Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabadúszó leszek (itt bármiről beszélhetsz) fórum

Szabadúszó leszek (itt bármiről beszélhetsz) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
713. 7e137d638c (válaszként erre: 712. - 4510537174)
2014. júl. 23. 10:05

No jó!

Mindenkinek jár egy második esély! (Az az áldott jó szívem!)

De mi ebből a tanulság... ne nézd a magyar focit!!!

Én már kg. 30 éve ezt teszem, és a vérnyomásommal, idegrendszeremmel azóta minden rendben!


Inkább nézz természet-filmet, vagy nemzetközi, élvonalbeli teniszt, vagy akkor nézd a hazai kézilabdát, most a polós fiúk is éledeznek... de focit???

Amikor azok sem tudják (tisztelet a kivételnek) mit is jelent ez a szó, akik állítólag űzik, rugják (ki merre van éppen arccal, arrafelé rúgja) a labdát.

712. 4510537174 (válaszként erre: 710. - 7e137d638c)
2014. júl. 23. 10:01

Inga, Inga, nehogy már megsértődj !

Kedvenceim közé tartozol. Nekem is lehet rossz napon. Tegnap este volt. Erről fentebb olvashatsz

711. 4510537174 (válaszként erre: 709. - 3db3c63933)
2014. júl. 23. 09:58

Amit leirtál, tökéletesen igaz. Egyetértünk.


Egyébként tényleg tökéletesen mindegy, hogy ki nyit be ide és hány hozzászólás érkezik. Ebben a hatalmas kínálatban még az is szép, hogy rövid idő alatt ennyi összejön.

Mérgelődni ezen teljesen felesleges, ettől, nem lesz olcsóbb a közös költség és nem lesz jobb a magyar futball sem.


Mellesleg, hogy tegnap este morgolódtam, a magyar focinak köszönhetem. Igencsak felmérgesített az utánpótlás játéka. Erről külön jegyzetelek.

710. 7e137d638c (válaszként erre: 703. - 4510537174)
2014. júl. 23. 08:18

Tudod mit?

Maradj csak egyedül, monologizálj egyedül, akkor biztos nem megy a színvonal rovására!


Pá!

709. 3db3c63933 (válaszként erre: 701. - 4510537174)
2014. júl. 23. 06:43
Tulajdonképpen mivel volnál elégedett? Ha nem telnek el egy óra sem hozzászólás nélkül? Normális esetben senki nem itt éli az életét. Nem is mindenki nyugdíjas, hogy unalmában folyton itt lógjon. Megjegyzem, a nyugdíjasok között is nagyon sok aktív ember van, akit nem köt le egész napra a fórumozás. Te sem leskelődsz itt egész nap. Ráadásul ahogy az élet egyéb területén, itt is igaz, hogy ha nincs mondanivalód, akkor hallgass. Csak azért írni, hogy növekedjen a hozzászólások száma.... mi értelme? A témáid pedig talán neked minden esetben érdekesek, de nem biztos, hogy másnak is ez a véleménye. Valaki mondta neked, hogy mindig igazad van, vagy magadtól jutottál erre a következtetésre hosszas dilemma után? :DDDD
708. csemár (válaszként erre: 707. - Csemár)
2014. júl. 23. 04:00
játszam = játsszam (Bocs!)
707. csemár
2014. júl. 23. 03:57

Jó reggelt! :-)


Tisztelt Főnök! :-)

Jelentkezem, de nem azért, hogy tovább játszam a felkínált - és időközben megbélyegzett - játékot. :-)

Nem is azért, hogy a hozzászólások számát gyarapítsam. :-) (Pedig ez kifejezetten Fontos Szempont Szabadúszóéknál.)

...Csak azért írogatok itt-most, hogy jelezzem: köszönöm a játékot! (Amelyet komolytalanságnak minősítettél, kedves Nomen. Pedig játszani jó, és játszani csak komolyan szabad! Különösen a társasjátékokat - amilyen pl. a fórumozás is... A szabadúszásról nem is szólva!) :-)

706. unom (válaszként erre: 705. - 4510537174)
2014. júl. 22. 23:11

Meglepődnél, ha tudnád, kik olvasnak bulvárt. Többek közt te is.Az iskolai végzettségnek nem sok köze van az intelligenciához, józan gondolkodáshoz, olvasni nem az egyetemen tanítanak, gondolkodni pláne.

Sok itt a diplomás, nem tudom, miből gondolod, hogy nem? Sznobok meg mindenhol vannak, pár témában én is az vagyok.

705. 4510537174 (válaszként erre: 704. - Unom)
2014. júl. 22. 23:06

Igazságtalan vagy. A Borsból idézett bulvár dolgokat ütöm- vágom. Mindenféle gagyit üldözök.

Több témát is fel kell vetni, kiváncsi vagyok, mire fogékonyak leginkább az emberek.

Rég rájöttem : a hülyeségekre, a hazugságokra.

A fórumozók többsége, - bár ilyen felmérés nem történt - zömében nem felső iskolai végzettségűek. Több ezer forintot mernék rátenni, egyetlen egyetemi tanár, filozófus, esztéta, bölcsész nincs köztünk.

A sznobok sem ide járnak osztani az észt. ( azért belőlük akad )

704. unom (válaszként erre: 703. - 4510537174)
2014. júl. 22. 22:59

Pedig bulvár a javából. Te is Bors cikkeket hozol témának, ez után tagadni, hogy bulvár értelmetlen.

Van jobb fórum, nem is egy, de ez nem jelenti azt, hogy ez rossz.

Lehetnél kicsit objektívabb.

703. 4510537174 (válaszként erre: 702. - Unom)
2014. júl. 22. 22:56

Erre a topikra nem lehet mondani, hogy bulvár lenne. Mindent megteszek, hogy ne rontson bele senki.

Elhiheted, egyedül is eltudnék monologizálni, nem menne a színvonal rovására.

Eredetileg volt ilyen szándékom.

De szívesen veszem az okos hozzászólásokat.

Mond, hogy nagyképű vagyok, de ennél a topiknál aligha találsz jobbat. Tudom, jobb is lehetne.

1- 5 - ig, olyan 3/4 -re értékelem.

702. unom (válaszként erre: 701. - 4510537174)
2014. júl. 22. 22:49

"Arra nem is merek gondolni, hogy távollétemben elfogy az ötlet. " Jól teszed, nagy butaság lenne tőled.

Nem csak ez az egy fórum van a neten, ha valaki beszélgetni akar. A Hoxa meg nem is az a hely, ahol egy-egy témát mélyebben meg lehet beszélni, inkább bulvárfórum. Igen, mi tesszük azzá, azzal, hogy itt ilyen témákról és így beszélgetünk.

2014. júl. 22. 22:35

Délután 4-kor volt az utolsó bejegyzés.

Azóta több mint hat óra telt el.

Nem vádolhatok senkit, hogy beteges irás kényszere van. Pedig a témák érdekese, mindenkire vonatkoznak.

Arra nem is merek gondolni, hogy távollétemben elfogy az ötlet.

Eljutottunk a 7oo. hsz-ig.

Adok még magamnak egy kis kifutási időt.

Mondjuk 1ooo- ig.

Bezárom mára kócerájt.

Esik eső csendesen, lefolyik az ereszen az ereszen...

700. unom (válaszként erre: 699. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 16:10
Ma a nettó minimálbér 66 ezer forint körül van. Ez elég messze van a 120 ezertől szerintem.
699. 7e137d638c (válaszként erre: 698. - Unom)
2014. júl. 22. 16:06

Tudom, tisztában vagyok vele!

Csak éppen amit írtam, az + engem zavar évek óta!

698. unom (válaszként erre: 697. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 16:03

Olvasd figyelmesen, én nem munkabért írtam, hanem jövedelmet. Nem ugyanaz.

Nettó 120 ezer ft igen messze van a minimásbértől, megélni pedig a nettóból kell.

697. 7e137d638c (válaszként erre: 696. - Unom)
2014. júl. 22. 16:00

Az a helyzet, hogy amikor arról van szó, hogy mekkora minimálbért köteles a munkáltató adni az alkalmazottnak, vagy éppen a vállalkozó saját maga után a járulékot mennyi jövedelem-nagyságból számolja, akkor ez az összeg ma már szinte belátható közelségben van!!!


Amikor viszont azt fontolgatja akármelyik kormány, hogy mennyi legyen a minimális nyugdíj összege, vagy a minális segélyek, stb. összege, akkor mintha elfeledkezne arról, és a fenti összegnek kb. harmadát jelöli meg.

Szóval ez mi, ha nem "kettős mérce"???

696. unom (válaszként erre: 695. - 4510537174)
2014. júl. 22. 15:10
Nem munkabér, jövedelem. Az összeget több közgazdász hasonlóra saccolta, 120 és 150 ezer ft közti összegről beszélnek alapjövedelem kapcsán.
2014. júl. 22. 15:08

Egy felnőtt ember alapvető igénye lehetne :

3o négyzetméter területű lakás

12o ezer forint netto munkabér, amelyből maximum 4o ezer forint a rezsi.


Ami a gyerekeket illeti, o-6 éves korig havi 3o ezer ft pótlék, 6-15- ig 5o ezer forint pótlék.

694. unom (válaszként erre: 693. - Pipi57)
2014. júl. 22. 14:58
Átlagfizetésből sem. Gyereket nevelni, taníttatni, gyereknek a gyógyszereket, esetleg szemüveget, fogszabályzót fizetni nem kis kiadás.
693. Pipi57 (válaszként erre: 684. - 4510537174)
2014. júl. 22. 14:55

Inkább azt mutatnák ki statisztikailag ,hogy mennyi az átlag alatti nyugdíjas.Sokkal jobban érdekelne.

Akinek meg az átlag fölött van valamennyivel ,nem biztos hogy jobban él/hangsulyozom hogy valamennyivel,pár ezer ft/Kitudja milyen kiadásai vannak.

Egyedül él,gyermeke van ,akit taníttat,.

Egy nyugdíjból nem könnyű családot fenntartani.

Persze ez a kutyát sem érdekli.



.

692. unom (válaszként erre: 691. - 4510537174)
2014. júl. 22. 14:46
A mi korosztályunk már nem számíthat nyugdíjra, ezzel a többség tisztában van. A nyugdíjrendszer felosztó-kirovó. amit mi most befizetünk az megy a mai nyugdíjakra, amit a mai nyugdíjasok befizettek abból az akkori nyugdíjakat fedezték. Már most sem elég a befizetett pénz, más forrásokból kell pótolni, ez csak rosszabb lesz.
2014. júl. 22. 14:25

Örülök, hogy olyan témát vetettem fel, amely közérdekű

Mindenki volt, van és lesz ( ?) nyugdíjas.

A lesz, mint látjátok, zárójelbe került. Nem mernék komoly pénzt rátenni, hogy 2-3o év múlva még lesz nyugdíj. Valami lesz, de az édeskevés lesz a megélhetéshez. Nem nehéz ezt megjósolni.

A kormány látszólag nem tartalékol a jövőre.

Szórják a pénzt hülyeségekre. P. stadion építésekre, futball támogatásra, ráadásul olimpiát akarnak rendezni. Az olimpiába nálunk gazdagabb ,fejlettebb országok is belerokkantak.


Nem igaz, hogy a nép nem szólhat bele a politikába.

Minden magyar állampolgár munkaadója a kormánynak. A nép választja meg őket, hatalmat ad a kezükbe, pontosabban azt várja el, hogy jól vezessék az országot.

Méeg nem hallottam olyan pártprogramot, amely azt tűzte volna a zászlajára, ha elégedetlenek velük, azonnali felmondással megszüntethetik a munkaviszonyukat. Naná, hogy ilyet senki nem rak be a programjába. Pedig mi, a hatalom munkaadói megkövetelhetnénk.

690. 7e137d638c (válaszként erre: 689. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 14:02

Azért az tudni kell, hogy én is abba a korosztályba tartozom, csak volt olyan szerencsém, hogy a '70-es évek elején "eltanácsoltak" a KISZ-ből, és így már a pártnak sem lettem, lehettem tagja!

Ezt a jó szokásomat megtartottam napjainkig, és most akármi/akárki is van fönt, nyugodt szívvel "mondom a magamét"!

Hogy még 15-20 év, és majd én is csak az ibolyát szagolgatom, meglehet, de addig is ami éppen nem tetszik, azt azért kimondom.

689. 7e137d638c (válaszként erre: 688. - Unom)
2014. júl. 22. 11:34

... van párt...

Persze, mert még mindig nagyon sokan közülük félnek. Félnek otthon maradni a szavazásról (mert ugye 50 év alatt megtanulták, mit jelent: "nem kötelező, de ajánlatos" kifejezés), azon kívül félnek másikra szavazni!!! De egy pár év, és ez a szavazó-bázis már csak az ibolyát fogja szagolni, alulról.

688. unom
2014. júl. 22. 11:00

A nyugdíjasok stabil szavazóbázisnak számítanak, van párt amely leginkább rájuk épít.

Az érdekérvényesítés ritkán működik, talán a vasutasoknak sikerül. Jellemző a közállapotokra, hogy utálják is őket, a hagyományos "dögöljön meg a szomszéd tehene is". Nálunk nem szokás az összefogás, fentről pedig ezt erősítik. Régi technika, oszd meg és uralkodj.

687. 3db3c63933 (válaszként erre: 686. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 10:57

Én még nem vagyok nyugdíjas, de amit leírtál,ugyancsak igaz rám is. Jó sok munkaviszonnyal a hátam mögött sem tudok annyit keresni, hogy normális (nem luxus!) körülmények között élhessek belőle. Ha valaha egyszer nyugdíjas leszek (ami szinte esélytelen, mert lassan már 100 év lesz a nyugdíjkorhatár), akkor pedig még kevesebből kell megélnem.

A munkahelyen hőbörögni nincs sok értelme, mert gyorsan odavágják az embernek, hogy ha nem tetszik, el lehet menni. Egyébként is van 500 ember a helyemre 5 percen belül. Nincs nélkülözhetetlen, és pótolhatatlan dolgozó.

A sztrájkok meg.... azt inkább hagyjuk. Mindig a politika húzódik meg a háttérben. A szakszervezetek vezetői jó nagy pénzért felhergelnek embereket, mert nekik nincs veszíteni valójuk. Aztán vetnek valamit a pórnépnek, hogy befogják a száját. Ennek mi értelme? Minden politika, és nem független kormányoktól és pártoktól. Történhetne az elosztás arányosabban, vagy ha tetszik, igazságosabban, de nem is hajlandók foglalkozni vele.

686. 7e137d638c (válaszként erre: 684. - 4510537174)
2014. júl. 22. 10:43

Szóval nem hiszitek el, hogy mint egyedülálló nyugdíjas, amikor kifizetem egy nyugdíjból a lakásrezsit (szerencsére semmiféle hitelem nincs, csak a szavamnak van hitele!), ami utána marad a nyugdíjamból kajára, tisztító és tisztálkodó szerekre, szóval azt szokták mondani, hogy erősen osztani-szorozni kell. Én leginkább csak osztok: a következő nyugdíjig még hány nap van hátra, és akkor a még meglevő nyugdíjból egy napra mennyi jut. Ez osztás kérdése, semmi szorzás!


Egyébként, miért is foglalkoznának a nyugdíjasokkal?

Mehetnénk mi is tüntetni, de ki fog tőlünk megijedni?

Sztrájkolni pedig nem tudunk, mert nincs munkahelyünk, ha még meg is tennénk, egyetlen jelentős ágazat életét nem tudnánk megnehezíteni, mint pl. amikor az egészségügyi dolgozók hagyták abba a munkát, vagy a pedagógusok, esetleg vasúti, és egyéb közlekedési dolgozók is tisztességgel be tudnak egy-egy sztrájkkal tartani a kormánynak.

Mi nyugdíjasok, hiába is tennénk akármit, sehol nem tudunk már sok vizet zavarni, ezért elégedjünk meg azzal, amit kapunk.

Amit írtam az nem politika, hiszen ez a jelenség kormánytól, pártoktól független tény!!

685. 3db3c63933 (válaszként erre: 684. - 4510537174)
2014. júl. 22. 10:32
Igazság? Ugyan már! A munkavállalók fizetésében sincs igazságosság. Van aki sokat kap a semmiért, és van aki semmit a sok munkáért. Igazságot hiába keresünk, de némi méltányosság azért szerepet játszhatna. Legalább annyit kaphatna mindenki, hogy a gyógyszereinek kiváltásán túl még a saját maga fenntartására is jusson. Ez jelenleg nem így van. Viszont a mindenkori politikai elitnek nem érdeke ilyen "pitiáner" ügyekre pazarolni az időt. Saját érdekeik képviselete mellett nem jut idejük másokkal is foglalkozni. Aki most a legmagasabb nyugdíjat kapja, nyilván hülyére dolgozta magát életében.... :( Ó... nagyon nehéz úgy írni, hogy ne menjen el az ember a politizálás felé....
2014. júl. 22. 09:13

Ma olvastam :


87o EZER A LEGMAGASABB NYUGDÍJ.


A Statisztikai Hivatal kimutatásból kiderült, hogy

Magyarországon az átlag nyugdíj 115.786 forint.

Persze, mint minden átlag, ez is sántit, hiszen ebben szerepel az az 1,1 millió nyugdíjas is, akinek a havi járandósága 5o -99 ezer forint között mozog és azok is, akik 5oo ezer felett kapnak havonta nyugdíjat.

A legidősebb nyugdíjas 11o éves, aki hatvan év óta " élvezi" ezt az állapotot. Szó sins arról, hogy ő kapná azt a bizonyos 57o ezret. Amikor ő nyugdíjba vonult a fizetése legfeljebb 15oo-2ooo Ft lehetett, ami hosszú évek alatt ment fel a mostanira, ami 118.ooo Ft.

Ki lehet az, aki havi 57o ezret kap, arról nem ír a KSH, de nem nehéz megtippelni, hogy nem egy régi bányász, vagy segédmunkás lehet, hanem egy olyan, aki aktiv munkássága során a felső tízezerben habzsolta az életet.

Nincs igazság a földön.

Miért legyen igazság a nyugdíjasok között ?

Pedig lehetne...

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook