Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
507. b-zs (válaszként erre: 506. - Filemon79)
2010. júl. 1. 15:23

Bátran ajánlom ezt a kis üzletet, megfizethető, minőségi cipőket árulnak!


Siesta cipő: Itt az utcában az anyuka a kislány 3 éves koráig csak Siesta cipőket vett, általában kettőt, mert ha mennek valahová, akkor hogy néz ki, hogy a gyerek kopott cipőben van, mégha Siesta is az. Nyáron pedig arra panaszkodott, hogy két pár Siesta szandi áll a kislány szekrényében, mert a gyerek nem hajlandó felhúzni, mezítláb rohangál még az utcán is! Majd amikor 3 éves elmúlt, találkoztam a mamájával és mesélte, hogy ortopéd orvoshoz kellett vinni a gyereket, most gyógycipőben jár, mert annak ellenére, hogy a legdrágább cipőket vették meg neki, mégis gond van a kis lábaival..Azóta 6.000 Ft-os Humanic cipőben jár a kislány.


Nem biztos, hogy mindig a legdrágább a legjobb! Egy ortopéd orvos nyilatkozta ezt a Reggeli műsorban, ezelőtt pár éve. Ő azt mondta, az a fontos, hogy a cipő tartsa a gyerek bokáját, a talpa pedig hajlékony, rugalmas legyen.

Mivel az ember egy életen keresztül használja a lábát, tényleg körültekintően kell a cipőt megválasztani! A használt cipő pedig kifejezetten ártalmas, mert minden gyerek máshogyan tapossa ki a ki lábával!

2010. júl. 1. 14:19

Köszi a válaszokat!


Még sehol nem néztem. Tavasszal Siestát vettem neki a Tinódi úton. Marha drága volt, de epénztárra. Utána olvastam, hogy a Siesta pont nem jó, mert ellustul benne a láb, stb. :( Nem tudom igaz-e.

Most valami könnyű kis topánka kéne, mert ebben már lerohad a lába.

Autónk nincs, Paksra nem buszozok át egy cipőért. (Én nem az a fajta vagyok. :D )De ezt a kis boltot tudom hol van, meg fogom nézni.

2010. júl. 1. 14:15

Ja, és még egy kérdésem volna: tudtok olyan kozmetikust, ahol szintén nem túl drágán lyukasztanak fület? És ahol kedves, halk szavú a kozmetikus? Ugyanis a lányom sírógörcsöt kap a domináns emberektől, valahogy első pillantásra leszűri, ha valaki harsány személyiség. :)

Egyáltalán mennyibe kerül mostanság a füllyukasztás?


Köszönöm!

504. b-zs (válaszként erre: 502. - Filemon79)
2010. júl. 1. 14:03

Szekszárdon vettünk Maus szandikat a gyerekeknek 2 hete! A Domus mögött van az a kis különálló üzlet a sarkon, a cukrászdától nem messze.

A kislány nagyon puha nappabőr szandit kapott meggy színben 4.900 Ft volt, a fiúnk pedig velurbőr szandit 4.200 Ft. Mindegyik tiszta bőr, fogja a bokájukat. Rendszeresen ott vásárolunk, mi nagyon meg vagyunk elégedve vele, és a Maus termékek magyar termékek, nekünk az is fontos.


A minap jót kacagtam persze csak magamban. Erre mifelénk vannak érdekes anyukák.. A kisfiú talpig Nike ruhában jár, félreértés ne essék, semmi kifogásom ellene, csak az ilyen ne panaszkodjon, hogy nincs pénzük anyóséktól elköltözni..

Szóval a minap sétálunk a gyerekekkel, szembe jön az anyuka a lassan 2 éves kisfiával, nagyon klassz kis Nike szandi volt a lábán, (bár lehet Nike, nekem fontosabb, hogy a gyerek bokáját fogja, az pedig nem az a fajta volt)meg is jegyeztem, hogy milyen jól néz ki, mert tényleg tetszetős, mutatós darab! Erre anyuka előadja a hogy hogyan, s miként sikerült erre a nem éppen olcsó kiscipőre szert tenni: "Képzeld, lementünk Pécsre a Brendonba a gyereknek vásárolni, ott nem kaptunk ebből a szandiból 21-es méretben, így a páromnak mondtam, hogy menjünk át Kaposvárra, ott volt a méretből, meg is vettük. Majd képzeld, pár nappal később találkoztam az egyik ismerősömmel, aki megjegyezte, hogy hol vettük ezt a szép kis szandit, mert ugyan ilyent látott Szekszárdon a Humanicban.. Hát, gondolhatod, amikor a páromnak otthon elmeséltem, dagadt a feje!!" Én meg amikor a férjemnek elmeséltem, jót röhögött rajta!!

503. eperlevél (válaszként erre: 502. - Filemon79)
2010. júl. 1. 13:41

Szia!


Humanicban nézted?


De Pakson a deichmannban elég széles a kínálat.

2010. júl. 1. 13:23

Sziasztok!


Tudtok segíteni, hogy hol vehetek Szekszárdon viszonylag olcsón (max. 5000 Ft) viszonylag normális kiscipőt a lányomra?

Köszi!


Amúgy itt az utolsó hsz-t olvastam: Imre nekem minden alkalommal nézte a méhszájat, de ez 2008-ban volt. Lehet azóta már felvilágosultabb, vagy elfáradt az építkezésben. :D

501. jucikata (válaszként erre: 500. - Eperlevél)
2010. jún. 21. 16:22
Hát, nem tudom, hogy felvilágosultságból vagy lustaságból, de az Imre dokinál nekem nem volt :-)))
500. eperlevél (válaszként erre: 499. - Jucikata)
2010. jún. 21. 16:02
Ki még? :) Komáromi? Még nem hallottam senkitől, h. ne lett volna kötelezően méhszáj vizsgálat. :) Kíváncsi vagyok ki még ilyen "felvilágosult". :D
499. jucikata (válaszként erre: 498. - Eperlevél)
2010. jún. 21. 15:55

Hát, én tudok másik dokit is, aki nem erőlteti a méhszájvizsgálatot...:-))) De persze szerintem is Kovács doki forever!!!:-)))


Eperlevél, hogy vagy? Elmúltak a rosszullétek? Én is mindig a 688-as végű telszámon kértem és kaptam időpontot.

498. eperlevél (válaszként erre: 497. - Haimanti 78)
2010. jún. 21. 15:13
Az ergonomban rendel minden hétfőn. Én már több mint 2 éve hozzá járok. Nyitott és teljesen más szemléletű mint a többi doki. Pl.: nem erőlteti a méhszájvizsgálatot, csak ha gond van. Nekem eddig 1x volt, mert sokat görcsöltem.
497. haimanti 78 (válaszként erre: 487. - Eperlevél)
2010. jún. 21. 14:53

Nagyon köszönöm!


Eperlevél, b-zs!


Olvasom, hogy a ti a választott dokitok a Kovács. Nekem még nincs orvosom, de én is rá gondoltam, mert rosszat még nem hallottam róla. Privátban el küldenétek nekem a telefonszámát? Illetve minden személyes vélemény, beszámoló érdekelne vele kapcsolatban. Ti a magánrendelésére jártok? Jól tudom, hogy a Tartsay-ban van rendelője? Mert az interneten ennek nem bukkantam semmi nyomára ...

496. b-zs (válaszként erre: 494. - Eperlevél)
2010. jún. 21. 14:39
Köszi a telefonszámokat! Cukorterhelés nekem is aktuális lesz!
495. eperlevél (válaszként erre: 493. - Berhukri)
2010. jún. 21. 14:37
Na akkor van három is..:)
2010. jún. 21. 14:36
És most döbbentem rá, hogy arra a rohadt cukorterhelésre még nem kértem időpontot, pedig most már igen csak aktuális lenne....
493. berhukri (válaszként erre: 490. - Eperlevél)
2010. jún. 21. 14:36
az 501-642 is jó én azt hívtam, és fel van még írva a 649 végű is amellett, amit te írtál.
2010. jún. 21. 14:35
Egyébként 2 szám van, de a másikat most nem találom. Én bármilyen időpontért ezt hívom, kivéve a labor, mert azt a központból kell kérni, az 501-500-as számos.
491. berhukri (válaszként erre: 488. - B-zs)
2010. jún. 21. 14:34
nekem közvetlen a betegirányítás számát adta meg a dokim, eddig nem volt semmi problémám az időpont kéréssel.
2010. jún. 21. 14:33

leírom ide:


501-688 itt közvetlenül adnak időpontot

489. eperlevél (válaszként erre: 488. - B-zs)
2010. jún. 21. 14:30
A központi számot hívod? Adok egy másikat.
488. b-zs (válaszként erre: 486. - Haimanti 78)
2010. jún. 21. 14:29

Ha mégsem kapsz időpontot, mármint késői időpontot kapsz (én is így jártam..), akkor amikor esedékes beballagsz 11:30 magasságában, és soron kívül megcsinálják.

Nektek sikerül elsőre időpontot kérni?! Én már nem szeretek telefonálni, mert elsőre soha nem megy, volt, amikor háromszor háromfelé kapcsoltak a központból, mire időpontot tudtam kérni! Azt hiszem, a betegirányítást kell kérni, és akkor könnyeben megy a dolog.

487. eperlevél (válaszként erre: 486. - Haimanti 78)
2010. jún. 21. 14:24

Szia!


4 héttel korábban érdemes megkérni az időpontot. Amennyiben nincs orvosod, úgy a terhesgondozóban adnak beutalót, akár az uh napján is. A tel. számot elküldöm priviben.

2010. jún. 21. 14:11

Sziasztok!


8 hetes szekszárdi kismama vagyok, szeretnék csatlakozni hozzátok. Bár regisztráció nélkül is sok információhoz jutottam általatok itt a fórumon, amit nagyon köszönök, tagként remélem, hogy majd a konkrét kérdéseimre is választ kaphatok.


Jelenleg az érdekelne, hogy a 12. heti ultrahangra hol és mennyi idővel a vizsgálat előtt kell időpontot, beutalót kérnem???

(Első terhességem, a 0. uh-n kapott és a védőnői tájékoztatást inkább nem minősíteném... :()


A választ előre is köszi.


Mindenkinek jó egészséget és a vágyai szerinti szülést kívánok! :)

485. berhukri (válaszként erre: 482. - B-zs)
2010. jún. 21. 11:49
Hát igen, néha még géz sincs az ambulancián:(
484. eperlevél (válaszként erre: 482. - B-zs)
2010. jún. 21. 10:30
Hát sajnos eléggé szörnyű állapotok uralkodnak a legtöbb helyen.
483. eperlevél (válaszként erre: 480. - Padry)
2010. jún. 21. 10:28
Mindent újítanak fel!
482. b-zs
2010. jún. 21. 09:45

Mesélek egy történetet! Nem akarok vele senkit sem untatni! Igaz nem a szekszárdi szülészetről szól, hanem a balesetiről (mivel férfi a főszereplő), de szólhatna akár a szülészetről is, a kórházi állapotok miatt.

Pár évvel ezelőtt egy német cégnél dolgoztam, kaptunk egy osztrák kollégát, nem sokáig talán két hónapig dolgozott nálunk, igazából nem tetszett neki a munkakör, mert nem azt kapta, amit ígértek neki, inkább visszalépés volt, mintsem szakmailag előrelépés. Az utolsó csepp a pohárban az volt számára, amikor be kellett mennie a szekszárdi balesetire és ott töltötte az alaksorban a délelőttöt, mert ínszalag szakadást szenvedett. Aki járt már ott, vagy hallott róla, annak felesleges ecsetelni a lógó vezetékeket, a csöveket és az omladozó vakolatot, ahol a betegek órákon keresztül ücsörögnek! Szóval ez az osztrák úriember ott töltötte a délelőttöt, csak annyit engedett, hogy megröntgenezzék a lábát, gipszelni nem engedte, hanem csak levehető sínt tehettek rá. Még aznap beült a kocsiba, többé nem láttuk, a fájós lábával hazavezetett (Graz mellett lakott), és csak annyit üzent, hogy felmondott, számára az utolsó csepp a pohárba a szekszárdi baleseti volt. Döbbenet, hogy milyen állapotban van a magyar egészségügy, bár szereti Magyarországot, de ezentúl meggondolja, hogy ideutazzon, mert ha baleset éri, kizárt, hogy életben maradjon ilyen körülmények között. Mi jót nevettünk rajta, már akkor röhögtünk, mikor megtudtuk, hogy bemegy a balesetire, mert tudtuk, tisztában voltunk vele, milyen állapotok uralkodnak ott. Inkább sírni kellene.


Szépen fel van újítva a szülészet (bár lehetne rajta még mit korrigálni, többek között a csöveket leburkolni, stb., de igazából nem ez a lényeg). Itt akkor lesz változás, ha a orvosomtól nem azt hallom, hogy milyen alapvető eszközhiánnyal kénytelenek nap mint nap szembesülni és dolgozni.

481. b-zs
2010. jún. 21. 09:03

A Komáromi doki rendes orvos, mikor a második babánk született a velem egy szobában lévő anyuka nála szült (ő is paksi volt..), mert nem jött be a fogadott orvosa és ő ügyelt, azóta hozzá jár, mert nagyon meg volt vele elégedve! Sokan dícsérik őt is!

A szülészet felújítása évek óta tart, talán most már a végére értek, ráfért már!

A paksiak csak Szekszárdra járnak szülni, vagy van más lehetőségük is?

480. padry
2010. jún. 20. 21:34

Megtaláltuk a nőgyógyászatot. :)

A Komáromi doki nagyon rendes volt, nem bánom, hogy őt választottuk.

Meglepődtem, hogy milyen szépek a vizsgálók! Nem is tudtam, hogy tavaly óta fel lettek újítva! Kellemes meglepetés volt.

479. berhukri (válaszként erre: 478. - Susi1974)
2010. jún. 20. 17:34
Én is a Bakóhoz járok, én se tudok róla rosszat mondani, nagyon meg vagyunk vele elégedve. Műtött is már, és neki köszönhetjük, hogy végre összejöt a pocakomban lévő kicsi élet, aki októberben fogja megmutatni magát:)))Soha nem tudunk elég hálásak lenni neki ezért!!!
2010. jún. 20. 16:05
Sziasztok lányok! Én három gyereket szültem Szekszárdon. Mindegyiket császárral. Bakó volt mindegyiknél a fogadott orvosom. Nem tudok semmi rosszat mondani róla. A szülésznőm és a csecsemősök is nagyon aranyosak és segítőkészek voltak.De hallottam már más véleményt is .
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook