Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szégyellem, hogy lassan 1 éve nem olvastam könyvet. fórum

Szégyellem, hogy lassan 1 éve nem olvastam könyvet. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
55. tumbo2 (válaszként erre: 54. - B39c721a9b)
2023. ápr. 9. 19:50
a Pilátust néztem,tetszett.kedvencem a Jób lázadása.a maiakat nemigen ismerem.
54. b39c721a9b (válaszként erre: 52. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 19:48
Kifejezetten jók a magyar filmek szerintem.
53. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 19:43
affenét,a hölgyek öröme egy áruház.
52. Puncsos (válaszként erre: 51. - B39c721a9b)
2023. ápr. 9. 19:43
Mert angol-magyar kooprodukcióban készült, de gondolom ők adták bele a nagyobb pénzt, aztan valószínű ez volt a kikötésük. De hát a film így is jó lett. Lehet a magyarok csak rontottak volna rajta.
51. b39c721a9b (válaszként erre: 49. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 19:22
A Filmion nemrégiben néztem meg a Pál utcai fiúkat, nagyon tetszett a film. Csak azt nem értem miért angol színészekkel kellett megcsinálni...
50. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 49. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 19:19

"Az egri csillagok szerintem rém unalmas. Még így felnőtt fejjel nézve is."


Nekem csodálatos élmény volt gyereknek is, meg így felnőtt fejjel nézve is.

Más a kettőnk életkora.

Nekünk a könyv, vagy max. a mozi létezett.

A Te világod egészen más szerintem.

Az én életemben Te vagy az első aki az említett könyvet rém unalmasnak találta.

49. Puncsos (válaszként erre: 45. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 9. 18:20
Vannak azert jó adaptációk. Halalsoron, Remény rabjai, Ragyogás, A köd. Ezek nem sikerültek rosszul. Vagy a Pál utcai fiúk. Az is egy jó kis adaptáció lett. Még úgy is hogy nem magyar gyerekekkel játszatták el a magyar gyerkőcöket. Bár én már a labdakezelésükből láttam hogy ők nem magyarok. Engem nem vágtak át. :D
48. Puncsos (válaszként erre: 47. - Tumbo2)
2023. ápr. 9. 18:16
Akkor az nem lett a hölgyek öröme. Legalabbis az egyiküké nem. Sok volt benne a szex, vagy mi volt a baj? Sokat franciáztak benne? 🤭
47. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 17:45
a Hölgyek örömét akartam a film után még egyszer elolvasni,hát roppantul untam.
46. tumbo2 (válaszként erre: 43. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 9. 17:43
Mouret abbé vétke?
45. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 44. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 17:35

Egy film távolról sem adja azt az élményt, amit egy könyv adhat.


Egy könyv olvasása a Te fantáziád világa, míg egy film az csak egy késztermék, és más ilyen-olyan fantáziáját vagy kénytelen nézni.

Én ezt így látom.

Egy könyv olvasása az önnön szabadságod szárnyalása.

44. Puncsos (válaszként erre: 43. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 9. 16:51
Az egri csillagok szerintem rém unalmas. Még így felnőtt fejjel nézve is. Vagy olvasva. A Nyomorultakat olvastam, azt imádtam. Érthető hogy a 100 legjelentősebb könyv közül miert lett ez az első. Aki olvasta tudja. De az első 100 vagy nem is tudom pontosan hany oldal, az rettenet száraz. Mintha az egész egy nagy bevezetés lenne. Egy korrajz, benne a szereplők bemutatásával. Sehol egy párbeszéd, 100-200 oldalon. Aztan ahogy beindul a sztori, már jobb lesz. Nekem egyebkent a legeleje, a börtönös jelenetek voltak a kedvenceim. Meg a csatajelenetek, amikor védik az utcát a francia katonáktól a kis diákok. Meg a felügyelő alakja. Ő volt a kedvenc figurám. Filmben is jó egyébként. Sorozatban is láttam. Megunhatatlan számomra ez a történet.
43. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 39. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 15:18

Valahogy nem fogott meg a téma."


Furcsállom, pedig mindkettő világremekmű.

Az egri csillagokat nyolc vagy kilenc évesen olvastam először és meghatározó élményt adott.

a francia irodalommal csak pár évre rá ismerkedtem meg, de akkor faltam egyiket a másik után.

Tizenkét évesen,még bőven ártatlanul, a Nana adta nekem az első szexuális álmodozást..-)

42. b39c721a9b (válaszként erre: 41. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 14:34

A tulajdonságok nélküli emberről :)

1800 oldalas, illetve 2300 oldalas kiadása is van.


"A regény főhőse, Ulrich, a tulajdonságok nélküli, a semmivel sem azonosuló, mindent megkérdőjelező ember azonban, ellentétben sok más regényhőskortársával és -utódjával, nem esik áldozatul a korszak kafkai perének, személyisége, érzelmei fölött állandóan megőrzi uralmát a racionális intellektus, és ennek a racionalitásnak a segítségével próbálja megtalálni az emberlét új lehetőségét. Musil regénye nem alkalmi kikapcsolódásra szolgáló olvasmány, hanem akár hónapokra-évekre szóló, újra meg újra megkísértő szellemi kaland." - egyébként pont ilyen vagyok, lehet elkezdem olvasni 😊

41. Puncsos (válaszként erre: 40. - B39c721a9b)
2023. ápr. 9. 14:28
Miről szól? Gondolom van vagy 1000 oldal. :)
40. b39c721a9b (válaszként erre: 39. - Puncsos)
2023. ápr. 9. 10:31
Olvasd el Musiltól A tulajdonságok nélküli embert, 1 nap alatt. 😊
2023. márc. 30. 19:52
Egy nap alatt elolvasok barmit, ha nekifogok. Meg időm is van. Na jó, mondjuk a Nyomorultakat nem. Azzal megszenvedtem. Pláne az első 50 oldallal. Meg az Egri csillagokkal is. De azt el se olvastam. Szánom-bánom, kötelező lett volna, de hát ez van. Valahogy nem fogott meg a téma.
38. michelle.r (válaszként erre: 36. - You_know_who)
2023. márc. 30. 19:22
Legutóbb egy szombaton Náray Zarah című könyvével kuporodtam be törökülésben, reggel hétkor a fotelbe egy kávéval. És a "még csak ezt a néhány oldalt" mondással az ebédet is kihagytam 🙃Egyébként hason fekve is szeretek olvasni.
37. You_know_who (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2023. márc. 29. 22:14
Én nagyon ellene voltam, azóta meg csak azon olvasok ha tehetem.
36. You_know_who (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2023. márc. 29. 22:13
Szerintem meg sokkal jobb. Az ebook olvasóval olvasok, hacsak tehetem. Könyvet milyen pozícióban olvasol órákon keresztül, hogy a nyakad ne fájduljon meg? Az ebook olvasóval ez működik. Sima könyvvel nem. 😒
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - B9e097a9f6)
2023. márc. 22. 09:45
Az e-ink nem világít, mint a monitor, hanem statikusan jeleníti meg a betűket, így csak ugyanannyira terheli a szemet, mint a nyomtatott szöveg.
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. márc. 22. 09:43
Imádom a e-bookomat. Eleinte furcsa volt, de mire elolvastam párezer oldalt, fel sem tűnt, hogy nem papír alapú könyvet olvasok. Ha magával ragad egy könyv, nem lapozgatok. A hagyományos könyveknél sem tudom megsaccolni sem, hogy melyik negyedében olvastam valamit. Az e-booknál nem görgetni, hanem lapozni kell. Vastagabb könyveket sokszor nehéz papír alapon olvasni, mert ha ragasztott, akkor nehéz kihajtani, és néha végül szét is esik. Ha meg keménykötésű, akkor tartani is nehéz. De megértem, hogy a legtöbb embernél nem helyettesíti a hagyományos könyveket.
33. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2023. márc. 21. 22:01

Belenéztem, és nagyon köszönöm..-)

Már olvastam, de időnként nem árt ám felfrissíteni a szavait.


Én most ezzel vagyok elfoglalva:


[link]

32. michelle.r (válaszként erre: 30. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 20:52

Igen, nagyon hasonlóan ☺️

Tessék, itt az egyik kedvencem, most ezt hallgatom. Olvastam is. Nagyon kevés dolog van, amit Máraitól ne ismernék.


[link]


Nézd meg a csatornát, ahol ez a könyv van, igaz kincsesbánya.

31. pencil
2023. márc. 21. 09:50
Én az idén már a nyolcadiknál tartok. Ebben van 600 oldalas is, szóval azt gondolom, nem rossz arány. Sajnos a net sok időt elrabol a könyvektől.
30. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2023. márc. 21. 09:40

hasonlóan gondolkozunk.-)


Az olvasáshoz csend és magány kell.

egy pohár borral a teraszon kuporogva hallgatni valamit.

Márai sorai felett mindig eltöprengek, ízlelni kell a szavait.

Egy egy mondata napokig tud foglalkoztatni.

A felolvasókat én névről nem ismerem, de van számomra kellemes orgánumú, akit szívesen hallgatok.

Eddig azt hittem, csak én vagyok ilyen teraszon kuporgó csodalény..-))

29. gigi> (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2023. márc. 20. 20:12
Ez igaz, de az e_book is lehet vizes, eltörik vagy ne adj isten ellopják. Ezért nagy ritkán ha strandra megyek,még a telefont is meg gondolom vigyem e magammal.
28. b9e097a9f6 (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2023. márc. 20. 19:33
Hasonlót használok. Egyébként is szemüveges vagyok, és a legutóbb készült szemüvegem kékfény szűrős lencsét kapott. Sokat segít, de nem az igazi. Korábban könnyeztem, vérben volt a szemem a nap végére. Most már csak egy kicsit zavar, hogy a monitort kell bámulnom.
27. michelle.r (válaszként erre: 16. - Gigi>)
2023. márc. 20. 19:19
Én is. De vannak helyzetek, amikor praktikus. Nem viszek magammal a strandra egy könyvet, mert szétesik a napon, vizes, homokos, stb. lesz.
26. michelle.r (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. márc. 20. 19:17

Szerencsére nem olvastam ezeket a kutatásokat, talán ezért simán emlékszem, bárhogyan is olvastam 😎 De komolyan: én sem gondolom, hogy a könyvespolcot valaha is helyettesítheti egy e-book reader. Leírtam, hogy milyen esetekben praktikus.

A szerződéseket, munka doksikat többnyire én is kinyomtatom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook