Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOS! A Prevenar oltást milyen adagolásban vezettétek ki az oltással egyidőben? fórum

SOS! A Prevenar oltást milyen adagolásban vezettétek ki az oltással egyidőben? (tudásbázis kérdés)


12. polex (válaszként erre: 11. - Mkriszti81)
2012. júl. 23. 17:01

Gazdagréti Patikában lehet megrendelni (neten fent vannak), úgy kell mondani, hogy mmr oltási nozódát szeretnél. Ott elvileg tanácsot is adnak, hogyan adagold. Mi egy ismerősünktől kaptuk, amit egy homeós doki adott neki.

Az mmr-nél ugyananazt az adagolást csináltuk vele, mint most (C30-as 3 napig, 1-1 golyó). Érdemes kikérni legalább telefonon egy homeopata gyermekorvos véleményét, hátha valami olyat kérdez a gyerekkel kapcsolatban, ami nem általánosítható. Úgy tudom szokták még használni a Siliceát és a Thuját, akár magában, akár párhuzamosan, de azokat mi nem használtuk.

Ne menj teliholdkor és inkább csússzatok, mint előbb adasd be akár csak 1 nappal is.

11. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - Polex)
2012. júl. 23. 14:31

az helyes :)

én komplex vitamint adok neki már fél éves kora óta(nagy adag c-vitaminnal), nem is volt beteg egyszer sem ;)

Nemsoká kapja a 15 hós oltást, azt mivel lehet kivezetni?

10. polex (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. júl. 23. 14:04

Persze, nem gond.

Nektek is nagyon ajánlom a kivezetést. Sokan nem hisznek benne, de én azt mondom ezt a lehetőséget kár elszalasztani, ha meg lehet úszni a szövődményeket. Mi is még csak az mmr-t vezettük ki, most meg majd a prevenart. Mi még c-vitamint is növelünk ilyenkor és baba halolajat is feltétlen.

9. polex (válaszként erre: 7. - Kiscicalany)
2012. júl. 23. 14:01
Igen, köszi. Nekünk csak 1 golyót javasoltak, remélem azért ez is hatásos. Már megkapta az elsőt.
2012. júl. 23. 09:51

Azért remélem, visszakérdezni nem tilos, érdekelt, mit akartál kérdezni, illetve miről is van szó, nekem is kicsi gyerekem van, érint(het) a téma, homeót is használunk néha, és erről az oltáskivezetésről még nem hallottam, ezért kérdeztem rá.

Most már tudok róla, lehet a köv. oltásnál utána is járok...

Amúgy pont azért vártam 20 percet, hogy ki mit válaszol (akkor nem is írtam volna), de senki sem írt, ezért bátorkodtam rákérdezni, miről is van szó...

7. kiscicalany (válaszként erre: 2. - Polex)
2012. júl. 23. 09:36

Szia!


Nagy kedvencem, mikor olyanok írnak választ a fórumindítónak, akiknek fogalmuk sincs a témáról.

Mi még csak MMR-t vezettünk ki, semmi baja nem lett a kisfiamnak, se láz se semmi, úgyhogy a 18 hósat is ki fogom vezetni.

Mi egy patikába mentünk el, homeopátiás, és pontosan adagolva adták a nozódát.

Ami általános, az az, hogy az oltás előtti, az oltás és az oltás utáni napon 5-5 golyócskát kell adni a nozódából. Ettől eltérhet egy -egy orvosi javaslat, de ez az általános.

Remélem tudtam segíteni.

2012. júl. 23. 09:34

A kérdést az érti, aki már csinált ilyet. Homeopátiás oltáskivezetésről van szó a Prevenár oltás esetében, amikor homeopátiás szereket használ az ember már megelőzésre. Nem az oltást, hanem a mellékhatásokat "vezetjük" ki, előzzük meg.

Másképp ezt nem lehet kiírni, de nem is az volt a cél, hogy tökéletesen mindenki számára érthető legyen. Az oltást megkapja, de előtte és utána adunk be golyókat, ami ugyancsak az oltásból készül, csak nagy higítással, ezáltal felkészül a szervezet. A homeopátia lényege, a kutyaharapás szőrével elmélet, ezért ha az oltás után is kapja, akkor a felborult egyensúlyt is rendezi. De most további részletekbe nem mennék bele.

5. *Vinike* (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. júl. 23. 09:25
Na,jóvan,már azt hittem én vagyok a hülye,hogy a kérdést sem értem.:DDDD
4. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. júl. 23. 09:22
és mit jelent az, hogy "kivezetnek egy oltást"?
2012. júl. 23. 09:21

bocs, de a kérdés (főleg az első hsz-ben lévő) nekem - és ahogy látom nemcsak nekem - teljesen érthetetlen...

A prevenar egy oltás, hogy érted, hogy milyen adagolásban? Utána ami golyókról beszélsz, az gondolom valamilyen homeós bogyó lehet, akkor annak az adagolására lennél kíváncsi, nem az oltáséra...?

2012. júl. 23. 08:02

Nekünk azt mondták, hogy a nozódából adjak előtte való nap, aznap, és másnap 1 golyót. Viszont akivel eddig beszéltem anyukával, azoknak más adagolást mondtak a golyók számát illetően is és az adagok közti időt számítva is.

Tudnátok segíteni? Már ha járatosak vagytok a témában.

2012. júl. 23. 08:00
SOS! A Prevenar oltást milyen adagolásban vezettétek ki az oltással egyidőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook