Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
477. padry
2010. jún. 19. 22:44
Köszi szépen lányok! Remélem, megtaláljuk! :)
476. B_Detti (válaszként erre: 474. - Padry)
2010. jún. 18. 21:57

Szia!


Ha nem vagy ismerős akkor inkább azt írom hogy a Béri Balogh és a Wesselényi sarkán van az épület. Gyalogos bejárat a Béri Balogh felől van. Ha kocsival mész akkor szintén a Béri Balogh és Wesselényi sarkon (a másik sarkán :) ) lévő ABC parkolójában tudsz megállni. Oda a Wesselényi utcából tudsz behajtani.

Remélem érthető voltam. :)

475. jucikata (válaszként erre: 474. - Padry)
2010. jún. 18. 21:55
Igen, a Béri Balogh-on van, rögtön az elején. Ez egy különálló épület, nem a kórház területén van. Az SZTK-val srégen szemben, az új üzletház, az Aranyház mögött, a COOP ABC-vel szemben. Remélem, valamelyik ismerős és be tudod azonosítani. Bemenni be lehet egyrészt a Béri Balogh u-ról, másrészt oldalról, a sorompós kapunál :-)))
474. padry
2010. jún. 18. 21:14

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. vasárnap megyek először a Komáromi dokihoz. A kérdésem az lenne, hogy a szülészeti-nőgyógyászati osztály az a Béri/y Balogh Ádám úton van? Egyáltalán nem vagyok ismerős Szekszárdon. Hol találom meg? Elég, ha utcanevet tudtok adni.

Előre is köszi szépen!

473. b-zs
2010. jún. 16. 20:22

Megosztom veletek mai történetemet. Szomorú eset.

Délelőtt szokásos sétára indultam a gyerekekkel, már visszafelé tartottunk, amikor az egyik ház előtt álldogált egy idős néni, 70 év körüli, szoktunk vele néha kicsit beszélgetni. Szólt, hogy álljunk meg, szed a lányomnak virágot, mert tudja, hogy nagyon szereti, kapott hát pár szálat az éticsigák mellé -amiket útközben szedett és mellesleg a karján mászott már az egyik..-. Majd látom elkerekedik a szeme, kérdezi, csak nem a harmadik babát várom?! De mondom, várjuk a harmadikat. Hát, hogyhogy? kérdezi, mire mondom, hogy hogyhogy, jön a harmadik. Kérdezi terveztük? Mondom nézőpont kérdése, pár évvel későbbre, most jön, most örülünk neki, és nagyon várjuk! Kérdezi mi lesz? Hát fiú ő is! Erre képzeljétek sírva fakadt. Ott elkezdett zokogni nekem, hogy neki is lett volna harmadik, de elvetette, de fiú lett volna az övé is, mert megkérdezte. És azt mondta nem múlik úgy el neki szinte nap, hogy ne jutna most eszébe, mert ő most hihetetlen magányban, egyedül él, és biztosan a Jóisten ezzel bünteti őt, hogy egyedül van, amiért elvetette a harmadikat, mert ha őt megszülte volna, lehet, hogy pont ő lett volna az, aki a gondját viseli, vagy legalább a közelében marad így öreg korára. Most a házát árulja, már jóideje, mert otthonba akar költözni, mert senki nincs aki az ajtót rányitná..

Sajnos nem nagyon tudtam neki mit mondani erre, meg talán nem is lehet, sajnálom nagyon szegényt.

2010. jún. 16. 17:57
Köszi a 4D véleményeket,átjelentkeztem a Medicentrumba. Oda 2 hét múlva megyek ráadásul, nem 5:)
2010. jún. 16. 15:47

Eperlevéllel és b-zs-vel teljesen egyetértek befolyásosság és választott orvos tekintetében. Attól változatos a világ, hogy különbözőek vagyunk különböző véleménnyel.


Répásy-ról (egy s-sel) én is érdekes dolgokat hallottam és hát nekem nem szimpi, ez van. De durva is lenne, ha minden kismama 1-2 dokihoz járna, többieknek szegényeknek felkopna az álluk :-)))

2010. jún. 16. 15:01
De egyébként meg az a lényeg, hogy neked jó volt, hogy úgy érzed ő volt a megfelelő orvos. Mások vagyunk. Mindenkinek más a megfelelő!
2010. jún. 16. 13:55
Megvizsgálnak addig is míg a dokid oda nem ér, főleg mert akkor nem hívják be ha csak alig vagy kitágulva.
2010. jún. 16. 13:53

Szerintem mindegy,hogy alternatív vagy nem az! Legalábbis itt Szekszárdon! Én bordásfalazni szülés közben biztosan nem állnék neki, és a kád az egyedüli amit a többi szobába nem lehet átvinni! Én végig a párommal beszélgettem tök jó volt így!


Egyébként a választott orvosról még annyit írnék, hogy amíg nem ér oda állítólag más hozzád sem nyúl! Az egyik kismamának vagy két óra volt amíg odaért a dokija addig meg sem vizsgálta senki, engem mivel nem volt választott azonnal néztek és csinálták a dolgukat! Ha lesz harmadik akkor sem választok dokit! Van más amire ki kell adnom a pénzt! Ez van! De meg vagyok elégedve mindennel és mindenkivel! A szülésznőn múlik szinte minden, őt meg nem választhatod meg!

467. b-zs (válaszként erre: 465. - Mandrill)
2010. jún. 16. 13:47

A Répásy doktórról én is csak jókat hallottam!


A befolyásosságról meg csak annyit, hogy van aki azzal tud érvényesülni, és vannak akiknek anélkül is megy a dolog.

466. b-zs (válaszként erre: 461. - Eperlevél)
2010. jún. 16. 13:38

Nálunk két év volt a korkülönbség, most a lányom 3és fél, fiam másfél lesz mire megszületik a harmadik gyerkőc. Ő is fiú, férjem nagyon büszke, nem mintha fiú párti lenne, de férfiből van..

Az egyik ismerősömnek 4 gyereke van,az első császáros lett, a következő hármat már simán megszülte! Hajrá!

2010. jún. 16. 13:36

Szerintem a befolyásosság sokat jelent, ha egy db alternatív szülőszoba van. Majd egyszer rájöttök (vagy félreértés ne essék nem kívánom, hogy rájöjjetek). Nyilván nem azért megy az ember egy uh-ra, hogy megtudja a baba nemét, de hamár ott van, kiváncsiságból megkérdezi. A babamozi persze csak plusz, de mégis megnyugtató látni, hogy pl megvan mindkét kéz és lábfeje épségben...stb.

Lehet, hogy Jucikatát kirázza a hideg Répásytól (egy s), de valamiért mégis sok orvos barátom jó orvosnak tartja, én úgy kerestem meg. Pécsen sem volt rossz híre, és valamiért itt is vezető orvos lett. Gondolom arról is hallottatok, hogy minden bonyolultabb esetnél szinte szükségszerű a jelenléte ill. Ő operál. A múltkor, gyerekfejnyi daganatot szedett ki egy asszony méhéből, aki jó állapotban távozott. Én azért óvva intenék mindenkit attól, hogy laikusként ennyire komolyan ítélkezzen, bár azt is el tudom fogadni, hogy a legfontosabb a szimpátia. Én mondjuk ilyen szempontból úgy látszik kivétel vagyok a fórumon, mert nekem Répásy a legszimpatikusabb, és a párommal is nagyon jól kijött, a humora meg szuper! Ha vállalnánk még egy babát csak hozzá mennék újra.Ja és soha nem láttam bizonytalannak.

2010. jún. 16. 12:28
így már értem,a Tóth bizonytalan volt. Tök jó, hogy az Imre bízott abban, hogy természetesen is meg tudod szülni és sikerült is ! :-)))
2010. jún. 16. 11:27

Sziasztok!


Ez a befolyásosság szerintem is egy nagy marhaság, keveset számít. A Répássy-tól engem kiráz a hideg, pedig, gondolom, ő a legbefolyásosabb... Nevetségessé tette magát egy előadáson, azóta nekem mindig az ugrik be vele kapcsolatban :-)))


Vikibene: hogy volt ez nálad, hogy 2 doki "dolgozott rajtad"? Egyedül szültél és ott volt mindkét ügyeletes? Vagy amiatt, mert nagy volt a babóca?

2010. jún. 16. 09:01

Az meg hogy mit csinálhatsz vajúdás közben és hogyan szülsz, szerintem nem a befolyásosságon múlik, hanem a jelen lévő orvoson és szülésznőkön.


Kovács csak pár hónapja volt ott, amikor a fiam született. Mégis áthozta/hozatta a labdát az alternatívból, felállhattam a szülőágy mellég, sőt mondták, hogy álljak fel vagy üljek ki az ágy szélére mikor nem volt labda, pedig volt rajtam nst, infúzió a karomba és a pda is be volt kötve.

2010. jún. 16. 08:55

Osztom a véleményed! :) Nekem is az egyik legjobb doki volt előtte az orvosom, én is rá cseréltem le. Sosem gondoltam volna, hogy ennyire meg tudok majd bízni egy dokiban. Teljes mértékben kiáll mellettem és azt mondta múltkor, ő nagyon örülne, ha sikerülne a vbac. Azt sem gondoltam volna, hogy ilyen fiatal orvosom lesz. Egészen a fiam születéséig kivert a víz a gondolattól is, hogy ő vagy a Komáromi megvizsgáljon. De amikor nem jött be az orvosom a szüléshez és kiderült, hogy ő a másik ügyeletes és ő lesz velem, minden megváltozott. Megnyugtató volt a jelenléte.


2 és fél év lesz a két gyermek között.


Engem sem érdekel különösebben a neme. Nem ez a legfontosabb. Legkésőbb a születése után úgy is fény derül rá. Mi sem voltunk 4d-n a fiammal sem és vele sem megyünk.

Most úgy tűnik kislány lesz. :D De majd meglátjuk.


És nálatok mi lesz b-zs?:)

460. b-zs (válaszként erre: 454. - Mandrill)
2010. jún. 16. 08:23

Egyébként az egyik legbefolyásosabb dokihoz jártam, le is cseréltem..

Most a Kovács doktorhoz járok, benne 100%-osan bízok, nem tudom, ő mennyire befolyásos, de nem cserélném le! Eperlevél, osztod a véleményem??

459. b-zs (válaszként erre: 453. - Eperlevél)
2010. jún. 16. 07:45
Nálatok mekkora korkülönbség lesz a két gyerek között?? Fiú vagy lány lesz a második?
458. b-zs (válaszként erre: 454. - Mandrill)
2010. jún. 16. 07:39

Én már kétszer láttam az alternatív szülőszobát, sőt pár órát mind a két alkalommal eltöltöttem ott.A harmadikkal úgy szeretnék járni, mint az egyik ismerősöm, már csak arra volt idő, hogy felfeküdjön a szülőágyra és már jött is náluk is a harmadik baba! Az első két szülésnél az volt a gond, hogy elakadt mindkettőnek a feje, ha a harmadik gyerkőcnek már szülés előtt beáll akkor szerintem hamar meglesz, ha nem és lehetőségem lesz rá, akkor nem a szülőágyon szeretnék feküdni. Bár szerintem az alternatív szoba helyett még mindig jobb otthon kivárni, mint bármelyik labdán vagy kádban ücsörögni, ez is saját tapasztalat.

4d-n egyik gyerekkel sem voltunk, most sem megyünk, mert mi úgy gondoljuk nem kell annyira kiváncsinak lenni (ez privát vélemény), már annyi mindent meg lehet tudni az embernek a születendő gyermekéről, nemét, méreteit, stb.., ha még a kicsi testét és arcát is látom szülés előtt, akkor ő mivel fog minket meglepni, mikor megszületik??

457. padry
2010. jún. 15. 18:51

Tök jó, hogy kicsit beindult ez a fórum. Jó látni a különböző véleményeket, így azért nem éri váratlanul az embert sokminden. A tapasztalatokból lehet okulni, és -legalábbis én- bátorságot meríteni a szüléshez.

Kicsit bátrabban fogok majd menni novemberben szülni. :) Bár addig még hátra van az első tali a fogadott dokimmal. A Komáromit fogom megkeresni, de majd csak a jövő héten hívom fel.

2010. jún. 15. 17:24

KB két hónapja voltam 32 hetes uh-on, vagyis 4d-s babamozin. A kötelező uh.36 hetesen van.

Nekem 12 hetes Uh-on Budapesten (ott csináltattam az összes genetikai vizsgálatot és a genetikai uh-okat-Istenhegyi út-Géndiagnosztika) megmondták a babám nemét98% biztonsággal, majd a 16 hetes uh-on biztosra is szintén Bp-en. Azt pedig nem kell elhinni, hogy olyan van,hogy nem mutatja magát a magzat...csak türelmetlen és rutintalan doki van. Én Bp-ről költöztem le erre a vidékre, és amikor megtudták a Géndiagnosztikán, hogy messziről jövök, nem jöttek elő olyan dolgokkal, hogy nem mutatja magát...addig ébresztgették a babót a hasamban, amíg megmondták, hogy fiú vagy lány.Itt egyébként szuper babamozi is van.

455. vikibene (válaszként erre: 449. - Berhukri)
2010. jún. 15. 16:26
Én nem mertem elmenni a kórházi uh-ra, de itt Szekszárdon van a Medi centrum és ott is csinálnak uh-ot, én ott csináltattam! Ha rákeresel a google-ban kiadja! 3 doki csinál ott uh-t, az Imre doki, én nála voltam, a Huan és a Winkler! Szerintem jó volt, én a 24 vagy 26 héten voltam és jó volt a felvétel és ott mondták meg, hogy fiú lesz!
454. mandrill (válaszként erre: 441. - B-zs)
2010. jún. 15. 15:01

Szerintem nézd meg az alternatív szülőszobát és gondold ki előre, hogyan szeretnél előreláthatólag szülni. Egyeztess a dokiddal, hogy támogatja e a szüléstervedet...gondolok itt arra, hogy főleg a gravitációt akarod kihasználni, vagy kádban vajúdni-szülni...stb...

Előre le kell fixálni, hogy mik a lehetőségeid. Én szerintem azért ajánlatos befolyásos orvost választani, mert akkor nem húzhatja semmi keresztbe a számításaidat...

2010. jún. 15. 13:07
Én is 5-én mentem volna, de inkább áttetettem 1 héttel későbbre.
452. b-zs (válaszként erre: 447. - Eperlevél)
2010. jún. 15. 12:39
Pont elkerültük egymást, mert mi 6 után jöttünk el..07.05 a köv. időpont
2010. jún. 15. 11:29
Közben megoldottam, a telszám sem volt jó, De van időpontom:)
450. eperlevél (válaszként erre: 449. - Berhukri)
2010. jún. 15. 10:20
Én azt hallottam, h. jó, bár mi nem voltunk.
2010. jún. 15. 09:33
Sziasztok. Kellene egy kis segítség. Milyen a kórházi 4d? Az 501-573-on kell időpontot kérni?
2010. jún. 15. 08:45
Ja, tőlem is sokan kapták meg a tel. számát.
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook