Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utálok dolgozni. Szívesebben tölteném otthon a napjaimat.... fórum

Utálok dolgozni. Szívesebben tölteném otthon a napjaimat.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
107. semleges (válaszként erre: 41. - Aszparagusz)
2022. máj. 17. 10:35

Az öregségivel (65 évesen) hány %?

Csak érdekelne, hogy jelentős-e a kettő közötti különbség?

106. ,zumba
2022. máj. 15. 20:10
Sok munkakör van, ahol elfárad az ember 50-60 éves korára, illetve olyan munkakörök, amelyben nem fáradnak el a dolgozók.Így mindenki a maga szemszögéből nézheti ezt a kérdést.
105. birebora (válaszként erre: 104. - Channa*)
2022. máj. 15. 20:02
Persze, hogy nem érintené. Egyiket sem.
104. Channa*
2022. máj. 15. 08:46

Valaki említette Áder nyugdíját és ellátását.

Ugye azt mindenki tudja, hogy őket nem érintené a nyugdíjak maximalizálása, nekik ugyan úgy több milliós lenne, de velünk kiszúrnának...

103. Channa* (válaszként erre: 96. - Semleges)
2022. máj. 15. 08:45
Én csak abban az esetben, ha pl. a minimálbéresnek is ennyi lenne;)
102. Channa* (válaszként erre: 99. - Lovas84)
2022. máj. 15. 08:44

Hát nem tudom...


Mint írtuk többen, ez függ attól, hogy ki, milyen munkát végez.


Én nem fáradtam el és tudok fejlődni (jelenleg is tanulok), és senki olyantól nem veszem el a munkát, aki képes lenne elvégezni az általam végzett munkát.


Én egyáltalán nem vágyom arra, hogy már most nyugdíjba vonuljak és arra sem, hogy otthon ücsörögjek évekig háztartásbeliként. Gondolom pont emiatt is lesz magasabb a nyugdíjam, és remélem nem vezetnek be semmi olyat, ami miatt mindaz amit letettem az asztalra, ugyan annyit érne, mint annak a munkája, aki csak elevickélt egész életében valahogy...

101. semleges (válaszként erre: 100. - Globus)
2022. máj. 15. 06:55
Igen. Komolyan.
100. globus (válaszként erre: 96. - Semleges)
2022. máj. 15. 06:29
Komolyan?
99. Lovas84 (válaszként erre: 66. - 55Judit)
2022. máj. 15. 05:06
Hu igen ez borzalom, sosem érem utól én a nyugdíjkorhatárt 35 évesen. Már most is sokra emelték. Igazából olyan korra elfáradnak már az emberek, nem is tud teljesíteni, nem tudja követni a fejlődést. Ha már eddig dolgozott miért nem engedik pihenni már, az unokákkal hagy foglalkozzon és a sok állástalan fiatal mehetne dolgozni. Tudom akkor nem termelő nyugdíjasnak ellátást kell fizetni, olyan lesz aki nem hoz hasznot hanem csak visz. Borzalom hogy ezt jónak tartják a döntéshozók, igaz nekik jó mert tovább gyűjtögethetnek maguknak.
98. semleges (válaszként erre: 60. - Channa*)
2022. máj. 14. 06:06
Én is igy vagyok vele és igy látom!:)
97. semleges (válaszként erre: 74. - Channa*)
2022. máj. 14. 06:04
Pontosan.
96. semleges (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2022. máj. 14. 06:02
Nagyon ellennék keseredve ha 300. ezer lenne a nyugdijam.
95. semleges (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2022. máj. 14. 05:54
Egyetértek.
94. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 13. 22:20
Sajnos a munka kenyérkereseti lehetőség, mindaddig amíg ki nem váltja a fejlett technika. De az hatalmas segítség, ha valaki azt csinálja, amit szeret. A fásultság akkor jelentkezik, amikor már nem érezzük jól magunkat azon a területen.
93. ,zumba (válaszként erre: 73. - 55Judit)
2022. máj. 13. 20:53
Ügyfélkapu, s már ellenőrizhető is.
92. globus (válaszként erre: 90. - Channa*)
2022. máj. 13. 20:40

Régiek alatt pl. a mostanra már hatvanas-hetveneseket értem, akik nem tudhatnak a közben történt változásokról. Jól meglepődnének.

Nálam már nem volt névnapozás. Vagy csak nem volt olyan kollektíva... a mostani helyemen búcsúztató van. Pogácsa, süti, üdítő, víz, kis tárgyi ajándék. Névnap gyakrabban adódik, mint kilépés 🙂

91. c85d1d200b (válaszként erre: 55. - Channa*)
2022. máj. 13. 20:29
Valakinek a TB is "Ingyen" van, vagy befizetnek par ezrest, es minden letudva. Es fotelhuszarkodnak otthon a tobb nyugdijert.
90. Channa* (válaszként erre: 88. - Globus)
2022. máj. 13. 19:46

Ez is igaz, de az ötvenesekre szerintem nem jellemző ez.

Ugye én is az vagyok és már ifjú lányka koromban volt, hogy azért léptem ki egy munkahelyről, mert a többiek minden nap képesek voltak okot találni az ivászatra, és mi képesek voltunk, vagyunk fejleszteni magunkat.


Ez a korosztály (ivós) már nem dolgozik. Az ötevenesek pedig nagyon jól helytállnak sok területen. Annak ellenére, hogy ők nem pc-vel születtek, képesek voltak felvenni a lépést, és megtanulni, alkalmazni.


A 60 felettiek között, ezt kevesen tartották szükségesnek...

89. Channa* (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2022. máj. 13. 19:40

Igen, és még ez is! Mármint a mesterséges intelligencia...Rengeteg ember felesleges lesz...


Az, hogy egy bizonyos kor felett nem szívesen alkalmazzák az embereket, már nem újdonság. Én ezt már tapasztaltam 15 éve is...


Egyébként roppant szomorú, ahogy a fiatalok az idesőbbekhez viszonyulnak.

Pont nem régen voltam külső szemlélője egy idősebb kicsinálásának, és roppant büszke voltam arra akit én vittem oda, hogy nem vett benne részt...

88. globus (válaszként erre: 66. - 55Judit)
2022. máj. 13. 19:39
Figyelembe véve, hogy már mindenütt más elvárások vannak. Ma nem elég, ha Pirike tud gépelni és finom kávét főz. Kevés helyen lehet vállalati névnapozást tartani sütivel, likörrel, mint régen. Úgy állítják sorba az embereket egy gyári műszakváltásnál, mint a vágómarhákat. Ha valaki rosszul lesz, össze sem tud esni.
87. michelle.r (válaszként erre: 63. - Channa*)
2022. máj. 13. 19:31

Nem az a legnagyobb baj, hogy 70 évesen is dolgozni kéne, hanem hogy már 50 éveseknek se adnak munkát. Ráadásul annyit változik a technológia, hogy az ötvenesek nagy része nem is érti, hogy miről beszélnek a fiatalabbak. Óriási teher, ha tartani kell a tempót. Pont ma raktam be a naplómba egy cikket, hogy pl. a jogászokat nagyon egyszerű mesterséges intelligenciával helyettesíteni. Személyzetmentes üzletek pedig már Magyarországon is vannak.


Felkészülnek a könyvelők, a tanárok, pincérek, stb.

86. michelle.r (válaszként erre: 59. - Globus)
2022. máj. 13. 19:25
Én is ezt teszem. Ha nem érem meg, majd a gyerekeim csinálnak vele, amit akarnak, nem megy a lecsóba, mint az, amit a nagy kasszába dobáltam be.
85. Channa* (válaszként erre: 82. - Michelle.r)
2022. máj. 13. 19:23
És pont ezért tervezik a korhatár emelést. Egyre kevesebb lesz az aktív, járulékokat fizető, ráadásul nagy részük örül, hogy a minimálbért megkeresi, illetve a várható életkor növekszik, azaz nem tudom, hogy most mi lesz az eü miatt, de ha jól működne, akkor növekedne, így nem elég már erre sem...
84. michelle.r (válaszként erre: 51. - Sanyinak)
2022. máj. 13. 19:20
Én régóta nagyon boldog lennék, ha napi 2.500-at vontak volna tőlem 😀 Egyébként az egyetlen járható útnak azt látom, hogy maximalizált levonás, maximalizált nyugdíj, a többit pedig oldd meg magadnak. Minden más kiszolgáltatottá tesz.
83. Channa* (válaszként erre: 79. - 55Judit)
2022. máj. 13. 19:19

Igen, pont ezért írtam, amit írtam.

A férjem 56-os.

82. michelle.r (válaszként erre: 45. - 55Judit)
2022. máj. 13. 19:18

Nagyon kicsi az a réteg, akiről te beszélsz. 300.000 forintból most sem lehet kényelmesen élni, nehogy akkor, amikor én nyugdíjas leszek, még minimum 20 év - ha nem emelik. Biztos, hogy nem ezek döntik romba a rendszert.


A rendszert az dönti romba, hogy nem működik a felosztó-kirovó rendszer ilyen mértékű és évek óta tartó népességcsökkenés mellett. És az sem segít sokat, hogy a béka segge alatti fizetésekből nem könnyű sokat fizetni. A közmunkások is csak statisztikailag csökkentik a munkanélküliséget. A több már politika, úgyhogy itt a vége 😀😀😀


Nem jellemző szerintem a többmilliós nyugdíj, a több százezres sem olyan általános. Nem lenne igazságos egy milliós, többszázezres fizetésből fizetett járulék után a korábbi fizetés felét vagy kevesebbet kapni. Pont ez lenne. a lényeg, hogy nyugalomban, lazán élvezni az élet utolsó éveit.

81. Channa* (válaszként erre: 80. - Sanyinak)
2022. máj. 13. 19:17
Természetesen. AHogy a TB-t is lenyúlták, ezzel is ezt teszik...
80. sanyinak (válaszként erre: 55. - Channa*)
2022. máj. 13. 19:14
Ez akkor működne így, ha valódi nyugdíjbiztosítási rendszer lenne Magyarországon és a kormányzat nem használná el az emberek befizetéseit egyéb célokra. De most csak fizetsz az államnak és nem tudhatod, mire számíthatsz később.
79. 55Judit (válaszként erre: 78. - 55Judit)
2022. máj. 13. 18:33
Én 55-ös vagyok, a Ratkó meg 50 és 56 között volt.
78. 55Judit (válaszként erre: 76. - Channa*)
2022. máj. 13. 18:32
Az én korosztályom? Dehogy nem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook