Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szekták - mi a véleményed róluk? fórum

Szekták - mi a véleményed róluk? (beszélgetős fórum)


53. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 48. - D55db54550)
2008. ápr. 21. 22:01

Miből gondolod, hogy nincs benne tapasztalatom? A többiekről nem tudok nyilatkozni, de ha vicces akarnék lenni, akkor mondanám, hogy tojást sem tudok tojni, mégis felismerem a záptojást :)


Abban pedig egyetértünk, mindenki úgy él, ahogy akar. Mindenki kizárólag a saját életéért felelős.

52. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 40. - D55db54550)
2008. ápr. 21. 21:58

Miért hazugság? Szerintem egy bűbájos hagyomány. A mai napig emlékszem a fahéj illatú karácsony estékre, nem feledem az izgalmat,hogy vajon kapok-e ajándékot, mert sose voltam elég jó :) és örök titok marad, hogy a csudában tudták a szülők a csengettyűket megszólaltatni, ami azt jelezte, hogy megérkezett az Angyal, lehet menni az ajándékért. Hiszen mindenki ott volt velünk együtt a nappaliban..... :)


Ettől ne bíznék a szüleimben? Nem hiszem.


Az pedig, hogy a gyerek milyen ajándéknak örül, az nagy mértékben múlik a szülőkön. Mennyire tanítják meg neki a pénz értékét.


Imádom a karácsonyt, és minden ünnepet. Nem érdekel, hogy mennyi macerával jár, mert számomra még mindig van valami varázsa. Ma sem kisebb izgalommal nyitogatom az ajándékokat, mint gyerekkoromban.


Abban igazad van, hogy nem kell karácsony egy családi összejövetelhez. De ki mondta, hogy kell hozzá? :)

51. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 49. - Dawn79)
2008. ápr. 21. 19:24
Dawn79! Álljunk meg egy szóra...Olyan dologról alkottam véleményt amiről elég sokat tudok, mivel már említettem, hogy egyik barátnőm jehovista, tehát amikor próbálkozott azzal, hogy engem is megtérítsen, rengeteg dolgot mesélt róla, amit én türelmesen végig is hallgattam (még a Bibliából is felolvasott nekem képzeld el). Tehát megvan az a kellő információm a dologról, hogy véleményt mondjak. Erről ennyit. A barátnőm ettől még a barátnőm, mindenről beszélgetünk, kivéve a jehova vallást, már nem is hozza szóba, mert tudja mi a véleményem.
50. 28f16f555c (válaszként erre: 49. - Dawn79)
2008. ápr. 21. 18:05

"Csak a BUTA ember ítél meg olyat amiről nincs kellő információja és tapasztalata."


teelitalálat, ebben az egyben egyetértünk.

49. dawn79 (válaszként erre: 38. - B30b2dd2e9)
2008. ápr. 21. 16:46

Honey02!

Azt hiszem valamit nagyon félreértettél, én ugyanis nem neked címeztem a "jó fej"-séget, hiszen nem is ismerlek, fogalmam sincs ki vagy meg egyáltalán. Szóval a félreértés elkerülése végett, nem neked támadtam, hanem egy álltalános jelenséget fogalmaztam meg.


Én azt mondom, hogy mindenki azt csinál amit akar, és úgy él ahogy akar (később úgyis learatja a következményeit ki jót-ki rosszat). Én azt tartom felháborítónak amikor valami olyan dologról alkot valaki vélemény amiról halvány lila gőze sincs, csak a 123. embertől hallott valami. Csak a BUTA ember ítél meg olyat amiről nincs kellő információja és tapasztalata.

48. d55db54550 (válaszként erre: 45. - B30b2dd2e9)
2008. ápr. 21. 16:09
Természetesen mindenkinek a maga dolga, hogy miként él. Ha téged ezek az ünnepek tesznek boldoggá, senki sem monndja, hogy ne tedd. Én pusztán azt sajnálom, hogy olyan dolgokat ítéltek meg, amit cnem igazán ismertek csak hallommásból.
47. 7004ca251b (válaszként erre: 45. - B30b2dd2e9)
2008. ápr. 21. 16:08
Honey,meggyőzni sajnos nemlehet őket,és Tudod mindenki úgy teszi tönkre magát ahogy szeretné,én tényleg csak az ilyen családba született gyerkőcöket sajnálom.Az,hogy egy felnőtt ember képes benyalni ilyen hülyeségeket a szekták által,az szomorú,az vizont felháborító,hogy kisgyerekeknek nem adatik meg az az esély az életre mint a többi gyereknek akik nem ilyen családba születnek.
46. 7004ca251b (válaszként erre: 44. - D55db54550)
2008. ápr. 21. 16:05
hm.ok,sokkal jobb elvérezni egy műtét során vagy szülés közben,árván hagyni így gyerekeket,vagy akár csak magamtól megfosztani az élet örömeit,mintsem megkockáztatni,hogy elkapok AIDS-T vagy hepatitist,ami ugyan szintén halálos kimenetelű,de gyógyszerekkel igen jól karbantartható évekig,ami ha másra nem is,de talán arra épp elég,hogy felneveljem a gyerekem.Na igen,kinek mi a fontos...
2008. ápr. 21. 13:38
Na ezekhez a kimagyarázásokhoz értenek még nagyon a szektások. Esküszöm tényleg olyanok, mint akik agymosáson mentek volna át. Van egy szöveg amit beléjük "vertek" és azokkal érvelnek, tök mindegy, hogy abszolút nem arról beszél nekik az ember ők csak egyet hajtanak, mint a pereces. Ezek után még jobban kerülöm őket. Na ezért a beszólásért biztos kapok hideget-meleget...Luxi! Igazad van. Anjou! A fiam tudja, hogy nincs Mikulás, Jézuska nem éri semmilyen megrázkódtatás, elég hamar kiderült számára, mégis várja őket és ennek ellenére nekünk köszöni meg az ajándékot. Na ehhez mit szólsz?
44. d55db54550 (válaszként erre: 43. - 7004ca251b)
2008. ápr. 21. 13:16
Jehova Tanúi nem neghalni akarnak, hanem olyan orvosi ellátást ahol nem kaphat AIDS-t,hepatitist....Ez ma már nagyon jól megoldható. Jehova Tanúi nem fognak fegyvert sem , mert tisztelik az életet. A többi vallás tagjai minden lelkiismeretfurdalás nélkül háborúba mennek, ahol ha kell lelövi a saját vallásához tartozó embereket, pusztán azért, mert az a másik oldalon áll. Szerintem háborúkban sokkal több ember hal meg mint a vérnélküli kezeléstől.
43. 7004ca251b (válaszként erre: 42. - D55db54550)
2008. ápr. 21. 12:26
Azért szekta,mert emberek életét veszélybe sodorja,kockáztatja.Amivel önmagában még nem is lenne baj,mindenki úgy öli meg magát ahogy jól esik,hajrá!de talán egy jehova családba született kisgyereknek joga lenne,hogy megélje a felnőtt kort,akkor is ha esetleg olyan betegségben szenved,amihez vérátömlesztés szükségeltetik,vagy esetleg joga lenne hozzá,hogy ha megoldható édesanyával nőjjön fel,ne félárván,csak azért mert anyu elvérzik szüléskor.Hát "csak" ez a különbség többek közt...
42. d55db54550 (válaszként erre: 41. - 0260f21e84)
2008. ápr. 21. 12:17

Jehova Tanúi járnak közösségbe többször is mint egy átlag ember. Készülődni pedig az ember akkor is örömmel készülődik, ha össze hívja a barátokat , rokonokat ebédre, vacsorára mindenféle hazugság és kényszer nélkül. Szerintem ha feltennénk itt a kérdést, hogy hány ember csalódott már többször is ezekben az ünnepekben,hát igen sokan jelentkeznének...

Továbbra sem értem viszont, hogy miért Jehova Tanúi a szekta, holott ők minden tanításukat a bibliára alapoznak, míg a nagy egyházak elfogadottak, holott teljesen mást tanítanak, és nem is úgy élnek mint ahogy az elvárható lenne..

2008. ápr. 21. 12:03

Hu, ezen a Telapon meg Jezuskan en is gondolkodtam mar, tenyleg nagy felrevezetes. Nekem nagy trauma volt.


Az unnepek azert kellenek, en szeretek rahangolodni, keszulni, ajandekon gondolkodni, ettol lesz mas az a nap. Osszejon a tagabb csalad, korbeulik az asztalt es egyutt vannak, nemcsak egymas mellett.

Es megkapja a tortajat, meg a kisautojat, nem arra fog csak emlekezni, hanem hogy ora figyelt mindenki, ez most omiatta van! Erzi azt, hogy keszultek a szulei, hogy neki oromet okozzanak.


Aki ezt mindennap meg tudja valositani, hat, nem tudom. Egyreszt varazslo, masreszt ha minden nap unnep, elveszodik a lenyeg.

Az ajandekozast meg lehet okosan is csinalni, nem kell beallni a bedaralos plazas sorba, nem kell a penzre kihegyezni, csak sokaknak ez a konnyebb, hipp-hopp megvan, letudjuk majd a vacsit is. Ehhez nem kell semmilyen szektat kovetni vagy nem kovetni.


Ennek inkabb az a hatulutoje, hogy a kozossegi elmenytol fosztja meg a gyereket. Attol a kozossegtol, amiben elnie kell majd, nem tud integrallodni. Lehet a szekta, meg a Jehovasag, de annak ugy lenne ertelme, ha csak olyanokkal vennek korul magukat.

2008. ápr. 21. 11:48
Nem értem miért jó a gyerekeket hazugságban felnevelni? Miért várja a télapótól, vagy a Jézuskától az ajándékot ha tőlünk a szüleitől is megkaphatja szeretetből, anélkül, hogy hazudnunk kéne? Hogy fog abban a szülőben megbízni maradéktalanul aki évekig hazudott neki? A legtöbb gyerek a mai gazdasági helyzetben nem is azt kapja amit szeretne, hanem amire marad a rengeteg kötelező ajándék osztás után. Miért nem jobb ha akkor kap valaki ajándékot, amikor szeretné, és van is rá pénz? Akkor igazán öröm éri, és nem csalódás. Egy családi összejövetelhez pedig miért kell egy meghatározott nap, ezt bármikor meg lehet tenni! Ami még számomra érdekes, hogy karácsony táján mindenki nagyon utálja azt a cirkuszt ami vele jár, hiszen nincs elég pénz, hogy az ember mindenkinek azt vegye amit szeretne, rengeteg munkával jár...mégis az a furcsa aki nem így él?
2008. ápr. 21. 09:54
Szia Kea! Én nem tudom, hogy ez így van e , én is csak hallottam ezt a verziót, aztán lehet tényleg semmi nem igaz belőle.
38. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 37. - Dawn79)
2008. ápr. 21. 09:51
Nem értek egyet veled. A gyerekeket nem szabad ezektől a dolgoktól megfosztani. És még valami: én nem csak ezeken a napokon vagyok kedves, "jó fej" a fiammal és nemcsak ezeken a napokon szeretem. Hogy írhatsz ilyen nagy hülyeséget? Nagyon sok időt töltünk a fiammal és igenis megédemli hogy pl. a szülinapján ő legyen a KIS ÜNNEPELT.
37. dawn79 (válaszként erre: 31. - B30b2dd2e9)
2008. ápr. 21. 08:57

Kedves Honey02!

Szerintem egy gyerek nem attól boldog, hogy karácsonyozik vagy jön a mikulás vagy kap egy szülinapi tortát. Én emlékszem, hogy nálunk mind a 3 volt gyerekkorunkba, de nem ez volt a meghatározó a gyerekkorunkba, hanem a szüleinkel eltöltött minőségi idő, és ehez nem kellenek az ünnepnapok. Főleg, hogy a mai világba miről szólnak, legyünk pár napig kedvesek, jó fejek, szeressük egymást utánna meg mindenki azt csinál meg viselkedik ahogy akar.

36. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 34. - B30b2dd2e9)
2008. ápr. 20. 22:37
Bár nem tudom, de nem hiszem. Attól hangos lenne már a sajtó. Árgus szemekkel figyelik egymást és nem létezik, hogy nem robbant volna már a bomba.
35. Livia38 (válaszként erre: 34. - B30b2dd2e9)
2008. ápr. 20. 22:22

Nem tudom (1%), mert nem vagyok elég tájékozott ilyen ügyekben : )

Lehet igazad van.

34. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 32. - Livia38)
2008. ápr. 20. 22:20
Ja igen, a szcientológiáról ne is beszéljünk, Tom is azóta lett flúgos... Egyébként én azt is hallottam, hogy a mostanra 1 százalákosá lett párt tagjai is a szcientológiát követik., Nem akarok itt most politizálni, csak hogy említetted a parlamentet.
33. Livia38 (válaszként erre: 32. - Livia38)
2008. ápr. 20. 22:17
csak azt nem értem a Hit Gyülekezetét, hogy hagyhata ki (???), - érdekes!
2008. ápr. 20. 22:12
A magyar törvényesség (a parlament) négy szektát ítélt destruktívnak. A Jehova tanúit, akik nem engedik meg a vérátömlesztést és szétzilálják a családokat, a múnistákat, akik fegyvergyártásból nyerik anyagi forrásaikat, a krisnásokat, a család-eszmény tagadása miatt és a szcientológia híveit, akiknek számos országban meggyûlt mar a bajuk kozigazgatasi szervekkel.
31. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 24. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 20. 22:04
Nem olvastam el itt minden véleményt, de nekem is van olyan barátnőm aki jehovista és a férje is. A gyerekei ovisok. 2 éve jehovisták. Egy öregasszony beállított hozzájuk egy Bibliával én nem tudom mit csinált velük de teljesen a hatása alá kerültek. Azóta azt olvassák és állítják, hogy boldogabbak. Csak szegény gyerekeket sajnálom, mert már 2 éve nincs náluk Karácsony nem jön a Mikulás, nincs egy nyomorult szülinapi torta stb. Elveszik a gyerekektől azokat az élményeket amik a gyermekkor igenis meghatározó részei, amikre felnőttként szívesen gondolnának vissza... Engem is próbált megtéríteni a barátnőm, de elmondtam mi a véleményem erről az egészről. Erre azt válaszolta, hogy neki a Biblia szent és sérthetetlen. No comment......
30. dawn79 (válaszként erre: 27. - D55db54550)
2008. ápr. 20. 21:39

Szia Anjou!

Teljesen 1gyet értek veled ebben a dologban. :-)

Nem kell sajnálni azt a gyereket, ha nem másképp gondolná mint a szülei, akkor bizosan mást csinálna az óvodába, mert ott nincs a szülei felügyelete alatt ugyebár.

29. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 28. - 7004ca251b)
2008. ápr. 20. 20:51

Hát ez bizony igen nagy konfliktus helyzet, amikor ennyire különböző kultúrákból érkező emberek összekötik az életüket. Őszintén szólva én nem is nagyon hiszem, hogy hosszú távon sikeres lehet anélkül, hogy az egyik fél ne vállalna túl nagy megalkuvást.


Ami az egyiknek természetes, az a másiknak tilos!


Azzel együtt lehet élni, hogy az amerikai férj július 4-én ünnepel, és nem karácsony a karácsony egy 5 kilós bébipulyka nélkül.


Személyes tapasztalatom nincs az ügyben, de sok sztorit olvastam már arról, hogy az itt tanuló hősszerelmes, gáláns, elegáns arab orvostanhallgató férj hogyan változik meg arájával szemben a saját hazájában. Mert ott más szabályok vannak.

28. 7004ca251b (válaszként erre: 26. - 1a50c86bb0)
2008. ápr. 20. 20:37

Azt gondolom,hogy egy normális lelkülető,magát kicsit is megbecsülő európai nőnek,elfogadnia azt,hogy mellettem a férjemnek még kell 2-3másik nő is,rendkívűl megalázó és szégyen,és aki normális családból jön,ahol megbecsülik egymást és önmagukat az emberek,majd ezek után egy ilyet eltudod fogadni az igenis,agymosáson megy keresztül,ha nem is a szó szoros értelmében,de azt tekintve igen,hogy 20-30évig él és hisz egy társadalmi rendszerben,amiről meggyőzik hónapok alatt,hogy neki az nem jó...hát mindenki úgy bassza el az életét,ahogy akarja,ez is igaz...

Az agymosást egybként meg arra értettem,hogy felnőtt elvileg épeszű,felelőségteljes embereket meglehet olyan triviális indokkal győzni egy új életformáról,hogy "különben nem kerülsz a mennyországba"...és még mielőtt félre értésbe esnénk,hívő katolikus vagyok,a mennyországban is hiszek,abban,hogy ne ölj,mert valószínű az nemtúl jó pont odafent,stb...de az ésszerűtlen indoklások,minthogy akkor leszek isten báránya,ha megláazkodom és kinyalom egy férfi seggét másik 3nővel egyetemben,nem hiszem,hogy összehasonlítható olyan érvekkel,amibe ha belegondolsz,talán mégis van némi alapja(még akkor is,ha nem vagy vallásos)

27. d55db54550 (válaszként erre: 24. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 20. 19:55
Jehova Tanúi gyermekei ugyan úgy ahogy más gyermekek meséket olvasnak, verseket mondanak részt vesznek játékokban, és süteményt esznek! Nincs külön bibliájuk, ha te református vagy nyisd ki a bibliád a zsoltárok 83:19 versénél, és csodálkozni fogsz, hogy a te vallásodban is Jehovának hívják Istent!!! Bizonyára te is imádkozod a miatyánkot ami azzal kezdődik, hogy "szenteltessék meg a te neved"...Na ez az amit Jehova tanúi meg is tesznek.Ez az amit szeretnének, hogy az emberek is megtegyenek.Ha ez a gyermek nem vesz részt bizonyos dolgokban lehet valami személyes oka, de nem feltétlenül az, hogy Jehova tanúja.
26. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 25. - 7004ca251b)
2008. ápr. 20. 19:00
Ennyi erovel mar az is agymosas, amikor egy europai no hozzamegy egy muszlim ferfihez es ha arab orszagban elnek, el kel fogadnia, hogy elobb vagy utobb, de masodik es harmadik no is csatlakozik a haztartashoz, es nem cseledkent.
25. 7004ca251b (válaszként erre: 22. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 20. 18:20

Igen,ezek borzalmas dolgok,én is hallottam számtalan rémes példát.Pont a napokban egy amerikai szektát is lelepleztek,és a tegnapi híradóban a közösség egyik nő tagja nyilatkozott.A szektájuk lényege az ,hogy a többnejűséget hirdetik,egy férfinek min 3felesége kell hogy legyen.A Nő feladata pedig,hogy mindenben a férfi kedvére tegyen,mert így tud csak és kizárólag mind a nő és mind a férfi a mennyorzágba jutni majd.A nő azt mondta ő ezt önként választotta,pedig bármikor elemehtne ugyanis van telefonja és kulcsa a kocsikhoz.Hát azt gondolom ez a totális agymosás...ráadásul mondja ezt úgy,hogy nem csak nő,de ANYA is!akinek a gyerekeit most dns vizsgálatnak teszik ki a többi framon talált gyerekkel együtt,mert nem lehet tudni,hogy pontosan ki kinek a gyereke,testvére...

Az hogy mint nő tűri a megalázottságot szomorú és szánalmas,de hogy mint Anya sem érzi,hogy a gyermekének nem tesz jót,ez már felháboritó és a legnagyobb jele az agymosásnak.

És azt gondolom,hogy ezért túlzás a református vagy katolikus vallást is akár a szektákhoz sorolni.Ezeknél a valásoknál nem kényszerítenek sem erőszakkal,sem máshogy arra,hogy természet ellenes módon éljen az ember...

24. ab4b6bc17d (válaszként erre: 20. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 20. 18:19

Igen, nagyrészt én is erre gondoltam, mikor a szektákról nyitottam témát - bár a gondolat úgy férkőzött az agyamba, hogy éppen egy filmet néztem róluk a TV-ben.


Az anyukám óvonő, ő meséli sokszor, hogy van egy kisgyermek, kinek szerencsétlennek jehovisták a szülei. Hát, szegénykébe már szintén benne vannak a hitük szabályai: pl. nem fogadhatsz el ajándékot, nem hallgathatod meg a mesét, amit az óvonéni mesél, nem verselhetsz, stb. - szóval pont olyan dolgok, amikke az óvodákban foglalkoznak. A kisgyerek már most szó szerint összeszorítja a száját, csak hogy ne szóljon... vagyis hogy ne verseljen, vagy azt mondogatja, hogy nem fogja a kezében a nemzeti lobogót, mert akkor nem lesz örök életű, meg hogy: "Anyukám haragszik rám, ha eszem a sütiből", megy ilyenek. Gondolhatjátok, milyen nehéz szegénykével. Mert hát ugye, hogy viszonyuljanak hozzá? Semmilyen közös játékban nem akar részt venni, a Bibliát - a jehovistát azonban már kívülről fújja (egy négy éves gyerek!)... Istenem, mi vár rá!


Én nem azt mondom, hogy az én vallásom jobb, soha nem is állítottam ilyesmit - református vagyok -, de ahol elveszik a gyermek gyermekkorát, vagy megölik azokat a tagokat, akik kilépnének, vagy teszem azt, bort isznak és vizet prédikálnak a papok, tehát úgy élnek, mint a királyok, s ez még csak néhány példa hát... valami nagyon hibádzik!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook