Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


237. 274c9996b8 (válaszként erre: 235. - B6c82a1307)
2011. ápr. 27. 11:01
Nincs olyan, soha nem is volt munkaltato aki beiskolazna az esetleges alkalmazottat :)
236. pritta (válaszként erre: 235. - B6c82a1307)
2011. ápr. 27. 10:50
szerintem sok munkát alapból nem lehet elkezdeni nyelvtudás nélkül. pl. ha emberekkel dolgozol
235. b6c82a1307 (válaszként erre: 232. - 1tündérke)
2011. ápr. 27. 10:47

Szia,

én valamikor halottam olyat, hogy Svédországban elég, ha az ember az angolt tudja, mert a munkáltató beiskolázza egy nyelvtanfolyamra. Ez már nem igaz? Vagy csak esetlegesen igaz?

234. pritta (válaszként erre: 233. - 1tündérke)
2011. ápr. 25. 09:06

szia!


én amíg itthon éltem a netről letöltöttem az itteni is használst sfi könyveket: -Nya Mål 1-2

de itt a suliban tanitanak Mål 1-2-ből is, és van Nybörjarsvenska könyv is. én az első 2 fajtát nagyon szerettem és igen gyorsan végeztem is velük. szintén angol és német tudás miatt

233. 1tündérke (válaszként erre: 227. - Pritta)
2011. ápr. 25. 07:54

pritta!


Köszönöm, hogy irtál.

Mondd, milyen könyvekböl tudtad megtanulni gyorsan és jól a svéd nyelvet?

Èn a Kreativ Svéd nyelvrendszert ismerem, ahol mondatokat tanit, van hozzá 2 CD is, de jövö héten már talán elkezdhetek az SFI képzés Karlstad-ban.

Kellemes Húsvétot!

Bea.

232. 1tündérke (válaszként erre: 228. - B6c82a1307)
2011. ápr. 25. 07:50

Eszter!


Azt javaslom, hogy kezdjétek el tanulni a SVÈD nyelvet, mert anélkül bármilyen szakmád van, s ha az nem Orvos, akkor szóba sem állnak veled/-tek.

Nekem 12 szakmám van, mivel a nyelvet nem beszélem, csak most kapisgálom, bár a németet elég jól és az angolt is egy kicsit, igy a két nyelv keverékéröl van szó, s azt mondhatom, hogy megértem, de folyékonyan még jó pár hónap,mire beszélni tudok..és csak utána jöhet a munka-keresés. Nem könnyü, hidd el - én is keresztül mentem azon amin TE/TI.

Ha van kérdésed, szivesen válaszolok: bejjo@freemail.hu-n, vagy msn: bejjoka@gmail.com

Kivánok mégis sok kitartást és minden jót Nektek! ....és természetesen Kellemes Húsvétolást!

Bea.

231. 1tündérke (válaszként erre: 229. - Kagomeee)
2011. ápr. 25. 07:45

Szia!


Èn december óta élek Värmland-ban, ha van kérdésed, akkor a bejjo@freemail.hu-n szivesen válaszolok, hiszen friss "élményeim" vannak az itteni életröl és az ïtteni ügyintézésröl.

230. 1tündérke (válaszként erre: 228. - Ritianyu)
2011. ápr. 25. 07:43

Ritianyu!

Nagyon köszönöm, hogy irtál nekem.

Boldog Nyuszit, és sooook locsolót kivánok Neked és akikkel együtt töltöd :)

Èn itt élek december óta a párommal Grumsban.

A véleményem az itteni és a magyar mentalitással kapcsolatban: nem szabad összehasonlitani a helyi sajátosságokat az otthoni élettel.

Èn itt a barátomon kivül senkit sem ismerek, söt a nyelvvel is most barátkozom. Mivel beszélem a németet, igy olyan, mintha azt hallanám vissza kicsit más kiejtéssel, keverve az angol szavakkal, amit szintén kicsit tudok. Hát mit mondjak: nem érzem könnyü feladatnak, hogy mindent magam mögött hagyva a párom miatt feladtam, mert itt eddig az elmúlt 4 hónap alatt sokkal több negativ ért,mint örömteli pillanat...úgy érzem, hogy amiröl lemondtam /család,munkahely,barátok,megszokott közeg,saját lakás és egzisztencia/és amit itt kapok cserébe - egyáltalán nincs egyensúlyban, söt a nyugis életemböl egy feldúlt kilátástalan jövöt látok most magam elött, ami fájó számomra. Egyáltalán nem könnyü itt....viszont a pozitivum, hogy szép a vidék, sok a fa, és amit lehet idöt az erdökben töltöm túraútvonalakon, vagy csak olvasgatva egy farönkön vagy egy hatalmas kövön. Munkám még nincs, pedig nagyon szeretnék már kimozdulni a lakásból és emberek között lenni, de mindig azt kapom,ha nem tudom a svéd nyelvet, akkor elöbb tanuljam meg és majd utána kapadozzak.

2011. ápr. 22. 15:12

Sziasztok!


Annyira örülök hogy rátaláltam erre a fórumra.

Persze én is csak a szokásos dolgok érdekelnek.

Szeretnénk kiköltözni Uppsalába nekünk a szállás már meg van oldva, csak azért néhány dolog érdekelne. Szeretném felvenni a kapcsolatot valakivel aki tudna néhány kérdésünkre válaszolni.

Részletesbben e-mailben, hzsu@hotmail.com.

Köszönöm!

2011. ápr. 21. 19:12

Sziasztok!

Most találtam, rá erre a topicra - nem minden célzatosság nélkül. Úgy érzem, itthon bezárultak számomra a kapuk a kedvesemmel együtt, és megfordult a fejünkben, hogy talán külföldön próbálunk szerencsét.

Sajnos ebben egyáltalán nincsen tapasztalatunk. Szakmánk van mindkettőnknek több is, viszont nyelvtudásunk nem az igazi. Nem mondom, mindketten beszélünk egy kicsit angolul, és nem tudom nele merjek-e így vágni bármibe is?

227. pritta (válaszként erre: 226. - 1tündérke)
2011. ápr. 19. 08:17

Szia!


Én jól érzem magam, de vágyom mindig hazamenni látogatóba. Vágyom a virágzó fák illatára, a hűs szellőre a Balatonparton, az őszi avarra az erdőben :) és perzse család, rokonok, barátok...

de félévente hazajutok :) ez kárpótol mindenért.

2011. ápr. 19. 08:14

Sziasztok!

Mostanában nem jártam ezen a web-oldalon, de keresem a Svédországban élő magyarokat, s úgy látom itt találok is közülük párat. Köszöntelek benneteket csutkababa, pritta Ritianyu....

Jól érzitek magatokat Svédországban?

225. csutkababa (válaszként erre: 224. - Pritta)
2011. ápr. 14. 19:49

hu, most nagyon megorultem ennek amit irtal,hozzam is kozel all a nemet,es angol nyelv,akkor remenzkedhetek, hogy konnyebb lesz a svedet megtanulni??

mi is oda keszulunk, egy even belul...

224. pritta (válaszként erre: 223. - Ritianyu)
2011. ápr. 14. 09:14

Linköpingben, eddig asszem 5-6 magyarral tallkoztam egy család él 3 utcra tőlünk velük szoktunk összejráni.

Nyelv jól megy, 1 év és 1 gyerek alatt már kész az SFI, Grundläggande és Gymnasium nivo-t is elkezdtem.sebesen mint a szélvész.

htam mögött angol német tudással igen könnyen ment.

223. Ritianyu (válaszként erre: 222. - Pritta)
2011. ápr. 14. 09:12
Ti merre életk a nagy svéd honban?Vannak magyarok körülöttetek?A nyelvvel hogy állsz?Nekem még mindig nehézkesen megy :(.
222. pritta (válaszként erre: 221. - Ritianyu)
2011. ápr. 13. 13:11

köszi szépen :)

1 éve 1 hónapja. igen nálunk is 1 fizu van és jó lenne több, meg a párom még nem véglegesített, most kezdte csak.

221. Ritianyu (válaszként erre: 220. - Pritta)
2011. ápr. 13. 13:09

Köszi szépen :)!Nem szeretném feladni,mert a munka nagyon kell,mert 1 fizu azért nem elég.

Te mióta élsz itt kint?

Helyes a kis családod :)!!!

220. pritta (válaszként erre: 219. - Ritianyu)
2011. ápr. 13. 13:04

igen ez tény. és az is h senki nem válaszolt... ezt az állást úgy kapta h a munka főnöke felhíva a korábbi főnökét és utánaérdeklődött milyen volt munkaerőnek és véletlenül nagyon jó kapcsolatba voltak mielőtt költöztünk, na így lett állás.


egy magyar ismerős azt mondta itt h ő több száz helyre küldte ez az önéltrajzát mikor kapott munkát, szóval ne add fel!:D

219. Ritianyu (válaszként erre: 218. - Pritta)
2011. ápr. 13. 12:56
A párodnak akkor nagy szerencséje volt :).Én ha idáig nem küldtem kb 60önéletrajzot akkor egyett se és arra se méltatnak hogy vállaszoljanak.De most megyek végre egy interjura amit ismerős álltal kaptam.Itt a környezetben élő külföldiek mind ezt mondják,hogy ha nincs ismi vhol nagy szerencse kell a munkához.
218. pritta (válaszként erre: 217. - Ritianyu)
2011. ápr. 13. 09:03
én is ezt mondhatom Arbetsförmedling csak dísz munkát nem kapsz és hírdetések is ált. már betölöttek. nézd a netet de inkább ismerősök, barátok és hívj, írj cégeknek, így kapott a párom munkát. elküdte vagy 10 helyre önéletrajtát csak véletlenből és 1 helyen épp visszajelentkeztek...
217. Ritianyu (válaszként erre: 215. - Borosk)
2011. ápr. 13. 09:00

Szia,Kata!

Ahogy pritta mondta az első utad a skatteverket a personummer megigénylése és ha az meg van akkor mehetsz a suliba beiratkozni,ami ingyenes.Én is Stockholm környékében lakom,a férjem ott dolgozik.

A munkaközvetités több szálon fut,a munkaügyin keresztül és különböző bér cégeken keresztül.(sajnos nekem nincs jó tapasztalatom velük)A legjobb ha magad keresed a munkát vagy ismerősök segitségével.

Sok sikert az új élet elkezdéséhez :) !

UI.:ha bármivel kapcsolatban van kérdésed,nyugodtan irhatsz nekem

216. pritta (válaszként erre: 215. - Borosk)
2011. ápr. 13. 08:07

engem alapból küldtek sfi-re nem kellett regisztrálni vagy mi. Amikor kiköltöztem megkaptam a személyi számom és már mentem is a suliba.

Neked kell igényleni személy i számot, ha megvan nyitott út előtted

215. borosk
2011. ápr. 12. 23:08
Sziasztok, kedves fórumozók, örülök, hogy idetévedtem, bár én még csak "leendő" svédországi magyar vagyok. :-) A párom svéd, és most tervezzük, hogy kiköltöznék... Tudna valaki segíteni abban, hogy ez hogy megy? Tanulok svédül itthon, de szerintetek ha csak úgy kimegyek, lehet regisztrálni SFI-re? vagy azt csak akkor, ha találtam munkát? Itthonról ez olyan nehéz... A párom révén (személyi szám stb.) tudunk lakást bérelni, de ettől még nem lesz munkám és a költségekbe se tudok beszállni. Hogyan megy ez a munkaközvetítős dolog? Ja, és Stockholmról van szó, remélem, majd sokatokkal összefutok, ha kint leszek. :-) Köszönöm előre is, ha valaki, aki hasonló helyzetben volt, ír néhány segítő ötletet, hogyan is megy ez a kiköltözés dolog... Kata
214. MolnárCsalád (válaszként erre: 211. - Ritianyu)
2011. ápr. 4. 17:02

Szia Ritianyu!

Mi most tervezzük , hogy kiköltözünk.

2 pici gyerekünk van, és szeretnénk kimenni.Már mindennek utánaérdeklődtünk a nagykövetségen. Milyen ott ahol Te laksz?

Van munka? Nyelvtanfolyam? Ti hogy mentetek ki?

Petra

213. Ritianyu (válaszként erre: 212. - 274c9996b8)
2011. ápr. 1. 13:55
Köszönöm! :)
212. 274c9996b8 (válaszként erre: 211. - Ritianyu)
2011. ápr. 1. 13:09
Biztossan akad a környekeden is magyar , csak "nehez" megtalalni öket :)
2011. ápr. 1. 09:07

Sziasztok!

Én most keveredtem ide.2,5éve élek Svédországban,és Uppsala környékéről keresek magyarokat.De szivesen venném más magyarok levelét is.Ahol mi lakunk senki magyar nincs a környezetünkben és kicsit hiányzik a magyar szó :).

210. T--boy
2011. márc. 25. 19:56
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy milyen az élet Svédországban, milyenek az árak, mennyiből lehet megélni,stb.?
2011. márc. 21. 17:04
Sorry - skickade till fel adressat - skulle till EBMZicke !
208. 0911c83a5a (válaszként erre: 204. - Burgying)
2011. márc. 21. 17:02

Hej på är bor ni ute vildmarken ?

Ni har underbara wowisar ! själv har vi en bichon frisse - en 18 år gammal senior !

M.v.h. Vicky

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook