Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sokkal szívesebben mennék holnap gombát keresni az erdőbe,... fórum

Sokkal szívesebben mennék holnap gombát keresni az erdőbe,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Angelique2)
2023. szept. 27. 06:18
Igen, valóban gyönyörű gomba.
29. vigyefene (válaszként erre: 28. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:43
Köszönöm.
28. Angelique2 (válaszként erre: 27. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:42
Júj, nagyon sajnálom! :( Nem tudok mit mondani, mert minden csak ilyen hülye pátosznak meg üres szavaknak hatna. :(
27. vigyefene (válaszként erre: 26. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:39
A kedves feleségem halála óta, nem félek semmiféle haláltól, sőt, remélem h nem kell évekig szenvednem mint neki. Neki pl. a halál már megváltás volt.
26. Angelique2 (válaszként erre: 25. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:32
Nincs miért aggódnod. Ők sem ugranak előre megfontolt szándékkal, előre kitervelten és aljas indokból a szádba. Túl előkelőek ahhoz, hogy ilyen alantas dolgot tegyenek. Egyébként sértésnek is veszik, ha holmi közönséges, pórias csiperkékkel tévesztik őket össze.
25. vigyefene (válaszként erre: 23. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:30
Az Újvilágba is jönnek utánam a gyilkosok, jajj nekem.
24. Angelique2 (válaszként erre: 22. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:28
Ismertem a sztorit, köszönöm! Alap infó, hogy Coprinusra nem iszunk.
23. Angelique2 (válaszként erre: 21. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:27

Igen, ez a szolid, konvencionális elegancia! Ők nem hivalkodnak, nem hajhásszák a figyelmet. Egyszerűen nincs mit bizonyítaniuk.


A hófehér kisasszonyka - a hegyeskalapú -:

[link]


És a másik hófehér kuzin, aki Európában is él:

[link]


Az Újvilágban A. bisporigera meg A. ocreata van. Nagyjából csak a spóráik fénymikroszkópos vizsgálatával különíthetőek el, meg azzal, hogy kálilúgra sárgulnak-e.

(Tényleg stabil ez az érzelmi kötődés, úgy tűnik.)

2023. szept. 26. 23:26

Azta hétszáz hetven hétjét neki. Ezt olvasd el, és tarsd észbe.

[link]

21. vigyefene (válaszként erre: 20. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:23

Ő-felségék.


[link]

20. Angelique2 (válaszként erre: 17. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:20
Köszi! Például a gyilkos galócára? Vagy a hófehér változataira, akiknél szebbről tényleg nem tudok? Kúposkalapú galóca, fehér galóca - az ilyen éterien elfinomult kisasszonykákat én már le sem merném tegezni. És ugyanolyan halálosak, mint illusztris rokonuk. Sokáig egy faj változatainak is vélték őket.
19. vigyefene (válaszként erre: 18. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:18

Fóruminditó.

Bocsánat az offolásért, befejeztem.

El fogok mondani 6 miatyánkot.

18. Angelique2 (válaszként erre: 16. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:16
Azért próbáljuk meg ne eloffolni ezt a vallomás-fórumot! Hátha nem örül neki a témaindító.
17. vigyefene (válaszként erre: 15. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:16
Jó az emlékezőtehetséged, tartsd is meg. Csak a szépre emlékezz.
16. vigyefene (válaszként erre: 13. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:15
Néha előfordul, h azt mondom h eszem a zúzádat.
15. Angelique2 (válaszként erre: 14. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:14
Igen, emlékszem, hogy említetted!
14. vigyefene (válaszként erre: 12. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:13

Közben túl klasszikus lettem, már nem megyek gombászni.

Tonna számra veszem őket készen, sőt szeletelve.

[link]

13. Angelique2 (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:12
Gondolom, őket sem eszed meg! És nyomásra az ő testük sem színeződik el, így képzelem. Azt is el tudom képzelni, hogy ugyanúgy változhat a hajszínük, mint a gyilkos galóca kalapjának árnyalatai!
12. Angelique2 (válaszként erre: 10. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:09
Ó emlékszem, egy másik topikban beszélgettünk erről! Be is azonosítottuk, hogy apukád téli fülőkéket szedett - akik keverhetőek a kis lélekharangocskákkal (tényleg, tőlük nem félsz? Ők is phalloidin-típusú mérgezést tudnak okozni, pedig abszolút nem közeli rokonok!), ha nem tudja az ember, hogy a lelőhelyük más, és a téli fülőkének nincs fésűs, bordázott minta a kalapja szélén, továbbá durvább a tönkje.
11. vigyefene (válaszként erre: 9. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:07
A gyönyörűséget a nőcikben imádom, gyüjtögetem is őket, kettő és fél barátnőm van.
10. vigyefene (válaszként erre: 8. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:04
Apám nagyon ismerte a gombákat, télen a hó alól szedte őket.
9. Angelique2 (válaszként erre: 7. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:04
Miért félsz tőle? Gyönyörű szép gomba. Igen, halálosan mérgező, ha megeszik, de ettől még megvan a helye a természetben. Nem szabad megenni, tény, de ha önként nem eszed meg, nem fog a szádba ugrani!
8. Angelique2 (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. szept. 26. 23:03

Határozókönyvvel rohangálni az erdőben, nagy élmény.

Szezonon kívül az interneten csüngeni és gombákat megismerni is az. Legalább egy halovány képet kaphatsz így arról, hogy kit NEM szabad felszedned.

7. vigyefene (válaszként erre: 5. - Angelique2)
2023. szept. 26. 23:02
Fel, mert attól nagyon félek. Sokszor nézegettem képet róla, régen könyvben, mostanában pedig a computeren, okos telefonon.
6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 23:01
Én is. Utána a gombaszakértőhöz, mert felszednék mindent :)
5. Angelique2 (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2023. szept. 26. 23:00

Te felismernéd?


Nekem kedvencem, amilyen gyönyörű és diszkréten elegáns. Bírom az eleganciáját, hogy legszívesebben tölggyel van mykorrhizában, az egyik legértékesebb anyagú fával. Ez annyira jellemző rá!

Sajnos most nem találtam.

2023. szept. 26. 22:59
Azok vagyunk amit eszünk. Én sok bolond gombát eszek.
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 26. 22:58
A gyilkos galócát messziről kerüld el.
2023. szept. 26. 22:55

Megyünk együtt? :) Vagy várj, még jobb volna, a világ legjobb melója, gombát keresni odakint. Csak megyünk, fotózzuk a gombákat, és vagy vágjuk a latin nevét, vagy nem, vagy összekapunk egy-egy nehezebben beazonosítható gombapáron, vagy sem. Elvolnék ezzel az idénymunkával, mi a véleményed?

Akkor is imádok gombát keresni, ha nem ehetőek. Szépek! Hétvégén találtam lila pereszkéket, de annyira szépek voltak, hogy nem akartam leszedni őket. Ők maradhatnak szép lilák odakint, mi meg ettünk mást. Volt tehéntinóru is, elvileg ehető, és rengeteg volt belőlük, de bennük is inkább csak gyönyörködtem. Érdestinórut is találtam, volt belőle néhány, de a csigák már megkóstolták. A sokféle galambgombát is megették.

Konkrét bolondgomba is volt. Nem, nem a piros pöttyös a főhallucinogén, hanem a párducgalóca. Nem vagyok extrémista, meg hülye sem, tehát benne is csak gyönyörködtem. (Mindig nyöszörgök, amikor a tudatlan idióták körében kultusza van a légyölő galócának, mert azt hiszik, hogy ez milyen kultikus meg sámánisztikus. Ez szimpla tudatlanság és butaság, szerintem.) Aranyos kis ártatlan külsejű fenyő-tőkegombát is találtunk, sokat, mondtam is Kedvesemnek, hogy ez a sok cuki pici cucc mind megannyi csöppnyi lélekharang.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook