Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


2010. szept. 26. 10:53

Sziasztok!

Sok helyen azt hallom hogy Svédország jó hely..engem azért érdekelne mit jelent ez? Mennyire lehet 'jól' beosztani az ottani füziket meg ilyesféle..

Ha valaki tudna nekem véleményt mondani !

Előre is köszi!!

146. 274c9996b8 (válaszként erre: 143. - E7eb9848dd)
2010. szept. 24. 17:02

Az en velemenyem az hogy , maradj otthon a gyerekekkel es kezdjek,folytassak magyarorszagon az ovodat,iskolat egyenlöre !

Aztan idövel meglatjatok ill a ferjed meglatja hogy ,erdemes-e Svedbe maradni vagy jobb inkabb Magyarorszagon ? !

En az biztos hogy , nem tennem ki a gyerekeimet ilyen megprobaltatasoknak.

2010. szept. 24. 14:41

Sziasztok!

Most találtam erre az oldalra és tetszik mert van sok hasznos infó is!

Üdv

2010. aug. 20. 10:45

Sziasztok!

Párommal egy hajós ut során találkoztunk egy svéd párral.

Jó volt velük elbeszélgetni.

Talán mi is kipróbálnánk a kinti munkát és életet.

Ha valaki tudna segiteni valami tanáccsal nagyon szivesen fogadnám.

Munka.lakás...

Bástad-ban lakik az ismerös.

Üdv!!

2010. aug. 4. 08:25

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni,h.páromnak szeptembertől lenne lehetősége svédországban dolgozni,ő kamionos,és családostól megyünk,az a kérdésem,h.a nagyfiunk 7 éves,most kezdi itt az iskolát,de ha megyünk szep.ben akkor ott hogyan tud sulit kezdeni,mivel nyelvet nem beszél,ilyenkor mi a helyzet?hogyan fog ott elsőt kezdeni?Tapasztalatok?Ja és az ikerfiaink 3 évesek lesznek,az ilyen korú gyerekeknek nem okoz gondot h.még magyarul is alig beszélnek,így nem keverednek össze a kétnyelvűségtől?gondolok az ovira,gondolom ott svédül fognak beszélni,itthon meg magyarul.Kérem a segítségeteket ebben,a tapasztalatokat.Köszönettel.

2010. aug. 2. 00:12

Sziasztok!

Nem megy valaki Augusztus végén vagy Szeptember elején Svédországba kocsival? Kirunába kellene eljutnom, ott lenne munkám (karosszérialakatos) de a repülő nem olcsó és nem sokat látnék az odavezető útból sem. Nagy segítség lenne ha csak Malmöig vagy Stockholmig szállhatnék be valakihez. Benzinpénzbe beszállnék természetesen. Ha tudtok segíteni írjatok a moparjani@gmail.com-ra! Köszi.

Ha valaki van arra a jó hideg északon, szintén jelentkezzen!

2010. júl. 30. 20:41
van itt valaki aki tudja a svéd Daim torta receptjét???köszi
140. Noreen
2010. júl. 25. 21:52

Sziasztok!


Augusztus közepén költözök Lundba, ahol Global Studies mesterképzésen tanulok majd. Ha ismertek valakit, aki lakótársat keres vagy tudtok kiadó szobáról kérlek szóljatok nekem.

Szeretnék dolgozni az egyetem mellett, szóval részmunkaidős vagy diákmunka javaslatokat is szívesen fogadok.

Ezen kívül bébiszitterkedést is vállalnék. Ez az opció úgy lenne a legjobb, ha cserébe kapnék szállást.


Nagyon köszönöm az ötleteket, előre is!

139. Linia
2010. júl. 24. 21:14

Sziasztok Kedves Fórumozók!


Már jártam Svédországban(vendégként)2x és azóta oda szeretnék vissza jutni.Kevés nyelvismeretem van(itt a neten tanulgatok) és ezért olyan magyar vagy svéd munkaközvetítőket keresek, akik alkalmaznak magyarokat is.Esetleg olyan internetes oldalak címét ahol magyarok hirdetnek állásokat.Nagy szükség lenne rá, de nem panaszkodni jöttem ide, hanem keresni a lehetőséget, hogy munkát találjunk! email:linia74@freemail.hu


Köszi mindenkinek!

138. Ungersk
2010. júl. 15. 19:30

Szia Nyuszogó!


Abból a megfontolásból érdekelnének a Nacka-i magyarok, mert különböző hírdető portálokon nagyon nehéz lakást találni és hátha ők látnak ott hírdetéseket. Ha valaki tud valamit (1,5 szobás lakás, konyhával, fürdőszobával) kérem jelezze számomra ha van kis ideje. E-mail-em: biofold.2006.bt@gmail.com.


Köszi!

2010. júl. 13. 01:04
Hej,van itt esetleg valaki Årjäng,Töcksfors kornyekerol?(Värmlands län)
136. e584b61b26 (válaszként erre: 134. - Ungersk)
2010. jún. 26. 11:20
Jó város,mellette laktunk,este nehezebb hazajutni oda de gyönyörű hely,és vannak ott magyarok.:)
135. Golyo1982 (válaszként erre: 134. - Ungersk)
2010. jún. 26. 07:10
Azt nem tudom hogy vannak e ott magyarok de szerintem szép a környék én csak dolgoztam arra fele!
134. Ungersk
2010. jún. 24. 21:41

Sziasztok!


Esetleg Nacka-ban van valaki? Milyen a város?

2010. jún. 12. 12:02

Sziasztok, Malmöben dolgozunk építkezéseken.

Kapcsolódási pontokat keresünk, angolul beszélünk.

Ha valaki, Malmöben vagy közelében él, írjatok.

Köszönöm.

132. prudyy
2010. máj. 31. 10:15

Sziasztok!

A párom svédországban Lund ban dolgozik!

Segítség kellene albérlet stb keresésében!

jó lenne találni Lund-ban élő magyarokat!

Üdv:Judy

131. dragon73 (válaszként erre: 128. - Pritta)
2010. máj. 30. 18:43

Csak azert kivancsiskodtam:) mert en Malmöben lakok es itt min 3 ev a varakozasi idö.

Talan azert is volt szerencsetek mert a gyermekeseket elöre veszik.

130. dragon73 (válaszként erre: 127. - Szaboz2)
2010. máj. 30. 18:40

Szerintem ilyen haterel nem nagy problematok lenne itt beilleszkedni.Nagy elöny h beszeltek angolul mert a svedek nagyon allergiasak a nyelvtudasra.

Sok sikert

2010. máj. 28. 09:07
Sziasztok! Lund vagy Lund környéki magyarokat keresek!!! Ha van itt valaki... dobjon rám egy privát üzenetet! Köszi!!!
128. pritta (válaszként erre: 125. - Dragon73)
2010. máj. 27. 14:59
Linköping
127. szaboz2
2010. máj. 27. 09:27

Sziasztok!


Még új vagyok, de elszánt. :) Egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy feleségemmel külföldön próbáljunk szerencsét és ehhez kéne egy kis segítség. Svédország nagyon tetszik a leírtak alapján. Egy párnak mint mi:

- mindegyikünk főiskolai végzettséggel

- angol és német nyelvismerettel (vizsgával)

mekkora esélyünk lenne kinn új életet kezdeni.


Szerintem a nyelv elsajátítása nem lenne probléma. Ilyen esetben mik a tapasztalatok a munkavállalással illetve a beilleszkedéssel kapcsolatban.


Véleményeket, tanácsokat előre is köszönöm.

126. macsusz77 (válaszként erre: 124. - Pritta)
2010. máj. 26. 21:32
Tényleg szerencsések vagytok!!!Azt mondja tesóm,hogy már nem adnak személyigazolványt külföldieknek,és így nehezebb.
125. dragon73 (válaszként erre: 124. - Pritta)
2010. máj. 26. 19:50
Melyik varosban laktok?
124. pritta (válaszként erre: 122. - Macsusz77)
2010. máj. 22. 20:59
Attól függ milyen helyen vársz lakásra. Mi kaptunk lakást 2 hónapon belül, pedig csak egyikünknek volt fizetése. Szerencse kérdése is. A párom családja is egy hónap alatt talált házat. Pl. itt ahol lakunk a környéken több üres lakás is található, pedig nagyváros.
123. e584b61b26 (válaszként erre: 127. - Ungersk)
2010. máj. 22. 09:17

Engem várnak majd vissza arra a munkahelyemre ahol dolgoztam már kint,ha nagyobb lesz a kislányom!

:)

122. macsusz77 (válaszként erre: 126. - Ungersk)
2010. máj. 21. 22:33

Így nagyon nehéz albérletet találni.Van egy hivatalos formája,ahol be kell jelölni a lakásokat,amit szeretnél,és majd jeleznek ha odaérsz a sorba.De ez egy hosszú folyamat.Ha jól emlékszem tesómék egy fél évet vártak.

Ők egyébként Upplands-Vasby-ben laknak,nem messze Stockholmtól.

121. Ungersk
2010. máj. 16. 19:28

Szia!

Én is labor-munkára jelentkezem, szinte folyamatosan. Úgy tűnik, ha nincs svéd címed, nem nagyon, vagy csak nagyon nehezen reagálnak...

Augusztusba már kint szeretnék lenni, aztán csak lesz valami!

120. Atyimov
2010. ápr. 25. 20:39

Sziasztok! Svédországban lakom pontosabban Göteborgban. Már másfél hónapja vagyok itt de sokszor egyedül vagyok jó lenne valami társaság! Ha a közelben laksz és van kedved összefuthatnánk vagy valami!

Kösz mindenkinek!


Persze ha tudtok valami olyan közösségi helyet ahol magyarok vannak az is sokat segítene!


Előre is köszi!

2010. ápr. 25. 19:54

Hali! Erősen gondolkodok, hogy nekiindulunk Svédországnak, jelenleg Írországban lakok, de még nem sikerült olyan melót találnom, amilyet szeretnék. Diplomámmal szeretnék elhelyezkedni laborban vagy egyetemen. Tudtok erre tippet adni, hogy érdemes elkezdeni a dolgokat? :)


Előre is köszi

118. pritta (válaszként erre: 117. - E584b61b26)
2010. ápr. 22. 20:47

Igen bizony jön hamarosan a nagy fiú :) ha minden igaz és igen itt szülök Linköpingben.

Köszönöm a jókiváságokat, neked is minden jót!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook