Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Süssünk kenyeret otthon! fórum

Süssünk kenyeret otthon! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Süssünk kenyeret otthon!

1 2 3 4
2009. nov. 25. 20:40

Sziasztok!

Tegnap olvasgattam ezt a fórumot, és kedvet kaptam a kenyérsütéshez. Ma megsütöttem életem első kenyerét!!! IMÁDOM, és a páromnak is nagyon izlett.

Azt szeretném kérdezni, jól számoltam, hogy olcsóbbra jön ki, mint a bolti kenyér?

56. mh07 (válaszként erre: 55. - Piltzne)
2009. nov. 23. 09:03
Szívesen!
55. piltzne (válaszként erre: 54. - Mh07)
2009. nov. 23. 08:12
Köszönöm :)
54. mh07 (válaszként erre: 53. - Piltzne)
2009. nov. 22. 20:28
Szia! Előmelegített sütőben sütöm - Nekem gázsütőm van ami 8 fokozatú, a 4-es fokozaton szoktam sütni. Van egy erre rendszeresített zománcozott tepsim amibe szilikonos sütőpapírt teszek - mivel utálok nagy edényeket mosogatni:-) - de nélküle sem ragad le. Időnként formába teszem - ez olyan mint az őzgerinc csak nem bordázott - akkor szép téglalap alakú szeleteket tudok vágni. Ezt a formát viszont olajjal ki szoktam kenni! Lefedni és kenegetni sem szoktam a kenyeret. Kb. 30 percig sül, de mikor a lakásban terjeng a finom kenyér illat akkor már tudom, hogy hamarosan elkészül. Szép piros/barnára szoktam sütni.
53. piltzne (válaszként erre: 52. - Mh07)
2009. nov. 22. 20:17

Szia mh07! Azt írd meg nekem légyszíves, hogy a sütést hogyan csinálod. Pontosan mibe teszed (tepsi vagy fedeles jénai...), ki kell-e olajozni és lisztezni amiben sütöd, le kell-e fedni, hány fokon és meddig sül, kell-e sütés előtt/közben/után kenegetni valamivel a kenyeret?

Bocs a sok kérdésért, de ezeken a részleteken sok múlik és én pont ezeket nem tudom :(

52. mh07
2009. nov. 22. 19:45

Én is évek óta sütöm a kenyeret, kiflit, zsömlét. A kenyérsütőben dagasztatom meg és sütőben sütöm.


Az én kenyér receptem:

65 dkg liszt (ezt szoktam keverni fehér/teljes kiőrlésű/rétes liszt; búza v. rozs; 1/3 - 2/3 arányban)

1 pohár joghurt

2 dkg élesztő

200-220 ml víz (ez függ a liszttől)

1,5 nagy adagolókanál cukor

2 nagy adagolókanál só

2 ek olaj

időnként 2 főtt-tört burgonya/apróra vágott hagyma; és ami aznap eszembe jut.

A gép dagasztó programját használom, amikor lejár, kiveszem a megkelt tésztát. Lazán összegyúrom, formázom és tepsibe teszem. Kb. 15 percet pihentetem majd előmelegített sütőben szép pirosra sütöm.

Egyébként én dzsem készítésére is használom a gépet.

51. rozsazsa (válaszként erre: 50. - Lobo1)
2009. aug. 18. 11:20
Köszi, megnyugodtam mert az én hőállóm, 2,5 l-es.
50. lobo1 (válaszként erre: 48. - Rozsazsa)
2009. aug. 17. 23:44
Nekem ovális van, szerintem kb. 2 literes lehet nem több. Én abban sütöm.
49. lobo1 (válaszként erre: 47. - Piltzne)
2009. aug. 17. 23:40
Szia! Én szobahőmérsékleten dagasztottam. Érdekes módon BL-55-ös liszttel szép lett, de a 80-as valamilyért nem kelt meg rendesen. Nem tudom mitől lehetett ez.
48. rozsazsa (válaszként erre: 24. - Kishoresz)
2009. aug. 17. 12:33
Kérlek mond meg hány literes a jénaid, amiben sütöd a kenyered????
2009. aug. 10. 15:19

Sziasztok,


A dagasztás nélküli kenyeret szeretném kipróbálni, de nem világos, hogy az egy éjszakás pihentetés hol történjen. Hűtőben, vagy szobahőmérsékleten?

Előre is köszönöm a segítséget.

46. yoya (válaszként erre: 45. - Rozsazsa)
2009. aug. 4. 15:17
Nagyon szívesen! :)
45. rozsazsa (válaszként erre: 44. - Yoya)
2009. aug. 3. 15:05
Köszönöm yoya, megnézem. Köszi a kiegészitést is. Aszkorbinsav helyett én is ecetet szoktam és krumplipüréport, nem is tudtam, hogy van másik féle is. Puszi és köszi....
44. yoya (válaszként erre: 42. - Rozsazsa)
2009. júl. 29. 16:13

A kenyeret Limara receptje alapján szoktam készíteni


[link]


Amikor először csináltam meg, nem volt itthon aszkorbinsav, helyette 1 evőkanál ecetet használtam, nem volt burgonyapelyhem, viszont volt burgonyapüré pelyhem, illetve tönkölylisztem sem volt, ezért az helyett is BL-80-ast tettem bele. Azóta is így sütöm, nem változtattam, mert nagyon finom.

43. yoya (válaszként erre: 41. - Nanda)
2009. júl. 29. 16:10

Villanytűzhelyem van, nem légkeveréses.

8 l-es kacsasütő jénaiban, 225 fokon, 52 percig sütöm.

Félidőben meg szoktam az edényt fordítani, mert a sütő hátsó része erősebben süt.

42. rozsazsa (válaszként erre: 40. - Yoya)
2009. júl. 28. 13:26
Ez szebb mint az enyém, én is szeretném elkérni a receptet, mindent elejétől végig. Köszönöm.
41. Nanda (válaszként erre: 40. - Yoya)
2009. júl. 28. 11:29

Nagyon jól néz ki a kenyered!

Megkérdezhetem hogy sütöd,milyen tepsiben,milyen hőfokon?

40. yoya
2009. júl. 22. 15:13

Sziasztok!

Én is géppel dagasztatok, de sütőben sütöm meg a kenyeret, mert a gépinek a héjját nem szeretjük annyira.

A tegnapiról csináltam egy képet, feltettem az adatlapomra.

Ezt a dagasztás nélkülit már olyan sok helyen láttam és olyan jókat írnak róla (egyszerű, finom), hogy mostmár mindenképpen ki fogom próbálni!


Kalács receptje van valakinek?

Egyszerű kellene, ami a bolti kalács ízére emlékeztet. Nagymamám csak azt szereti, ráadásul csak a kocka formájút, ezért gépben készítendőnek külön örülnék.

39. cicus72 (válaszként erre: 38. - Tárnics)
2009. júl. 18. 21:46

Én is imádom őrölt köménnyel ízesíteni.És az illata!

Nagyon szeretjük a kelt tésztás ételeket(sósat és édeset is) és a kenyérsütővel dagasztva és kelesztve mindig olyan a tészta, mint a könyvekben, hólyagos, könnyű.

38. tárnics (válaszként erre: 24. - Kishoresz)
2009. jún. 29. 14:12

Szia!

Talán még olvassa valaki ezt a fórumot.

Kipróbáltam a dagasztás nélküli kenyeret, nekem is nagyon tetszik a végeredmény.Kicsit módosítottam rajta, fele fehérlisztet teljeskiörlésű rozslisztre cseréltem,s megbolondítottam egy kis köménnyel.Sütőben sütöttem,de kipróbálom gépben is.

37. mommy (válaszként erre: 36. - Melicher Icu)
2009. máj. 18. 18:17
Ne sajnáld!Én egy gyümölcscentrifugával jártam így.Már vagy 5 éve a spejzban dekkol.A mi ügyes kis kezünknél úgysincs megbízhatóbb masina. A kenyérke meg kisül a sütőben is."..már ki van próbálva..."
36. Melicher Icu (válaszként erre: 35. - Tundek)
2009. máj. 5. 18:42
Szia.Nekem is kenyér sütő gépem ,párszor már próbáltam sütni de sajna nem sikerült és azóta a polc mélyén van elrejtve,de ha segítenél miből mennyit kell bele tenni azt meg köszönném.További jó sütögetést kívánok.Icus.
35. tundek
2009. máj. 2. 07:32

Sziasztok ha valakit érdekel én is otthon készítek kenyeret mindent és van ilyen naplóm amibe beleteszem a dolgaimat. Nézzétek meg minden részletesen leírva megtalálható benne. Ma a túrós sajtos pogit fogom belerakni, mert azt fogok sütni. Imádják a fiúk nálunk az otthoni dolgokat.


Itt a link:


[link]

34. Sena
2009. ápr. 30. 21:27
Több mint 1 éve van kenyérsütő gépem, de még semmi extrát nem mertem kipróbálni. Mindig csak az egyszerű alap kenyereket sütöm. Elég drágák is a lisztkeverékek, eddig csak sima fehér lisztet és világos rozslisztet használtam. De egyszer majd veszem a bátorságot és elkezdek kísérletezni, aztán lehet hogy nem lesz megállás! :D
2009. ápr. 29. 13:47

Én is azért sütök elsősorban kenyeret, mert a környékünkön nincs olyan bolt, vagy pékség, ahol tényleg finomat lehetne kapni, magos-teljes kiőrlésű kenyeret meg nem fogok 400-500 ft-ért venni, mikor ki lehet hozni otthon sokkal olcsóbban és abban tényleg az egészséges dolgok vannak benne...

Régebben a Sparban vettünk sokszor extra kenyereket, de másnapra már száraz, nagyon morzsálódós volt, nem beszélve arról, hogy nagyon drága... :(

32. bared (válaszként erre: 31. - Franc22)
2009. ápr. 28. 09:01
látod, irigyellek ezért...nem mintha nehezemre esne kenyeret sütni, főleg géppel, de tény, be kell hozzá vásárolni, be kell készíteni, stb, szóval tényleg nagyobb macera, mint tök olcsón megvenni.....csak sajnos itt szegeden nincs pl az említett üzletlánc, a legolcsóbb helyen 200 a kenyér, és nem mindig van,ráadásul a gyerek a különórák miatt napi 2 adag kaját visz, a férjem is itthonról viszi az ebédet, ami mellé kell kenyér néha, szóval hosszú távon a vásárlása sme könnyebb és olcsóbb mint megsütni...az a tapasztalatom, hogy itthoni kenyérből fele mennyiség fogy, nyilván az állaga miatt, mert sűrűbb, és nem felfújt...
2009. ápr. 28. 08:29

Én még soha sem csináltam kenyeret! Nincs kenyér sütöm se, és nem is vágyom rá. Be megyek az Auchanba és 99 vagy 109 forintért megveszem a kenyeret ami 2-3napig elég. Olcsó és nem vesz el az időmből. Biztos finom az otthoni kenyér, de én tudom, hogy ami az auchanba készül az nem mű cuccokból áll össze.

Amúgy ha nekem is családom lenne, és 2nél többen lennénk, akkor lehetséges, hogy én is inkább a kenyérsütésnél maradnék!

30. winny (válaszként erre: 24. - Kishoresz)
2009. ápr. 27. 12:08
Ezt ki kell próbálnom.
2009. ápr. 24. 22:12
Nagyon sok kenyeret sütök!!Kalácsot szintén.Dagasztom a géppel azután sütőben megsütöm.(BEFONVA) Sütök káposztás lepényt,tejfeles lángost és még sok minden mást.A lényege:abomil kelt tészta liszt.félkg és 3dl folyadék
28. ildiko0914 (válaszként erre: 27. - Dublin)
2009. ápr. 24. 10:04
köszike
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook