Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan süssünk sütőben kenyeret fórum

Hogyan süssünk sütőben kenyeret (beszélgetős fórum)


23. 5e03fd4701 (válaszként erre: 22. - 5e03fd4701)
2010. jan. 3. 14:47

ja és sebes menüpontra állítva.

( csak a dagasztás és keverésnél vannak különbségek, a sütés mindegyiknél ugyanannyi ideig tart)

2010. jan. 3. 14:45

Karácsonyra kaptunk egy gépet. A neten ráböktünk egy receptre.

Sok rémtörténetet hallottunk, hogy milyenek lettek az első kenyérkék, így nem vártunk tőle sokat.

Már 2x sütöttünk és nagyon jó lett.


A recept:

60 bigyula BL55 liszt

1,5 dolog élesztő

1,5 mérőpohár viz

2 kávéskanál méz

2 kávéskanál olaj

só.

2008. nov. 29. 22:10
Én bevallom a kenyérsütőben bedagsztom a az előírt alapanyagokat (ami a recepten van) és a sütőben sütöm ki. De érdemes vízzel átkenni a tetejét miko rmár majdne kész, mert akkor lesz jó ropogós a kérge.
2008. márc. 4. 22:45

A viz helyett a kenesnel hasznaljal tejfolt,olyan lesz az ize mintha kalacsott csinalnal.Ha tudok segiteni en is irok ket cimet.


margit2.try.hu;receptura.hu;az utobbinal ha bejelenkezel le is lehet tolteni a recepteket.Sok sikert kivanok.

19. Donyta (válaszként erre: 17. - Belle)
2008. jan. 26. 08:22
A kalács tej, vaj cukor, csipet só, vanilia, mazsola, éleztő(por) jól kidagasztva, kelesztve, és formában sütve az igazi! Hasonló, de azért mindegyik egy picit más állagú! Ha sütöttél már beiglit, ahoz hasonló, picit lágyabb tésztával.
2008. jan. 25. 18:02

Ha segít

[link]

Itt vannak gépes és sütős receptek.

17. belle (válaszként erre: 14. - Donyta)
2008. jan. 25. 17:27

Ha briós lehet belőle csinálni akkor kalácsot is ugye? BOcsi ha sok gond van velem, de a férjem pék- és egyéb süti mániás. Köszi

Jó hogy vagy!

16. Donyta
2008. jan. 25. 08:58
Nincs mit, örülök ha segíthettem és sikerül is!
15. 5cb4354c81 (válaszként erre: 11. - Donyta)
2008. jan. 24. 13:46
Köszi szépen! Valószínű, holnap neki is állok.
14. Donyta (válaszként erre: 6. - Belle)
2008. jan. 24. 13:00

Kifliket nem ebből kell készíteni! A kiflihez több tej kell kevesebb a víz, és lágyabb picit a tésztája. Viszont a kiflihez tenned kell még vajat is, hogy foszlósabb lágyabb tésztát kapjál.


Hvalók: Fél kg liszt, ehhez nem kenyér lisztet hanem BL55-öst használj.

15 dkg rama margarin,

1 dl tej a kelesztéshez

3dkg elmorzsolt,( vagy egy csomag száraz éelesztő)

1 ek cukor

csipet só (három ujjad közötti adag)

1 dl víz

Jól összedolgozod, és annyi tejjel kevered még be a tésztát, hogy jól nyújtható téztát kapj. Ne legyen se kemény se túl lágy.

Hagyod megkelni és jó vajas kézzel átgyúrod.

Majd kinyújtod vékonyra és kb. 10 cm kockákat vágsz belőle. Ezeket csücsöktől csücsökig lazán feltekered. és tepsire helyezed.

Ekkor gyújtod be a lángot, és itt is tegyetek be legalúlra vizet a gőz megtartásához.

A sütőbe még akkor tedd be amikor begyújtottad, addig is a melegben kel tovább. Szép színüre sütöd, és kivételkor ezt is kend le azonnal vízzel. Ettől szép fényes felületet kap.

Remélem érthetően leírtam.


Ebből a tésztából lehet brióst is készíteni, vagy megtölteni bármivel és úgy megsütni.

Ettől csak egy lépés már a túrós és csigák elkészítése!

Abba kell még 2db eg tojás és egy egész ráma. A többi marad a leírtaknál!

13. Donyta
2008. jan. 24. 12:45
Nem is kérdeztem, mennyire kelt fel a tésztád? Ez is fontos, hogy jól megemelkedjen. Ha finomabbat szeretnél készíteni akkor tegyél bele töb tejet és egy tojást is. Ekkor kicsit kalácsosabb lesz, de zt hamar megeszitek mert sokkal finomabb mint a valódi kenyér.
12. Donyta (válaszként erre: 9. - Belle)
2008. jan. 24. 12:42
Lehet, kicsit lágyabbra kellene venni a tésztáját. Vagy ha nem jól dagasztod ki, egészen sokat kell felverni kézzel ami nagyon kemény meló. Ha jó a tészta állaga akkor nem túl sűrű a kész kenyér. De nekem is volt már ilyen, kevesebbet kell enni belőle.
11. Donyta (válaszként erre: 8. - 5cb4354c81)
2008. jan. 24. 12:40
A sütő aljára, lehet tepsibe is tenni, de mindenképpen legalulra aholáltalában nem sütünk
2008. jan. 24. 12:15

a kenyérsütős is sűrűbb mint a bolti szerintem,viszont nincs is felfújva akkorára!:))


zsömlét sütöttem már,nem tettem be vizzel teli tálat,hanem vizzel bepriccolgattam a tetejét...de a tálas dolgot is kipróbálom majd...

2008. jan. 24. 09:50
Kipróbáltam, nagyon finom, ropogós a héja, csak annyi bajom van vele,hogy nagyon sűrű a bele. A tiéd is ilyen Donyta?
8. 5cb4354c81 (válaszként erre: 4. - Donyta)
2008. jan. 24. 08:34
A sütőben a vizet hova teszed? Szeretném kipróbálni, ezt a receptet, de még soha nem sütöttem ilyet, azért vagyok ennyire fogalmatlan:(
2008. jan. 24. 05:49
köszi a receptet, kipróbálom:)
6. belle (válaszként erre: 4. - Donyta)
2008. jan. 22. 11:41
Donyta ebből a receptből lehet kifliket is sütni?
5. belle (válaszként erre: 4. - Donyta)
2008. jan. 22. 10:52
Köszi a receptet. Úgy látom ez az amire vágytam Igazi "parasztkenyérnek" tűnik ahogy még a dédi csinálta. Nagyon KÖSZÖNÖM. Még ma kifogom próbálni. holnap, vagy ha hamar sikerül akkor még ma írom a tapasztalatot.
2008. jan. 22. 10:46

Nekünk nem marad meg sokáig a kenyér ha sütök, mert finim és el is fogy.

Ahogy én készítettem:

1kg kenyérliszt, de finomlisztből is sütöttem már. BL55-ös

5 dkg élesztő

1 tk cukor

1-2 tk só

1 dl tej a kelesztéshez

víz

( ha tovább tart mint egy nap akkor lehet bele tenni egy db főtt áttört burgonyát is)

Az tejet langyosítom, beleteszem az élesztőt elmorzsolva, tk cukrot és felfuttatom. ( ha kovásszal szeretnéd készíteni az hosszú ideig tartana)

A lisztet langyos helyen tartom, majd átszitálom, és beleöntöm a kelesztőt és a sót.

Annyi vízzel dolgozom össze amennyi egy jó állagú tésztát hoz ki se nem lágy, se nem kemény, de megmaradjon úgy ahogy kidagsztom formára. Nagyon jól ki kell dagasztani egészen hólyagosra. Pihentetem egy órát, maj megint átdagasztom kb. 20 percig. Ujjabb 1 órás állás után megint jól átgyömöszölöm, és formára igazítom. Hagyom állni. Közben a sütőt begyújtom és előmelegítem 180°C-on. A sütőbe beteszek egy edényt vízzel, hogy a gőz/páratartalom megmaradjon sütés közben. A kenyeret lisztezett formába vagy tepsibe rakom és megkenem kicsit vízzel, és megvágom 2-3 csíkon a tetejét. Sütöm és közben figyelem mikor lesz szép piros a héja. Ha szépen megkelt és aszíne is megfele már, egy kötőtű segítségével biztosra megnézem a közepe is átsült e. Ha mindent rendben találok, akkor kiveszem, még forrón jól lekenem vízzel és hagyom hülni.

Tehetsz bele magokat is ha szeretitek, vagy bármi mást amihez kedved van és újítani szeretnél.

Jó étvágyat hozzá!!

2008. jan. 22. 08:25

Olvasd el a HENDRICKS, JUDITH RYAN - FRANCIA KENYÉR című könyvet!

Van benne recept a kenyérsütéshez és a történet is érdekes!

2008. jan. 18. 14:01
Ha lehet ne kenyérsütős legyen, mert nekem olyan nincs. (nem is lesz - sajnos)
2008. jan. 18. 14:00
Olyan recepteket keresek, amelyek kipróbáltak és beváltak. Az állaga legyen olyan mint a "bolti", de ha lehet 2 nap után ne kelljen kidobni mert ecet szagú.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook