Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemölcs ellen mit használjak? fórum

Szemölcs ellen mit használjak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. jún. 11. 11:29
A 92-es hozzászólásban érdeklődtem Guttaplast + Acetocaustin használatáról. Senki nem segített, én mégis belevágtam, és mivel 5 év után végre valami eltüntette a szemölcseimet, leírom hogy sikerült. 1 csepp Acetocaustin a szemölcsre azután leragasztani 1-2 napra Guttaplast-tal. Aztán gyökerestül leesik a szemölcs (ha nem egy tűvel rá lehet segíteni). Néhány szemölcs eltávolítása után beindult a saját immunreakcióm és az utolsó 5-6 szemölcs már magától eltűnt (kezemről, lábamról). Hálásan köszsönöm a tippet Gabi01.
102. walle99
2009. jún. 10. 16:03
Bármilyen hihetetlenül hangzik, un. ducktape (itthon szigetelő szalag, bár egyes helyeken kapható eredeti ducktape is) nagyon hatékony szemölcsre. Saját tapasztalat, volt egy a kezemen, mar be volt toredezve, es hiaba kentem mindenfelevel. Amerikai ismerosom mondta, hogy rakjak ra ducktapet. Gondoltam, hogy ez nem komplett. Az amerikaiak mindenre ducktapet hasznalnak. De nem akartam megserteni, meg kulonben is mit veszithetek. Amugy is akartam hazahozni valamennyit, mert tenyleg ugyes dolog. Szoval azt az instrukciot kaptam, hogy este ragasszam le, reggel meg vegyem le rola. Ezt csinaltam ket hetig es tenyleg nyoma sem maradt!! Ezek utan a talpamrol is hasonlo modon eltavolitottam nehany szemolcsot. Megbizonyosodtam, hogy mukodik, gondoltam utana nezek, ha ez igaz, akkor van valahol tudomanyosan is nyoma. Rakerestem a neten es talaltam olyan tudomanyos cikket, ami osszehasonlitja a kulonbozo modszereket. A ducktapes kezelesre adja a legjobb gyogyulasi aranyt. Nemcsak a legolcsobb, de a leghatekonyabb is. Meressel igazolt, hatasmechanizmus kevesbe ismert. Azota ajanlani szoktam, tobb igen pozitiv visszajelzest kaptam, evtizedek ota ezzel kuzdo ismerosom is orommel jelezte, hogy mukodik.
101. zsu0102
2009. ápr. 28. 21:02
Az erdők most tele vannak vérrehulló fecskefűvel! Szép kis sárga virágú, kb.20-30 centi magas növényke! Ha a szárát eltöröd, nagyon szép sárga lé folyik ki belőle, azzal kenegesd 1-2 hétg! Én így tüntettem el az összes szemölcsömet!
2009. ápr. 28. 19:36
milyen szemölcs, attol függ?
2009. ápr. 28. 19:36
Mit használjak szemőlcs ellen
2009. ápr. 26. 21:09
Afiam kezén volt elég sok,szerencsére a Scholl ecsetelő pár napos használat után bevált,és azóta kb.2 éve sem jött elő.
97. sasa22
2009. ápr. 26. 16:29
és ezt hányszor kéne megcsinálni ???:DxD
2009. ápr. 26. 16:01
Nekem valaki egy kissé gusztustalan dolgot ajánlott,de tuti beválik.Bele kell pisilni egy lavorba éss abban áztatni a lábat.Nem hülyéskedek!
95. sasa22
2009. ápr. 25. 12:41
Nem tudnátok nekem valami jo tanácsot adni arra esetre, hogy nekem a talpam mind a 2 tele van szemölcsökkel és tényleg már szinte mindent kipróbáltam de valahogy semmi nem használ.kivágatni nem akarom...:Smost ezt a vérehulló fecskefüt használom naponta többször...hát remélem használ.de valahogy enm lehetne ezt a folyamatot felgyorsitani mert gyakorlatilag már menni sem tudok..:(
94. Icus (válaszként erre: 80. - R00t)
2009. jan. 24. 11:02
AZ én kisfiam az un. uszoda szemölcsöt szedte össze. Az ujja hegyén volt. Mi minden este és reggel a vérehullató fecskefű ecsetelővel kentük. jó másfél-2 hónap múlva elkezdett feketedni és kifordult a szemölcs. El ne kiabáljam, azóta sincs neki:))
2009. jan. 24. 07:43

Ha valakinek van tapasztalata a Gabi01 által említett Guttaplast + Acetocaustin helyes használatáról, örömmel venném ha megosztná velem itt vagy privátban. Köszönöm.

Egyébként eddig ezek NEM használtak nekem:

- Egaver

- Fagyasztás

- DuoFilm

- Vérehulló fecskefű (növény)

- Vérehulló fecskefű (alkoholos kivonat)

2008. okt. 9. 15:50
12éves fiamnak 6 hónapja van mindkét talpán virusos szemölcs,amit az orvosok szerint az uszodában szerzett.elmentünk bőrgyógyászhoz,lidocain szuri és kivágták.4 hétig nemtudott talpra állni.kötögettük,kenegettük de a seb gyógyulása után szinte azonnal kiujult,és sokkal több lett.használtunk scholl kenőcsöt,scholl viruseltávolitó tapaszt,szalicilsavat,vérehulló fecskefü oldatot,és kipróbáltuk az otthon is használható wartner fagyasztót.aki tud valami igazán hatásosat segitsen.köszi.marica
2008. okt. 6. 19:15
fáj a fagyasztás??????és hatásos?
90. katácskák (válaszként erre: 88. - Maszatt)
2008. szept. 14. 00:31
TE kipróbáltad már erre a szemQlcs helyzetre? köszi a választ.
2008. szept. 10. 20:06

sziasztok,

nekem 2 szemölcs jött a kezeimre, először a balra a gyűrűsujjamra, majd a jobb kezemre a kisujjamra. ecsetelőket meg folyadékot is használtam rá de semmi hatásuk nem volt. aztán kipróbáltam a Scholl-os szemölcsirtót. a kisujjamra rátettem rajta volt kb egy napot és amikor levettem meg letisztogattam azt a ragacsos izét amit hagyott maga után a tapasz tök megijedtem,mert fekete folt lett a helyén. az a szemölcs gyökere? elvileg annak kéne feljönnie. ja és nekem fáj is elég rendesen. forduljak orvoshoz?

2008. szept. 7. 09:26
Én esküszöm az Aloe Vera-ra!Annyi mindenre bevállt!
2008. szept. 6. 13:59
Gyermekláncfű gyökerével,naponta többször kell bekenni,nálam bejött.
2008. szept. 5. 10:05
r00t nem azt akartam írni h meg le hanem h nem igaz h akkor jön ki ha gyenge az immunrendszer met egy egy papucstól egy fertőzéstől sőt még akkor is ha egy ismerősödnek kijön és hozzá érsz a szemölcséhez leheth nem ott jön ki neked akkor neki hanem a lábadon-kezeden stb..
85. rebi1996 (válaszként erre: 84. - R00t)
2008. szept. 5. 10:01
nem nem kell kiásztatni mert akkor nem szárad le nem szabad és nem igaz hogy akkor megy le ha gyenge az immunszendszer!!!És le is szikszalagozhatod mert akkor meghalnnak a hámselytek meg a szemölcs!!!pusz:rebi
84. r00t (válaszként erre: 81. - Rebi1996)
2008. szept. 3. 20:11

Hmmm, akkor nem kell kiáztatni? Biztos, hogy a kemény szemölcsre kell kenni?


Ha jól tudom a szemölcsök akkor jönnek ki, ha gyenge az immunrendszer. Nyomás mindenki sok gyümölcsöt és zöldséget enni! :-)

2008. szept. 3. 19:55
Nekem vérrehulló fecskefüvet ajánlottak.Kicsit használt.
2008. szept. 3. 19:52
Nem baj lina köszi azért
2008. szept. 3. 19:50

Szia r00t én rebi vagyok nekem egyszer használt de már olyan nagy a másik h arra már nem jo de amúgy jo rá ne ásztasd ki a kezed nem szabad!!!!!mert akkor semmit nem használ naponta:3-4 szer kend be és hagyd álni 5 percig mert akkor szárad meg tökig!!!

puszi:rebi és sok szerencsét

80. r00t
2008. szept. 3. 19:15

Nagyon sok jót hallottam a vérrehulló fecskefűről, ezért ültettünk is a kertbe. Tavasszal nagyon jó volt, rengeteg, nagyon sárga nedve volt, most is viszonylag jó (tavasszal jobb volt).


Kb. 2 héten keresztül minden este kiáztattam a kezemet (mindkét kezemen viszonylag sok szemölcs van), majd estére bekentem fecskefűvel: fekete lett tőle a kezem (ahol szemölcs van), de sajnos nem használt, még mindig ott vannak, sőt megint kijött egy apró kis szemölcs.


Ti (akiknek használt) hogyan használjátok / használtátok a fecskefüvet? Egy nap hányszor kentétek be? Kiáztattátok előtte a kezeteket?


Hamarosan kezdődik az egyetem, így nem tudok itthon lenni, kenegetni sem tudom majd, és nem tudom mi lenne a legjobb. Bőrgyógyász mondta, hogy kiemeli nekem "kanállal", de a fecskefüves megoldás jobban tetszik, nem a fájdalommentessége, hanem a természetessége miatt.

79. d9d8721118 (válaszként erre: 77. - Rebi1996)
2008. szept. 3. 17:40
Más nagyon nincs.
78. d9d8721118 (válaszként erre: 76. - Rebi1996)
2008. szept. 3. 17:39
Nálunk egy beteg ezt mondta amikor a fiát hozta fagyasztásra. Nem tudom hogy nőtt-e a szájába... Nem láttam.
2008. szept. 2. 15:57
Mondasz még tuti ötleteket mert nekem a verumal nem használ
2008. szept. 2. 15:56
Télleg kiharapták és a szájikban nem nőtt?Lina206?
2008. szept. 1. 22:15
nekem a vérehulló fecskefű vált be
2008. szept. 1. 21:01
Régen az volt a "divat" hogy kiharapták... Na, az tuti módszer.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook