Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemölcs ellen mit használjak? fórum

Szemölcs ellen mit használjak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. szept. 1. 21:00

- Vérrehulló fecskefű

- Duofilm

- Verrumal

- Cryoterápia ( fagyasztás )

2008. szept. 1. 20:57
szisztok Apukámnak nagyon bejött de lehet hülyén hangzik de ő kitépte fogóval a szemölcsöt ez nagyon jo met csak 2-3 hónapig hagy helyet és utánna eltűnik és csak egy pillanatig fáj!!utánna kezelni kell 1-2 napig kamilla langos teával ezzel le kell kenni egy nap legalább3-szor
2008. aug. 26. 22:05
Vérehulló fecskefű jó rá. Lehet kapni patikába, gyógynövénybe, de lehet szabadon is találni, csak megbízható, nem naon szennyezett helyről szedd.
2008. aug. 26. 16:16

Sziasztok mindenkinek aki tanácstalan!

Mi a férjemmel kb. 1 hónapja fedeztük fel, hogy condylománk van. Bőrgyógyászt kerestünk fel aki adott egy olyan ecsetelőt ami 40x erősebb mint az Aldera eléggé meggyorsította a folyamatot, bár mindkettőt használta. Főleg rajta volt sok most kb. a 3/4-e elpusztult. A leghatásosabb módszer az égetés. Akinek nincs pénze orvoshoz járni annak javasolom vegyen egy forrasztó - pákát mis az "sma" forrasztópáka alapot rendeltük meg a netről 9.708,-Ft volt Pestről kiszállítva 11.500,-. Még mindíg olcsóbb mint minden egyes kezelésért kifizetni 15.000,-Ft-ot. Így most magunknak égetjük ami még maradt. Elég fájdalmas , de ki lehet bírni. Nem tudjuk hol szedtük össze, de biztos, hogy nem nemi úton mivel mindketten monogámok vagyunk. Remélem tudtam nektek segíteni, és sok sikert és kitartást kívánok minden betegtársamnak!!!!

69. katca (válaszként erre: 60. - Gabi01)
2008. aug. 26. 14:59

Szia Gabi,


nekem is a talpamon vannak a "dögök". Már évek óta küszködök. Idén januárban az arsmedica lézerklinikán (jó nagy lyukakat vájva a sarkamba) kiszedték őket. De úgy tűnik újra jönnek! Sajnos elég nagy kiterjedésű a szemölcs. Ezt a tapaszt még kipróbálnám, meg az Acetocaustint is. Te hogy használtad őket?

Írtál két kedves doktornőről, akik neked segítettek. Megírnád az elérhetőségüket és is szivesen fordulnék hozzájuk.

Előre is köszi!

És sok sikert a további harchoz!


Kata

2008. aug. 21. 14:07
Gic-nek! Ahol a sima bőrfelületed megégett, ott rendbe fog jönni a bőröd. A hegyes függöly gyógyítása viszont nagyon hosszadalmas folyamat akár 1 évig is eltarthat. Folyamatosan figyelni kell magad mert vannak apró nem látható szemölcsök amik ugyanúgy fertőznek és szabad szemmel még nem is láthatók.
2008. aug. 6. 05:16
Gyöngyszerüen van a nyakamon a kis kocsányos szemölcs és viszket,igyekszem nem elkaparni,mit lehet rá tenni,és nem rákosodhat el ha eltávolitják égetés,vagy sebészeti uton?
66. gic
2008. júl. 26. 20:22

Sziasztok!


Hegyes függöly fertőzésem van. :S A doki lekezelte maró oldattal, de sima bőrfelületre is lefolyt. Csütörtökön kezelte és csak ma reggel vettem észre, hogy ahol végigfolyt az oldat (sima bőrfelületen), ott végig pirosos-barnás csík van. Ez ugye elmúlik nyom nélkül? :(

2008. júl. 7. 15:48
hamurapi: A futószemölcs virusos és fertőző/tudtommal a környezetre is/A vérehulló fecskefüvel nekem is jó tapasztalataim vannak,csak kitartónak és nagyon alaposnak kell lenni,a szemölcsöket lehetőleg le kell ragasztani,hogy a továbbfertőzési veszéjt csökkentsük.Akkor fertőz ha a felületén apró repedések keletkeznek,akkor feltétlenül le kell/ene/ zárni.Hosszan müködő szerrel átitatott gézt vagy vattát lehet rá tenni és rendszeresen cserélni/figyelj a felmaródásra!/Házt.ecet 2o%,aki meg meri csinálni -házt.sósav / de csak a szemölcsre egy pötty és kellő elővigyázatossággal/
64. mh07 (válaszként erre: 62. - Telegdi50)
2008. júl. 3. 09:15

Amennyiben nem nagy terjedelmű lehet házi praktikákkal próbálkozni.

Pl.: Vérrehulló fecskefű szépen leszárítja.

Drogériákban, patikákban kapható különféle tapaszok, ecsetelők, fagyasztók.

DE! a szemölcs vírus okozta elváltozás, ami ha nem helyesen van kezelve terjedhet, fertőződhet!

Úgy gondolom a bőrgyógyász jobb választás lenne.

63. KrisztaVitai (válaszként erre: 60. - Gabi01)
2008. júl. 1. 17:12

Szia Gabi!



Engem nagyon érdekelne, ha segítenél!

2008. jún. 24. 19:23
Egy barátnőm azt javasolta,hogy körömreszelő hegyét forrositsuk fel és a szemölcs tetjét égessük le.Neki a lányának ezzel a módszerrel az összes szemölcse elmúlt.Állitólag nem is lehet érezni.
61. telegdi50 (válaszként erre: 45. - Yumi33)
2008. jún. 24. 19:21
Szia ,az én fiamnak is ez a problémája,ő most Verre,med ecstelőt kapott.Remélem ez már jó lesz.
60. Gabi01
2008. jún. 24. 18:41

Yumi 33 -nak üzenem (és persze másoknak is ha segít). Az én történetem még hosszabb és bonyolultabb, nem is untatok vele senkit a lényeg, hogy 6 éve kezdődött a talpamon a vírusos szemölcs. Talán most túl vagyok rajta 2 szuper doktornő segítségével. Ha unod az orvoshoz járást ugyanazt kipróbálhatod otthon is. 1.) GUTTAPLAST tapasz, interneten meglehet rendelni, mert itthon nem kapható. 2.) Acetocaustin oldat ezt leht kapni szállítással együtt majdnem 5000 ft. Ha vkit érdekel, segítek hogy kell használni, mert nem mindig igaz ami rá van írva.

Még annyi, ha vki azt mondja nem fáj a fagyasztás akkor nem fagysztottak neki rendesen, az előtudja csalni az ember szeméből a könnyet. Nekem már fagyott el a féltalpam a bőr lejött ahogy kellet a szemölcsök meg ott maradtak. Most is decemberben kezdtem el a kezelést és mostanra lett vége. Nem volt sok kb: 100-200 között. Még a doktornök is mindent kipróbáltak mire eljutottam a tapaszig ami csodálatosan és fájdalom nélkül :))) mulasztotta el. A gyógyszertári és egyéb drogériás készítmények semmit nem érnek.

Remélem segítettem, sok sikert mindenkinek.

2008. jún. 15. 21:20

Nekem a vérehulló fecskefűvel sikerült a kezemről eltávolítani a szemölcsöket.

Nem nőtt vissza egy sem.

58. MelisUK (válaszként erre: 57. - MelisUK)
2008. jún. 13. 10:42

Ennek a terméknek Mo-on a neve:

Scholl szemölcseltávolító fagyasztó spray

és 5640 Ft-ba kerül. (Megnéztem neked a google segítségével)

57. MelisUK (válaszként erre: 45. - Yumi33)
2008. jún. 13. 10:12

Nekem is a lábamon volt a szemölcs, méghozzá a nagylábujjamon a talp részen, tehát rajta járkáltam. Egy esküvői magassarkú cipős táncolás után jött ki a lábamon. Először azt hittem, h csak bekeményedett a bőr a lábujjamon, majd elmúlik. Viszont múlni nem akart és egyre jobban zavart. Úgy gondoltam, h lehet h tyúkszem, ezért vettem rá tyúkszem tapaszt. Ezzel kezelgettem, éjszakára rajta volt, nappal pedig ollóval kivágtam mindig a felpuhított kiszívott részt. Viszont nem akart elmúlni és egyre zavaróbb lett, így elmentem orvoshoz (Skóciában, mivel ott élek). Mondtam neki, h tyúkszemem van, azt kéne eltávolítani. Megnézte, és azt mondta, h ez szemölcs, nem tyúkszem és fagyasztással tökéletesen eltűntethető. Akkor meg is kaptam az első kezelést. Alig 2 pillanat, ameddig tart és csak egy pici égető érzést lehet érezni, majd adott fájdalomcsillapítót, amit vegyek be, ha fájna és még kétszer menjek vissza 1-1 hét múlva.

Ettől elkezdett befeketedni, elég gusztustalan volt. Emellett olyan volt, mint ha kb száz gusztustalan hernyó lógna belőle. Ezeket is mindig levágtam ollóval. A harmadik kezelés után elmúlt, teljesen tövig ki lehetett utána szedni az ollóval. Ekkor a helyén egy lyuk maradt a lábamon, de nagyon rövid idő alatt elmúlt, egyáltalán nincs nyoma. És a legszebb, h nekem vissza se nőtt, pedig már kb másfél éve fagyasztották le. :)


Hogy ne kerlüljön extra sok pénzbe a kezelésed (nekem itt Skóciába totál ingyenes volt és a gyógysert is ingyen adták), vegyél gyógyszertárba v drogériába "Scholl Freeze Verruca & Wart Remover"-t. Ezzel magadnak otthon tudod fagyasztani és sokkal olcsóbb lehet, mint amennyiér Magyarországon az orvosok dolgoznak. (Sajnos elég beteges vagyok, de mióta kint élünk csak egyszer kellett fizetnem orvosnak, az is a fogászaton volt, azért mert nem is volt semmi baja a fogamnak és csak sürgős esetet vállaltak... Csak a bölcsességfogam nőtt... azért fájt nagyon, ekkor kellett kb 2ezer forintot fizetnem és cserébe röntgenezték is a fogam és 2 fogkrémet is kaptam érzékeny fogra.)

Remélem segítettem, keress rá erre a termékre a google képkeresőjében és utána könnyebben megtalálod a boltokban. Sok sikert!

2008. jún. 11. 11:53

Sziasztok!


Lehet furán fog hangzani, de nekem a hangyasav jött be. Először én is idegenkedtem tőle, aztán mikor egy nap után lepottyant az egész szemölcs, nagyon meglepődtem.

Egy ismerősöm adta, aki bőrgyárban dolgozik. Ott ezzel kezelik, marják, puhítják a bőröket.

Mondta,hogy nagyon kell vigyázni, hogy csak a szemölcsre tegyünk belőle, különben lemarja az egészséges bőrt is.

Nekem az ujjamon volt egy hatalmas, és egyik napról a másikra egyszerűen leesett. Egy lyuk maradt a helyén, ami nem fáj, csak piros.

Most ecsetelem a többit is, mert természetesen még van... :(

Remélem tudtam segíteni.

2008. máj. 16. 08:55
A bőrgyógyászt próbáltad már?
54. peg
2008. máj. 16. 08:29
azt nem írtam, h. nem gyógyszertári kence/oldat segített, hanem maga a növényke ami itt/ott virít az út szélén, de nem onnan szedtem fel ( mondván, szegény ott szív magába elég kipufogó füstöt ) .:) Erdőben szedtem fel és ültettem otthon cserépbe.
53. gerna (válaszként erre: 45. - Yumi33)
2008. máj. 14. 12:53
Aloe Vera gél (nem az innivaló üveges, hanem olyan kinyomós-tubusos), a szemölcsre kenni, este-reggel. Nálam bevált!
52. peg
2008. máj. 14. 12:50
a vérehulló fecskefű vált be nekem/nekünk is a családban. Sőt, odáig eljtottam, h. az ekélyládámban azt nevelgettem, hogy bármikor kéznél legyen. Sajnos az idén újat kell beszereznem, mert a kicsi cserép, a vízhiány ( vagy kitudja mi még ) megölte :)
2008. máj. 14. 09:15

Az uszodai futószemölcsre, mivel az úgy tudom, hogy vírus eredetű, jó a bioptron lámpa.

Épp le szeretném cserélni az enyémet, ha kell valakinek a régim, akkor írjon.

50. MelisUK (válaszként erre: 49. - Klaudiaklaudia)
2008. máj. 10. 10:53

Sajnalom h neked nem segitett a fagyasztas. Nekem hozza erto orvos csinalta es tokeletesen elmult. Nincs utana semmi nyom, semmi heg, semmi bemelyedes.

Ugyanabban az idoben, mikor nekem jarni kellett lefagyasztasra, akkor anyum egyik munkatarsanak kivagtak es neki egy bemelyedeses heg maradt utana....

Amikor lefagyasztjak, az csak egy pillanatnyi fajdalom erzes, elviselheto. Adnak fajdalomcsillapitot, de nincs szukseg ra. Utana befeketedik, olyan mint ha legalabb 100 mini hernyo logna ki belole, ezeket mindig kivagtam olloval, es igy 3 fagyasztas eleg volt. A harmadik utan mar belulrol is jol ki tudtam piszkalni, utanna volt egy lyuk, de teljesen elmult. Nem emlekszem mennyi ido volt, de nem sok.

2008. máj. 9. 16:43
A fagyasztó szerintem semmit nem ér.Nálunk csak az segitett ha egy bőrgyógyász kivága-na nem mondom hogy jó volt-de elműlt teljesen.
2008. máj. 9. 12:27
Szemolcsot le lehet fagyasztani. Szerintem Magyarorszagon is lehet kapni a gyogyszertarakban lefagyaszto spray-t. Hetente kell vele lefagyasztani, altalaban 3 kezeles eleg, utana tokeletesen eltunik a szemolcs. Nekem pl orvos fagyasztott le egy szemolcsomet Skociaban, tokeletesen elmult, nincs semmi nyoma.
47. sodrak
2008. máj. 9. 10:10
Nálunk nagyon bevált a fokhagyma leve, amit csak a szemölcsre szabad kenni, mert különben mindenhol felmarja a bőrt. Naponta többször be lehet vele kenni, ecsetelni, akár le is ragaszthatod tapasszal.
46. Polli
2008. márc. 11. 14:41

A szemölcsök eltávolítása


A szemölcsök eltávolításának több módja létezik, így pl. a kémiai anyagok ecseteléssel való felvitele, a fagyasztás, vagy az elektromos berendezéssel végzett eltávolítás.

A szemölcsök kémiai hámlasztása hosszú folyamat, heteken, akár hónapokon át kell alkalmazni a kiválasztott folyadékot.

A fagyasztásos módszer előnye a többivel szemben, hogy biztonságos, minimális fájdalommal jár, és nem hagy heget maga után.

A szemölcsök elektromos berendezéssel való eltávolítása kifejezetten hatásos megoldás, a kezelés után a legkisebb a valószínűsége annak, hogy kiújul a szemölcs.

Nagyon fontos az, hogy a bőrgyógyász a szemölcs állapotának megfelelő kezelést válassza ki Neked. A kezelés további menetéről szintén a bőrgyógyásztól kapsz majd felvilágosítást!

45. Yumi33
2008. márc. 11. 14:36

Sziasztok!


Nekem is hasonló problémám van, már nagyon régóta. Most épp 23 éves vagyok, és évekkel ezelőtt indult a lábon lévő szemölcsös történet, mert a futószemölcsök elmúltak annak idején. Tehát, a talpam történetében ami eddig megvolt:


1. Bőrgyógyász felírta a Verrumal oldatot. Egy idő után iszonyat rondán kisebesedett tőle a szemölcs, de nem tűnt el, szépen visszanőtt és kétszer akkora lett.


2. Egy nyaralás során volt vérehulló fecskefű a ház közelében, kenegettem vele, de csak hét vége felé vettem észre hogy van. Ezután próbáltam otthon a kertbe "telepíteni" egy adagot a műút mellett lévő adagból, mert oda nem akartam minden este zuhanyzás után kimászkálni...


3. Vérehulló fecskefű oldat. hatástalan volt. :(


4. Bőrgyógyász hatalmas lidokainos tűvel aládöfött. Ez piszkosul fájt, de az utána következő égetést valóban nem éreztem.


5. Visszanőtt. természetesen. Egy ideig próbáltam megint kenegetni a Verrumallal, hátha, de nem, ugyanúgy kisebesedett, pedig még nagyon kicsi volt, amint láttam, hogy visszanőtt, rögtön elkezdtem ecsetelni vele.


6. Ezúttal lézersebészet a szépvölcsi útnál. Szintén lidokainnal indult, ami a talpba döfködve fáj, két lábujj közé szúrva plána. Doki szépen leégetett kb 20-25 darabot. Ennek csak a fele nőtt vissza, juhé, előrelépés!


7. Nagynéném hozott valami Scholl terméket, ez lehetett a Verruca, kis tubus. Nem szedte le.


8. Vissza az előző helyre, csak ezúttal nem a lézersebészetre, hanem a bőrgyógyászatra ahol fagyasztás a műsor. Nem fáj, feleannyiba került mint a lézer, a doktornő állítása szerint fel fognak hólyagosodni, ki kell szúrni őket és betadinozni. NEM hólyagosodtak fel. De nőtt még kettő az egyik mellé.


Most itt tartunk. Ötletem sincs, mit csináljak velük. Egyszerűen SEMMI nem volt rájuk igazán hatással. A legjobb, mármint hatás szempontjából a lézer volt, ott csak a fele nőtt vissza. Viszont, utána hetekig nem nagyon tudtam járni.


Namármost, az nem elfogadható opció számomra, hogy egy kezelés, sokezer forint, majd egy hónap bicegés, majd megint ugyanez a visszanövők ellen... lehet hogy egy év alatt, többszázezer forint árán elmúlnának, de ez sajnos most nem áll rendelkezésemre.


Marad az Egaver, vérehulló fecskefű oldat és a reménykedés.


bocsánat ha hosszú lett, és várom a javaslatokat.

Sziasztok!

44. direne
2008. febr. 6. 01:05

Az arcon lévő szemölcsökkel nagyon kell vigyázni.


Már nálunk is kapható, de mi anno a németektől hozattunk egy Acetocaustin nevű borzadmány ecsetelőt. Azért írom így, mert csontig leégeti a húst,hogyha túladagolod. Na ez azért költői túlzás volt, de óvatosan kell vele bánni! Mi azzal kenegettünk futószemölcsöket, de csak kézen. Ha jól emlékszem, egy héten csak egyszer szabad, annyira erős.Talán két alkalom után magától végigégeti a szemölcsöt a gyökeréig. És, ha nem kerül egészséges bőrre, akkor csakis a szemölccsel végez. Szó szerint iszonyat jó!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook