Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


207. pritta (válaszként erre: 204. - Burgying)
2011. márc. 17. 09:11
Tack, detsamma :)))))))
206. burgying (válaszként erre: 205. - EBMZicke)
2011. márc. 17. 07:55

Hát igen.Én is nézem mindig az előre jelzést.Napsütés meg 9-10 fok plusszban,de mire odaérünk ez mindig megváltozik.

Hosszú volt ez a tél,de úgy láttam,hogy a libák(vagy ludak) már visszafele repülnek.Nilset még nem láttam.

Jó nagy kutyátok van:)Jujj-jujj

205. EBMZicke (válaszként erre: 204. - Burgying)
2011. márc. 17. 01:49

Itt 2 napja meg esett a ho.:(...de a hetvegen alitolag mar tenyleg jo ido lesz.


Ja..mi is teged. :D

2011. márc. 14. 19:44

Előre is nagyon szép,kellemes nyarat kívánok mindenkinek.Bár itt lenne már a jó idő:)))

Jag älskar alla:)

2011. márc. 6. 21:24

Aki Åhus vagy Kristianstad közelében él az írhatna:).

Aki Svédbe készül : Hajrá!!!Ne hadja senki ,hogy elbizonytalanítsák.Soha ne adjátok fel.El kell menni Magyrországról.MOST!!!!

202. pritta (válaszként erre: 201. - 274c9996b8)
2011. febr. 28. 12:55
ebben egyetértünk :)
201. 274c9996b8 (válaszként erre: 200. - Pritta)
2011. febr. 28. 12:53
Mindenki ugy lakik es ott ahol es ami legjobban megfelel neki es a csaladjanak :)
200. pritta (válaszként erre: 199. - 274c9996b8)
2011. febr. 28. 12:34
miért kellene feltétlenül a belvárosban lakni?
199. 274c9996b8 (válaszként erre: 196. - Pritta)
2011. febr. 28. 12:13

A lakas tisztasaga a berlön mulik , egy sufni is lehet rendkivul tiszta es izleses :)

A belvarosokban kb 10-ev a varakozasi idö amig berlakast kapsz....hacsak nincs nehany milliod amiböl vehetsz sajat lakast.

Viszont ha valaki penzt akar gyujteni tenyleg a legjobb minnel olcsobban lakni.

2011. febr. 27. 20:32
A külváros lakáokban prittával értek egyet, keresztanyámék lakása csodaszép és havi 5500 kr-ért bérlik...
2011. febr. 27. 18:07

Erdekes ... veletelenul betevedtem ebbe a forumba es ami engem " meguttöt gondolotba " miert egy nehany forum vendeg egy nagyon baratsagtalan söt averzias tonust hasznal a komentarjaiban ?!

Mindha sajat patentje lenne erre a orszagra ?

Ha ez emberekben kevesebb lenne az elö itelet , inkab azt az idöt arra hasznalja ki hogy tudomast szerezen maganak !

196. pritta (válaszként erre: 195. - 274c9996b8)
2011. febr. 27. 16:43
ez a saját gondolatod, nem tudm hány lakásban éltél. de szerintem a külvárosi házak sokkal szebbek és tisztábbak. semmi pénzért nem költöznék be a zajba, koszba,pici lakásokba a 3.,4. emeletre...
195. 274c9996b8 (válaszként erre: 190. - Pritta)
2011. febr. 27. 15:54
Esetleg kulvarosokban akad olcsobb berlakas ,de azok ugy is neznek ki...
194. 274c9996b8 (válaszként erre: 191. - Csutkababa)
2011. febr. 27. 15:52

Ha te a realis hozzaallast negativan latod,ertelmezed biza az nem az en hiban :)

Egyebkent az eu-n belul nem tudod itt folytatni az eletedet , mert semmi kedvezmeny nem illetti meg az eu-dolgozokat ! Amit itt tudsz az annyi hogy , amig van munkad minden ok , ha megszunt a munkad el kell hagynod az orszagot , mert nem kapsz letelepedesi engedelyt !

193. csutkababa (válaszként erre: 192. - Puppi4)
2011. febr. 25. 13:22

szerintem ne hallgass senkire, persze elolvasod, amit irunk, ki ilyet, ki olyat, de nicns mitol felned,es ne hagyd, hogy barki elvegye a kedved.

mindenki elott ott a lehetoseg, van segitsegetek, ott vannak a rokonaitok, merj valltoztatni az eleteteken!

192. Puppi4
2011. febr. 25. 11:38

Sziasztok!


Köszönöm a hozzászólásokat, mindegyiket elolvastam, és most gondolkozunk.


Természetesen unokatesómékkal még nagyon sok kérdést kellene tisztáznunk, mert csakfutólag beszéltünk a dologról, mivel most halt meg az apukájuk.


Unokatesómék Malmö egyik külvárosában (vagy hogy mondják?), Oxie-ben laknak.

Ők ott 4000- 8000 kr körül látják a lakásárakat.


Nekem elég egy kétszobás, kis lakás, semmi extra nem kellene...


Hogy mit szeretnék? Azt hiszem a fiamnak lehetőségeket adni a kezébe.

Mi itthon nem élünk hűű de rosszul, van egy lakásunk, amin szerencsére nincsen hitel, és ha bemegyek a boltba mindent meg tudok venni amire nekünk vagy a fiamnak szüksége van.

De nem tudok tovább lépni, fejlődni.


Sokszor voltam kint látogatóban rokonoknál, és nekem Svédországban a lehetőség tetszik.

Hogy tudok dolgozni, és ha dolgozok, meg tudok élni.

Nem álmodozommeggazdagodásról, vagy luxusról.

Szeretnék két szobát, amit tudok fizetni, egy közepes autót amit szintén tudok fizetni.

Tanulni szeretnék.

Aztán később talán egy 3 szobás lakást, hogy jöhessen a kistesó.


A fiamnak remnyeim szerint nem lenne nehéz. Most egy éves. Semmilyen nyelven nem beszél. Ráragadna a svéd nyelv.


És igen mindig kivülállóak lennénk...

Tudom, tapasztaltam, az unokatesóimnál, ők lassan 30éve kint élnek, mégiscsak "jöttmentek" maradtak.


Én csak azt látom itthon, Magyarországon hogy a fiatalabbaknak egyre nehezebb lesz, és ezt nem szeretném a fiamnak.

Szeretném ha megkapná ami a kemény munkáért jár neki.

Itthon valaki dolgozhat 3 műszakban, hétvégeken, reggeltől estig, akkor se biztos hogy meg tud élni belőle ha csak a szülői ház nem segíti.

Viszont amit én látom, hogy kint ha jól dolgozik, igyekszik, annak van eredménye.

Nos, ezt szeretném a fiamnak.


Solyom viszont egy kicsit elbizonytalanított.

Mert ez mindenképp úgy menne, ha a Férjem után tudnánk menni pár hónapon belül.

A fiamnak szüksége van az apukájára is.

Pár hónapot (fél évet, akár egy évet), azt be lehet vállalni a fiam jövőjéért úgy érzem. De többet nem.

Ha csak ő tud menni a meglátásod szerint, akkor inkább maradunk. :(

191. csutkababa (válaszként erre: 189. - 274c9996b8)
2011. febr. 25. 11:14

draga Solyom!!

en tenyleg imadlak teged, es minden tiszteletem a tied, de te mindig olyan elszomorito ,lebeszelo stilusban irsz annak, aki Svedorszagba keszul, vagy szeretne ott elni.

kicsit ugy tunik,mert sok hsz. olvastam,mint ha feltened svedorszagot tolunk, akik oda keszulunk.

tudom, most megfogsz sertodni, ezert amit irok, pedig hidd el nem celom, es a legnagyobb tisztelettel irok neked.

mert van ez a nagyon negativ hozzaallasod azokhoz,akik ott szeretnek folytatni az eletuket?

nem veszunk el semmit toled,nem a te terhedre megy oda senki.


bocsanatot kerek elore is, mert tudom, nem fog tetszeni amit most irtam,

csak megsajnaltam azt aki kerdessel fordul a forumba, es te mindenkit le akarsz beszelni, az elrettento peldakkal.

190. pritta (válaszként erre: 189. - 274c9996b8)
2011. febr. 25. 08:57
ez érdekes, hol nézted a 2-3 szobás lakást??? mi 3 szobásért nem fizetünk 6000-t... és 4 szobásat is láttam ennyiért m2 függően...
189. 274c9996b8 (válaszként erre: 186. - Puppi4)
2011. febr. 24. 16:15

Nem irod miert akartok kimenni ? Penzt gyujteni vagy esetleg letelepedni ?

A munkasember/kistisztviselö adoja több mint 30%-a a fizetesnek.....

2-3-szobas lakas bere a 10000-kr is meghaladhatja ! Az alberlet meg ettöl is dragabb , kulönbözö kikötesekkel ! A gyermeknevelesi kultura egesszen mas mint otthon , sokkal kemenyebb + a gyermeked ki lessz közösitve mert nem tud beszelni !/ a gyerekek kegyetlenek!/ Raadasul ti sem tudtok beszelni ! ? Allandoan ra lesztek szorulva a rokonokra , minden aprosag miatt , ezt idealisnak tartod ?

Ha sehogy sem kivansz lemondani a lehetösegröl engedd el egyedul a ferjedet , aki egyedul barhol eltud lakni es gyujti nektek a penzt , en igy csinalnek ! Aztan idövel , nehany ev mulva amikor a ferjednek lessz nemi tapasztalata meglatjatok hogy , valoban erdemes-e ?

188. pritta
2011. febr. 24. 11:46

szia!


mi mindketten tanulunk még egy baba mellett és hármunknak a max. összekresete mindennel együtt 18.000 körül van. és erre azt modnom h nagyon szépen megélünk 3-an. Volth a kezdetekben havi pénz 12 ezer volt. Szűkösen voltunk de abból is megvolt. Szerintem 30 nagyon soknak számít. ha okosan laktok, költekeztek szépen meg lehet élni belőle.

Attól függ milyen városba költöztötök. már óvoda szempontjából is. Itt pl. nálnul szinte minden 3 utcára jut egy óvoda...

kishelyeken nagyobb a gond mert helyhiáyn van tényleg.

187. csutkababa (válaszként erre: 186. - Puppi4)
2011. febr. 24. 11:18

szia, en nem tudok neked segiteni, meg mi se menntunk ki, de tervezzuk,es ha minden jol megy jovore mar ott leszunk.

az iden megyunk nyaron egy par hetre,vendegsegbe.

nekem anyosomek elnek ott, es biztatnak bennunket, mehetunk.

a penzrol azt tudom ,de ezt nyilvan aki ott el jobban megtudna mondani, hogy 30 ezer korona, eleg siman,ha jol beosztjatok.

aposom 12000 koronat kap nyugdijat, es lakast is fizetnek, rezsi,es jol elnek,megvan mindenuk.

na, hat ott is lehet nagylabon elni,meg lehet szerenyebben is, ez rajtatok all, hogy osztjatok be a penzt.

a parom ott volt a nyaron 1 honapot,szinten vendegsegben, o mondta nekem is, mi a helyzet ott.

jo elet van, az ittenihez kepest foleg.

kevesen jarnak ebbe a forumba, es nem is nagyon akarnak valaszolni,tisztelet a kivetelnek..

de szerintem vagjatok bele, ne hagyd ki a lehetoseget, mert megfogod banni.

mi is azon vagyunk, hogy mielobb kijussunk,es valltoztassunk az eletunkon.

sok sikert kivanok neked,es csaladodnak!

186. Puppi4
2011. febr. 24. 10:39

Sziasztok!


Örülök hogy rátaláltam erre a forumra.

Mi még nem élünk kint, de most jött egy lehetőség.

Keresztanyám és unokatestvéreim, majdnem 30 éve kint élnek.


Szeretném nektek felvázolni a helyzetünket, hátha tudtok tanácsot adni, segíteni.


Itthon, a szüleimnek volt egy plussz lakása, azt kaptuk meg tőlük nászajándékba amikor összeházasodtunk a férjemmel.

én jelenleg az egy éves kisfiammal vagyok itthon.


Unokatesóm most kapott főnöki beosztásta cégnél ahol dolgozik. Így be tudna minket szerezni, 0 nyelvtudással.

Nem lenne más a feladatunk, minthogy a kész autókat a cég területén egy parkolóhelyre beállítsuk, ajármű pappírjait pedig betegyük a kesztyűtartóba és visszasétáljunk egy következő autóért. Mindezt havi 16-17 ezer koronáért.


Több dologra is kíváncsi lennék.

Ha mindketten elmennénk dolgozni azugye kb. 30 ezer korona. Ebből a pénzbőll mennyire lehet kijönnie, egy 3 tagú családnak.

Azt unokatesómtól tudom mennyire nehéz bejutni odakint egy oviba.

Így arra gondoltam, férjem előre mehetne, amíg az első keresetét meg nem kapja lakhatna akármelyik uncsitesómnéál vagy a keresztanyáméknál, keresne megfelelő lakást, elindítaná Boti felvételét az oviba,és aztán mennénk utánna.

Ez mennyire megvalósítható.

Anyukám tegnap jött haza uncsitesóméktól, ő mondta mi a helyzet.

Apukám mindig pesszimista, ő talál kifogásokat miért ne menjünk.

Én meg félek nekiindulni egy kisgyerekkel.

De félek kihagyni a lehetőséget is.


Köszönöm hogy meghallgattatok és előre is köszi ha válaszoltok.

185. 274c9996b8 (válaszként erre: 183. - Lulu.-.)
2011. febr. 16. 21:20

Ha ingyen laksz es a napi kajad is biztositva van ez a penz eleg szereny vasarlasokra,utazgatasra a környeken , viszont oda kell figyelned mire költöd a penz :)

Ha a csalad ahova kerulsz kedves , biztossan elfognak vinni tegedet ide-oda...

184. pritta (válaszként erre: 183. - Lulu.-.)
2011. jan. 27. 21:55
attól függ mennyi időre kell a 6000 korona és mennyire vagy költekező. ha ruhára menne akkor elég rá egy hét. tényleg nem olcsó ország. utazgatni sem olcsó. de ez az én álláspontom. lehet neked sok lesz.
183. Lulu.-.
2011. jan. 27. 17:18

Sziasztok!


Én 3 hét múlva költözök ki Stockholm külvárosába, Nacka-ba. Au pair leszek egy kedves svéd családnál, és szeretnék barátokat gyűjteni, akik segítenek nekem megismerni Stockholmot.

Ha esetleg lenne kedve valakinek megismerkedni velem, írjon nyugodtan erre a címre: lime.wombat@gmail.com


Valamint van egy kérdésem is. A család biztosítja nekem a szállást, az étkezést (többé-kevésbé) és kapok egy autót is, amit használhatok szabadon, de magán utakra a benzinköltséget nekem kell állnom.

Ezen kívül kapok havi 6000 koronát, hogy elköltsem egyéb szükségleteimre. Szerintetek ez az összeg elég lesz egy kis utazgatásra/vásárlásra/szórakozásra? Úgy hallottam, hogy Svédország elég drága, és ez a pénz kevés lesz.

Nektek mi a véleményetek?


Üdv,


Eszter

(24)

2010. dec. 7. 18:00

Sziasztok!

A családommal jövőre szeretnénk letelepedni Svédországban.Sajnos még keveset tudunk az országról,és arról,hogy milyen feltételek szükségesek ehhez.Jelenleg a svéd nyelv rejtelmeivel ismerkedünk.Aki tud tájékoztatást nyújtani,kérem erre az e-mail címre írjon:zsozso35@citromail.hu

Leveleiteket előre is köszönöm!

Üdv.:zsozso

2010. nov. 22. 22:46

Sziasztok !

Åhus-ban élünk a családommal.

Vannak erre magyarok?Esetleg akinek kis gyermekei is vannak:)

A kisfiunk 5 éves és jó lenne egy-két játszótárs neki.

Még csak pár hónapja vagyunk kinnt és nem igazán kedveli a svéd gyerekeket.Tanulni kell még a nyelvet,ugye:)

2010. nov. 11. 12:58
Sziasztok (leendő) svédországi magyarok! Elnézést, hogy befurakszom közétek, sajnos én nem megyek mostanában már Svédországba, ezért szeretnék tőletek segítséget kérni. Svéd gyermekek által használt svéd (nyelv és irodalom) tankönyvre lenne szükségem, és igen kilátástalan a helyzetem így, hogy mostanában nem fogok tudni kimenni, helyben beszerezni. A netről nem lehet rendelni, mert találok. Van ötletetek, hogy mit tehetnék? Előre is köszi mindenkinek!
2010. nov. 11. 12:34

sziasztok, veletlen talaltam ra erre a topicra,Svedorszaggal kapcsolatos dolgokat kerestem,es igy tevedtem ide.

mi is Svedorszagba keszulunk telepulni,es hat mit is mondjak,nem sok mindent tudok Svedorszagrol...

majd olvasgatlak titeket,es informalodok.

2010. nov. 5. 16:42

Sziasztok!Januarban mi is atköltözunk innen Norvegiabol Svedorszagba....Töcksfors melle(Värmlands län,Årjängs kommun)csak 12 km-re innen Ørjetöl.

Szep hetveget mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook