Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Számítógépes szakember kb mennyiért dolgozik, ha kihívom? fórum

Számítógépes szakember kb mennyiért dolgozik, ha kihívom? (tudásbázis kérdés)

2007. okt. 17. 18:09
Hibától függ
23. maum
2007. okt. 9. 20:25
Nagy igazságot ír "sasfióka",szóról-szóra igaz.Ha mindenki így netezne,a minimumra csökkenne a vírusok és a férgek száma.
22. edb6c38cef (válaszként erre: 21. - Sasfioka)
2007. okt. 2. 13:58
Nagyon szépen köszi a segítséget. Kijegyzeteltem, amit írtál, és majd átbeszélem azzal, aki karban tartja a gépemet.
2007. okt. 2. 13:47

Nem, abszolút nem normális.


Azt jelenti az, hogy a felhasználó a legnagyobb vírusveszély, hogy számos vírus azért telepszik meg a gépen, mert a felhasználó erre engedélyt ad, lefuttatja, stb. Tehát igazából a felhasználó a legnagyobb károkozó, mert ha ő ésszel netezne, elolvasná a hibaüzeneteket, csak megbízható forrásból származó fájlokat futtatna, akkor nem hasalna be egy hónap után a gép.


Ne használj Internet Explorert, használj helyette Firefoxot, ez már sok vírustól megment. Ne használd a windows tűzfalát, használj helyette jobb tűzfalat (én pl. a TrendMicro PC Cillinjét használom, ez vírust, spywaret, trójait is írt, tűzfala is van, stb.), ez megint nagy számban szünteti meg a vírusfenyegetést.


Nem kell minden activx vezérlőt telepíteni, nem kell minden neked címzett fájlt elfogadni, olvasni kell, hogy mit ír ki a gép.


Én pl. 2006. november 2-a óta használom ugyanazt az oprendszert, megfelelően beállítva. Munkára is, netre is, mindenre. Mégsincs semmi baja a mai napig. Néha kicsit rendet rakok benne, és minden megy újra tovább.


SF

20. edb6c38cef (válaszként erre: 19. - Sasfioka)
2007. okt. 2. 13:43

Azt hogy érted, hogy a felhasználó a legnagyobb vírusveszély? Légyszi magyarázd el, mert a családom már kiszekíroz a világból:(

Jó-jó, szeretek netezni, de más is szeret. Ja, és a melós gépem most jó is, de: a netes gépem megint összeomlott egy hónap alatt. Ez normális ??

19. sasfioka (válaszként erre: 16. - Edb6c38cef)
2007. okt. 2. 13:11

Ez is egy megoldás Zitamita! :)

Bár egy jól beállított számítógépen nem lehet semmilyen probléma. (Illetve nagyon minimális a vírusveszély és a külső támadás esélye)


Vírust "csak úgy" nem igazán szoktak összeszedni, általában a felhasználó a "legnagyobb vírusveszély", az ő közbenjárásával lesz tele a gép vírussal.


SF

2007. okt. 2. 13:09

AudaCity. Ráadásul ingyenes is, magyar is.

[link]


Kijelölöd a zajt, amit szűrni akarsz (csak minimálisat, szöveg ne legyen benne! elég pártized másodperc a zajból) Majd az Effekt menü zajszűrő almenüjében készítesz egy zajprofilt. Ezután visszatérsz a beolvasott fájlhoz, kijelölöd az egészet, visszamész az Effekt > Zajszűrőbe, és ott a zaj szűrését választod. (Beállítod az értékeket, nyomsz egy próbát, meghallgatod, hogy milyen, ha jó, akkor leszűröd a fájlt)


Az eredetiről készíts a zajszűrés előtt egy biztonsági másolatot.


A siker attól függ, hogy mennyire minőségi a zajos felvétel. Mennyire van "egybeépülve", mennyire része az eredeti felvételnek.


Egy próbát megér :) Pl. sima MC-ket bedigitalizálva nagyon szépen kitisztít. LP-ből a pattogást is kiszedi, a háttérzörejt is, tehát nem rossz :)


SF

17. rika
2007. szept. 28. 08:19

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tud valaki egy olyan programot aminek a segítségével leszűrhetem egy hanganyagról a zajokat? Egyszerűen érthetetlen a szöveg a sok háttérzaj miatt. Nagyon kellene valami ilyen progi.

16. edb6c38cef (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2007. szept. 12. 21:26
Köszi a felajánlott segítséget, de közben megoldottuk. A neten annyi vírust szedtem fel, hogy lefogta a memória nagy részét (nem tudom, hogyan, amikor van tűzfal, meg vírusirtó, na mindegy). Most két gépem van. Egyiken CSAK internetezek, másikon CSAK könyvelek. Állítólag a könyvelők 80 %-a már így csinálja:(
2007. szept. 12. 20:24
Én egyszer kihívtam,és csak azért mert eljött már 3000ft-ot kért.aztán jött a munkadíj
2007. szept. 12. 20:12
ha lassú akkor valószínűleg ram hiánya van :)ha kell még segíteni,akkor megadom szivesen a számom és megpróbálunk segíteni.(hoxás a hoxás szemét nem vájja ki alapon) :)
13. s.irma
2007. szept. 12. 18:44

Szerintem sokat. Kér a kiszállásért. A melóért.

Miért nem viszed szervíbe a masinádat?

12. edb6c38cef (válaszként erre: 10. - Sasfioka)
2007. aug. 16. 14:40

Van egy gyanúm, hogy az egészet újra kell telepíteni (két könyvelő progit, meg a tőbbi szirszart).

Winchester csere most volt, fel lett minden telepítve, és mégis gond van. Tetű lassú, folyton kiléptet, ha neten nézegetek valamit. Sokszor fekete fekvő téglalap vibrál a képernyő közepén, csak fel-felvillan. Annyit tudok leolvasni róla, hogy "memóriában nem fér el", vagy valami ilyesmit. Szó ami szó, informatikus unokaöcsém is a fejét fogja. Ő csinált vele mindent a kezdetektől, és ritkán mond olyat, hogy nem tud mit tenni, de most nem tud. Ezért hívnék idegent.

2007. aug. 16. 13:28
Minimum: 5000/h., de van ahol 8000/h.
2007. aug. 15. 22:26

Az sem mindegy, hogy munkára vagy szórakozásra van/kell a gép. Mert ha előbbire, akkor "szorzótényező".


Az sem mindegy, hogy egyáltalán miért kell szakembert hívni. Elhárítható-e egyszerre, kell-e alkatrészt cserélni, stb.


Talán ha a hibát is leírnád (illetve azt, hogy mit tapasztalsz) akkor már könnyebb lenne válaszolni...


SF

2007. aug. 15. 22:23
ezt így nem lehet megmondani. attól függ, mi a probléma a géppel. mennyi időt vesz igénybe a helyrehozása. kell-e bele új alkatrész és ha igen, milyen. de az alap szerintem is 5 ezer minimum.
2007. aug. 15. 22:03
Én úgy tudom, hogy 5000 Ft nál kezdődik.
2007. aug. 15. 21:19
Huhh én nem tudom. Úgy tudom 1000ft/óra -5000ft/óra közt mozog. De vannak olyan cégek akik még drágábban dolgoznak! Szerencsére nekem ezzel nincs gondom. Páromnak is ez a szakterülete, szóval kéznél van a segítség......... :)
2007. aug. 15. 17:07
nálunk az egyik gyors szervíz,most láttam a hírdetését 1000ft/óra.Ebben benne van a kiszállás+alkatrész csere és az óra díj
5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Edb6c38cef)
2007. aug. 15. 17:06
Én is meglepődtem. Ráadásul egy profi volt a srác, azt mondta bármikor hívhatom, akkor is, ha csak elakadtam. Pedig utálok szerelőt hívni.
4. edb6c38cef (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. aug. 15. 16:53
Kata, ez nem is veszélyes :)
2007. aug. 15. 16:53
Az a gondom, hogy kb 10 éve nem volt ilyen gondom. Unokaöcsém rendezte nálam a számítógépet. Vírustalanított, beállított, új dolgokat feltöltött stb. Most viszont már 6 hete vacakol a gépem, és úgy látszik, rokon srác nem boldogul. Nem engedhetem meg ezt magamnak, mert ebből élek, könyvelek. Ezért kérdem, hogy ha tök kívülállót hívok ide, kb mi a tarifa? Sejtésem nincs, és el is vagyok keseredve, nem a pénz miatt elsősorban, hanem hogy idegen fog hozzányúlni, de ez van:(
2007. aug. 15. 16:52
Én hívtam egy éjjel-nappalos szerelőt, aki este 9-kor jött ki, hogy kicseréljen alkatrészt, és beállítsa a hálózatot, és 2 órás munkáért+ hálókártyáért kért 6000 ft-ot.
2007. aug. 15. 16:50
Számítógépes szakember kb mennyiért dolgozik, ha kihívom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook