Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szaruhártya gyulladása volt-e már valakinek? Hogy zajlik a baktérium tenyésztés a szem váladékából? fórum

Szaruhártya gyulladása volt-e már valakinek? Hogy zajlik a baktérium tenyésztés a szem váladékából? (tudásbázis kérdés)

2011. ápr. 2. 09:05
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 1. 19:14
Én is nagyon remélem.
9. emagdi (válaszként erre: 7. - D013113b1c)
2011. ápr. 1. 19:01

szerintem maga a tenyésztés miatt tuti nem kell, vesznek egy kis mintát (szemorvosnak ez 2 másodpercbe telik), aztán azt tenyésztgetik a laborban.

remélhetőleg találnak valami hatékony krémet rá és elmúlik neki hamar!

2011. ápr. 1. 18:51
Sajnos nem tudjuk mitől alakult ki.
2011. ápr. 1. 18:50
Nem nekem van hanem a nagy fiamnak. Kötőhártyának indult,de már a harmadik szemcseppen ,és a második kenőcsön vagyunk túl.Sajnos nem igazán javul.Ha nem javul jöv.hét péntekig akkor lesz a baktérium tenyésztés.Az érdekelne ,hogy be kell-e feküdnie a kórházba?
2011. ápr. 1. 18:38

nekem volt. de nem tenyésztettek semmit... kaptam rá kencét, aztán amikor nem használt akkor másik féle kencét, aztán amikor az sem használt akkor harmadik félét plusz beígértek egy műtétet mert elkezdett sebesedni:( szerencsére harmadjára eltalálták a kencét, és meggyógyult, a mikrohegek (sebek után) meg szerencsére nem a látóteremben vannak.


aztán volt még egyszer, akkor már szerencsére elsőre megvolt a jó kenőcs, és el is múlt.


amúgy nekem - állítólag - a kontaktlencsétől alakult ki.

5. vov
2011. ápr. 1. 18:34

Mintát vesznek egy kis "vattapálcával".

Volt vmi sérülésed?

Biztos ki lehet kezelni:)

2011. ápr. 1. 18:32

vírusos, bakteriális, és gombás eredetű lehet, vagy ritkán egysejtûek ill. paraziták okozhatják.


ezeket laborban kitenyésztik, hogy tudják, meliyk gyógyszer lesz a hatásos rá


(a laboratóriumi tenyésztés konkrét menete érdekel???)

2011. ápr. 1. 18:27
Mitől gyulladt be?Ez nagyon ritka betegség.
2011. ápr. 1. 18:24
Uhhh, ez nem hangzik valami jól...:(
2011. ápr. 1. 18:21
Sziasztok!Szaruhártya gyulladása volt-e már valakinek?Hogy zajlik a baktérium tenyésztés a szem váladékából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook