Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


87. e584b61b26 (válaszként erre: 86. - Ibiza84)
2010. márc. 8. 08:34
Szia!Igen ha van bejelentett lakcímed és személyi számod akkor kezdheted az iskolát!Az SFI egyébként svéd nyelvtanfolyam bevándorlóknak!
2010. márc. 7. 15:43
Sziasztok. most regisztraltam es segitseget szeretnek kerni. 25 eves vagyok es most tervezem h kikoltozom Svedorszagba anyukamhoz, es az iskolaval kapcsolatban szeretnek tobbet tudni. Lenne hol laknom (anyukammal es elettarsaval), megkernenk az adoszamot, es akkor mar kezdhetem is a sulit? Mi pontosan az SFI? Mennyi ideig tart? Remelem akad valaki, aki tud valaszolni a kerdeseimre, elore is koszi a segitseget...
85. pritta (válaszként erre: 84. - Becseiagi)
2010. márc. 6. 11:05
Igen, de nem tom miert
84. becseiagi (válaszként erre: 83. - Pritta)
2010. márc. 4. 21:35
Milrt nem kell a víz használatért fizetni? Ott olyan sok van? :) Akkor az mindenhol a bérleti díj árában van benne?
83. pritta (válaszként erre: 82. - Becseiagi)
2010. márc. 4. 17:55
vizet sehol sem kell fizetni az az árban van, a gázat eddig nekünk nem kellett. Most nem tudjuk a nagyobb házban kell e fizetni. Internet is az árban van, a telefont te fizeted és a tv-t is. A villanyt azt fizeted.
82. becseiagi (válaszként erre: 81. - Pritta)
2010. márc. 4. 15:16
Hát a rezsi a lakással járó számlákat jelenti, a villany, gáz, víz, fűtés, esetleg, ha be van kötve tv és net, vagy telefon.
81. pritta (válaszként erre: 80. - Becseiagi)
2010. márc. 4. 13:55

Linköpingbe költözünk most majd, még Sollefteå-ban lakunk


a rezsi alatt mit értesz? sok minden benne van már az árban és ezt előre fel is tüntetik

80. becseiagi (válaszként erre: 78. - Pritta)
2010. márc. 4. 13:24

És azt tudod már, hogy kb. mennyi lesz a rezsi költségetek?


Melyik városban laktok Svédországban?

79. becseiagi (válaszként erre: 77. - Pritta)
2010. márc. 4. 13:23
Végre valaki írt, úgy magamra hagytatok! :(
78. pritta (válaszként erre: 75. - Becseiagi)
2010. márc. 4. 13:21
jah és a mi házunk amit bérelni fogunk hamarosan az 80m2 körüli és 5000kr/m lesz kb.
77. pritta (válaszként erre: 76. - Becseiagi)
2010. márc. 4. 13:20
én vagyok és immár véglegesen megérkeztem a nagy svédországba! ;)
2010. márc. 3. 21:04
Hahó csajok! Jól eltüntetek!? :)
2010. febr. 27. 18:36
Azt már tudom, hogy kb. hány SEK/mån az albérlet, de meg tudnátok írni úgy kb. saccra, hogy ti hány m2-es lakásba laktok és mennyi a rezsi költségetek?
74. becseiagi (válaszként erre: 73. - Dragon73)
2010. febr. 27. 16:56

Hát mi is úgy képzeltük, hogy először a férjem mubkát keres, éa ha talál, akkor kimegy. Mi 1-2 hónappal később követjük, amikorra már mindent elsimítottam itthon. A lakásunkból minden bútort eladok, és a lakást kiadom bérbe. A leveleket, amik olyan Anyósomékhoz irányítom. 1-2 hónap alatt Apa a munka mellett talán talál megfelelő albérletet, és aztán jöhet az óvoda és iskola.


Nincs senki, azaz Göteborgban van a férjem családjából rokon, de ők nem nagyon írnak vissza nekünk sajna.


A hivatalos dolgokkal olyanokra gondoltam, hogy: családi pótlékkal utána mi van? Én jelenleg Gyes-en vagyok, le kell mondjak róla? Milyen papírokat kell intéznam? A nagyobbik lányom az elős házasságomból van, mi lesz utána a láthatással? Remélem a volt férjem nem akadályozhatja meg a kiköltözésünket!?


Semmilyen segítségünk nincs ezzel kapcsolatban jelenleg.... csak TI! :)

73. dragon73 (válaszként erre: 72. - Becseiagi)
2010. febr. 27. 16:46

Igen 2-3 ev a a varakozasi idö a lakasokra.De mint irtam a csaladosokat elörebb veszik.

A legelsö lepes szerintem a munka.A munka utan pedig meg lehet kervenyezni a letelepedet.De ha jol tudom akkor csak arra az idöre adjak meg az engedelyt ameddig azon a munkahelyen dolgozol. A munka utan kapott engedely nem allando.

Milyen hivatalos dolgokra gondolsz?

Csak egy tipp.Talan ha a ferjed jönne ki elöször egyedul es munkat talalna meg lakast könnyebb lenne unata nektek kijönni.

Van itt kint valaki aki tudd nektek segiteni?

A munkaban meg a hivatalos dolgokban?

72. becseiagi (válaszként erre: 71. - Dragon73)
2010. febr. 27. 14:42

3 évig? Akkor mi hogy jutunk majd albérlethez? Mivel a nagyobbik lányom most fejez be az általános iskola első osztályát, így úgy terveztük, hogy még idén költözünk, mert attól félek, hogy minél később megyünk, annál nehezebb lesz neki az iskolába beilleszkedni.


A költözéssel kapcsolatban milyen tanácsokat, tippeket tudtok adni? Hogy érdemes elkezdeni (persze azután, hogy munkakeresés)? A hivatalos tudnivalókat hol tudom megkérdezni, hova kell fordulnom, hogy mindent tudjunk?

2010. febr. 27. 14:04

Egy kis hasznos informacio a lakasokkal kapcsolatban.

Lakast csak az berelhet svedben akinek van szemelyi szama.Ha valaki lakast szeretne annak sorban kell allnia a lakaskiado cegnel ami akkar 3 evig is elltarthat.Alltalaban ha megurul egy lakas mar 300-400 jelentkezö van ra.Hogy ki kapja meg az attol fugg h csalados e van e gyerek milyen reg var lakasra van e jövedelme.

Persze vannak olyan lakasok amit masodkezben lehet berelni de azok nem hosszutavuak.

70. dragon73 (válaszként erre: 69. - Dragon73)
2010. febr. 27. 13:50

es ez is bejönn most neztem meg

www.svedul.net

69. dragon73 (válaszként erre: 64. - Becseiagi)
2010. febr. 27. 13:48

nekem pedig bejönn :))))

www.kurser03.cfl.se

2010. febr. 27. 11:05

Belenéztem, és bele is hallgattam, és ez az oldal nagyon hasznosnak ígérkezik!!! Köszönöm szépen! Letöltök mindent, aztán kinyomtatom! ;)


[link]

67. pritta
2010. febr. 26. 21:40
asszem aminek a nevében cd-van, de nem tom pontosan, mert én még az első könyvet fejeztem csak k be.
66. becseiagi (válaszként erre: 32. - Pritta)
2010. febr. 26. 21:31
Letöltöttem ezek közül a 2.,3.,4.-et. De melyik a hanganyag? Vagy mindet letöltsem?
2010. febr. 26. 21:00
A nagyobbik lányom most első osztályos, most tanult meg olvasni és írni, szerintetetk nehezen váltana át?
64. becseiagi (válaszként erre: 62. - Dragon73)
2010. febr. 26. 20:51
Köszike ezt is, de sajnos egyik böngészőmön sem jött be semmi sem!?
63. becseiagi (válaszként erre: 60. - Dragon73)
2010. febr. 26. 20:45

Nem hogy szótárt, de semmit nem tartanak Svédországról. Ma a netet bújtam, és végre találtam egy helyet ahol kéziszótárokat is árulnak.


Oké, várom az oldalt!

2010. febr. 26. 20:37

Agi itt a netes oldal ahol tudsz svedul gyakorolni.Remelem hogy segitsegedre lesz:))

[link]

vagy ahol könyvet talalhatsz www.svedul.net

61. dragon73 (válaszként erre: 47. - Pritta)
2010. febr. 26. 20:11
Szia CSN-t nem fizetnek SFI-re
60. dragon73 (válaszként erre: 25. - Becseiagi)
2010. febr. 26. 20:08

Szia Agi! Mar olvasom h kaptal valaszokat:)

Tudok en is egy jo kis oldalt ahol tudsz svedul tanulni.Megkeresem es elkuldöm majd neked a cimet.

A nyelvtani reszt azt szerintem iskolaban tudod megtanulni.Nem bonyolult csak pl. a szored forditva van mint a magyarban.A hangsuly a szavakon megint forditva van.Vagyis a sved a szo elejet emeli meg a magyar meg a veget.Eppen ezert a kiejtes nehez nekunk magyaroknak.

Azzon csodalkozom h nem kaptal könyvet.

59. becseiagi (válaszként erre: 58. - Pritta)
2010. febr. 26. 19:48
Köszike, megtaláltam! :)
58. pritta
2010. febr. 26. 15:59
lediga lagenhäter (6.) ott pedig a várost ahol szeretnél keresni, aztán meg a címre és kiadja a házat az adatokkal, képekkel együtt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook