Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szép magyar nyelvünk fórum

Szép magyar nyelvünk (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szép magyar nyelvünk

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
414. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 413. - Genlips)
2008. aug. 1. 17:47
Jössz?
413. genlips
2008. aug. 1. 17:08

Hogy írják szerintetek:

Jössz sétálni?

Jösz sétálni?

Sosem tudtam.

412. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 411. - Alanna)
2008. aug. 1. 17:03
Lehet.
411. alanna (válaszként erre: 410. - 7abb7adbf0)
2008. aug. 1. 15:06
Nem vitázni akarok, de lehet, hogy csak ma vette észre, mit művelt a cica-lány és ma írt is.
410. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 405. - Sugika001)
2008. aug. 1. 13:18

Attól még, hogy beszéltem vele néhány szót, nem kellene egy kalap alá venni vele...


Ez így igaz. Csakhogy. Az ő - minden fórumon - előadott hisztériájából nem ez világlott ki. Én nem "ugattalak" le Téged, a szavazás névtelenül zajlott. Akár barátnők vagytok/voltatok, akár nem, Te kikérhetted volna magadnak azt, hogy Téged ilyen módon "megvédjen".


Mert, mint már az előzőekben is említettem, ez Téged /is/ minősít.


Idézet jön Tőled:


Nem mások viselkedése alapján kell megítélni az embert, hanem, ahogy ő maga viselkedik.



Ez is igaz, csakhogy Te nem szólaltál meg a vitában, tehát csak az ő viselkedése alapján ítélhettünk meg Téged is.


Részemről a kérdés is, a vita is lezárva.


Köszönöm.

409. e6339f1e43 (válaszként erre: 408. - Alanna)
2008. aug. 1. 09:29
:))
408. alanna (válaszként erre: 406. - E6339f1e43)
2008. aug. 1. 08:58
Rendben. :)
407. alanna (válaszként erre: 405. - Sugika001)
2008. aug. 1. 08:57

Szia!


Így már minden érthető, de olvass csak vissza, hogy írt a cica-lány. Idézem:

"Miért gázoltál bele a barátnőm (Sugika001) lelkébe azzal hogy leugattad az egyetemes szavazását?"

Pusi12 nem is a te írásodra reagált, hanem általánosságban írta, hogy nem tetszenek neki ezek a szavak.

"én megvédem minden áron a barátaimat mert nem tűöm hogy ártatlanul sértsenek meg bárkit is!"

Na itt az nem stimmelt, hogy négy nap után ő már úgy gondolta, hogy barátnők vagytok, de egyébként is túlreagálta a dolgot, azt hitte, mindenki az ő hisztijére kíváncsi.

A lényeg, hogy mi ez alapján vontunk le következtetéseket, mármint "madarat tolláról, embert barátjáról", azaz téged is lejáratott kissé a hülyeségeivel. Persze így már más a helyzet, hogy az egész barátságotok csak az ő beteg lelkivilágában létezett.

Hogy neked tetszenek ezek a rövidítések, ezzel kapcsolatban csak azt tudom írni, hogy ragaszkodj nyugodtan a véleményedhez, mint ahogy mi is a sajátunkhoz, tehát hogy nekünk nem tetszenek. Ettől függetlenül értékelem, hogy ebben a fórumban nem használsz ilyeneket.

406. e6339f1e43 (válaszként erre: 393. - Alanna)
2008. júl. 31. 22:25

:)) aranyosak vagytok !!

Szent a béke!

405. Sugika001 (válaszként erre: 403. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 31. 22:13

4 napja ismerkedtünk össze az egyik fórumon. Még aznap hajnalban észrevettem, hogy kiírt egy szavazást Izél a szívem! Mit tegyek? címmel. Gondoltam, ha már a fórumon beszélgettünk, érdeklődöm az egészségi állapota iránt, mert én már csak ilyen kis aggódó, lelkis hülye vagyok. Nos, ez a nagy történet.

Barátnőmnek nem nevezném, ahhoz számomra sokkal több kell. Sőt, még azt sem mondanám, hogy ismerem. Váltottunk néhány szót, de ettől még egyáltalán nem jelenthetem ki azt, hogy ismerem.

Szép dolog, hogy meg akart védeni, de nem ilyen módszerrel kellett volna. Sőt, egyáltalán nem kellett volna, én nem kértem erre. Vannak ujjaim, amivel be tudok gépelni néhány mondatot, ha valami bánt. Ezzel az egész fórum-harccal egyáltalán nem értek egyet, ahogy azzal sem, amit tett.

Attól még, hogy beszéltem vele néhány szót, nem kellene egy kalap alá venni vele. A postás bácsival vagy a doktor nénivel is váltottam már 1-2 mondatot, de attól még nem vagyok olyan, mint ők. Nem mások viselkedése alapján kell megítélni az embert, hanem, ahogy ő maga viselkedik.

404. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 403. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 31. 17:48
A számból vetted ki a kérdést :))
403. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 400. - Sugika001)
2008. júl. 31. 17:40
Nem akarom ismét elkezdeni, így csak egyetlen kérdésem van: hogy tudtál szert tenni ilyen "barátnőre", mint CICA, aki ezzel a dühödt kirohanásával Téged is megszégyenített?
402. Sugika001 (válaszként erre: 399. - Spinneli)
2008. júl. 31. 17:28
Én úgy tudom, hogy az öngyi a magyar öngyilkos szó megfelelője próbál lenni.
2008. júl. 31. 17:23
Elnézést kérek, hogy hozzászólásom ily hosszúra sikeredett! Továbbá azért is őszinte bocsánatkéréssel tartozom, ha valakit megbántottam! Egyáltalán nem állt szándékomban - pacifista emberke volnék -, csak szerettem volna leírni a véleményemet. Nem titkolt szándékom volt, hogy megmutassam, nem tartozom a bunkó kategóriába, értelmes fiatal vagyok, aki tudja alkalmazni a magyar helyesírás szabályait.
2008. júl. 31. 17:22

Beszédünk napról napra formálódik, változik. Gyakran észre sem vesszük, hogy olyan szavak furakodnak be a mindennapi életünkbe, melyek nyelvtanilag egyáltalán nem állják meg a helyüket s a magyar nyelvvel még csak köszönő viszonyban sem állnak.

Sajnos én is tapasztaltam mind önmagamon, mind pedig a környezetemben élő embereken, hogy egyre inkább elterjednek a „magyartalan” szavak.

Joggal merülhet fel a kérdés, hogy miért is használok ilyeneket, ha tisztában vagyok vele, hogy ezek nem helyes.

Nem azért folyamodom ezekhez a megoldásokhoz, mert ezáltal trendinek vagy szellemesnek akarok tűnni a nagyvilág előtt, hanem azért, mert szeretem ezt a stílust. Ha annyira haladni szeretnék a korral, akkor már elkezdtem volna a „mijen”, „cejikézlek”, „valcsi napcsi”, „Mixáth” és „kari ari” szavak alkalmazását. Nos, igen, lassan már az én kis „modern” kifejezéseim is kezdenek megfakulni, elavulttá válni.

Szeretem külön választani a formális és informális írásaimat. Ha barátnak írok, szeretem önmagam adni, hogy a levelem teljesen azt mutassa, aki vagyok, amit érzek. Természetesen a hivatalos leveleim is a valóságot tükrözik, de ott sokkal visszafogottabb vagyok, ügyelek arra, hogy minden egyes mondat helyesen legyen szerkesztve. Tudom, hol a határ a két stílus között, s ezeket nem is igazán szeretem keverni. Úgy gondoltam, hogy ezen a portálon az a legjobb, ha 100%-osan azt mutatom, aki vagyok.

Szeretem a magyart, mindig is ötös volt a helyesírásom, sőt magyar nyelv és irodalomból emelt szinten érettségiztem. Ezért sem vagyok büszke arra, hogy asszisztálok ebben a bűnös tevékenységben. Azonban fiatal vagyok, szeretem az újdonságot, a változatosságot. Szeretem a rövidítgetéseimet, a szlenget, szeretek új szavakat kitalálni és minél praktikusabb, gyorsabb lenni. Nem hiszem, hogy ezen tudok változtatni, míg 160 karakteres egy SMS és a tanárok 5 perc alatt annyi hasznos információt mondanak el, hogy még felfogni is lehetetlen, hát még leírni. S igazság szerint nem is igazán szeretném eldobni magamtól ezt a stílust. Szeretem, aki vagyok, ahogy viselkedem és írok. Rengeteget levelezek barátnőimmel, gyakran kihasználom a rendelkezésre álló összes karaktert, s ezekkel a „kis” praktikus megoldásaimmal sok időt és energiát takarítok meg (kímélem az ujjaimat és a billentyűzetet :D).

399. spinneli (válaszként erre: 395. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 31. 15:32
öngyi?
398. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 397. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 31. 15:27
Igazad van, mint mindig.
397. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 390. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 31. 15:12

:)


Valamint két jó nagy pofon!

396. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 395. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 31. 15:05

Még csak annyit, hogy ezek a szavak nem a szellemes szleng kategóriába tartoznak.


Mert, ha azok lennének, nem is bánnám. Minden nyelvben megtalálhatóak!

395. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 364. - Lindsay19)
2008. júl. 31. 15:03

Szia,

tudtam, hogy eszembe fog jutni, de tegnap este már elég fáradt voltam.


Tehát:


kajcsi+üccsi (bizony isten nem tudtam, hogy ez üdítő akart lenni! A kaját már eltaláltam.)


És nem vásárolok olyan zöldésgesnél, akinél az van kiírva, hogy koviubi, sali, pari, ubi, bari (itt: barack), kopi (nektarin), stb.


És akkor nem is beszéltünk arról, hogy milyen jót fürcsiztünk a Balcsiba/n/?! És hogy tök fincsa volt a viz.


Abbahagyom, mert már elég volt, sőt sok is a jóból.

394. Pofi (válaszként erre: 381. - 7abb7adbf0)
2008. júl. 31. 12:48
Köszönöm szépen! Én már a bárányoknál kalandoztam.
393. alanna (válaszként erre: 389. - E6339f1e43)
2008. júl. 31. 12:15
Ebben az esetben én is bocsánatot kérek! Annyi hülyeséget írt ez a cica-lány, fel sem tűnt, hogy tényleg ő használta ezt a kifejezést először.
2008. júl. 31. 10:42
:)) örülök, hogy sikerült tisztázni a félreértést.
391. Zor@ (válaszként erre: 389. - E6339f1e43)
2008. júl. 31. 09:58
Akkor ne haragudj, hogy félreértettelek!
2008. júl. 31. 09:30

Sziasztok, jó reggelt!


Hoxa kitette a kiscsajt, már nem tagja a portálnak. Igazából annyira buta volt szegénykém, hogy még az is átfutott az agyamon, hogy nem szerepet játszik-e. Mert minden fórumba össze-vissza írt, mindegy, hogy mi volt a téma, ő fújta a magáért. Végül is az sem teljesen világos előttem, hogy miért éppen engem szúrt ki magának mondván, hogy "leugattam" a barátnőjét? A szavazás fórumban megjegyeztem, hogy az a szavazás, ami most került fel, már nem trendi szavakból áll. De nem írtam nevet sem és azt sem tudtam, ki az a Sugika (később kiderült Cicától, hogy ő a barátnő). Ugye, a vok, vaok, mind1 és társai. Na, ezen gurult dühbe.


De sajnos, ez a kislány beteg. Így akarta felhívni magára a figyelmet és valószínűleg most boldog, mert mindenkinek elmesélheti, hogy milyen sérelem érte.

Ámbár, sejthetően, nincs senkije, aki meghallgatná. Elsősorban anya kellene neki, másodsorban pedig orvos.

2008. júl. 31. 09:24

a bocsánatkérésem őszinte volt, s nem mártírkodó,

s főleg nem gúnyolódó.

egyébként a cica hozzászólásaira reagálva írtam,

de nem gondoltam, hogy ez nem lesz kivehető az írásomból,

és igen, szerintem megtisztelő cím,

még ha ő sértésnek szánta is.

tudom, hogy nem írtad,s nem utaltál arra, hogy bepiszkítottam az oldalt, én éreztem így!

az én helyesírásom sem tökéletes, de ha hibát látok,szóvá teszem, nem sértésből, hanem jó szándékból. de azon sem sértődöm meg, ha engem javít ki valaki. :)

-sajnos félre érthető voltam, mert nem tettem

idézőjelet oda, ahova kellett volna.

388. Zor@ (válaszként erre: 386. - E6339f1e43)
2008. júl. 31. 08:42
Lehet ellenvéleményed, ha viszont ezzel nem ért valaki egyet, akkor nem kell mártírkodni és ilyet írni, hogy bepiszkolod az oldalt, mert erre még csak véletlenül sem utaltam, ezért nem is kell bocsánatot kérned érte. Nekem fontos a helyesírás, de csak ebben a fórumban írom le az ezzel kapcsolatos véleményemet, mert ide tartozik. Nem hiszem hogy "helyesírásviszketegség" van, ha létezik is ilyen kifejezés, akkor a feltűnési viszketegség mintájára helyesírási viszketegség lenne, de szerintem szomorú, ha azért kap valaki egy ilyen jelzőt, mert igényes a beszédére és a helyesírására. Ettől függetlenül én továbbra is az leszek, még ha megkapom ezt a jelzőt, akkor is.
387. alanna (válaszként erre: 382. - E6339f1e43)
2008. júl. 31. 07:59
Megvilágosodtam! Helyesen írni felesleges! Még ebbe a fórumba is! Az, hogy helyesen írjunk, már divatjamúlt és akinek még fontos, annak vagy "HELYESÍRÁSVISZKETEGSÉGE" vagy "KULTÚRAVISZLKETEGSÉGE" van, de én mától nem tartozom ebbe a csoportba! Még hogy arra pazaroljam a drága időmet, hogy helyesen használjam a nyelvet, mikor már nem is trendi, hát mi vagyok én, valami kultúrpicsa? Dehogy! Menő kiscsaj vagyok, cuki, ari, innentől kedve csak arit ajándékozok, barim lesz és ojjan rendi vayg h nm hagyod h buthán hajjak +! naon szeressem!
2008. júl. 31. 07:40

igazad van ZOR@.

bocsánat, nem akartam bepiszkítani az oldalt!

a mind 1 az nálam is mindegy, én ezt csak idéztem.

a kérdés viszont őszinte volt, s arra irányult, hogy létezik-e olyan szó, hogy " helyesírásviszketegség "

sajnálom :((

385. Zor@ (válaszként erre: 382. - E6339f1e43)
2008. júl. 31. 07:22
Ha létezik ilyen, akkor is két szóban kell írni, tehát helyesírási viszketegség, de úgy gondolom, ha a fórum címe az, hogy szép magyar nyelvünk, akkor erről írni itt kicsit nevetséges. Ha valaki máshol kioktatja a fórumozókat, mert nem írnak helyesen, akkor lehet esetleg létjogosultsága a gúnyolódásnak, de itt azért vagyunk aktívak, mert törekszünk helyesen írni, szerintem egyértelmű. Ha már mind1, akkor egybe kell írni, mert a mindegy is egy szó és amúgy is a rövidítés a cél. Egyébként is így "trendi", aki használja, az így írja.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook