Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeparációs szorongás lehet? fórum

Szeparációs szorongás lehet? (tudásbázis kérdés)


9. Petra025 (válaszként erre: 7. - EsztyMorgan)
2014. jan. 24. 08:09

Nálunk olyan 2-3 hete kezdődött el az egész. Kezdődött a nappali nem alvással, nem tudott elaludni. De ha még is sikerült neki, mert pl-ul autóval mentünk éppen és az elringatta, akkor 3-4 órát simán lehúzott. Ebből gondoltam, hogy kell neki a nappali alvás, olyan jó két hét szenvedés után sikerült most azt a taktikát kialakítani, hogy bekucorog az ölembe, szemben velem szorosan átölelem, a lábamat mozgatva ringatom és énekelek neki, így elalszik az ölemben. Van, hogy 2 perc, van hogy 10, van hogy 40 perc, de elalszik. Olyan 2,5-3 órákát alszik ilyenkor nappal. Ez a nappali elalvás.

Az a lényeg, hogy egy picit lefogjam, ne lógjon meg az alvás elől, úgy hogy lemászik, feláll, elmegy stb...

Esti elalvásnál viszont nem vagyok hajlandó a kiságyból való kivételről lemondani... Beteszem az ágyába, először odaülök az ágya mellé, kinyúl a kezemért és megfogom neki, amikor már el kezd helyezkedni, akkor szépen elveszem a kezem és távolabb ülök. Majd csöndben megvárom, míg elalszik. Sajnos ez az idő mostanában olyan 40-60 perc...:-( éjjel ha felkel, akkor sem veszem ki... Ezek is hosszabb idők, míg visszaalszik:-( simizem, ha nagyon sír elmondom neki, hogy nincs semmi baj, itt vagyunk a másik szobában, jövünk ha hív. Erre azonnal megnyugszik, csak ott kell maradni vele, ellenőriz, hogy ott vagyunk-e.

8. anya4005 (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2014. jan. 24. 01:08
Nekem fiaim vannak,de a nagynál ugyanez volt. Persze,őt bezavarta a kicsi érkezése is. Mi beengedtük az ágyunkba. Reménykedtem,hogy ha az oviban megszokja,hogy egyedül alszik,majd itthon is honosítja az eljárást. Nem!!! A pici a sajátjában,a nagy köztünk aludt. Mivel már nagyon kényelmetlen volt,és sokszor fájó egy-egy éjszakai fejelése,rúgása,megoldás kellett. Most mindannyian egy szobában alszunk,mindenki a saját ágyában. Na,ettől még a nagy felkel éjjel: Anya,oda mehetek a te ágyadba? Nem! Jó! Hajnalban át szoktam engedni,de onna kezdve én nem alszom. Szóval,nehéz jó tanácsot adni,mert a gyerekek sem egyformák. Mi próbáltuk azt,hogy az ágya mellett ültünk,mellé feküdtünk,de nem jött be! Helyette jött a gyerek...
7. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - Petra025)
2014. jan. 23. 18:45
Hát már jó két hónapja. Nagyon-nagyon ritkán alszik, de ahhoz már egy kisebb csoda kel. Pedig mondom neki,h anya is lefekszik, simizem is, de kb öt perc után felpattan és kész.
6. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - *Murmi*)
2014. jan. 23. 18:44
Próbáltuk,h ott maradunk a kiságy mellett de úgy ordít mint akit ölnek. Közben feláll és már szinte fuldoklik a hisztitől. Tegnap egy órát szenvedtünk - ágyon alszik, kiságyba be, amitől rögtön felébredt és ordítani kezdett, persze a simi sem hatotta meg - nem jutottunk eredményre, így velünk aludt. Amióta hazajöttünk a kórházból a saját ágyában alszik, sosem aludt velünk. Idővel max akkor ha beteg, lázas volt, akkor közénk vettem de ez a másfél év alatt csak pár napot jelent.
2014. jan. 23. 08:51

Ez egy ilyen időszak sajnos. A kislányom anno, volt hogy éjjel azt gondolta, na akkor gyere játszani mindamellett, hogy nem aludt el egyedül. Én azt olvastam, hogy nem szabad erőltetni hogy egyedül legyen. Nálunk a végén közénk szokott, de nem erőltettem a saját ágyát. 3 évesen ahogy elkezdte az ovit magától ment vissza a helyére és egyszer sem ébred fel.

Most a fiam 10 hónapos, üvölt ha nem vagyok mellette. Eddig hozzá sem lehetett érni letettem magára húzta a takarót, most meg összebújva alszik el. Persze utána visszateszem az ágyába,de nagyon sokszor fent volt.


Persze ha elved, hogy ne aludjon köztetek akkor ahogy előttem is írták ott kell vele aludni. Én is így gondoltam, de egyedül tartottam a frontot mindig a gyerekek mellett éjszaka és van az a pont mikor már nem bírod tovább. Én ott adtam fel és jöttek közénk.

2014. jan. 23. 06:58

Nálunk ugyanez van!! Jövő héten szerdán lesz 18 hónapos a kisfiam. Nehéz elalvás, és éjjeli ébredés van, meg kell várni míg visszaalszik addig nem tudunk kijönni tőle. Én is a szeparációs szorongásra gyanakszom, úgy tudom másfél évesen tetőzik.

Bízom benne, hogy visszaáll minden a régi kerékvágásba:-)

Mióta nem alszik nappal a kislányod?

2014. jan. 23. 06:07
Tuti szepa szorongás, ilyen nálunk is volt. Pár hétig tartott. Addig legyetek nagyon türelmesek, szépen el fog múlni magától. Csak közben azért vigyázz, ha nem akarod h közétek szokjon, inkább maradj vele a saját szobájában, v ágyánál. Nálunk egyébként az segített ha az Apja ment át amikor sírt, neki könnyebben megnyugodott. ha én mentem nagyon behisztizett
2014. jan. 23. 00:22

18 hónapos kislányom pár napja nehezen alszik el. Ez még nem is lenne gond - napközben már nem

alszik -, de este ha nagy nehezen ki is dől pár óra múlva zokogva kel. Hol engem, hol az

apját szólongatja és görcsösen kapaszkodik az emberbe. A kiságyába visszarakni lehetetlen,

az ágyunkban elvan de most pl. ott is sokat forgolódik. Most nem fogzik. Nem hiszem,h éhes

lenne. Ez lehet szorongástól? Vagy fél valamitől?

Már kezdek aggódni..

2014. jan. 23. 00:21
Szeparációs szorongás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook