Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Székesfehérváron PCOS-kezeltektől lenne néhány kérdésem! fórum

Székesfehérváron PCOS-kezeltektől lenne néhány kérdésem! (beszélgetős fórum)


2014. jan. 20. 20:06
Hú, ez aztán nem semmi. Nekem is van petefészekcisztám, de még nem csináltak vele semmit. Akartak, de nem mentem, mert tutira darabolni akarják az embert. Persze nekem sztem nem PCOS. Legalábbis nem tudok még róla. Kíváncsi vagyok, h miket fognak neked írni.
2014. jan. 20. 20:01

Sziasztok!

A mai nőgyógyászati szűrővizsgálatomon panaszoltam a tüneteim az (új!) orvosomnak, melyek a következők voltak:

-Óramű pontosságú 28 napos ciklusok/6 napos mensivel rövidülése az utóbbi egy évben 22-27 napra/3-4 nap vérzéssel

-Drasztikus ütemű hízás jó egy év alatt(175 cm-hez majdnem 90 kg-ra híztam 70-ről!!!)

-Szőrösödés hason, mellbimbó környékén

-Állandó fáradtság


Rögtön hasi ultrahangra, és endokrinológiára utalt PCOS gyanúval.

Igyekeztem olvasgatni a témában, de teljesen tanácstalan vagyok.

Elsőre azt mondta, ki kell vizsgálni, de ő igazából nincs nagyon otthon a témában, ami biztos, hogy ennek egyetlen kezelési módja a Diane35 fogamzásgátló tabletta. Határozottan NEM szeretnék fogamzásgátlót szedni. 1 év múlva szeretnénk nekiállni a babatervezésnek. Végül hol fogom megkapni az esetleges kezeléshez tartozó gyógyszereket, ha kiderül mi a gond?

A héten megyek nőgyógyászati ultrahangra, és még időpontot kell kérnem Székesfehérvárra (nem odavalósi vagyok) endokrinológiára.

Ott ezekkel a tünetekkel milyen vizsgálatokra számíthatok? Esélyes (én szeretném) hogy csináljanak IR-vizsgálatot is? Van cukorbeteg a családban... Ettől például rettegek.

Minden hasznos tanácsnak (mire kérdezzek, milyen vizsgálatot kérjek, mert maguktól nem kérik, stb..) nagyon örülnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook