Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítottál már azért, mert a fiú nem akarta elkötelezni magát (házasság, gyerek)? fórum

Szakítottál már azért, mert a fiú nem akarta elkötelezni magát (házasság, gyerek)? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
415. 731e5b9ffb (válaszként erre: 408. - 7f68e43584)
2013. ápr. 2. 16:32
Csak akkor, ha az otthoni teendőket közösen intézik..Ha a nő is teljes állásban dolgozik és mellette egymaga intézi a háztartást és a 2-3 gyereket, azt én nem asszonyi, hanem cseléd/ kapcarongy státusznak hívom, és fel is vagyok háborodva tőle. (Leendő apósom frissnyugdíjas teljesen jó egészségi álapotban, felesége még dolgozik, mellette háztartást vezet, kerti munkákat is egydül csinálja odáig bezárólag, hogy fűnyírás, tüzelő behordás, hólapátolás..Maszekolni még néha szokott mondjuk após, illetve egy kis szőlőjük és pár méhük van, azokkal ő foglalkozik, de azért a munkamegosztás így is aránytalan)
414. 7f68e43584 (válaszként erre: 413. - 130454e42d)
2013. ápr. 2. 16:25
Így van!
413. 130454e42d (válaszként erre: 412. - 7f68e43584)
2013. ápr. 2. 16:23
Nagyobb gyerekkel is van meló, az is közös normális esetben. Ahogy a pénzkereset is.
412. 7f68e43584 (válaszként erre: 409. - 130454e42d)
2013. ápr. 2. 16:22
Pelenkázni? Nem mindenhol kis gyerekek vannak. Azok előbb utóbb felnőnek.Az,hogy 3 gyereket akartak és szültek,még nem azt jelenti,hogy soha nem kell elmenni dolgozni.Noarashi gondolom nem csecsemőkről beszélt:)
411. 731e5b9ffb (válaszként erre: 402. - Krisz42)
2013. ápr. 2. 16:20
Szerintem bárhogy is nézzük, többet áldoz a nő, de ha van egy szerető férje, akire mindenben számíthat, aki a lelki támogatásban, a házimunkában, gyereknevelésben, anyagiak megteremtésében is besegít, ez bőven kárpótolja a nőt az áldozatokért. Tehát ha jól működik a család, nem kell mérlegre tenni ki mennyit tett bele a közösbe, viszont ha van képe egy pasinak terhesen otthagyni a barátnőjét, akkor igenis számít, ki áldozott többet.
410. bd55e3f068 (válaszként erre: 401. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 2. 16:17

Nem tudom, mi hogy zajlott náluk, de az ilyen hosszas topogás általában akkor szokott lenni, mikor konkrét elképzelés nélkül "miért is ne" vagy gazdasági okból költöznek össze.

Nekem a hosszasan jegyben járó ismerősem közös megfontolással halogatják, és mindegyik azért, mert nem minimál költséges bulit szeretnének, és gyűjtögetnek. Egyik párnál munkanélküliség ütött be egy időre, másik meg inkább utazásra fordította inkább a pénzt, stb.

409. 130454e42d (válaszként erre: 408. - 7f68e43584)
2013. ápr. 2. 16:16
A pasik meg pelenkázni, gyerekkel foglalkozni. A munkamegosztás megbeszélés kérdése.
2013. ápr. 2. 16:15
Nem engem kérdeztél,de máshol is van háztartás és 2-3 gyerek,mégis tudnak PÉNZT KERESNI az asszonyok.
407. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 403. - Noarashi)
2013. ápr. 2. 16:13
Te úgy gondolod, hogy férj, háztartás, 3 gyermek és nem dolgozott semmit???
2013. ápr. 2. 16:10
Milyen érdekes. Aki megnyitotta ezt a fórumot már 2 napja nem volt fent. Lehet,hogy az esküvőjüket szervezik már? :) Kívánom neki:)
405. 7f68e43584 (válaszként erre: 404. - Noarashi)
2013. ápr. 2. 16:06
Igen, az utolsó mondatoddal egyetértek.Bár,ha az a férfi lelkis, akkor sem fogja a szüleit benne hagyni a ganyéban..
2013. ápr. 2. 16:03
Na de nem akarok szétoffolni a topikot, bocsánat hogy ezzel szóltam hozzá. CSak az hogy a szülőket segíteni kell...na ezzel nem értek minden esetben egyet. Van aki megérdemli hogy segítse a gyereke és szeresse, de van aki nem.
403. Noarashi (válaszként erre: 399. - 7f68e43584)
2013. ápr. 2. 16:01

A legnagyobb gond itt azzal van, hogy pl anyuka sosem dolgozott, szült 3 gyereket, oszt jól van. Apuka sem dolgozik, csak alkalmi melókat néha, nagyon néha. Mi 9 hónapja vagyunk együtt, és most 2 hete hogy dolgozik az apja. A barátom ment nekik állást keresni, de semmit sem vállaltak el.Most h elköltözzött onnan, közölte velük, hogy nem ad haza pénzt, neki is meg kell élnie valamiből, és ő is akar családot.

A barátom már 16 évesen el lett hajtva melózni, és elvették tőle a fizetését. Ezt nem akartam elhinni, mikor mondta. Tehát itt jó viszony nem fog lenni, csak akkor ha nyitom a bukszát és pénzt adok. Lehet itt még sorolni a dolgokat, hogy a saját szülei lopták meg, nem kérték el a pénzt, hanem ellopták tőle.

402. Krisz42 (válaszként erre: 395. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 2. 16:01
Te azt írtad,h egy nő mennyivel többet áldoz a család oltárán,én erre írtam a választ.A nőknek az a bajuk,h leértékelik magukat,ha van gyerek is,van hogy csak azért lêpnek egy kapcsolatba,mert szerintük úgyse találnak jobbat.És vanna ffiak,akik ezt kihasznâlják.Én,mivel nem engem hagytak faképnél,úgy gondoltam nem vok hülye,h cseberből vederbe kerüljek,ezt meg is mondtam annam a ffinak is,aki azzal érvelt,h azért legyek vele,mert ő elfogad a 2gyerekkel is.Erre a kêpébe nevettem.Meglepődnél,ha tapasztalnád,milyen sokan hajlandóak gyerekes anyukával is kapcsolatot létesíteni.Lehet,h igaz,h a gyerek tudat alatt azt sugallja,h a nő termékeny.
401. 731e5b9ffb (válaszként erre: 393. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 2. 15:53
"Szerintem kifejezetten jó, hogy közelebbről is megismerkedhetünk egy férfival, és nem csak házasságkötés után derülhet ki, hogy nem tudunk békésen együttélni, vagy egy menthetetlen loser az ágyban." Ezzel tejesen egyetértek, de az együttélés alatt ezek a dolgok kb. fél év alatt kiderülnek. Viszont a pasik ettől függetlenül évekig-évtizedekig halogatják a házasságot(bátyám 10 év után szánja rá magát), mert nekik baromi jó így is, semmi pluszt nem kapnak a házasságtól.
400. bd55e3f068 (válaszként erre: 388. - Noarashi)
2013. ápr. 2. 15:51
Kiállt melletted és egyben magáért. Ha tartja is, akkor nincs gond.
399. 7f68e43584 (válaszként erre: 388. - Noarashi)
2013. ápr. 2. 15:51
Szerencséd van,hogy a párod kiállt melletted.Tisztel és szeret téged.De én a helyedben csakazértis próbálnék közeledni az anyósék felé.A bunkóság ellen a kedvesség a legjobb ellenszer.Elmagyarázni nekik,hogy ez azért nem egészen így van és ez az élet rendje.Mit lépnének rá:)
2013. ápr. 2. 15:49

Ma már a disznót se szokás megvenni egy darab kolbászért.

ha nem jó a házasság jobb elválni, mint szenvedni egy életen át. A jó házasság pedig ritka.

397. 33a6bf503b (válaszként erre: 396. - 33a6bf503b)
2013. ápr. 2. 15:47
bocs a szóismétlések miatt.
396. 33a6bf503b (válaszként erre: 388. - Noarashi)
2013. ápr. 2. 15:47
Ami pozitívum az esetedben: viszonylag idööben kiderült, a párod Melletted áll és nem kell a közös életetek alatt anyósod színjátékai miatt öörlöödni. Lefogadom, párod szeretni fog Téged anyós-após helyett is, Te pedig a legjobb, amit tehetsz, hogy szereted és mindennap hálát adsz az öö szeretetéért....
395. 731e5b9ffb (válaszként erre: 389. - Krisz42)
2013. ápr. 2. 15:46
"Egy nő akkor áldoz többet,ha nem közösen megy a családi élet." Onnan indult ki az egész, hogy arról írtam, a nő kockáztat többet, ha házasság nélkül szül, mert a pasi terhesen is otthagyhatja. Akkor nehezen lenne közös a "családi élet". Szerencséd volt, hogy talátálj jobbat két gyerekkel, de azért néznék egy statisztikát arról, 10-ből hány alkalommal alakul ez így. Meg akkor az esetedben sem hiszem, hogy gyerek nélkül nehezebb dolgod lett volna, mint 2-vel.
394. bd55e3f068 (válaszként erre: 391. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 2. 15:46

Nyilván szűz Máriának volt a legsürgősebb, mert neki viszketett legjobban :D

Bocs.

393. bd55e3f068 (válaszként erre: 386. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 2. 15:44
Az első bekezdéssel egyetértek, a másodikkal nagyon nem. Szerintem kifejezetten jó, hogy közelebbről is megismerkedhetünk egy férfival, és nem csak házasságkötés után derülhet ki, hogy nem tudunk békésen együttélni, vagy egy menthetetlen loser az ágyban. A seggük alá tenni mindent pedig házasságkötés után sem kötelező.
392. 130454e42d (válaszként erre: 391. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 2. 15:44

Nem értek egyet, vagyis inkább nem értem. Mi a jó a kizsarolt házasságban?

Elhiszem, hogy vannak ilyen keresztények, de a többségre nem jellemző.

391. 731e5b9ffb (válaszként erre: 387. - 130454e42d)
2013. ápr. 2. 15:41
Ez igaz, az meg az érem másik odala, hogy úgy senkihez se mennék hozzá, hogy nem próbáltam előtte. Cipőt se veszek próba nélkül..Viszont volt egy keresztény szobatársam, aki valóban betartotta a "szabályokat" és mondanom sem kell, ő ment először férjhez. Nem minden nő akar házasodni, de azért a többség igen. És azzal igenis rontjuk az esélyeinket, hogy mindent megadunk nekik házasság nélkül is.
390. Krisz42 (válaszként erre: 388. - Noarashi)
2013. ápr. 2. 15:35
Ez a jobbik eset,mert a fiúknak te vagy a fontos és ő tisztán látja a helyzetet.Sajnos nem mindig tökéletes minden,de ti mindig ott lesztek egymásnak.
389. Krisz42 (válaszként erre: 386. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 2. 15:32

Egy nő akkor áldoz többet,ha nem közösen megy a családi élet.Mâr bocs,de én 2gyerekjel is talâltam párt,jobbat,mint amilyen volt és nem kelkett megalkuvónak lennem,két szülés után úgy néztem ki,h utánam fordultak a ffiak az utcán,tehát ezek nem mèrvadók.Én úgy gondolom,ne azért vegyen el,mert nyer rajta,hanem azért,mert szeret és neki is fontos.

Keresztényeket inkább hagyjuk ki.

388. Noarashi (válaszként erre: 344. - 7f68e43584)
2013. ápr. 2. 15:30
Na most per pillanat az én életemben ez nagyon aktuális, és a véleményetekre lennék kiváncsi. Nagyvonalakban van egy barátom, nagyon jól megvagyunk, rendes, szorgos, szeretem, szerintem ő is szeret. Amikor randizni kezdtünk, nem tudtam ki fia borja, honnan származik. Bárcsak sose tudtam volna meg, a szülei nem szeretnek dolgozni, megy a pia, cigi, tévézés, döglés, kávézás, és barátom eddig eltartotta őket, mert a szülei címmel. Hozzátenném anyuka nagy drámakirálynő és zsarolja is a fiát. Tehát amikor már kezdett komolyabbá fordulni a kapcsolatunk anyuka egy parádés öngyilkossági komédiát játszott meg, bevett nyugtatókat, mentők miegymás, már aznap hazaengedték mert nme volt semmi baja. Aztán barátom már velem él, velem tervezi a jövőt. És megkaptam a kedves mamától, rámtámadva egy családi ebéden (akkor láttam őt 3x az életben, és ezzel be is fejeztem), hogy elveszem a fiát, és hogy sosem leszek a család tagja. Na most akkor mi felálltunk az asztaltól, barátom akkor jelenette ki, hogy számára azzal a ponttal megszüntek létezni a szülei. Elmesélte hogy amint komolyabbá vált egy lány számára, rögtön ezt csinálták a szülei, mert féltik a kis fejőstehenüket. Hát ez van. Most próbálok felocsúdni. Szóval nem tudom, hogy hogy lesz ezentúl, de nekem ha ő lesz a férjem, apósom, anyósom nem lesz.
387. 130454e42d (válaszként erre: 386. - 731e5b9ffb)
2013. ápr. 2. 15:19

Ez komoly? Tudod, a szex nem csak a férfiaknak jó és fontos, hanem a nőknek is. És nem minden nő álma a házasság.

Sose értettem, miért kell érte kepeszteni... Ja, a keresztényeknél házasság előtt nincs szex... :D Te elhiszed?

386. 731e5b9ffb (válaszként erre: 381. - A0c1361e44)
2013. ápr. 2. 15:17

Én ezt nem egészen így látom, én magamnak nem szülnék gyereket, én ha szülök kettőnknek fogom szülni és nem áll szándékomban egyedül felnevelni. Itt nem csak az anyagi függésről van szó. Bár azért az sovány vigasz, hogy a max. gyed több, mint a minimálbér. Össze se lehet hasonlítani, mennyivel többet áldoz egy nő a család oltárán. A nő karrierjét kell 2-3 évig jegelni, ezalatt esetleg meg is szűnhet a régi munkahelye, míg a férfi építgeti az egzisztenciáját tovább. Az anya teste változik meg szülés után, az anyának lesz nehezebb dolga új párt találni, ugyanis nem minden férfi fogadja el más gyerekét, amit meg is lehet érteni. A férfi meg csak "röpköd" tovább, ahova akar..

"Azt gondolom, hogy egy nő nem csak azzal alázza meg magát, hogy nyafog a házasságért, a gyerekért, hanem azzal is, hogy a közös gyerek megszülése után úgy csinál mintha ő sosem hozna/hozott volna pénzt a közösbe."

Nézd, ha a férfiak többségének normális lenne a hozzáállása, akkor nem kellene "nyafogni" ezekért a teljesen alap dolgokért. Szerencsére nekem nem kellett, párom maximálisan család párti, de sajnos a legtöbb férfi úgy van vele, minek vegye meg a tehenet, ha így is kap tejet. Ezt valahol mi nők rontottuk el, a házasság előtti összeköltözéssel, szexel. Ha nem kapnának meleg vacsit, tiszta ruhát és meztelen nénit esténként, több affinitásuk lenne házasodni. Meg kell nézni a keresztényeket, nem csak a vallás miatt házasodnak korábban, hanem azért is, mert házasság előtt nincs szex. Én egy dologgal tudtam csak motiválni a párom, kedvence a krumpliprósza, viszont amíg nem házasodunk, nincs prósza:) Már várja nagyon a nagy napot:)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook