Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Súlyos kismamák fórum

Súlyos kismamák (beszélgetős fórum)


1 2
34. Iza88 (válaszként erre: 30. - Cirmesitompika)
2011. febr. 10. 08:37
szia.en 7 hetes vagyok es 87 kg.ez a masodik terhessegem,az elozoel 86 kg indultam es a 40-ik hetre 100 kg lettem.Csaszarral szuletett a kisfiam,mert o is nagy volt...4kg800.De szerencsere nem volt semmi komplikacio.Kb utni fogom most is a 100at.
33. Ana888
2009. nov. 17. 21:56
Nekem a túlsúly nagyon veszélyes toxémiát okozott, majdnem meghaltam szülésnél, egyből vittek is császármetszésre..ha nem lett volna gerinc injekció, már nem élnék...mert közben nagyon fel ment a vérnyomásom is és majdnem agyvérzést kaptam..nagyon vigyázni kell, ne legyünk túlsúlyosak!
32. 19476f1d2a (válaszként erre: 30. - Cirmesitompika)
2009. nov. 17. 21:47
Gratula a negyedikhez, gyönyörűséges családod van!!! :)
2009. nov. 17. 21:45

Hallé :)


Én első babával 79-ről indultam és 9 kilót híztam.

Másodikkal 7 kilót híztam, vele terhességi toxémiám volt, ami a végén Hellp szindrómába csapott át, de nem a túlsúly miatt (76ról indultam hozzá 172 cm magas vagyok)


A legkisebbel meg 15 kilót FOGYTAM, pedig nem diétáztam, csak pörgés volt a nagyok után :)))))

Mondjuk elég sokáig hánytam a Zalánnal, kb 24-25 hétig, de nem napi szinten. Napi szinten csak émelygés volt reggelente, és kb heti 1-2 hányás... Már bocs a részletezésért :)

Hja és most annyi vagyok amennyivel az elsőt kezdtem, rám is inkább szülés után ragadtak a kilók, ha nem zabáltam kezdett alábbhagyni a tejem... Megdöglöttem az édesért szoptatás alatt, pedig alapból nem vagyok egy édesszájú...

2009. febr. 19. 15:32
Én 81,5 vagyok , 9 hetes. Ez a negyedik terhességem. A legelsőt 57-tel kezdtem. Mennyi leszek szeptemberre?.. Hogy faragom le????...
29. 8895df940c (válaszként erre: 26. - Ildy2)
2009. jan. 23. 17:37
Nagyon nagy a túlsúly?Testmagasság-t.súly nagyon rossz arányban van?Talán csak te látod nagyon sötéten a helyzetet.Én nagyon nehezen estem teherbe egészen addig,ameddig koplaltam egyszerüen nem lettem terhes,még hormonkezelésre sem.Aztán azt mondtam,elég,én már többet ezzel orvoshoz nem megyek,több hormonkúra nem kell.Ez aug.ban volt.Viszonylag jókat falatoztam és élveztem a házasélet gyönyöreit!A köv.nyáron,jún.-ban végig hányingerem volt.Kiderült "csak úgy" extra kezelés nélkül végre terhes lettem!Ennek már 22 éve.
2009. jan. 22. 17:15
Már túlvagyok a kismama korosztályon,lassan talán már nagymama leszek.A második terhességemet 80 kg-al kezdtem és 97-el szültem.Nagyon megalázó élményeim voltak a védönö és az orvos megalázó megjegyzései miatt.A vérnyomásom 130/90 volt,kaptam rá gyógyszert.Még a fogorvos is letolt,de nem a fogam,hanem a súlyom miatt.Pedig az elsö 4 hónapban rengeteget hánytam,émelyegten.Aztán elmúlott és viszonylag mértékletes"egészséges" táplálkozással is sokat híztam.A gyerekem egészségesen született,velem is minden rendben volt,de tejem egy csepp se volt,be sem indult.Természetesen megint kaptam érte a "fejmosásokat" a védönötöl.Mindezek miatt nincsenek úgy igazán kellemes emlékeim az egészröl.Természetesen imádom gyermekeimet,szerencsére egészségesek a mai napig.Én pedig molett-duci maradtam.(100 kg körül)
27. Cinka (válaszként erre: 26. - Ildy2)
2007. nov. 10. 21:22
Szerintem nézess egy labortesztet, vizsgáltasd meg a vérnyomásod. Ha az értékeid jók, belevághatsz a babaprojektbe bátran. Nekem sose voltak olyan remek eredményeim, mint terhességeim alatt, pedig a másodiknál, tavaly már megint elég dagadt voltam (és maradtam).A háziorvosom szerint mindig terhesnek kéne lennem :DDD Persze, megkaptam én is orvostól, hogy fogyjak le, mert meghalok és ilyesmi, deezt el kell viselni. Amúgy a vékony unokahúgom kapott terhességi toxémiát, és az ugyancsak karcsú sógornőm két szülés után szépen utolért engem súlyban. Szóval pusztán a kövérség nem hiszem, hogy annyira akadálya a terhességnek.
26. ildy2
2007. nov. 10. 20:02

Sziasztok!


Most találtam ezt a topicot mert nagyon foglalkoztat a téma. Sajnos túlsúlyos vagyok és nagyon szeretnénk gyemeket. Most épp egy fogyókúra közepén/ elején, de már jó ideje oda figyelek a táplálkozásomra, de 2-3 kilónál több nem ment le. Sajnos az egész család ilyen. Szeretnék lefogyni a terhesség előtt, de ha egyszer nem megy??? Szóval nem tudom... Jövő év szeptemberétől próbálkoznánk ha lemennének a kilók. Addig adtam magamnak lehetőséget. Ha nem megy le nem tudom mit tegyek..

2007. júl. 2. 00:22
Húha...a barátnőm 130kg körül volt a szülés előtt. ebből a baba csak 2300gramm volt. Most 4 éves a lánya, de most is 130 kg körül mozog.
2007. jún. 29. 23:30

5 hónapos vagyunk. 8 kg híztam.

Ma a doki közölte, hogy már csak 4 kg hízhatok. :(

Nem akartam beszólni , de ha ilyen egyszerű lenne. Kíváncsi lennék ő hogy viselné, ha heti 2-3 edzésről(kézilabda)letiltanánk.

Nem tudom nekem ez a kismama torna nagyon jön be.

Olyan erőltetettnek érzem.

Diétázni pedig nem fogok. Az én gyerekem nem fog már az anyaméhbe éhezni. Azt eszünk amit szeretnénk és kész. Inkább sétálunk és többet mozgunk.

23. gikka (válaszként erre: 22. - Cinka)
2007. máj. 28. 15:35
Szia,az enyém 9hónapos,165cm vagyok és kb.86kg,pontosan nem tudom félek a mérlegtől,de már sokszor úgy érzem nem érdekel,de amikor mennék valahova,kétségbeesve nézek tükörbe és inkább otthonmaradok....még szoptatok,de kellene vmi diéta mert ez így nagyon nem jó.mire elindul a babám,nem tudok utánamozdulni.tudsz vmit??
22. Cinka
2007. máj. 18. 09:08
Nekem egy éves lesz lassan a baba, ugyanolyan dagadt vagyok, de elértem, hogy nem érdekel... annyira :DD
2007. máj. 18. 03:28
+ egy b a legalábbhoz :)
2007. máj. 18. 03:27

Én utsó 2 !!! hónapban hiztam meg (15,mára + 5 kg)


Addig csak a pocim volt hatalmas, dicsért a doki, védőnő, közértes, idegenek :)


A stressz is kihathat ám akkor is.


A baba 10 / 10 apgarral, gyönyörűen, egészségesen,erősen született természetes úton.


Legaláb volt erőm :)


Mindenki érzi miből mennyit kell ennie, szerintem ne fogyózzon senki terhesen!!!


Ráér utána meg szoptatás után.


Ismerek ellenpéldát ( a nő vékonyabb mint terhesség előtt,még vizet se nagyon ivott néha,mehogy bedagadjon a lába, de a babának nem volt ereje megszületni,vérszegény lett, most is alig eszik)..


Megéri???



Aki túlsúlyosként kezdi a kismamaságot meg ne aggódjon: ahogy elindul a kölök, lerohangálja fél év alatt :)

19. Cinka (válaszként erre: 18. - Erikpipi)
2007. máj. 3. 22:56
aha.. grat.
2007. máj. 3. 19:33

Dokim azt mondta, hogy mindig az induló súlyt kell nézni, és attól számítani mennyit hízol. egyébként a túlsúlyos kismamák, mindig kevesebbet híznak, mert jobban odafigyelnek. Én 7 kg-ot híztam és szinte rögtön leadtam. Azt tapasztaltam, hogy inkább utána lehet felszedni a kilókat, a mozgáshiány miatt. Tudod, közért, bank, játszótér haza..........:))

Az előző szülészem nekem is pampogott (jogosan), csak az zavart, hogy mindig a szinésznő nejére hivatkozott, aki csak 7 kg-ot szedett magára, és rögtön le is adta. Tök idegesítő volt ezt 2 hetente hallgatni.Az első gyerek, sőt még a második után sem volt gondom szülés után a súlyommal. Aztán szép lassan...de mindig makk egészséges voltam terhesség alatt.

2007. jan. 16. 10:14

Sziasztok!


Ennyi gyönyörű gyermeket és pocit!!! Graulálok magunknak! ;-)


57kg voltam, mielőtt KisCsengénk megjelent. Ötletem sincs, hogy mennyi voltam, amikor megszületett. Egyenlőre 23kg-val vagyok több a szülés előtti súlyomhoz képest (már nem sokáig;-)).

Engem zavar a túlsúly, de Apa azt mondja, hogy nagyon szép vagyok (ezért a kegyes hazugságért áldja meg az Isten!

16. Fish
2006. aug. 3. 01:12
ti is gyonyoruek vagytok, gratulalok!
15. Fish
2006. aug. 3. 01:12
mandy koszi, varjuk a kepeket:)
14. mandy
2006. aug. 2. 18:34

Képek? Jólvan csajok, hát ezt nekem senki sem mondta. Na mindjárt én is teszek fel. Ha rájövök hogy kell ;-)

Szia Fish, én is gratulálok!


puszi

13. Fish
2006. aug. 1. 22:55

visszavonom a kerdesemet, megneztem a lapokat:)

Vica es vandancsi nagyon suzepek vagytok az eskuvoi kepeken, Vica, gratulalok a babadhoz aki bennek lakik most, es nagyon vigyazz ra:)

12. Fish
2006. aug. 1. 22:52

koszonom a sok kedves szot!:)

Hat nehez veluk es foleg az elejen volt rossz, mostmar amugy konnyebb veluk mert neha jatszanak egyutt, de sokat veszekednek a jatekokon, mert mindnek ugyanaz kell,es neha siman kinyomjak egymas szemet meg hasonlok, de nagy orom hogy vannak:)

Vica

igen ket lany es egy fiu:) ti babat vartok vagy mar van nektek:)?

11. Vica26 (válaszként erre: 8. - Fish)
2006. aug. 1. 15:28

Fish! Annyira, de annyira édesek!!! Gratulálok! Két kislány és egy kisfiú? Jól láttam?

Sok erőt kívánok Neked! Azt hiszem, biztos kell!

10. time (válaszként erre: 8. - Fish)
2006. aug. 1. 14:06

Szia Fish!


Minden elismerésem és gratulálok!!! Legalább háromszor!!! Nagyon édesek!!! Hogy boldogulsz hármójukkal?

2006. aug. 1. 13:47

Fish!


gyönyörűek az ikrek!!!!! Gartulálok!

A kisfiú is hasonlít a többiekre? Mert a két lány olyan, mint két tojás!

Van/volt segítséged?

8. Fish
2006. júl. 26. 19:22

sziasztok, en harmas ikreket szultem es 30 kiloval voltam nehezebb a sok viz miatt, aztan a szules utan ket-3 hettel le is ment. Regi alakom mondjuk nem az igazi mert hasplasztikaztatni kell a hasamat,mert szetjottek az izmok es a koldokom:(de megerte

minden kismamanak sok sikert, es elviselheto nyarat kivanok:)

2006. júl. 26. 18:53
Én 89-ről indultam,,114 volt a vége.Soha nem piszkált érte egy orvos sem.
2006. ápr. 30. 21:34
Mostanában nem híztam kilóra, szerencsére nem is vizesedem, nem püffedek.De menni bizony nehéz már... A babáitok mekkora súllyal születtek?Nekünk nagy babát jósolt a doktornő.
5. 33e0394ae2 (válaszként erre: 1. - Cinka)
2006. ápr. 30. 15:59

Szia!

én 95kg-ròl indultam èa 105kg-val mentem szulni.

Szulès utàn 3 nappal màr csak 96kg. voltam,mert lement egy csomò viz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook