Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemölcs ellen mit használjak? fórum

Szemölcs ellen mit használjak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. jan. 12. 15:52
Vérehulló fecskefű nagyon jó, csak nehezen lehet találni. Tavasszal, kora nyáron virágzik, sárga, 5 szirmú virága van. A szárában keringő sárga folyadékot kell a szemölcsre kenni. 2-3 alkalom és elmúlik.
42. belle
2008. jan. 12. 08:37
Szia! A legjobb, és legegyszerűbb felkeresed a körzeti orvosod és kiíratod vele a Verrumal oldatot. 6 hét után (általában ennyi idő kell neki) nyoma sem lesz, és nem is fog visszajönni. Nekem elég csúnyák voltak a talpamon és a kezemen is de teljesen tökéletes lett. Nem mondaná meg senki sem hol volt rajta szemölcs. Próbáld ki. Megéri. Igaz csak 13 ml az egész és kb. 1500 Ft körül van receptre.
41. 7934d1ac97 (válaszként erre: 40. - Richard14)
2007. szept. 22. 13:48
Szia! ÉN azt tanácsolom neked, hogy keress fel egy másik bőrgyógyászt. Nekem is volt az arcomon, és lézerrel csinálták meg, abszolult nem fájt. És nem hagyontt nyomot se. Ilyen hülyeségnek ne dölj be!! Ez már nagyon ős régi gyógyítási módszer amit neked ajánlottak!!! Komolyan!!
2007. szept. 17. 22:44

SEGÍTSÉG. negyon fontos lenne. én egy 15éves tanuló vagyok. És az arcom két oldalán van 2db mérges szemölcs. a Bőrgyógyász azt mondta hogy ki kell vágatni. Én egyből elkeztem a sírást és nagyon megijedtem hogy amikor azt mondta "valószínüleg injekcióval érzéstelenítik meg stb...). Ez negyon fáj mert én szerintem igen de én a tűtöl is nagyon félek. X-( nagyon fáj???

inkább altassanak el gázzal csak ne érezzek semmit.

39. spice (válaszként erre: 38. - Minimano1979)
2007. aug. 22. 11:25
Szemölcs ellen a leghatékonyabb a vérbe fecskendezett onotequil kivonat, már háziorvosok is felírhatják. Három napon belül "leesik" a szemölcs, túladagolás esetén sincs semmi mellékhatás.
2007. aug. 20. 17:22
En is az Egaverrt hasznaltam,nekem is bevalt.
37. zinajda (válaszként erre: 30. - Kft)
2007. aug. 20. 16:56
Akkor inkább a szemölcsöt választom! Ezért nem tudnék feláldozni egy galambot!!!!
2007. jún. 13. 18:14
Gyógyszertárban recept nélkül lehet kapni az Egaver nevű azt hiszem cseppeket ez ifjúkori szemölcs kezelésére szolgál. A fiamnak a körménél volt szemölcs, ezzel kezeltem és teljesen elmúlt. Nem gyógyszer, hanem gyógyhatású készítmény. Nem túl drága, pár száz forint.
35. szaboemi (válaszként erre: 34. - Ekka)
2007. ápr. 10. 14:01
Voltál már ilyen "fájdalommentes" eltávolításon? Én igen, de nagyon kellemetlen volt. Kibírható, de túlzás lenne azt állítanom, hogy nem fájt.
34. Ekka
2007. márc. 12. 12:47
Szerintem a legjobb, ha meglátogatod a bőrgyógyászt.. Ő majd ügyesen megoldja a kérdést.. (pl. fájdalommentes égetés, fagyasztás)
33. PIROS35 (válaszként erre: 25. - Zsuzso100)
2007. jan. 8. 07:31

FECSKEFŰ (Chelidonium majus):Egyéb elnevezései:vérehulló fecskefű,cinadónia,gódira.

A 20-80 cm magasra is megnövő növény kedveli a nedves helyeket,az árkok és romok és omladékok környékét.Levelei szárnyasan szeldeltek,szélei csipkések.Aranysárga virágai ernyőt alkotnak.Becőszerű toktermése sok magot érlel.Leszakítva a növény sárga színű nedvet enged,amely a levegővel való érintkezéskor narancsbarna színűvé válik.

A szőrrel borított fecskefű sárga,4 szirmú virágai májustól júliusig virítanak.

Felhasznált részei:Az egész növényt hasznosítják.Virgázáskor gyűjtik be és megszárítják.Tejnedvét (latex)frissen nyerik ki.Belsőleg a fecskefüvet teaforrázatként ritkán,elsősorban a májproblémák enyhítésére használják,de száraz kivonatát (cseppek formájában)gyakran keverik kurkumával,fehér ürömmel vagy gyermekláncfűvel.

Hatóanyaga:A növény bonyolult kémiai összetételét tanulmányozva megállapítást nyert,hogy három fő hatóanyag játssza benne a fő szerepet:a benzofenantridilin vagy kelidonin,amelynek görcsoldó hatása van,valamint a protopin és a protoberberin vagy koptizin,amely ugyancsak görcsoldó.A koptizin az egész növény fő alkaloidja,míg a gyökéré a kelidonin.A növény különböző szerves savakat,valamint karotinoidokat tartalmaz.

Gyógyhatása:A növény hat az epe termelésére és ürítésére.Kimutatták azt is,hogy a növény a felső emésztőtraktusban görcsoldó hatású.A fecskefű enyhe fájdalomcsillapító és nyugtatószer,valamint baktériumölő tulajdonságú.A gyökér kivonata megakadályozza a szérumkoleszterin-szint emelkedését a nagyon zsíros ételek fogyasztásakor.

Külsőleg a növény friss tejnedvével,valamint a belőle készült készítményekkel SZEMÖLCSÖT IRTANAK,

ezt a hatást a fehérjebontó enzimek és a kelidonin együttes hatása okozza.

Felhasználása:A fecskefüvet főleg máj- és epebántalmak esetén használják,továbbá idegrendszeri rendellenességek kezelésénél.Száraz kivonata hatékony a baktériumok és a szemölcsök ellen.KÜLSŐLEG A SZEMÖLCSÖK ÉS A PIKKELYSÖMÖR KEZELÉSÉBEN HATÁSOS.

Figyelmeztetés!

Erős hatású,csak orvosi felügyelet mellett alkalmazható!

Alkalmazása belsőleg:

Máj- és epebántalmak,idegrendszeri rendellenességek:

Teaforrázat:1kávéskanálnyi szárított növényt tegyen 1 csésze forrásban lévő vízbe,és 10 percig hagyja ázni,majd szűrje le.Napi adag 3 csésze (vagyis naponta 2-5 g szárított növény,vagy 10-30 mg fecskefűből kinyert alkaloid).

SZEMÖLCSÖK:SZÁRAZ KIVONAT:100 mg,naponta 2 alkalommal.

Külsőleg:

SZEMÖLCSÖK,PIKKELYSÖMÖR:

Friss növényi lé:helyileg naponta 1-3 alkalommal.

(READERS'DIGEST:A TERMÉSZET FÜVÉSZKERTJE c.könyvből)


Remélem valamelyest tudtam ezzel segíteni!

32. erv
2007. jan. 7. 14:47
A verrumal oldat ért valakinek valamit? _meddig kellet vele kezelni, hogyan gyógyul..._ köszi
31. kft
2007. jan. 7. 13:26
na,jó el kell ismernem,én azért lefagyasztattam.
30. kft
2007. jan. 7. 10:23
egy ismerősöm galamb vérét csorgatta rá és isten bizony leesett pár nap múlva a szemölcs és ki sem újult.tudom galádul hangzik,de így volt. egyébként sokan modták azóta is.
2007. jan. 6. 22:23

Sajna nekem a kép alapján nem ugrik be, a képről leginkánn a gólyahír jut eszembe.

Lehet kapni ilyen oldatot?

28. Nívea
2007. jan. 6. 19:06
vérrehulló fecskefű
27. zohori
2007. jan. 6. 18:16
Az én fiam lábán is rendszeresen előjön a szemölcs.Először szépen lefagyasztották,hamar rendbejött.Legutóbb egyszer fagyasztott az orvos, majd közölte,hogy innentől kezeljem tovább én otthon szaliciloldattal.A hideg kilelt a gondolattól.Próbáltuk a Sholl tapaszt is, de az izzadós talpon nem marad meg.Most nekigyűrkőzünk majd a fecskefűnek is,bízom benne,hogy nekünk is beválik.
26. tuncs (válaszként erre: 25. - Zsuzso100)
2007. jan. 6. 14:27

Szia!

Ezen a linken találsz képet a növényről:

[link]

2007. jan. 5. 14:20

Tudna valaki képet küldeni - vagy linket, ahol megtalálom - a vérrehulló fecskefűről?

Mert sajna nem tudom, melyik az a növény!

Köszi

2007. jan. 5. 13:30

Nekem is tele volt a talpam, másodszori próbálkozásra sikerült eltüntetnie a bőrgyógyásznak. TEle volt a jobb talpam, volt vagy 30 db rajta -kisebb, nagyob- több módszer is volt, kivágás - ezután visszajött, és amivel jó lett, dupla munka: 1. a nevét sajna nem tudom, de valami Technocol szagú ecsetelővel bekenni, leragasztani barna ragtapasszal, 2. Vartner spray-val lefagyasztani.

Valami ilyesmi volt a folyamat, de már annyira nem emlékszem.

De jó a Sholl tapasz is, ha csak pár darab van.

2007. jan. 5. 12:43
A férjem mondta,hogy állítólag ha (barna)ragtapasszal leragasztják a szemölcsöt napokig,majd "megcsavarják","leesik,leszárad"magától,és nincs semmiféle veszélye.Neki egy kolleganője mondta a munkahelyén (kórházban).
22. 3799e1fce4 (válaszként erre: 21. - Juniperus)
2006. okt. 20. 07:53

Köszönöm szépen!

Akkor veszek inkább tinktúrát. Talán egyszerűbb is. Tegnap téptem 3 szál növényt a kertünkből, de nem nagyon volt már nedve. Épp csak egy kicsi. Meg aztán nem tudom vízbe téve is megtartaná -e. mert ugye este 10-kor már nem megyek le friss növényért. :))

Remélem tényleg hatásos lesz!

2006. okt. 19. 17:05

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a vérehulló fecskefű nedvét hogy használjátok?

Fürdés után bekenitek vele a szemölcsöt és rajtahagyjátok simán, vagy le kell ragasztani, vagy hogy? Nem fog? Rászárad?

Köszi a segítséget! Üdv. Márti

20. ksmoni
2006. okt. 19. 15:27
A gyerekorvos elküldött vele bőrgyógy-ra(szerinte a cipő okozta???).Sajna vége a nyárnak a szemölcs maradt,a vhulló elszáradt.Vennünk kell egy vhulló kivonatot.Nem szeretném Z-t mindenféle bőrgyógy. tortúrának kitenni.Elég szegénynek beszokni az oviba:)
19. esjé
2006. okt. 18. 15:50

a vérrehulló Anyukámnak, nekem is a nagyon bevált!

ahogy elnézem a téma régi, szóval remélem azóta már megváltozott minden!

18. zse pi
2006. okt. 11. 00:06
A páromnak is nagyon sok volt, elment bőrgyógyászhoz, és valami gyógyszerkúrát írt fel neki 1hónapra,hogy kiírtsa a vérében lévő vírusokat/bacikat, amik ezt okozzák. Majd 1hónap után lefagyasztotta neki. Ezeket még kenni kellett v.mi krémmel, és jól leragasztani(dunsztkötés). Jól felhólyagosodtak, aztán elhaltak. Szerencsére azóta nem volt neki egy se!!! :)
17. jen61
2006. okt. 8. 23:32
Nekem is javasoltak egy-két módszert,pl. a fügefa levelének nedvével kell bekenni a szemölcsöt és leszárítja.
2006. aug. 12. 21:24

jó a fecskefű jobb mint a sebész "tapasztalat"

mi használtuk a veruca gélt is az használt

2006. aug. 8. 21:56
Énis a vérehulló fecskefüvet hallottam h jó ellene. Azt hiszem sárga virága van, és a szárából is vmi sárga folyadék jön ki azzal kell bekenni.
14. ksmoni
2006. aug. 8. 14:20
Elkezdtük a kúrát második napja.Igen hatékonynak tűnik!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook