Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Suttogó - Ti hogy bírtátok ki? fórum

Suttogó - Ti hogy bírtátok ki? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 15. 11:43

csak belekotyogok, bár már régen voltam olyan kiskorú gyermek anyukája, mint Ti :(


Akkor sem és most sem értem, minek altatni folyton azt a szegény gyereket, minek tologatni és kocsiba rakni, mikor ébren sokkal jobban el tud játszani, erre van a járóka, meg a többi dolog és abban közel hozzád, mindig láthat, hallja a hangodat, csodásan jól eltudnak lenni :)


Igaz az enyém szoptatás után mindig beverte a szundit és jó alvó volt egész eddigi életében,

de soha nem kényszerítettem a délutáni alvást már mikor nagyocska lett.

Viszont cserébe ezért mindeneste 8 órakor már ágyban voltunk, megfürödve, megetetve, mesét mondva.

Hát igen, viszont reggel hatkor már ébren kiabált, de nem sírt :)

19. ramoona (válaszként erre: 8. - Bf310ae20b)
2009. máj. 15. 09:36
hát sajnos már igen. Az első kb 2 hónapban esténként nagyon ügyesen elaludt magának egy kis éneklés után. És megmondom őszintén, már nem is tudom, h hogyan jött, hogy estére is babakocsiba lett téve... ezt nagyon elcse...m :-(
18. ramoona (válaszként erre: 4. - Szofi28)
2009. máj. 15. 09:34
3 hós múlt...
17. mliv
2009. máj. 15. 09:33
Nem rontottál el semmit!!!! Nekem személy szerint nem jött be a suttogó, de ez mindenkinél máshogy van ugye. nekem az nagyon kemény amit ír, én egyáltalán nem így gondolom a dolgokat. Nem lesz semmi baj, úgy csináld ahogy te jónak látod!
2009. máj. 15. 09:22
Nekem is meg van a suttogó, de nem tudtam semmit alkalmazni belőle, mert már eleve rosszul szoktattam a csemetémet, ha korábban meg vettem volna, akkor talán alkalmazhattam volna,amúgy nekem tetszik a könyv, csak idejében kell kezdeni használni-én elkéstem
2009. máj. 15. 09:21

Nem ismerem a Suttogót, de 3 gyerekem van, mindhárom más, az alvásuk is más. Az egyik mindig elaludt kocsiban, kiságyban, ringatás nélkül, a másik néha elaludt, néha nem, ringatás segített, este pedig 7 hónapig csak cicin aludt el. Féltem, hogyan tudom leszoktatni a ringatásról, cicin alvásról. Valahogy kinőtte, nem volt cirkusz. 1-2 hét volt az átmenet, a cumi segített (én cumipárti vagyok), igenis megnyugtatja a babát.

A 3. babám pedig napközben sokkal-sokkal többet volt ringatva, mint az első kettő, kb. 5-6 hónapig, aztán egyre kevesebbet, ő is leszokott róla. Egy kicsit kudarcnak is éreztem, mert hát harmadik gyerek, aztán semmi sem vált be nála, ami az első kettőnél igen. Most 1 éves múlt, már hónapok óta úgy alszik el, hogy simogatás, puszi, becézgetés, cumi, kiságyba be, otthagyom, és alszik 10-20 perc múlva.

Tehát: szeretet, türelem, és ne sírjon sokat.

2009. máj. 15. 09:18

Szia!


Nekem a legkisebb csemetém majdnem egy idős a fiaddal.


Ő a harmadik gyerekem,de sose hagynám sírni.


A másik kettőt sem hagytam soha.


Én nem bírom hallgatni ahogy egy baba ordít:(


Most jelenleg a baba diktálja a szabályokat.Én meg akkor csinálom a dolgomat,ha engedi(ha nem sír)


Különben abba hagyom amit éppen csináltam,és folytatom később(van ,hogy órákig mosogatok:)


Amíg főzök addig a férjem vagy a nagylányom szorakoztatja a Hannát

13. ee8583e1f3 (válaszként erre: 12. - Bf310ae20b)
2009. máj. 15. 09:11
Igen, nem minden gyerek egyforma! Bár most néztem az Ő kisfia még nagyon pici, nála nem is igen lehetne alkalmazni, a piciknek az a biztonság ha anya karjaiban van! Nem elég egy simogatás! Nekem már nagyobb volt a fiam mikor alkalmazni kellett! Hála az égnek zökkenőmentesen vette!
12. bf310ae20b (válaszként erre: 7. - Ee8583e1f3)
2009. máj. 15. 09:07
Ezzel a módszerrel már én is próbálkoztam, csak éppen úgy behergelte magát a kincsem, hogy már fuldokolt, annyira üvöltött, szinte magánkívül, szóval sajnos ez sem működik minden babánál, utána kb 3x annyi ideig tartott megnyugtatni. Nem egyformák a babák, nekem a lányom az első 2 hónapban nappal szinte semmit nem aludt, akár altattam, akár nem, viszont éjszaka mindig jó volt az alvókája.
11. Pici04 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. máj. 15. 09:05

Szia!

Elöször is gratulalok a Kisfiadhoz,nagyon aranyos.

A Suttogorol annyit,hogy nekem is ajanlottak,de bevallom öszinten nem az en vilagom a modszere.

A mi Kisfiunk hosszu honapokig csak a babhordozojaban aludt el.

Mit ne mondjak ,hogy nezett ki a tenyerem,tiszta börkemenyedes volt,ugyanis nem volt eleg ringatni,hanem jarkalni kellett Vele.

Aztan fejembe vettem,hogy ez igy nem mehet tovabb.

Kiprobaltam mindent es az eredmenye az lett,hogy estenkent az agyaban egyedül aludt el,nappal meg neha a karomban.

SOHA nem hagytam öt sirni,illetve "megtörni".

Ne aggodj, kitapasztalod meg,hogy hogyan jo mindkettötöknek.

10. macs77
2009. máj. 15. 09:05

Szia, én is elkezdtem olvasni a suttogót, de aztán végül mindent úgy csináltam, ahogy jónak láttam, ill ami a babának jó. Szerintem minden baba más és más, nem lehet őket "általánosítani", az anyának kell éreznie, mi a jó neki. Benned fejlődött, te szülted, bízz magadban!

Újszülött babát még nem lehet elrontani, sem elkényeztetni, de a 3. hónaptól azért erre már vigyázni kell, akkortól kezd már tudatosan irányítani :) (nálunk legalábbis így volt)

2009. máj. 15. 09:04
Igen, az ösztöneidre hallgass amit a többiek is írnak!
2009. máj. 15. 09:03
Szia! Nekem most lesz féléves a kislányom, és egészen 3 hónapos koráig a nappali altatás nekünk is csak babakocsiban ment, mert hiába altattam el ölben, ahogy a kiságyhoz ért a feneke, jött a sziréna. Aztán mindig próbálkoztam-próbálkoztam, és szépen lassan eljutottunk oda, hogy most már csak ölbe veszem, ha már látom, hogy nagyon nyűgös, cumit odaadom neki (hozzáteszem, én nem adtam neki 3 hónapos koráig cumit, de most altatáshoz már használjuk, mert be kellett látnom, hogy így könnyebben elalszik, és ha fel is riad visszacumizza magát, amikor meg már elalszik mélyen, kiköpi) egy kicsit ölben ringatom, susogok neki, kb össz 2-3 percig és amikor már látom, hogy félálomban van, leteszem és szépen elalszik. Nálunk este nincs probléma, mert akkor bealszik vacsi közben és csak leteszem, és alszik reggelig. Nektek minden altatás(nappali, éjszakai) is babakocsis?
2009. máj. 15. 09:02
Nekem is ajánlották, Én nem alkalmaztam egyik részét sem, de biztos van olyan is akinek bevállt! Az hogy egy picit sírni hagyod a gyereket még nem okoz Neki lelki sérülést! Nem tudom már hol olvastam, de Én a nagyfiamnál azt alkalmaztam, hogyha letettem aludni és sírt, ott maradtam, nem vettem fel csak simogattam, majd kijöttem a szobából! Ha megint elkezdett sírni, hagytam kicsit majd visszamentem, de nem vettem fel, és így növeltem az időtartamokat, majd megszokta, hogy szépen magának alszik el! Az ikrek születése után már tudtam mit szabad mit nem! Sok sikert!
2009. máj. 15. 09:02

Szia!

Én is elolvastam a könyvet,de nem alkalmaztam belőle semmit.Azt csináltam amit az ösztöneim diktáltak.

Nálunk mikor kicsi volt akkor délelőtt elaludt a cicin,beraktam a babakocsiba és kitettem a jó levegőre,soha nem tologattam.Most 2 éves,1 órakkor van nálunk az alvás délután.Beteszem a kiságyába bepaklolok neki néhány plüss játékot,imádkozunk,altató dal és elmagyarázom,hogy itt leszek a szomszéd helységben ha valami gond van akkor máris jövök.Szépen elalszik.

Nem nagyon mertem alkalmazni a suttogót a gyakorlatban,mert az ösztöneim mást diktáltak.:-)

2009. máj. 15. 09:02
Már ne is haragudj, de egy ilyen pici gyereket mint a tiéd, nem lehet sem elrontani, sem rászoktatni semmihez. Ha sír akkor valami baja van. A Suttogó alapvetően tárgyként kezeli a gyereket és nem érző lényként. Hagyd a fenébe és hallgass az ösztöneidre!
2009. máj. 15. 08:56
mennyi idős a kisfiad?
2009. máj. 15. 08:56

szia, én olvastam, de nem igazán jött be, én is a lelki részétől féltem.

az én kislányom 10,5 hós, és mindig babakocsiban, levegőn alszik a legjobban, a kiságyában hamar felébred...

2009. máj. 15. 08:54
bocs: ...el vagyok...
2009. máj. 15. 08:53

Sziasztok!

Itt a fórumon ajánltta 1 hölgy, hogy olvassam el a Suttogó c. könyvet. Megtettem, és megpróbálom alkalmazni 1-2 módszerét, így pl az altatást. Sajnos voltam olyan buta, hogy rászoktattam a kisfiamat arra, hogy babakocsiban alszik el, tologatás közben. Mostanra beláttam, ,hogy ez nagyon nem jó. Tegnap Letettem a babakocsiba, mikor már álmos volt, de nem tologatam. Természetesen végig ott voltam mellette: letettem, ,elkezdett sírni, felvettem,elmondtam Neki, hogy mennyire szeretem, és hogy nem Ő tehet erről az egészről, megnyugodott, azonnal letettem, aztán megint kezdődött előről. Ez így ment 2 és fél órán keresztül. Aztán végül feladtam, mert annyira sajnáltam már szegényt, hiszen Ő semmi rosszat nem tett, csak azt szeretné, amit én tanítottam Neki. Iszonyú lelkiismeetfurdalásom van, amiért Őt bűntetem az én hülyeségem miatt. Nagyon elvagyok keseredve, de muszáj lénem, mert talán így Neki is könnyebb lesz még az átállás.

A másik, amitől félek, hogy maradandó lelki sérülést okozok Neki ezzel...

Mindenképp szörnyű...

Van köztetek, aki olvasta és használja a tanácsait? Nektek könnyen ment?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook