Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szekták - mi a véleményed róluk? fórum

Szekták - mi a véleményed róluk? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
263. Livia38 (válaszként erre: 231. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 23. 13:29
Szia KeA, azért a helyesirási hibáiért nem kellene, igy megroni, ha nem tud, akkor nem tud és kész. A forumokban az is felszólalhat, aki nem tud helyesen irni, (nincs a szabályzatban, ennyire nekünk is kell a másikat tolerálni) nem lenne szabad neked Öt ezért "diszkriminálnod"......., mert ez nem szép dolog ugy vélem.
262. d55db54550 (válaszként erre: 260. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 13:12
hidd el, hogy itt nincs se kis, se nagy prédikáló! Mindenki annyit tesz amennyire van lehetősége. Az viszont lehet, hogy az elején valamit félre értett, vagy egyszerűen ő egy ilyen ember... nem tudom
261. d55db54550 (válaszként erre: 258. - D3edebbda4)
2008. ápr. 23. 13:09
Teljesen igazad van. Minden ember tökéletlen senki sem érdemelné meg, hgy bejusson az új világba. Ez csak Isten szeretetén múlik.Viszont vannak dolgok amire megkérte az embereket, és szerintem ha szeretjük őt, akkor ezeket megtesszük. Ezt Jehova Tanúi nagyon jól tudják,és hidd el érdekből senki nem szolgálja Istent. Nem is lenne lehetséges ..
260. ab4b6bc17d (válaszként erre: 257. - D55db54550)
2008. ápr. 23. 13:06
Pedig azóta ő már egy amolyan nagy prédikáló abban a jehova közösségben :)
259. ab4b6bc17d (válaszként erre: 258. - D3edebbda4)
2008. ápr. 23. 13:05
Erről van szó Valcsi! A fórumomra pont ilyen hozzászólásokat várok. Ki mit gondol a különböző gyülekezetekről! Köszi!
2008. ápr. 23. 12:59
Nekem jó véleményem van JT-ról. Sok jó dolgot tesznek, és komolyan veszik a Bibliát. Mondjuk én nem mindenben értek velük egyet. Ami nekem kicsit visszatetsző, az az, hogy olyan érzésem van velük kapcsolatosan, hogy nem szereteből imádják az Istent, hanem érdekből. Azért, hogy bejussanak a Paradicsomba. Pedig mindenki bűnös, és én úgy tudom, hogy ahogyan az élet ajándék Istentől, úgy az örök élet is az lesz. Nem lehet kiérdemelni. Persze ezzel nem azt mondom, hogy ne dolgozzunk életünk megjobbításán. Csakhát, az indíték nem mindegy.
257. d55db54550 (válaszként erre: 256. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 12:58

Ezen én is kiakadnék, de szerintem akkor meg ő nem Jehova Tanú lett, mert itt semmiféle kiválasztott nincs!!

Vagy elképzelésem nincs miért mondott ilyet. Pont abból is láthatod, hogy ez nem Jehova Tanúi tanítása, hogy a Tanúk nem szakítják meg a világgal a kapcsolatot, hiszen pont az emberek iránt érzett szeretetből prédikálnak!Még ha sok ember ezt nem így érzi is.

Szóval itt valami más dolog lehet a dologban.

2008. ápr. 23. 12:49

Anjou, csak még egy pár mondatra. Az uncsim, valami ilyesmit mondott, hogy miért is nem folytathatjuk ugyanúgy az unokatestvéri kapcsolatunkat, mint eddig: "Ha kiválasztott akarok lenni, úgy kell tennem, mint egy kiválasztott, s aki nem tartozik közénk, az bűnös, bla, bla, bla.." - te ebből nem azt vonnád le, hogy mert megtagadtad a csatlakozást, megszakította 20 év rokoni kapcsolatát?

Nem akarok ezen lovagolni, de az ilyen megnyilatkozásokat igenis nonsensnek tartom, nem normális viselkedésnek. Ezt soha nem mondtam neki és nem is fogom most már.

2008. ápr. 23. 12:45
Hiába mondjuk, hogy mindenki úgy éli az életét ahogy akarja. Mondhatjuk, de úgy kell(ene) élnie, hogy másoknak/és persze önmagának se ártson vele. Ebben azért ugye megegyezhetünk?
254. ab4b6bc17d (válaszként erre: 248. - Fa3d5b4d84)
2008. ápr. 23. 12:41

Az egyik legjobb barátnőm apáca lett. Református volt, de felnőtt korában átkeresztelkedett. Szinte egyenes út vezetett idáig neki, egyrészt mert mindig ilyen vallási beállítottságú volt, másrészt mindig is vonzották az ilyen jellegű dolgok. S az a furcsa, hogy mielőtt elmondta volna, már megéreztem, hogy áttért :) Nagyon nehéz volt elfogadtatnia magát, nála inkább az merült fel, hogy akik eddig a barátai voltak, azok elfordultak tőle. Igen, a legtöbben így tettek, de szerintem egy igaz barátságot ez nem rendíthet meg. Van, ami megrendítheti, de nem ez. Én büszke is vagyok rá, hogy ilyen barátnőm is van! Főleg, hogy boldognak látom.


Hogy miért írtam ezt le? Kicsit anjounak is válaszolva, hogy semmi gond azzal, ha valaki áttér felnőttkorában, de ne forduljon már ki annyira önmagából, hogy azt már a nemnormális kategóriába soroljuk - jó lenne visszatérni az igazi témához - tehát azon gyülekezetekhez, amelyek nemcsak önmaguknak, de másoknak is ártanak újfajta hitéletükkel.

2008. ápr. 23. 12:32
Elhiszem neked.
252. d55db54550 (válaszként erre: 250. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 12:30

Szerintem én emberi hangon szóltam hozzád, de ezekszerint a neten kicsit másként jön át.

Én több száz Tanút ismerek, de egyik sem szakította meg a családjával a kapcsolatot. Nem tudom a rokonod miért tette, de az biztos, hogy nem azért mert bárki is azt várta tőle!!

251. ab4b6bc17d (válaszként erre: 249. - D55db54550)
2008. ápr. 23. 12:28
Végre valamiben egyetértünk, mert szerintem sincs olyan ember a Földön, aki mindenről mindent tudna. Én is egy vagyok ezek közül. Igaz, hogy nem értem, ez most miért hoztad fel?
250. ab4b6bc17d (válaszként erre: 245. - D55db54550)
2008. ápr. 23. 12:24

Semmi gond, tegnap már megedződtem Tanítványon :)


Még egyszer leszögezem, nincs szándékomban pocskondiázni senkit, egyáltalán nem ez volt a célom. Fórumot írtam ki a szektákról. Hogy ki mint gondol róluk. Többé-kevésbé meg is valósult az elgondolásom.


Igen, tényleg kár, hogy általában negatívak a tapasztalataim, mert ugye fontos az első benyomás, de nem minden. Megintcsak az unokatesóm tudom felhozni példának, aki egyik napról a másikra már nem ismert meg... miután csatlakozott egy jehovista közösséghez. És ne gyere nekem azzal, hogy én fordultam el tőle, mert akkor nagyon csúnyát mondok.

Semmi rosszat nem mondtam rá, nem hívtam rossz társaságba, nem cigerettázom, nem voltam bulizós fajta sem - amiket ti úgy elítéltek - mégis úgy kitörölt az életéből egyik-napról a másikra, mintha soha az életben nem ismertük volna egymást. Csak azért, mert én nem akartam csatlakozni???

Nem tudom. Tíz év távlatából most már beletörődtem. Ha neki ez így jó? Nekem nem, még most sem, de ez van. Elfogadtam, hogy ilyen is van. És nem haragszom rátok, mert akkor - csúnyán mondva - két lábbal penderítettem volna ki a térítőket már a kapuból - egyszerűen csak (és most írom le utoljára) rólatok tudom a legtöbbet a szektások közül, ezért hozlak fel a legtöbbször példának, más ilyen jellegű gyülekezetek mellett. Te, vagy bárki más nyugodtan ellenkezzen, védje a magáét, én is ezt tenném, de emberi hangon.

249. d55db54550 (válaszként erre: 246. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 12:20

Miért vagy ilyen ellenséges?

Azzal, hogy azt mondtam semmit sem tudsz erről a vallásról, nem azt mondtam, hogy buta vagy. Szerintem nincs olyan ember aki mindenről mindent tudna. Az el sem képzelhető számodra, hogy nem ismered Jehova Tanúi tanítását, és életét? Én sem ismerek sok mindent, de nem is fogok arról véleményt mondani, főleg nem negatívat.

Én nem akartam hozzá szólni a fórumhoz,de azt látom, hogy olyan dolgokról írtok aminek nincs alapja és rosszul esik, hogy féligazságok hangzanak el.

248. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 244. - D55db54550)
2008. ápr. 23. 12:18

Engem is megkereszteltek három hónapos koromban, aszerint római katolikus vagyok. Anyám is az, apám is az. Soha nem vittek magukkal a templomba. Azt mondták, hogy menjek, ha úgy gondolom.


Persze, hogy nem kérdezik meg a csecsemőket. Ennek vannak bizonyos korlátai ugyanis. Akkor sem kérdeznek meg, mikor megszületsz, hogy milyen nevet szeretnél magadnak.


Nem tudom, hogy az osztálytársamból tanú lett-e, vagy sem. De az biztos, hogy nem akart járni az összejövetelekre. Karácsonyt viszont szeretett volna sok-sok ajándékkal, szeretettel.

Ismertem a szüleit is. Örültem, hogy az enyéim nem olyanok. Most, hogy elolvastam BREDAMAZON hozzászólását, már értem, hogy miért voltak olyan furák. Tényleg állandóan átszellemült ábrázattal járkáltak. Teljes meggyőződéssel.

2008. ápr. 23. 12:15

Ha esetleg türelmesen visszaolvasol, láthatod, hogy nem csak róluk írtam, hanem más szektákról is.

Egyébként javasoltam már, hogy nyissunk egy új topicot a legálisan működő egyházakról, vagy a bejegyzett egyházakról és ott is leírhatjuk a problémáinkat, hogy mit tartunk hasznosnak, meg mit nem az adott vallás működésében, stb. Én benne vagyok, mert egyik vallás sem tökéletes, pl. nálunk reformátusoknál is találhatunk negatív példákat, amiken el lehetne rágódni.

246. ab4b6bc17d (válaszként erre: 240. - D55db54550)
2008. ápr. 23. 12:10

Ezzel az utolsó mondatoddal, miszerint "Igazán semmit sem tudsz róla" - Tanítvány barátunkra emlékeztetsz (persze ő erre azt fogja mondani, hogy ő nem a barátunk, mert nem akar az lenni), ő írogatta le tegnap 50.000x, hogy hallgassunk, mert mi nem tudunk semmit, buták vagyunk, meg egyebek.


Szerintem pedig a legtöbbünknek vannak "élményeik" a jehovista közösségekről, nekem személy szerint a saját házamból, mert nem egyszer látogattak meg a társaid. És nem dobtam ki őket már az ajtóban! Pedig hát a mai világban... ugye nem árt az óvatosság. Ó, igen, hogy miből is tudtam, hogy jehovistákkal állok szemben? Ezért biztos megint a fejemet veszed, de olyan ájtatos arcuk van ezeknek a térítőknek, hogy rögtön fel lehet ismerni őket. Leszögezem nem sértésnek szántam, tényleg ilyen az arcuk, amikor téríteni indulnak! Kivétel nincs, az unokatesómé is ilyen lett :(

Másik ismertetőjelük a kezükben lobogtatott Őrtorony újságok, amikben olyan csodálatos képek vannak, olyan idillikus minden... amilyen igazság soha nem volt a Földünkön és nem is lesz. Persze lehet, hogy ezek a fotók a Mennyországra mutatnak? Erre te válszolj.

A többi ismertetőjel... még mielőtt megszólalnék elárasztanak a bibliai idézetekkel és másfél órán keresztül ki sem nyithatom a számat (hogy legalább egy teával megkínáljam őket), mert ugyanúgy, ahogy Tanítvány, elárasztanak az idézetekkel. Egy idő után az ember elveszti a fonalat, mert ugye jóból is megárt a sok és már csak kedvesen bólogat...

245. d55db54550 (válaszként erre: 242. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 12:10
Nem ugrottam a torkodnak,elnézést ha úgy érezted. csak sajnálom, hogy nyilvánosan így gondolkodsz és kár, hogy neked negatív tapasztalataid vannak, de hidd el ha megismernéd Jehova Tanúit nem így gondolnád
2008. ápr. 23. 12:05
Ebben igazad van Egy vallást nem lehet rákényszeríteni valakire.Bár a nagy vallásokban sem kérdezik meg a csecsemőket, hogy akarják e a szülei vallását.Az osztálytársnőd szülei meggyőződtek valamiről, és nyilván mint minden szülő szerette volna ,hogy a lányuk is velük tartson, vagyis mint pl: ha valaki katolikus azt szeretné, hogy a gyermeke is az legyen... Viszont az biztos, hogy az osztálytársad ha nem akart nem lett Tanú, mert a szülők akaratából egyetlen gyermeket sem keresztelnek meg.
243. ab4b6bc17d (válaszként erre: 239. - Fa3d5b4d84)
2008. ápr. 23. 12:01
Köszönöm. Bár én ezt a pár sort úgy írtam le, mint az érzelmeimet. Én így érzek :)
2008. ápr. 23. 11:59

Már megint kezdődik. Szerintem nem írtam semmi sértőt a jehovistákról. Te egy vagy közülük? Azért ugrasz rögtön a torkomnak ahányszor csak szóba hozom őket? De nem csak őket hoztam szóba. Mondtam már, őket ismerem a legjobban az összes szekta közül.

A megfélelmlítést sem vonom vissza, van alapja. S olvass csak visszafele, van jónéhány negatív történet még itt a gyerekekre rákényszerített tettekről. Ezeket nem mi találjuk ki. Végezetül, kedves anjou tudok rólatok néhány dolgot :_)

241. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 240. - D55db54550)
2008. ápr. 23. 11:55

Bár nem engem szólítottál meg, de muszáj reagálnom. Én sem voltam ilyen összejövetelen, én csak láttam, ahogy az osztálytársnőm kiborul, mert a szülei rákényszerítették a vallásukat. Sajnos nem tudom, hogy azóta mi van vele, de én láttam a szemeit, a könnyeit, amikor beszélt róla. Az nekem épp elég volt.


Nem a vallásukkal, nem a vallásokkal van a baj, hanem azzal, hogy emberek rákényszerítik másokra a tanokat. Nem szabadna!

240. d55db54550 (válaszként erre: 236. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 11:52

Te voltál már Jehova Tanúi összejövetelén? Ismered az Örtorony F.I-ot? Miért mondassz olyat amiről nem vagy meggyőződve?

Ha ismernéd a tanúkat tudnád, hogy igen jól ismerik a Bibliát és nem az Örtorony a tanítási eszközük, hanem a Biblia!

Ez a klón dolog is érdekesen hangzik, nem a vezetőkre tekint senki, hanem Jehovára, és Jézusra.Ez a megfélemlítés meg nem tudom kinek a kitalálása, de hidd el kevés boldogabb, kiegyensúlyozottabb ember van a tanúknál. Szerintem gúnyos, és sértő ahogy beszélsz erről a vallásról, pedig igazán semmit sem tudsz róla.

2008. ápr. 23. 11:43
Aki így gyakorolja a vallást ahogy te, az valóban el is sajátította Jézus tanításait. A te hozzáállásod tiszteletre méltó.
2008. ápr. 23. 11:24

Én is a magam módján vagyok vallásos. Református hitemet soha nem fogom megtagadni, de nem voltam/és nem is vagyok egy szentfazék, tehát nem járok minden vasárnap templomba, hanem akkor megyek, amikor szükségét érzem, mert szerintem imádkozni bárhol lehet. Én a természet lágy ölén szeretek a leginkább :)

Azért próbálok úgy élni, ahogy az idézetben szerepel: "Élni és élni hagyni" - én ezalatt azt értem, hogy pl. előzékeny vagyok, empatikus, segítőkész a többi emberrel szemben. Azért azt soha nem hagytam, hogy kihasználjanak. Felismerem, aki ilyennel próbálkozik. S természetesen nem szeretem, ha bántanak; általában birkatürelemmel vagyok a provokállókkal szemben, de ha ez nagyon eldurvul, akkor tudok kemény is lenni! De alapjában nem szívesen bántom meg embertársaimat.

237. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 236. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 23. 11:17

Szerintem az ilyen emberek egyszerűen nincsenek tisztában magukkal. Egyszerűen kell nekik valami, amibe belekapaszkodhatnak.


Hála az égnek - vagy Istennek :-))) -, hogy nekem nem volt dolgom semmilyen szektával. A Jehovák is max. az ajtómban próbáltak győzködni, de eredménytelenül.


Azok az emberek pedig, akik egy ilyen Jim Jones-nek bedőlnek, illetve követték őt (aki aztán a haláluk előtt hagyta őket magukra), BIRKÁK. Erre egyszerűen szavakat sem találok.

Azt nem tanítják ezek az "emberek", hogy az élet a legnagyobb ajándék, éppen Istentől való, és hogy az a legnagyobb bűn, ha azt valaki eldobja magától?


Az gondolom már lejött, hogy nem vagyok vallásos ember, és többek között ezért sem. Tele van ellentmondással... Meg majd én eldöntöm, hogy miben hiszek, vagy miben nem.

236. ab4b6bc17d (válaszként erre: 235. - Fa3d5b4d84)
2008. ápr. 23. 11:08

Erről van szó! Egy erőltetett egységről, mivel megkérdőjelezni valamit felér egy Isten elleni háborúval (vagy egy halálos ítélettel:(

Komolyan megdöbbentem a Spektrum által sugárzott filmen, amiről már az elején beszéltem. Pedig az ember sok szörnyűséget lát már manapság, de még mindig van ami elkeserítő.


Vagy ott van Jim Jones (azt hiszem, így hívták, bár nem érdemli meg, hogy neve legyen), aki alapított magának egy közösséget, majd öngyilkosságba küldte az embereket. Természetesen ő nem tartott velük...


Annyi azért jó, hogy Magyarországon nem ilyen rémségesek a szekták. Azért minden közösségnek van vaj a füle mögött. Jehova Tanúi például büszkén mondják, hogy ők egy dologban hisznek, bla, bla, tanításukban a vezetők klónjai és összejöveteleik a jó viselkedésnek a modelljei. Amit viszont nem hangoztatnak, az az, hogy ha bárki megkérdőjelezi az Őrtorony-doktrínát, akkor azonnal ki lesz dobva a közösségből. A jó viselkedést tehát megfélemlítéssel kényszerítik ki.

2008. ápr. 23. 10:49

Lentebb épp az ilyen emberekről írtam. A vallásba burkolózva, azzal takarózva tesz vagy mond dolgokat, amikről még meg is van győződve. Ha pedig ellenállásba ütközik, akkor zsarnokká válik. Jelen esetben: másokat nevez butának. Érvelni nem tud, csak hiszi, hogy igen. A helyesírásáról pedig már írtak mások.


Nagyon sajnálom a gyerekét. Áldás, meg kenet... Kit érdekel? És ha nem érdekel, miért akarja, hogy érdekeljen?! Nekem volt egy olyan osztálytársam, akiknek jehovák voltak a szülei. Az a lány úgy szenvedett attól, hogy a szülei belekényszerítették, ráerőszakolták a vallást, hogy az hihetetlen. Karácsony környékén ha az ajándékozásról, a fenyődíszítésről stb. beszéltünk, sírva fakadt, és elrohant onnan. Aztán elmesélte, hogy neki mindenféle gyűlésre kellett járnia, ahol "marha" okosakat mondtak. Az egészet a háta közepére nem kívánta. Miért csinálják ezt? Miért erőszakolnak rá másokra szemléletmódokat, vallást, akármi mást?

234. ab4b6bc17d (válaszként erre: 230. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 23. 10:37

Ameddig jólesik KeA! :))) Ezen a vitán már csak vagy sírni, vagy mosolyogni lehet. Én ez utóbbit választanám, hogy derűsebben lássam a dolgokat. Mert tudod, nincs azzal semmi baj, ha valaki ennyire fejből tudja a Szentírást! Én elismeréssel adózom neki. De amikor már ennyire öncélúan és házsártosan (enyhén fejeztem ki magam) használja... ott már az ember fejében van a bibi. Lényegileg nincs kivel vitázni, az ő esetében, mert csak mondja és mondja, mint egy beakadt magnószalag, pedig jóból is megárt a sok. Ez egy alap igazság, még a Biblia esetében is.

Tegnap este, mikor elindultam tusolni, olyan erővel tört rám a csend utáni vágy... :)))

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook