Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Púpos a hátam és nagyon szégyellem. Azt mondták az orvosok,... fórum

Púpos a hátam és nagyon szégyellem. Azt mondták az orvosok,... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Syria)
2022. okt. 8. 14:40
Ilyen is volt már, sajnos.
24. syria (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 5. 11:43
Vagy őket üti el a vonat, a villamos. :(
23. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 19:00
Van amikor szándékosan hagyom, hogy nekem jöjjön. Majd rájön…:)
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Cidanoi)
2022. okt. 4. 18:17

Elég régen volt már, 1989-ben kezdődött. Akkor az orvos nem számított réginek, de érdekes elképzelései voltak.

Azt gondolta, hogy én táppénzcsaló vagyok, egyszerűen nem értette meg, hogy gyesen vagyok és otthon vagyok a gyerekkel.

Ezt azért gondolta, mert szerinte én fiatal voltam az ilyen betegséghez, ezért tuti, hogy szimulálhatok.


Konkrétan nem tudom kijelenteni, hogy nem hittem neki, én csak 5 gerincműtétet szerettem volna megúszni, és kértem az új orvost, hogy találjon ki valamit.

Láttam rajta, hogy ő sem hisz abban, hogy ez tornával korrigálható, de szerencsére bevált:D

21. Cidanoi (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. okt. 4. 14:44
Ezeket a orvosokat nem tudom megérteni. Biztos valami régi szaki lehetett akinél még mindig a pihenés a terápia. De mozgásszervi betegségeket, mozgással lehet csak meggyógyítani. Jól tetted nem hittél neki. Főleg porckorongsérvnél, ahol csak egy erős hátizom képes megtámasztani a gerincet, amit edzeni kell.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Epresturmix)
2022. okt. 4. 14:38
Sok fiatal annyira belemélyed a telefonjába, ha nem figyelünk elütnek bennünket a járdán.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Syria)
2022. okt. 4. 14:37
Érdemes lenne , főleg mostanában , a rengeteg mobilozás, állandóan csüng a gyerekek feje.
18. syria (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 4. 10:19
A seprűnyéllel való járkálás mellett jó módszer volt az is, hogy az iskolapadban hátratett kézzel kellett ülni az alsós osztályokban: [link] Jó volna ismét bevezetni, de gondolom, kisezer akadályba ütközne az ötlet, pedig érdemes lenne megfontolni.
2022. okt. 3. 09:23

Nekem is van egy kicsi. Sokkal nagyobb volt, de mióta odafigyelek a tartásomra nem annyira gáz. Egyszer megfigyeltem az embereket. Borzasztó tartásuk van, hülye menésük. 😬

Főleg a fiatal csajok mennek úgy mind a medvék. 😩

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Globus)
2022. okt. 3. 09:14
Igen, sajnos az van:(
15. globus
2022. okt. 3. 09:13

Banyapúp a nyaknál van

[link]

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Channa*)
2022. okt. 3. 09:10

Igen, banyapúp :( és sajnos fáj is sokszor és nagyon.


Nem volt szép tartásom soha, de valahogy mindig elkönyvelték, hogy családi nyavalya, ez van, mi már csak ilyenek vagyunk.

Valójában, én mindig szégyelltem magamat emiatt , volt amikor tornázgattam is, de nem voltam kitartó.

Köszönöm ezt a sok és jó tanácsot. Nem adom fel!

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Katt2)
2022. okt. 3. 09:02
Nagyon köszönöm, és a jó tanácsokat is.:)
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Katt2)
2022. okt. 3. 07:21

AZ biztos, hogy nem semmi!

Ha a pihenős dokikra hallgatok, akkor már túl lennék 5 gerinc műtéten, és még ki tudja mi alakult volna ki...

11. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 3. 07:20

Én a sportkórházban kaptam gyógytornára beutalót, heteken át, minden reggel 7-kor ott kezdtem és 1 órás torna volt, mellette elmondta a gyógytornász, hogy hogyan tartsam magam, amikor emelek, ha bicajozok, stb.


Nekem mondjuk mindig erős volt a hátam, mert sportoltam, de a terhesség miatt átalakultak az izmaim.


Sajnos 11 év kellett ahhoz, hogy eljussak egy jó orvoshoz és jó gyógytornászhoz, addig minden napos fájdalom volt.


Néhány hónap kellett ahhoz, hogy a fájdalmaim ritkuljanak, majd elmúljanak és ne akadályozzanak a mozgásba.


Nekem amúgy szép tartásom volt mindig. Én ülni is egyenes háttal ülök és volt olyan orvos aki azt mondta, hogy ez is okozhat problémát. Szerintem meg nem;)


Tehát, az első időben sok-sok fekve nyújtózkodós gyakorlat. Amit javaslok az a kezdő pilates. Ez egy 35 perces torna és nagyon jó! Könnyűnek tűnik, de nem az. Mire végig tudod csinálni, addigra már látod a változást is!


Hol van a púpod? Banya púpod van vagy a hátad görbült meg?


De teljesen mindegy, én azt gondolom, hogy a torna mind a kettőn segít, de most bele kell adnod mindent! Fél évig jó lenne, ha napi 30-60 percet tornáznál, utána pedig a szintentartáshoz elegendő a napi 15-20 perc.

Én filmnézés közben szoktam tornázni;)


Ha nincs fájdalmad, 'csak' púpod, akkor szerintem egy sima női kondicionáló torna is megfelelő lenne. Keress egy helyet, ahová eljársz heti 2-3 alkalommal 1-1 órát tornázni. Persze olyat válassz, ahol nem csak ugra-bugra van, hanem kis súlyzózás, stb.


Otthonra is vehetsz súlyzót. Elég a fél kilós is, és azt emelgetheted, illetve hasprést csinálj, mert a hasizom erősödésével a gerinc melletti izmok is erősödnek.


Sok sikert!

10. katt2 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. okt. 2. 22:16
Azért nem semmi a szervezetünk, magától tudja, hogy milyennek kellene lennie. Amit csak tud, azt megpróbálja helyreállítani. Persze, ha az orvosok kitalálják, hogy pihenjünk, meg feküdjünk, akkor nincs ami motiválja az izmokat, nincs impulzus, csak további pusztulás.
9. katt2 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 22:12

Mindenen lehet változtatni, ha igazán akarod. Ha már tudod, hogy melyik úton indulj el, akkor már veheted úgy, hogy az út felét már megtetted.


A seprűnyél rászoktat arra, hogy húzd ki magad. Állj vigyázba! :) A torna megerősíti a hát, a mellkas izmait. Egy csontváz csak arra jó, hogy legyen az izmoknak hol megtapadnia. Minden munkát az izmok végeznek. Ehhez nem nagynak kell lenniük, elég, ha csak erősek.

Sok sikert!

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. okt. 2. 21:20
Ha a te problémádon segít a rendszeres torna, akkor nekem is segíteni fog. Már holnaptól elkezdem.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Katt2)
2022. okt. 2. 21:17

Gyerekkorban biztos könnyebb, de egy próbát megér, vagyis ha beépítem az életembe , csak jó jöhet ki belőle.

Hallottam én is a seprűnyéllel járkálást, de valahogy nem vettem komolyan, bár azt tettem volna.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Katt2)
2022. okt. 2. 10:28

Pontosan!

Nekem a rendszeres torna miatt nincs panaszom a 5 db porckorongsérvemmel. Amíg megfogadtam a dokik tanácsát, hogy pihenjek, csak hatalmas fájdalmaim voltak, a torna viszont megszüntette, illetve olyan helyzetbe rakta a csigolyáimat, hogy 22 éve csak nagyon ritkán vannak fájdalmaim, az is csak bizonyos frontok miatt, és éves szinten 1-2 alkalommal és rövid ideig tartanak...

5. katt2 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 09:54

Nem remény van, hanem biztos!

Arnold Schwarzenegger egy interjúban azt mondta, hogy a testedzést bármely korban el lehet kezdeni. Biztosan ért hozzá...

Gyerekkorban azt láttam, hogy egy seprűnyelet dugtak vízszintesen a gyerek hátára úgy, hogy a hátrahajlított kezeinek a könyökhajlatai tartották meg. Te is csinálhatod, amikor pl. filmet nézel, vagy éppen nem kell használni a kezeidet.

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 2. 09:45

Igen! Biztosan!

Az izomzat erősítése csodákra képes!

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2022. okt. 2. 09:18

Köszönöm, nagyon jólesik a biztatásod. Gyerekkoromban kezdődött, nem törődött vele senki. Nem hibáztatok senkit, de ez így nem jó.

Rokonaim között is vannak ilyenek, de ez engem nem vigasztal.

Már 52 éves vagyok. Így is van remény?

2022. okt. 2. 08:22

Nem tudom, hogy vagy púpos, de van egy ismerősöm, akinek a borzasztó tartásától nagyon görbe volt a háta. Igen, púpja volt.


Elkezdett járni tornázni és szépen visszaegyenesedett a háta, szép lett a tartása.


Tehát, torna! Ne higgy a dokinak, kérj beutalót gyógytornára, ott tanuld meg a feladatokat és csináld minden nap.

Ha megerősödnek a hátizmaid, akkor könnyedén fogod tartani szépen magad és eltűnik a púpod!


Ha nem kapsz gyógytornára beutalót, akkor keres a neten olyan gyakorlatokat, amik a hátizmot erősítik. A gerinc mellettit és a többit.


Igen, időigényes a napi torna, de megéri!


És még egy: nagyon figyelj a tartásodra! Állás és ülés közben is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook