztikai sebésszel.

Én már a szülés utánit sem tartom természetesnek és a kismell miattit sem. Az már ugye nem természetes. Sokat hízott szülés után és szoptatott és ezért nem túl jó a melle? Sport? Nekem szép pedig mindezeken túl vagyok. Nem megy vissza a has? Dehogynem, csak tenni kell érte! Az emberitest csodálatos dolgokra képes, ha az ember agya is partner benne:) Persze könnyebb a TV előtt sopánkodni és könnyű elmenni a sebészhez is, ha van rá pénzünk.


És igen egy ember legyen ápolt, jól öltözött, szép fogú, tiszta kezű, mosolygos.



Nekem a felfújt szájú, tetovált szemöldökű nők mindig egy transzfesztitára emlékeztetnek. Elnézést!

A platina szőke haj egy kiélt k..vára, főleg ha a bőre sem igazán stimmel a hajszínéhez.

Az erőteljes rúzs is elég visszás hatást kell bennem. A természet tudja, hogy a bőrünkhöz milyen szájszín a legjobb, azért olyan színű, amilyen. És soláriumos bőr sem jön be nekem.


Számomra egy férfi 180 cm felett kezdődik és ne legyen túl izmos és sovány sem. A keze legyen ápolt és tiszta (végezzen bármilyen munkát, van szappan a világon). Legyen jó a humora férfinek és nőnek is. Ne legyen félénk, de erőszakos sem.


Persze-persze a szőrtelenítés és hajformázás kell, a körömlakk is ok, és az alkatunkhoz illő ruha is fontos.

25. 7f170b1d3b (válaszként erre: 21. - 59491e8f67)
2011. okt. 12. 08:48
Jól megfogalmaztad...én meg ragozom itt jobbra-balra :)
24. 7f170b1d3b (válaszként erre: 22. - 10ce24c5ab)
2011. okt. 12. 08:47

Igazad van.

Látod (látom :) ) vannak olyan dolgok, melyeket én nem is említettem, mégis tök természetesnek veszem már hogy csinálom, pl. az álatalad említett szőrtelenítés (lábon, bikinivonal, intim is) vagy igen lakkozom a körmöm - az eredetit nem mű - de francia vagy esetleg körömmatricát használod. Igazad van, bár természetesnek tartom magam mégis meghalnék, ha úgy néznék ki mint "ősanyám":Szőrös lábakkal, lábam közt hatalmas bokorral, töredezett, fénytelen vézna, körmökkel,illatok használata nélkül, s olyan ruha nélkül mely nem az előnyeimet emeli ki, hanem a a hátrányaimat erősíti. :)

Oké, én sem vagyok természetes, basszus!!! Pedig azt hittem!!! :DDD

23. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - 59491e8f67)
2011. okt. 12. 08:35
így van.. :) Okossssssssssssss vagy! :)
22. 10ce24c5ab (válaszként erre: 20. - 7f170b1d3b)
2011. okt. 12. 08:34

Tudom, hogy odaírtad, hogy "agyonplasztikázott", de aközött és a "teljesen természetes" között is van átmenet bőven.

Ha az a természetes, hogy valaki nem szőrtelenít, nem sminkel, nem festi/formázza a haját, nem használ parfümöt, nem lakkozza a körmét, esetleg nincs műkörme, nincs póthaja (van abból is természetes hatású, sokaknak szüksége van rá), nem válogatja meg a ruhatárát, nem ápolja a bőrét kozmetikumokkal, akkor nagyon sokan nem természetes szépségek, köztük én sem, de így nem is akarnék... :)

Tudom, hogy nem mindenki ilyen, aki a természetesség híve, de sokan tényleg átesnek a ló túlsó oldalára így is, nem csak a plasztikában lehet.


Hogy visszatérjek kicsit az indító hozzászóláshoz: ha rám adnának egy teljesen semleges, "se színe, se formája" ruhát, nem lennék szőrtelen ott, ahol az szeretnék lenni, csak úgy lógna a hajam, nem lenne formára igazítva, esetleg festve a körmöm, 0 smink... DE mosolyognék, pozitív lennék, és így tükör elé állítanának... Nagyon nem látnám magamat szépnek. Azonban egy előnyös szabású ruhában, frizurával, szépet kiemelő sminkkel, ápoltabban már inkább...

2011. okt. 12. 08:31

sziasztok..


a szépség relatív.kinek mi a szép .

nálam az összhatás számít.


a természetes szépség azt jelenti az én számomra egy nőnél,hogy mindenfajta festék nélkül a maga valóságában szép az arc,mert egyik másik nő ,akit a férfiak gyönyörűnek mondanak maga a rémálom,ha lekerül a smink..jellegtelenné válik.


alakra,ha valaki dekortív még nem jelenti azt,hogy "szép" is!


a férfiakra meg nem szoktam azt mondani,hogy szép..helyes vagy jóvágású.. egy férfiban a kisugárzás fog meg egy mosoly..egy tekintet,ez az ami engem magával tud ragadni.

a belső értékek ,az elégedettség a harmónia tükröződik az arcon és ezek azok a dolgok amik szükségesek ahhoz,hogy valaki széppé váljon...

a szépség a külső és a belső harmóniája.

egy szép ruha,egy öltöny az ápoltság önmagában kevés,tartalom kell a formába!


egy ragyogó szempár,egy boldog mosoly..és az ember gyönyörű...a kisugárzás szépít meg minden egyes embert!

20. 7f170b1d3b (válaszként erre: 15. - 10ce24c5ab)
2011. okt. 12. 08:20

Bocs, tán nem voltam teljesen érthető. :-)


Azért írtam direkt az "agyonplasztikázott" s nem a "plasztikai műtéten átesett" megfogalmazást.


Az általad említett apró szépészeti műtét - egyszer megcsináltatom az orrom, mert ferde, szülés után mell, hasműtét is még beleférhet.

Igaz, nem az a természetes, de amíg valaki a "normális " határokon belül mozog elfogadom, lehet észre sem vaszem, s azt mondom természetes szépség.(Bár én magam nem tenném, pedig szültem, s nem tökéletes az alakom, soha nem is volt az) Mellplasztika csak azért, hogy nagyobb legyen, szerintem már nem természetes. Ha "extrém nagy" vagy "extrém kicsi", azt mondom a lelki békéért esetleg. Bár ezek már igencsak szubjektív dolgok. Lehet én azt mondom Jucikának, hogy egy kicsit ferde az orrod, de ő nagyon ferdének látja, s megműtteti.

Az "agyonplasztikázott"-on a többedszer nagyíttatott szájat, felvarrt ráncokat értem. Nézz meg egyes sztárokat. Felfújt száj, agyonbotoxozott arc. S van néhány "földi halandó" is, akik dettó ugyanígy néznek ki. Vagyis látom, hogy nem természetesek. Természetesen senkinek nincsenek "geronazzomáriás" ajkai.:/

19. 9536810fa1 (válaszként erre: 18. - 10ce24c5ab)
2011. okt. 12. 08:18
... egyformán szépek! :DDD
18. 10ce24c5ab (válaszként erre: 17. - 9536810fa1)
2011. okt. 12. 08:05
Ha egyformák lennénk, nem is lenne érdemes fórumozni. :)
17. 9536810fa1 (válaszként erre: 3. - 10ce24c5ab)
2011. okt. 12. 08:03
... pedig bizony a pozitív kisugárzás egyenlő a szépséggel... :) ... szerintem. :)
16. 10ce24c5ab (válaszként erre: 13. - P.marianna)
2011. okt. 12. 08:01

Hajajj, mennyi ilyen nő van! :)

Múltkor hallottam egy ilyen átalakítós műsorban, hogy a pajta is jobban néz ki kifestve... :D

15. 10ce24c5ab (válaszként erre: 11. - 7f170b1d3b)
2011. okt. 12. 07:59

"nézzük meg az agyonplasztikázott műmellű, műszájú "szépségeket" Mind egyforma!!!"


Ez így eléggé végletnek hangzik... Mi van azokkal a nőkkel, akiken van 1-2 plasztikázott dolog, pl. orrplasztikája volt, mert nem volt önbizalma a nagy orra miatt, fogyás vagy szülés után pedig még a mellét is megcsináltatta, mert nem volt olyan, mint régen? Ezenkívül mondjuk gyönyörű, természetes haja van, szép kék szeme, sportos alakja... Ő most természetes szépség vagy műnő, aki full egyforma egyenbaba?

14. 7f170b1d3b (válaszként erre: 13. - P.marianna)
2011. okt. 12. 07:46

"az előnytelen színű és szabású, jellegtelen holmik viselését"


Valóban ez igénytelenség, és nem természetesség.

Nem tudom, mi a "sokan", de ha valaki ezt nevezi természetesnek az valóban képzavarral él.


A természetesség nem zárja ki, hogy csinosak legyünk. Én természetesnek veszem magam, de adok magamra, festem a hajam - a saját eredetihez legjobban hasonlító árnyalatúra. Azért tartom természetesnek, mert nem hupilila és nem platinaszőke, de adok magamra, mert nem szeretem az ősz hajszálaimat. Tudom, erre meg valaki azt mondaná "így már nem természetes".


Sminket a szó szoros értelmében nem használok (alapozót, szemhéjtust) de szempillaspirált és - pasztell - rúzst olykor szoktam.

Nem vétek kiemelni előnyeinket, s felerősíteni hiányosságainkat (rövid, vékony szempillám van)

2011. okt. 12. 07:25

Szerintem félreértelmezik a természetes szépség fogalmát. Sokan azt hiszik, hogy az az előnytelen színű és szabású, jellegtelen holmik viselését jelenti rendes frizura, előnyös, finom smink nélkül, "mert én természetes szépség vagyok és így is jól nézek ki".

A természetesség jegyében nem adnak magukra.

12. 7f170b1d3b (válaszként erre: 2. - 342402de6d)
2011. okt. 12. 06:52

Nagy igazság.

Volt, hogy órákig filóztam ezen a félmondaton. :)

2011. okt. 12. 06:48

Természetesség, ápoltság.

Tudom, ez nem ilyen egyszerű, de nézzük meg az agyonplasztikázott műmellű, műszájú "szépségeket" Mind egyforma!!!

Nő létemre és heteroként számomra mindig tetszett Sarah Jessica Parker,vagy Shakira pedig nem szeretem a szőkéket, bennük valami mégis "megfogott".

Szőkéket pasiban sem szeretem, s nálam alapkövetelmény, hogy egy férfi legyen nálam magasabb - talán hülyeség, tudom.

Mivel elsőként a szemét látom, számomra az a fontos. Lehet szép nagy barna, (mint Johnny Deep-é)vagy épp huncut hideg, (Terence Hill)de

legyen benne "valami" szikra, amit meglátok. Persze lehet bárki bármily megnyerő külsejű, későbbiekben ha megszólal már az is döntő: :)

10. husi76 (válaszként erre: 9. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 12. 06:41
Ez így van.Én 7 fiúval dolgozom együtt 23-30évesig van benne minden. Kereskedelemben dolgozunk sok ember megfordul. Figyelni szoktam a reakciókat ha egy-egy "jó nőt"meglátlak, hogy jön befele.Tényleg dekoratív de amikor közelebb ér már nem annyira jó nő ez a jó nő.Tapasztalatom, hogy nagyobb %-ban az egyszerűbb nőket részesítik előnyben.Minimális smink vagy egyáltalán nincs nem fontos a hibátlan alak.
9. zoknis kacsa (válaszként erre: 7. - Husi76)
2011. okt. 12. 06:29

Mindenképp fontos a kisugárzás.Anno a barátnőmnek ( fodrász) volt egy vendége.Nagyon szép csaj , nagy kék szemekkel , hosszú göndör barna hajjal...komolyan fél percig levegőt se vettünk..utána megszólalt...aha, ühü meg ja, ennyi volt a szókincse.Kiábrándító volt.

Nem minden a külső, ha egy nő ápolt, kiegyensúlyozott, nem a pár kiló felesleggel törődik máris jobb színben tünteti fel magát.

8. 10ce24c5ab (válaszként erre: 6. - 02db590b2c)
2011. okt. 12. 06:24

Nálam a jó alak beletartozik a szépségbe. Nem, nem kell miatta megvetni, nem lenézés, mivel nekem sincs... Nekem nincs jó alakom egyenlőre, de folyamatosan dolgozom rajta. Azt mondják, szép az arcom, szép a hajam, szép ez, szép az, de én nem látom magam annak, ameddig jelentős túlsúllyal élek, illetve mást sem látok annak, akinél ez a helyzet.

Férfiaknál is fontosnak tartom az alakot, ami nem azt jelenti, hogy csak a testépítőket tartom férfinak (mellesleg a túlságosan nagy izomtömeg nekem nem tetszik), de nem tetszik a punnyadt test sem.

Aztán - bár ez inkább ápoltság - fontos a bőr, a fogok, a körmök állapota... Ilyen apróságok, amiből összetevődik egy ember. :)

Nincs olyan, hogy szerintem csak a szőke haj vagy csak a kék szem a szép, szóval ilyen jellemzőkben nem tudom körülhatárolni a szép fogalmát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook