Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szabad a fogamzás előtti időszakban alkoholt fogyasztani? fórum

Szabad a fogamzás előtti időszakban alkoholt fogyasztani? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 6. 07:59
Ha férjed megiszik egy-két pohárral semmi sem fog történni. Nem ennek lesz hatása a megtermékenyítésre. Ha pár hónapig nem jön össze a baba, akkor kell megnézni mi okozhatja- nem előre idegeskeedni, mert az viszont nagyon kihat a megtermékenyítésre.
2010. nov. 5. 23:06

[link]


;) A fenti cikk persze nem azt bizonyítja, hogy a babát tervezők ugorjanak fejest a piálásba:D, de az olyan pökhendi és végtelenül álszent embereket, mint Antea talán lehűti kicsit;).

Én, amikor a kisfiamat terveztük, egyből leszoktam a cigiről, a férjem csak pár hónapra rá, de a baba érkezésekor már nem cigizett ő sem. A terhességem előtt átlag heti 1* ittam alkoholt, és terhesen is ittam heti 1-1 pohár bort, amit az (elismert szaktekintély) dokim bőszen támogatott. Csak a szoptatás alatt nem ittam. Gyönyörű, makkegészséges kisfiam van, most gyártjuk a kistesót, és most is iszom kb. heti 1*.


Röhej, ha valaki attól érzi magát felsőbbrendűnek, ha másokat kioktathat:S. Én az ilyenekre nem felnézek, hanem szánom a szegényes kis életüket... Az ilyenekre ráférne egy kis bor:D:D:D. Vagy egy jó szex, vagy egy kiadós vacsi, vagy valami az élet számtalan öröme közül;).


Attól,hogy az ember gyerekre vágyik, vagy gyereke van, még megmarad önálló individuum, nő, és feleség/társ. Az, aki az anyaságnak rendeli alá magát, az hosszú távon nem lehet boldog szerintem. Ezt az élet később megbosszúlja. Családon belüli tapasztalat sajnos:(. Én igyekszem nem elkövetni ezt a hibát;). És higgyétek el, a fiam mindeközben semmiben nem szenved hiányt, sőt ettől csak kiegyensúlyozattabb, boldogabb gyerekkora van :).

2009. dec. 18. 14:40

mi párommal szinte soha nem iszunk, valahogy mindkettőnktől elég messze áll, ünnepekkor egy egy pohár vmi, és azzal le van zárva. ebben az évben sem vittük túlzásba, viszont volt egy hetes buli/fesztivál, ahol minden nap ittunk, nem is keveset, talán életemben először csíptem be, mert berúgásnak még mindig nem nevezném, és láss csodát én pici pocaklakóm pont akkor döntött úgy, hogy beköltözik, és egészséges baba lakik most ide benn...

ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem feltétlen kell 2 hónappal előtte mindent beszüntetni!!!!

viszont ismerek olyan csajt is, aki ő maga is, meg a párját is kötelezte rá, hogy szokjon le mindenről, nem ihat meg egy pohár sört, nem szívhat el egy cigit, nem ihat egy pohár kávét, hangsúlyozom nem csak a csaj, hanem a pasi sem!!! és még mindig nem jött össze nekik a baba... lassan 2 éve próbálkoznak!!!

2009. ápr. 13. 18:32

Orvos ide,orvos-oda.

Fogamzás ide,vagy oda.Ha már biztosan tudod,hogy teherbe estél,attól még pl.egy pohár pezsgőt tényleg meg lehet inni.

Üdv: D.Ildikó

26. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Enikoke)
2007. nov. 29. 12:55
Semmin sem változtat néhány pohár pezsgő vagy bármi. Ami tényleg veszélyes lehet a magzatra a napi rendszeres italozás terhesség alatt. De itt erről szó sincs.
25. 9778ca1817 (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 29. 12:51

Szerintem inkább ez a kijelentés túl kategorikus volt. Mindenben ílyen határozott vagy? Neked valami vagy fekete, vagy fehér?

Egyébként egy szexi pasi jöhet akár sörszagúan is az ágyba :)

2007. nov. 29. 08:55

Hát láttom jó nagy vitát sikerült itt elínditanom. Nem ez volt a célom.

Leszögezném hogy a nőgyógyászom véleménye, mint ahogy egy másik nőgyógyászé is az, hogy nem kell változtatni a normális életmódon. Viszont egy másik ismerősőm, aki pont orvos, de nem nőgyógyász, mondta hogy szerinte 2 hónappal a fogamzás előtt jobb teljesen megszüntetni az alkoholt. De még egyszer mondom, több nőgyógyász is másképp vélekedik erről. Mivel orvos, ezért gondolkodtam el a mondottakon, és mivel ÉRDEKEL leendő gyermekem sorsa, ezért gondolkoztam el rajta. Ha már eldöntöttük volna, nem kérdeztem volna semmit. Amúgy a döntés ugyis a mienk, csak véleményekre voltam kiváncsi.

Kár hogy ennyire félreérthető volt a feltett kérdésem.

Sajnos nagyon sokan vannak akiknek eszükbe sem jutnak eféle kérdések, csak lesz ami lesz. Úgygondolom hogy az hogy előre gondolkodok bármilyen melékhatásra, az igazolja azt hogy igazán nagyon tartok bármilyen melékhatástól és a legjobbat szeretném. De a túlzót aggódás sem jó(állítólag, még nem voltam terhes, ezért nem tudom), és azt sem szeretném hogy nagyon begörcsöljünk és minden levegővételnél csak erre gondoljunk hogy vajon ez a levegő elég szűrött a gyereknek vagy már gázmaszkot is viseljünk?

Egy csomó kérdés foglalkoztatt.

Ennyit szerettem volna még mondani. És higyen ki mit akar. Én TUDOM hogy nem rosszat akarok a leendő gyermekemnek.

Köszönöm a válaszokat.


.enikő.

23. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - Snápi)
2007. nov. 28. 19:20

Egyebkent felhivom a figyelmedet, hogy leteznek mas forumok is es mas felhasznalok is, nem muszaj ratapadnod a nevemre.

Batran kattintgass az egerrel!

Persze ha ittal, akkor megertem, hogy nem tunik fel a nagy betu es kenyes a tema. ;)

22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - Snápi)
2007. nov. 28. 19:16
:))) nem kapcsolnad ki a caps lock-ot? Balra alulrol a harmadik. ;)
21. snápi (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 28. 19:08

ANTEA!!!

ÉN NEM SÉRTEGETTELEK EDDIG SZERINTEM,DE NEKED A FEJEDBEN LEHETNEK KOMOLY PROBLÉMÁK!MINTHA KIELÉGÜLETLEN LENNÉL NEM?LEHET HOGY NEKED NEM IS EZEN A FÓRUMON KÉNE LENNI HANEM A TE STÍLUSODNAK MEGFELELŐN!TE MÉG A FOGAMZÁSTÓL IS MESSZE VAGY ILYEN FELFOGÁSSAL!ÉS ÉN EZT ITT VELED MOST LE IS ZÁRTAM!

20. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 19. - Snápi)
2007. nov. 28. 18:49

Cola fuggo sem vagyok, szoval ne orulj emiatt elore, nincsenek ilyen szenvedelyeim, azt viszont latom, hogy eleg sok embernek vannak.

Azert velekedek igy, mert felfogom, hogy egy gyerek felelosseg, es nincsen felelotlenebb ember, mint aki tudatosan nem tesz meg mindent annak erdekeben, hogy egeszsegesen jojjon vilagra. Nem azt szamit csak, hogy egeszsegesen szulessen, 10 legyen az Apgar. Az is szamit, hogy kesobb mi lesz, es az anyamehben van nagyon sok minden megalapozva.

De felolem mindenki azt csinal, amit akar.

Kar obegatnod!

19. snápi (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 28. 18:26

ANTEA!!!

TE VALÓSZÍNŰLEG AZÉRT VÉLEKEDSZ IGY AHOGY,MERT TI EGYÁLTALÁN EGY KORTY ALKOHOLT SE FOGYASZTOTOK A PÁRODDAL!ITT A KÉRDÉS A FOGAMZÁS ELŐTTI IDŐSZAK!VALAKI A TERHESSÉGÉVEL A MÁSODIK HÓNAPIG TISZTÁBAN SINCSEN,FIATAL ÉS HÉTVÉGENKÉNT ELJÁR SZÓRAKOZNI A PÁRJÁVAL AHOL 1-2 POHÁR ALKOHOL LECSÚSZIK NEKIK!KOMPLIKÁCIÓ ÉS PROBLÉMA NÉLKÜL MEGSZÜLI A GYERMEKÉT MÉGIS!SOK EMBER NAGY PROBLÉMÁKAT CSINÁL SEMMISÉGEKBŐL!TE LEHET HOGY COLA FÜGGŐ VAGY ÉS AZZAL PÉLDÁUL MÉGNAGYOBB KÁRT OKOZOL A SZERVEZETEDNEK MINT EGY KOKTÉLLAL!

2007. nov. 28. 17:11
Igen.
17. szimre (válaszként erre: 16. - Garai.erszi)
2007. nov. 28. 16:26

Mértékkel és tartózkodással, ahol

- a mérték a vödör,

- a tartózkodás az asztal alatt. :DDDDD

Bocsi, csak ócska poén volt!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2007. nov. 28. 15:22
Mértékkel.
15. emagdi (válaszként erre: 13. - Enikoke)
2007. nov. 28. 15:19

én csak azt nem értem, hogy tulajdonképpen mi volt a célod ezzel a fórummal.

nekem úgy tűnik, hogy te már eldöntötted magadban, hogy az ünnepek közeledtével minimális alkoholfogyasztás nem árt. valamilyen orvos mást mondott. és most olyan, mintha ezzel a fórummal szeretnéd igazolni, hogy de, persze, nyugodtan ihattok, nem fog ártani.


értem én, hogy csak pár pohárról van szó, és az is az ünnep kedvéért. de igazából ha ennyire foglalkoztat a téma, akkor miért nem lehet lemondani erre a pár évre (amíg a gyerek megszületik+szopik) az alkoholról? isztok ásványvizet, vagy teát.

nem értem, hogy ez miért probléma egyáltalán?

ha meg probléma, akkor igyátok meg azt amit gondoltok, valószínűleg nem oszt, nem szoroz.

14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - 9778ca1817)
2007. nov. 28. 13:57

Szerinted nagy aldozat?

Szerintem nem. Bar konnyen beszelek, a parom sosem iszik alkoholt, nekem nem igazan jonne be egy sor-szagu pasi az agyban, de nem vagyunk egyformak.

Nevetseges, hogy az emberek nem birjak a gyerekuk erdekeben sem pia nelkul.

13. enikoke (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2007. nov. 28. 13:34

Nem nőgyógyász véleményérről van szó. A nőgyógyász szerint nem kell semmit változtatni a normális életvitelen. Csak rengeteg vélemény van, és ez megűtötte egy kicsit a fejem.

Mindegy, látom sokan kiforgatják amit akartam.

Antea-nak pedig csak annyit, hogy ha a pia lenne fontos, nem is tennénk fel ezt a kérdést!

Nem győzöm hangsúlyozni hogy nem lerészegedésről beszélek, hanem az ünnepekről!

Mert például a cigaretát ajánlatos 9 hónappal terhesség előtt abahagyni! Ami nem kevés időszak.


Minden esetre, köszönöm véleményeteket.

Kár hogy félre lettem értve.

12. 9778ca1817 (válaszként erre: 9. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 28. 13:14
Ugyan már! ezt a hozzászólást talán Te sem gondoltad komolyan?
11. kszisz (válaszként erre: 8. - Enikoke)
2007. nov. 28. 09:01

Ha mindent annyira komolyan vennénk, ahogy írják a nagykönyvben, akkor nem tudom hol lennénk.... Nemcsak nem ihatnánk, nem ehetnénk nagyon sok mindent, sőt lehet még levegőt sem kellene venni, hisz az is tele van rengeteg szennyeződéssel.

Szerintem azzal nem ártatok, ha mértékkel fogyasztatok alkoholt, azátn ha már ott a pici a pocakban, akkor érdemes beszüntetni az alkoholfogyasztást.

Meg különben is, sokak szerint a babavárás alatt is nyugodtan lehet pl. néha napján egy pici vörösbort inni, semmi baja sem lesz a babának.

Hozzáteszem, ha jól tudom, amikor vkinek erőteljes keményedései és görcsei vannak, befektetik kórházba és alkoholos infúziót adnak neki, h oldják pocak feszültségét.

10. emagdi (válaszként erre: 8. - Enikoke)
2007. nov. 28. 08:57

tudod úgy érzem, hogy mintha azért indítottad volna ezt a topikot, hogy megnyugtasd magad vele, hogy itt mondjuk ötvenen azt mondják, hogy nyugodtan igyatok, akkor az übereli azt, amit az orvosotok tanácsolt....

szerintem az orvossal kellene megbeszélnetek, hogy miért mondta ezt.


valószínűleg nem lesz fogyatékos a gyerek attól, mert megisztok egy üveg sört. de mivel a gyerek amúgy is rengeteg lemondással fog járni részetekről, szerintem nem lenne baj, ha már most elkezdenétek a "tréningezést", és mondjuk lemondanátok az alkoholról. s ha belegondolunk, akárhogy is alakul, ez a ti javatokat szolgálja, addig sem romboljátok az egészségeteket.

2007. nov. 28. 08:51
Akinek a pia fontosabb, annak minek gyerek?
8. enikoke (válaszként erre: 7. - Snápi)
2007. nov. 28. 08:47

Köszi szépen.

Sok sikert a babához és leginkább egészséget!

Mint már említettem, csak mértékelt fogyasztásra gondolok. Mert egy orvos ismerősöm azt a véleményét osztotta meg velünk hogy ajánlatos az apukának 2 hónappal előtte teljesen(!) megszüntettni bármilyen alkohol fogyasztást. És azért mégiscsak jönnek az ünnepek :). Meg olyan fura hogy ez teljesen kiszámitott dolog legyen s mindenre figyeljünk. És ha nem jön össze? Egy évig nem ihatunk egy pohár bort vagy sört sem? :)

2007. nov. 28. 08:30
SZERINTEM SIMÁN LEHET!DE MINDENT MÉRTÉKKEL!MI A FOGAMZÁS ELŐTTI IDŐSZAKBAN HÁZASODTUNK ÖSSZE ÉS MENTÜNK NÁSZUTRA ÉS ELÉGGÉ HAGYOMÁNYOSAN VOLTAK ÜNNEPELVE A BÚCSÚZTATÓINK IS!MINDEN HÉTVÉGÉN BULIZTUNK!AZ EMBEREKNEK NEM AZ ALKOHOLFOGYSZTÁSOKRA,HANEM A NAPI STRESSZEKRE KÉNE ODAFIGYELNI MERT AZ TALÁN JOBBAN KÁROSÍTJA A BABÁT MINT EGY KIS TÖMÉNY VAGY FRÖCCS A FOGAMZÁS ELŐTTI IDŐSZAKBA!CSODASZÉP EGÉSZSÉGES KISBABÁVAL VAGYOK TERHES AZÓTA AMI ELSŐRE ÖSSZEJÖTT NEKÜNK!
2007. nov. 26. 13:45
nem:)
2007. nov. 26. 12:54
Szerintem semmit nem kell túlzásba vinni. Az aggódást sem. Persze a sok alkohol káros, na meg a teljes absztinencia is:)
2007. nov. 26. 12:40

Szia, Enikő!

Férfiember létemre csak a szigorúan vett magánvéeményemet írhatom le (nem vagyok orvos, így szakvéleményt nem adhatok). Nagyobb mennyiségű alkohol fogyasztása, főleg a tömény italokból -ittasságig- minden körülmények között tilos. De kiadós étkezést követően 1-2 üveg sör vagy 2-3 deci laza fröccs elfogyaszátsa nem árthat. Ugyanis gyorsan felszívódik és előnyösen befoyásolja az emésztést. Talán még a véráramba sem kerül az alkohol.

Üdvözöl Imre

2007. nov. 26. 12:40
Persze nem lerészegedésre gondoltam, hanem arra hogy például egy baráti találkozásnál való 1-2 sör elfogyasztását is ki kell hagynia az apukának? Vagy jönnek az ünnepek. 100%-os megtartózkodás az ajánlott?
2007. nov. 26. 12:35
Szerintem ha az ember optimális gyerekfogantatást akar, mindenképpen figyelnie kell, mit eszik, iszik, és persze a tüszőrepedés, na az is fontos!!
2007. nov. 26. 12:19
Szabad a fogamzás előtti időszakban alkoholt fogyasztani? Teljesen mellőzni kell? Néha megihat az ember 1-2 sört?Gondolok itt az apukára is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook