Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Strokon átesett beteg felépülése. Személyes tapasztalatokról szeretném, ha írnátok fórum

Strokon átesett beteg felépülése. Személyes tapasztalatokról szeretném, ha írnátok (beszélgetős fórum)


16. Bársonyhang (válaszként erre: 15. - Éva1951)
2015. nov. 22. 19:53
Köszönöm a tanácsod.
15. éva1951 (válaszként erre: 8. - Bársonyhang)
2015. nov. 22. 10:30
Ha nem is kell rehabilitáció, neurológusnak állandóan figyelemmel kell kísérnie. Nekem 2007-ben volt strokom azóta is minden évben megyek vizsgálatra, ellenőrzésre.
14. éva1951 (válaszként erre: 12. - Bársonyhang)
2015. nov. 22. 10:27

Szuper! Veled örülök!

Én is hasonlóan estem át a strokon, szinte semmi nem maradt vissza.

Ezután figyeljetek oda a legkisebb tünetre is.

Vérnyomását nagyon rendben kell tartani.

13. charlixcx (válaszként erre: 12. - Bársonyhang)
2015. nov. 22. 02:18
nagyszerű!! :)
12. Bársonyhang (válaszként erre: 11. - Charlixcx)
2015. nov. 22. 00:26
A kommunikációs központ sérült. Úgy gondolom a látással is gond volt. Azaz nem tudott egyetlen értelmes szót sem mondani, nem értett semmit, nem ismert fel senkit, és szerintem nem is látott. Ez az állapot 3. napig tartott. Épp 3 hete történt! Ma: szinte a régi! Hihetetlennek tünik ez csodálatos gyógyulás! Beszél, gondolkodik, ír, olvas, már versekre is emlékszik. Csak kb. 1 hét kiesett az életéből.♡
11. charlixcx (válaszként erre: 10. - Bársonyhang)
2015. nov. 22. 00:09
jaj :o ilyenkor minden perc számít! ezt többször is mondták a kórházban. de remélem, édesanyád felépül és jól lesz.
10. Bársonyhang (válaszként erre: 9. - Charlixcx)
2015. nov. 21. 23:58
Köszönöm. Anyukámnál kb. 3 és fél óra múlva telt el az első tünet és az orvosi ellátás között. Azt hiszem szerencsélye volt. Hirtelen kezdődött és nehéz volt felismerni a bajt.
2015. nov. 21. 23:44
a nagymamám még jó régen kapott agyvérzést, 45 éves volt (most 65). neki már jó ideje nagyon erős fejfájása volt, nagyon durván szédült, szóval gondatlanságból nem ment el orvoshoz. a legnagyobb baj mégis az volt, hogy a mentő két óra után ért ki, ezért rettenetesen károsodott az agya (bocsánat, ha valami nem szakszerű, de annyira nem értek hozzá). rengeteg ideig tanulta használni a kezét, kimondani egyáltalán a rokonai nevét, sokakat összekevert, volt, akire az elején nem emlékezett. a jobb fele, amit használt, lebénult, onnantól kezdve a bal felével teszi a teendőit. a mai napig akadozik a nyelve, nem tud rendesen beszélni, bár azért értem, és hála az égnek, viszonylag jól van. de csak biceg, már tolókocsival megy az utcára. nála nem sült el jól.
8. Bársonyhang (válaszként erre: 7. - 2c5f60da64)
2015. nov. 21. 23:40
Köszönöm a motiváló válaszod! A 10 évböl arra következtetek hogy nem ismétlődött a stroke. Nálunk a "nem nagyon látok esélyt a javulásra " állapotból néhány nap ( közel egy hét) után egy csodálatos felépülés indult el. Nincs rehabilitáció, àtmenetileg bezárva...
2015. nov. 18. 20:48

Sajnos családtagot nálunk is ért stroke. Kórházi kezelés után otthon pihenés, majd rövid idő múlva 3 hét egy rehabilitációs intézetben. Ott újra kellett tanulnia a kezét használni többek között, mert nem tudta mozgatni.

Ez volt 10 éve. Ma már könnyedén, de sportol is, bár nem lett a régi, de legalább itt van.

6. Bársonyhang (válaszként erre: 5. - Tavaszilány)
2015. nov. 17. 20:35
Köszönöm
5. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Bársonyhang)
2015. nov. 17. 07:25

Kedves Bársonyhang!

A stroke kimenetele, szövődményei sok mindentől függenek: milyen súlyosságú volt, melyik agyterületet érintette, az milyen mértékben károsodott, milyen általános és szellemi állapotú volt előtte a beteg stb.

Értem a kérdésedet, hogy minél több információt szeretnél megkapni ezzel kapcsolatban, csak az a baj, hogy ezek a tapasztalatok és vélemények nagyon egyéniek, így valószínűleg nem kapsz korrekt képet arról, hogy az általad ismert beteg hogyan fog felépülni.

2015. nov. 17. 06:12
Ischémia. Kommunikációs központ sérült. Azzal kezdődőtt hogy nem tudta kifejezni a gondolatait, majd semmit nem értett....stb.
2015. nov. 17. 05:46
Ez így kevés. Milyen súlyosságú a betegség?
2015. nov. 17. 01:37
Minden személyes tapasztalat jól jön. Számomra fontos családtagomon szeretnék segíteni, érte mindent megtenni. Még nem találkoztam korábban ezzel a betegséggel. Nagyon sokat olvastam ezzel kapcsolatban, de úgy érzem nemcsak orvosi szempontból, hanem gyakorlati, tapasztalati oldalról is fontos információhoz juthatok, amivel a gyógyulás esélyei javíthatók. Köszönök minden segítő információt.
2015. nov. 17. 01:28
Strokon átesett beteg felépülése. Személyes tapasztalatokról szeretném ha írnátok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook