Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szekták - mi a véleményed róluk? fórum

Szekták - mi a véleményed róluk? (beszélgetős fórum)


113. ab4b6bc17d (válaszként erre: 44. - D55db54550)
2008. ápr. 22. 13:58
Senki nem mondta, hogy nem elítélendő a másik ember megölése, sőt! De egyetértek Luxival, mert azzal, ha egy jehovista szülő nem engedi a gyermekének a vérátömlesztést, mondhatni hagyja meghalni - mit szólnál, ha azt mondanám, hogy az euthanázia egy formáját alkalmazzák?
112. 7004ca251b (válaszként erre: 83. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 13:53

Lehet,hogy butaságokat beszélek,és hogy a téma nagy szakértője nem vagyok,ez utóbbit szó nélkül elismerem,mást soha nem is állítottam e téren,valóban csak néhány dolgot tudok erről a témáról,lévén az elmúlt 24évem szerncsére jobban és sikeresebben telt annál,mintsem egy megalomán embert engedjek hogy hatalmába kerítsen bármely szektához is tartozva,és azt gonoljam,ő az isten,elfogadva minden baromságot,amit pofáz,s elfogadni ezzel,hogy ha a gyerekemnek azt mondom létezik a télapó,azzal azt váltom ki,hogy nem fog bíazni bennem,sőt annyira nem vagyok szerencsére járatos a jehovák tanúiban,hogy egyelőre nem látom át azt sem,miért jobb meghalni-nem kaphatok vérátömlesztést-mintsem esetlegesen megkockáztatni az AIDS-et vagy bármi más ilyen úton is terjedhető betegséget,és a beavatkozás után küzdeni az életemért.De minekután több kérdést is intéztem hozzád,melyeket kikerültél,holott Te állítod,hogy csak ahhoz szóljon hozzá az ember amiben tapasztalt,jól informált,de te mégsem voltál oly kedves,hogy kérdéseimre,probléma felvetésemre érdemben reagálj,vagy a logikai bukfencet amit nem értek,a télapó és a mesék között,feltárd előttem,így arra következtetésre jutottam,hogy valószínűleg akkor mégsem lehetsz e témában olyannyira tájékozott,hogy ellenérveket hozz illetve elmagyarázd,hogy miért is logikus,ha egy gyerek a télapóról nem tudhat,de mesét olvashat?!

Szóval,hogy stílszerű maradjak,bort beszélsz,vizet prédikálsz,hisz Te magad is hozzá szóltál valamihez,amiben nem vagy elég tájékozott.Ebből fakadóan hozzászólásodat,melyet hozzám intéztél,semmisnek tekintem a butaság részét tekintve.Azért köszönöm,de tényleg...:)

111. ab4b6bc17d (válaszként erre: 42. - D55db54550)
2008. ápr. 22. 13:53

Őszinte ember vagyok és kezdem én a sort: nem csalódtam még az Ünnepekben! Néhány emberben igen, de az ünnepnapokban még soha!

s tudod miért? Mert én alakítom azokat! Méghozzá úgy, hogy mindenkinek jó legyen!

De nem úgy, hogy egy nagy rohanás legyen az egész! Vagy egy kész anyagi csőd! Ahogy már írtam pár sorral lejebb, készíthesz magad is ajándékokat... süthetsz magad is... és ha hiszed, ha nem - a Szentestét otthon töltjük, szűk családi körben -, de előtte, vagy akár utána meglátogatjuk a rokonainkat és a barátainkat, hogy nekik is ÁLDOTT ÜNNEPET KÍVÁNJUNK! Mert erről szól a Karácsony. Legalábbis nálunk.


Mesék: azt írtad, hogy a jehovák gyerekeinke is mesélnek. A mese szóban benne van, hogy mese. Tehát, hogy nem valóság. EZ NEM BECSAPÁS?? A Télapó vagy Mikulás meséje miért lenne hazugság? Főleg, hogy valós alapja van? Jézusom, ezzel nem ringatod hazugságban a gyerekeket! Főleg, hogy a gyerekek imádják a meséket!!! Nagyon-nagyon sokáig szeretik őket hallgatni (korban is). S eljön majd az idő, amikor már nem a mese fogja érdekelni őket. De addig... miért fosztanánk meg őket attól, amit szeretnek??

110. ab4b6bc17d (válaszként erre: 37. - Dawn79)
2008. ápr. 22. 13:43
Már megbocsáss, de miért kéne konformistának lenni? Ha te nem akarod a többséghez képest anyagivá tenni azokat az igenis fontos Ünnepeket... akkor miért követed? Miért kellene? Ha a szüleiddel a mindennapokban is úgy éltél, hogy azt minőségi időnek mondhattad, akkor ez miért pont a szent Ünnepeken változott meg??? Nekem ez ellentmondás. Miért követed a rossz példát?
109. ab4b6bc17d (válaszként erre: 31. - B30b2dd2e9)
2008. ápr. 22. 13:38

Hasonló példákkal szolgáltál, mint én.


Senki ne mondja, hogy ezek a gyerekek nem szenvednek, amikor a többiek mesélik az óvodában, hogy ki-mit kapott Mikulásra, Karácsonyra, stb. - persze, mondhatná bárki, vannak ennél fontosabb dolgok is. No de nem egy gyermek életében! Mert nem a torta értéke a fontos, hanem az, hogy pl. anyuval-apuval, meg esetleg a gyermektársakkal zsúrozhotunk, labdázhatunk, bújócskázhatunk, tortát eszegethetünk úgy, hogy közben nyakig krémesek leszünk, aztán mehet mindenki a tus alá... találja ki mindenki magának a szép emlékeket! Az együtt töltött idő örömét.

Ott, ahol csak az anyagiakról szól a Karácsony, ott megértem, ha negatív példaként hozzák fel az Ünnepet. De nem mindenki él úgy, sőt! Nálunk magunk készítette ajándékokkal kedveskedünk egymásnak és a gyermekek kis figurái a mai napig megvannak.... szóval nem tudom, miért veszik el a jehovista vagy egyéb ilyen gyerekektől az élet apróbb örömeit? Hisz a mai világban így is hamarabb nőnek már fel a gyerekek!

108. ac1096844d (válaszként erre: 107. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 13:32

No igen, az erőszakosságban élen járnak... tapasztaltam én is.

Mindemellett már az efféle nyilatkozat: "csak nálunk...csak mi tudjuk helyesen..." mindent elárul.

107. ab4b6bc17d (válaszként erre: 105. - Ac1096844d)
2008. ápr. 22. 13:30

Én nem írtam, hogy csak a jehovisták mondják ezt! Egyszerűen csak őket hoztam fel példának. S elhiszem, hogy más felekezetek is így nyilatkozhatnak.

Azonban nem mindegy, hogy csak nyilatkoznak róla, vagy erőszakosan rád is akarják tukmálni a saját nézeteiket.

106. ab4b6bc17d (válaszként erre: 28. - 7004ca251b)
2008. ápr. 22. 13:27

Hát ezt jólmegaszontad! :) De tényleg! Az ilyesmiket, hogy csak "akkor leszek Isten báránya, stb. ha.." - pont a manipulátorok találják ki, amivel sakkban tarthatják azokat, akik bedőlnek nekik. S mivel nagy az Isten állatkertje... :(

Sajna van, aki nem önként csatlakozik, hanem pl. beleszületik abba a közösségbe... hát, neki választási joga sincs, főleg, ha lánynak születik!


Ebben a dokumnetumfilmben egyébként, amit néztem, a különböző szekták élén - érdekes, miért csak férfiak álltak????

Egytől-egyig azt mondták magukról, hogy ők Istenek!

Hogy nincs Isten, mert ők az Istenek, éppen ezért leköpték, majd a földhöz vágták a Bibliát, s olyan dolgokat jelentettek ki, hogy minden nő az ő ágyasuk... folytassam?

105. ac1096844d (válaszként erre: 103. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 22. 13:26

Szia:)


"Ami engem zavar a jehovistákban: csak az ő hitük lehet jó, aki nem csatlakozik hozzájuk, ahhoz több közük nincs "


Sok tucatnyi felekezet vélekedik hasonlóan hazánkban.

Ha belegondolunk, a katolikusoknak minden protestáns "szektás"...

Rengeteg az "egyedül üdvözítő" egyház, miközben a hívek így csúsznak le az egyedül üdvözítő(!)személyéről....

104. ac1096844d (válaszként erre: 102. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 13:23

Hát igen, az rém ciki, amikor utánozzák, és imitálják a kenetet...


Vagy csak gondolják, hogy mindennek megfelelnek az Ige kapcsán, de pld. a hívőkből kiölik a kritika lehetőségét, mert a másként gondolkodóban csakis a szakadás szelleme munkálkodhat...

103. ab4b6bc17d (válaszként erre: 27. - D55db54550)
2008. ápr. 22. 13:16

Szerintem sem lehet általánosságban nyilatkozni ez ügyben, de azért az a néhány gyermek is megérdemelné az igazi gyermekkort!


Tiszta véletlenségből, tudom, hogy a Bibliában sok helyütt Jehovának hívják Istent :) Szerintem azzal, hogy hogy hívják magukat, senkinek sincs baja. Nekem sem.

Azonban - amikor egy gyerek úgy közelít az óvonő, vagy a társa felé -, hogy "mert te nem vagy ez meg az, s ezért nem jutsz be az Örökkévalóságba... stb", hát ott azért már gáz van. Főleg, hogy az a gyerek hiába fújja kívülről a Bibliát, ha sok helyütt nem is érti, hogy mit magoltattak be vele!

Félreértés ne essék, nem ítélem el a Biblia tanítását a gyermekeknek! Sőt! Nagyon egyetértek az "Engedjétek hozzám" frázissal - Jézus szavaival élve.


Ami engem zavar a jehovistákban: csak az ő hitük lehet jó, aki nem csatlakozik hozzájuk, ahhoz több közük nincs (így szakították el tőlünk az unokabátyámat - persze, mondhatod, az ő döntése volt! De miért vették rá ilyen döntésre? Hogy az, akivel az egész gyerekkoromat töltöttem, most már szinte meg sem ismer?? Hogy ne tudjunk úgy leülni beszélgetni, hogy ne akarna megtéríteni?)

- miért térítenek olyan erőszakosan??? Miért nem értik meg szépen, hogy a nem az tényleg nem-et jelent?.....

Amennyi jehovistával én eddig találkoztam, egy sem hagyott szóhoz jutni, csak mondta és mondta a magáét, de úgy, mint aki be van lőve, tekintete réveteg volt és csak fújta és fújta az idézeteket... hát, ezek is eléggé egyoldalú dolgok! Másokról figyelmet sem vesznek.

102. 28f16f555c (válaszként erre: 100. - Ac1096844d)
2008. ápr. 22. 13:15

"Ezzel nem mondtál újat, hisz minden felekezet bibliainak (és igaznak) véli a saját tanítását.

Az ember nem tévedhetetlen, ezért minden felekezetben vannak tévedések, hol több(vagy sokkal több), hol kevesebb-ez kétségtelen. "


Isten a Szellemét csak oda tölti ki, ahol maximálisan megfelelnek a dolgok az Igének.Csak oda.A többi helyen hiába is várják-nem jön el a kenet.

101. ac1096844d (válaszként erre: 99. - Godgoda)
2008. ápr. 22. 12:55

Hűűű, remélem sikerül, nem egy bonyolult kaja:)

És majdan jó étvágyat hozzá! :)

100. ac1096844d (válaszként erre: 98. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 12:55

Ezzel nem mondtál újat, hisz minden felekezet bibliainak (és igaznak) véli a saját tanítását.

Az ember nem tévedhetetlen, ezért minden felekezetben vannak tévedések, hol több(vagy sokkal több), hol kevesebb-ez kétségtelen.


Isten tökéletességéhez mérten valóban nincs közép út, s a biblia félreérthetetlen kijelentéseket tesz AZ ÚTról (Jézus személyében)

Nem enged meg homályos vagy épp szabadelvű következtetéseket.


A felekezet pedig természetesen a saját értelmezésükkel hasonlítják össze a más értelmezését, mi mást is tehetnének?

2008. ápr. 22. 12:49
Kiszállok mert már nem értem miről írtok. szrobcsek kiírtam a pipicomb ropogós receptedet. Mindenkinek szép napsugaras napot.
98. 28f16f555c (válaszként erre: 97. - Ac1096844d)
2008. ápr. 22. 12:46

"Mindenki a másikat látja csak leuraltnak, megigézettnek, magát sosem, magát tisztán látónak gondolja."


Mindig a Biblia a tükör-ha egy tanitás nem áll meg az Igével szemben-akkor az hamis.


Nincs közép út.

97. ac1096844d (válaszként erre: 94. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 12:44

A különbséget mindenki érti, mert evidens.


Mindenki a másikat látja csak leuraltnak, megigézettnek, magát sosem, magát tisztán látónak gondolja.


Holott van, hogy az szabad, akit a megigézett leuraltnak gondol...

96. 28f16f555c (válaszként erre: 92. - Godgoda)
2008. ápr. 22. 12:44

"Áldásom rátok csak ne térítsetek."


1./köszönöm-de nem kérek az áldásodból.


2./ Jel 3,20


Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.


Ámen

95. 28f16f555c (válaszként erre: 92. - Godgoda)
2008. ápr. 22. 12:40

Ami nem áll meg az Igével szemben tökéletesen-az hamis legyen az bármilyen felekezet-akár mekkora is az, és akár milyen régi.A Biblia a tükör az is volt, az is lesz örökké.

Annó: én is a Kálvin téri templomban voltam megkeresztelkedve-még gyermekként, de Isten kegyelmet adott-és az igaz útra kerültem.Ma már tudom mi a különbség igaz és hamis között.


Dicsőség Istennek.

94. 28f16f555c (válaszként erre: 91. - Ac1096844d)
2008. ápr. 22. 12:37

A leuralás és a valódi szabadság között óriási különbség van.


Vagy pl:nem mindegy, hogy valaki igézés alatt áll, vagy pedig tisztán lát.



Nem tudom érted-e a különbséget?

2008. ápr. 22. 12:29

Egy érdekes cikk a szektákkal kapcsolatban:


[link]


(Ugyanitt sok minden érdekesség található a JT felekezetről- egy teljesen független szemlélődőnek is)

2008. ápr. 22. 12:22
Legalább a neved írd ki az adatlapodra, habár nem kötelező. Ez a baj a szektákkal minden titkos, sejtelmes semmi nem egyértelmű. Áldásom rátok csak ne térítsetek. (Fényevés, fizess be ennyit-annyit jobb lesz ha a családodtól elválsz) Igaz nem voltam ott de Jézus biztos nem ezt hirdette. Vagy nem Jézusi tanokat hirdetnek a szekták. Én református templomba lettem megkeresztelve (Budapest, Kálvin téri templom) igaz nem kaptam vallásos nevelést de a szekták nagy része nem igazán érthető tanokkal áll elő.
91. ac1096844d (válaszként erre: 87. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 12:17

Ez egyértelmű, de arról beszéltem, hogy ez fordítva is igaz...

Vagyis, lehet, hogy valaki szórul szóra ugyan azt mondja el, hogy: "Isten megérintette a szívét, újjászületett; megtért, ilyen olyan szabadságot él meg, stb..., holott egy rivális felekezet szerint ott íppeg ez nem lehetséges...


Na, értesz már?

(ergo: mindenki a saját felekezében véli megtalálni az igaz tanítást, merthogy ellenkező esetben nem járna oda...)

90. 28f16f555c (válaszként erre: 88. - Godgoda)
2008. ápr. 22. 12:17

Máté7-

13. Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

14. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt.


Ha a saját elképzeléseid alapján mész, és nem Isten szava szerint a Bibliai tanítás alapján, akkor a széles úton jársz.

89. 28f16f555c (válaszként erre: 86. - Godgoda)
2008. ápr. 22. 12:12

Mt 7,8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.


Ha nem zörgetsz Isten félreáll-ennyi.

A te dolgod.ŰJézus egy Úr.

2008. ápr. 22. 12:10
Szerintem mindenki a saját templomába imádkozzon a saját Istenéhez, miért kell az embereket erről győzködni, hogy gyere ide vagy oda mert itt így vagy úgy????????????? Válasz. Az mindig túl bonyolult és általában érthetetlen.
87. 28f16f555c (válaszként erre: 82. - Ac1096844d)
2008. ápr. 22. 12:07

"És mi van, ha te azt mondod, ott van, más meg csalódott ugyanazon a helyen?"


Aki befogadta Jézust a szívében-és jó kenet alatt lévő helyen van-az tud különbséget tenni.


viszont, ha nem tért meg-és még abszolút nem érintette meg Isten a szívét, akkor csalódhat egy olyan helyen ahol több ezren tapasztalták az igei alapokat kivétel nélkül.Gyermektől a felnőttig, időstől a fiatalig.Mert nem érti és nem érzi a dolgokat.Nem is érezheti, hiszen még nem nyilt meg a szíve.


Ahogy az ige mondja:


Ez 11,19 És adok nékik egy szívet, és új lelket adok belétek, és eltávolítom a kőszívet az ő testökből, és adok nékik hússzívet;

Ez 36,26 És adok néktek új szívet, és új lelket adok belétek, és elveszem a kőszívet testetekből, és adok néktek hússzívet.


Azaz annak az embernek van kő szíve-akit Isten még nem érintett meg és nem nyitotta meg a szívét.

2008. ápr. 22. 12:06
Nem voltam tagja egyetlen szektának sem de nem is leszek csak rosszat lehet hallani róluk.
85. ac1096844d (válaszként erre: 83. - 28f16f555c)
2008. ápr. 22. 12:02

Én a mai napig ledöbbenek a JT karácsonyi tiltásával kapcsolatban.

Nejem mesélt egy szívszorító történetet, egy gyerekkori osztálytársával kapcsolatban, sosem felejtem...

84. ac1096844d (válaszként erre: 81. - 7004ca251b)
2008. ápr. 22. 12:00

Szerintem nem kell, hogy aképp kerülj velük személyes kapcsolatba, hogy a szervezet tagjává válsz.

Én egy ajtóban történt egyórás vita után kezdtem kutatni a tanaikat(saját kiadványaikból is); a neten fellelhető rengeteg olyan egyénnek a beszámolója, aki hosszú évekig volt ezen felekezet tagja, így ezekről lehull az az érv, hogy "nem ismeri őket"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook