Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sminktanácsadás fórum

Sminktanácsadás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. WTFISCH
2014. jún. 15. 14:07
melyikre vagy allergiás és mégis melyik összetevöjére? LUSH pl?
116. Annette (válaszként erre: 115. - M.mes)
2013. ápr. 13. 16:13
bocsi hogy csak most írok, nekem van pár öletem..:) először kipróbálhatsz néhány natúr terméket, aztán ceruzákat, vagy keverhetsz magadnak otthon is fekete szemfestékből és sminkalapból pl, mikor nekem elfogyott akkor pár napig ezt csináltam, nem volt olyan tartós, de egynek jó.
115. m.mes
2013. márc. 27. 16:47
hello ! egy kis segítséget kérnék...sajnos kiderült hogy allergiás vagyok a szemhéjtus összetevőire, ezért nem használhatom.Mit használhatnék helyette?esetleg próbáljak ki bio terméket pl.alver.e? egyik kozmetikai boltban láttam krémes állagú tust tégelyben, de nem merem megvenni...vagy itthon is el tudnám készíteni a festéket valahogyan ?
2013. márc. 20. 09:08

SOS Sminkmodellt keresek! Csütörtökön (03.21.) sminkmodellt keresek, 10-14ig tart, Budapesten. Kérem aki szívesen eljönne, írjon priviben!

Köszönöm:-)

113. Annette (válaszként erre: 108. - Lilapitypang)
2013. jan. 24. 22:37
Én egy nagyon olcsó kis ecsetes tussal gyakoroltam, nem sajnáltam sokadjára lemosni:) R.ssm.nn-ban lehet kapni, L.vely a márkája, szerintem azzal lehet szép vékony vonalat húzni, az ecsete is rendben van.. aztán csak rajtad múlik hogy milyet választasz utána :)
112. b486c9cf7d (válaszként erre: 91. - 9c57fd10dc)
2013. jan. 24. 21:02
Van szemhejra valo primer, de az is lehet, hogy rossz minosegu a szemhejfesteked.
111. b486c9cf7d (válaszként erre: 110. - B486c9cf7d)
2013. jan. 24. 20:57
Ha nem er a felso szemhejadhoz (nem log a szemhejad), nem tud elkenodni.
110. b486c9cf7d (válaszként erre: 108. - Lilapitypang)
2013. jan. 24. 20:54

A tus veget fektesd a szemhejadra a pillakhoz legkozelebb. Ha kezdo vagy, legjobb, ha filctoll-szeru tussal kezdesz, Bourjois-nak van egy viszonylag jo minosegu es alacsony arfekvesu ugy emlekszem, de minden tus masmilyen, ha masik markajut veszek, mint amit megszoktam, kell 1-2 alkalom, hogy megszokjam.

Kezd a belso feletol a szemnek es huzd a kozepeig, majd fektesd a szem kulso felehez es huzd fel a kozepeig. Ne heggyel derekszogben a borre, hanem dontve rajta. Ugy nem tudod elrontani. Utolag pedig a vastagsagon konnyu korrigalni.

109. JCsibe (válaszként erre: 108. - Lilapitypang)
2013. jan. 24. 20:38
Hmm.....ezt elég nehezen tudom elmagyaràzni igy íràsban! Merre laksz? 15 perc erejéig akàr meg is tudom mutatni ha ezekmutan sem sikerul: A legegyszerűbb zselés tussal, vagy azzal a legolcsóbb ecset nélküli tussal csinàlni. Ne olyan regi szőrökből àlló ecsete legyen, hanem olyan legyen a vége, mint egy vékonyan fogo filctollnak. Illetve fontos, hogy mikozben huzod a vonalat, ne valtoztatad el a szemhejad alakjat. Ha kesz a vonal, utana mar lehet, de a csikozas kozben semmikepp.
2013. jan. 24. 12:05
sziasztok! engem az érdekelne, hogy hogyan és mivel lehet szépen tusvonalat húzni. hiába próbálkozok, nekem mindig csúnyán sikerül és elkenődik. :(
107. 25800e2d09 (válaszként erre: 106. - JCsibe)
2013. jan. 24. 08:57
oké köszi :) jah amúgy ami van ecsetem az kb mind természetes szőrmók. akkor ott nézek körbe :)
106. JCsibe (válaszként erre: 105. - 25800e2d09)
2013. jan. 23. 16:17
Fontos hogy természetes szőrből legyen, szemfestésnél legalàbbis! Ros.smann-ban nézz körül, a bea.uty for your vagy mi a franc a màrkàja, azok jók àrban és minőségben is!
2013. jan. 22. 11:07
JCsibe! nekem még lenne kérdésem. mindig bajba vagyok a füstös sminkkel, milyen ecset jó típusra (hol lehet kapni és nem túl drága)?
104. Gumicsirke (válaszként erre: 103. - Annette)
2013. jan. 20. 16:40
Ha az előbb említett nem jönne be, akkor én még ajánlom neked az essence stay all day korrektort. Szem alá én is ezt használom, mert nekem is sötét karikás:( bár teljesen nem tünteti el, de nagyon szépen halványítja:)
103. Annette (válaszként erre: 101. - JCsibe)
2013. jan. 20. 12:14
Páran biztos a szívükhöz kapnának ha elmondanám mennyit költöttem sminkcuccokra eddig 4-5 év alatt hogy mindenből megtaláljam a tökéletest :D csak ez hiányzik már.. mindenképp ki fogom próbálni, köszönöm az ötletet, majd megírom mennyire vált be. :)
102. JCsibe (válaszként erre: 100. - Annette)
2013. jan. 20. 07:59
Nem lilast akartam irni, hanem rozsaszinest. Szoval vagy a zold, vagy a rozsaszin jo lesz elvileg.
101. JCsibe (válaszként erre: 100. - Annette)
2013. jan. 19. 23:09
Akkor tudod mit probalj ki? Egyenlore csak a tesztert, ott mar ugyis latni fogod, hogy mukodik-e nalad. D.mben alv.erd.e markabol van korrektor, meghozza egy haromszinu. Egy kis kor alaku tokban van, harom cikkre van felosztva, az egyik alapozo szinu, a masik zold, a harmadik rozsaszin. Vagy a lilas, vagy a zoldes elvileg jo neked. Kivancsi vagyok, sikerul-e, majd ird meg! :)
100. Annette (válaszként erre: 97. - JCsibe)
2013. jan. 19. 20:39
Köszönöm szépen, utánanézek :) Sajnos mindenképp kell, messziről is feltűnő csúnya lilás-szürkés a szemem alatt :(
99. 9c57fd10dc (válaszként erre: 93. - JCsibe)
2013. jan. 19. 11:42

Köszi a tippeket.

Applikátorral viszem fel a szemhéjfestéket.

Van különbség az ecsetes és az applikátoros felvitel között?

Alapozás után csak a festéket viszem fel.

Kipróbáltam, hogy több alapozót és több festéket viszek fel a szemhéjra, valamivel jobb lett a helyzet... Köszi :o)

98. JCsibe (válaszként erre: 96. - Annette)
2013. jan. 19. 10:15
Jaj rosszul irtam a nevét: Kry.ol.an
97. JCsibe (válaszként erre: 96. - Annette)
2013. jan. 19. 10:14
Szia! Kivàncsi lennék az arcodra, hogy valóban kell- e az a korrektor? Tudsz képet mutatni az arcodról? Ezek a lakossàgi termékek általàban nagyon gyengék, kevés bennük a hatóanyag, tehàt keveset lehet vele àrtani is. Hàtràny: hatàsa is gyenge. Ha igazàn jól fedő, szem alà való alapozót szeretnél, akkor azt az Ó utcàban tudsz talàlni. A Kr.yo.an nevezetű uzletben. Kb 1500 ft-ert tudsz itt venni valami neked passzoló cuccot, de ott azonnal segítenek, ha elmondod hogy mit szeretnél.
2013. jan. 17. 23:10
Sziasztok! Engem az érdekelne hogy milyen púdert és korrektort tudsz ami tuti megbízható, mert már végigpróbáltam elég sokat és nem találtam meg az igazit.. feleslegesen pedig nem szeretném felhalmozni őket... köszi előre is! :)
95. JCsibe (válaszként erre: 92. - 02de97fdd6)
2013. jan. 17. 22:59

Hello! Mindenki odavan ettol a BB krem tematol, de az van, hogy nekem nincs tv-m, tehat egyaltalan nem vagyok befolyasolva ezugyben , mint ti. Egyszer megprobaltam, inkabb csak mosolyogtam egyet... Pontosan ugyanaz, mint amikor az egyik arckremedbe alapozot teszel. Lesz tole picit egyenletesebb szined, de fedni nem tud. Tehat ugy istenigazabol egyikre sem jo :D szuperegeszseges kremnek nem, mert eleve nem egy bio marka, de nem is alapozo, mert koze nincs a fedeshez. Inkabb egy noknek szolo marketing, es be is jott, mindenk ezt hasznalja (persze igazan senki sincs megelegedve), en meg csak nezek ki a fejembol, mert nem ertem az okat, mivel nincs tv-m. :D

Az arc zsirosodasa egy termeszetes folyamat, az az igazsag, hogy en nyaron anynira nem is hasznalok alapozot. Inkabb barnuljon , es tegye rendbe a nap. De ha megis nagyon szeretnel, akkor mindenkepp puderrel hasznald (nem barna, hanem testszinu). Minden csaj be van parazva, hogy csillog a feje. Meg szep hogy csillog, es zsirosodik, ez egy normalis jelenseg, ahogy zsirosodik a hajad is. A titok: ugyebar sminkeles elott mosakodas, arckrem. Lehet hogy ez tul zsiros? Sokat jelent am! Utana ha lealapoztad az arcodat ( meg kell talalnod a megfelelo zsirtartalmu alapozot), aztan jon a PUDER! Na ez a lenyeg. Egyreszt par oraval meghosszabbitja az arc csillogas nelkuliseget (nyilvan nem 40fokos meleg eseten) , masreszt par perc mulva ez a mix (alapozo es puder) osszeall egy idealis cucca, ami tokeletes fedest es minden szukseges dolgot biztosit. ( A pudert puffnival pofozgatjuk be az arcba) . Puder nelkul az alapozas olyan, mint amikor raszoksz a szajvizre. Amikor kiprobalod, keptelen vagy fogmosas utan szajviz nelkul elleni, es nem erted, hogy eddig hogy csinaltad anelkul.

94. JCsibe (válaszként erre: 91. - 9c57fd10dc)
2013. jan. 17. 22:40
Es lehet hogy az alapozo is kicsit keves. Probald ki tobbel!
93. JCsibe (válaszként erre: 91. - 9c57fd10dc)
2013. jan. 17. 22:39
Mivel viszed fel a szemejpudert? Ecset, vagy applikator? Ugyen nem puderezed le a szemhejadat az alapozas utan, mint ahogyan az egesz arcot kell? Tudod: zsir-por szabaly! Lehetseges hogy nem jo minosegu a szemhejfesteked, en leginkabb arra gyanakszom. Egyebkent attol fugg, milyen szineket hasznalsz, de probald meg tomenyebben feltenni. Ha tul sotetnek talalod a nagy mennyiseg miatt, akkor vegyel vilagosabbat, de tedd oda rendesen. Ha szemhejfesteket veszel, eloszor erdmes belenyulni az ujjaddal, majd onnan vidd a kezfejedre. Aztan nyulj bele egy masik ujjal egy masik markajuba, es azt is teszteld a kezfejeden. Meglatod a kulonbseget, bizony van. A szemhejfestekek minoseget abszolut nem a neve hatarozza meg ( mint az alapozonal vagy spiralnal). Szemhejfesteknel csakis proba alapjan szabad valasztani. Amelyik jobban tapad, amelyik ragaszkodobbnak nez ki, az nyer.
92. 02de97fdd6 (válaszként erre: 90. - JCsibe)
2013. jan. 16. 20:03

Szia, köszi, a may.be.lline Aff.ini.tone alapozót használtam sokáig, tökéletes volt az árnyalat, a fedés, csak ami egy idő után idegesített, hogy nagyon zsíros, nyáron nem tudtam használni, mert olyan szinten csillogott az arcom. Egyébként a BB krémekről mi a véleményed?

A másik amit leírtál új nekem, nem hallottam róla, utánanézek, köszi.

2013. jan. 16. 20:03

Kedves JCsibe!

Hiába teszek a szemhéjpúder alá márkás alapozót a mozgószem részeken egy-két óra alatt egyszerűen eltűnik a szemhéjpúder illetve feltapad ...

Nagyobb rétegben kéne alapoznom a szemhéjam vagy több alapozót kéne használnom?


Köszi :o)

90. JCsibe (válaszként erre: 88. - 02de97fdd6)
2013. jan. 16. 19:36
Szia! Szerintem probald ki a may.be.lline Aff.ini.tone terméket, csak tudd kivàlasztani a megfelelo szint. Errol irtam ebben a forumban. Kémia igazàbol mindenben van, meg a nappali vagy éjszakai krémekben is. Az sem jo ha àllandoan kencézzük magunkat mindenféle szennyel (amit te is el akarsz kerulni) , de nem jobb a folyamatos szmogos, dzsuvàs vàrosi levego sem. Ha alapozo van rajtad elvileg ved ez elol, ha nincs akkor meg nincs rajtad kemia, de van dzsuva. Lehet valasztani. :) viszont igen, amit tehetunk, tegyuk meg. Ha extra tisztat akarsz alapozobol (jogos) probald meg a fore.ver liv.inges termeket, azok full tisztak tudomasoam szerint, bar meg nem probaltam, hogy milyen a fedese. Nem lennek meglepve, ha nem olyan, amit elvarok egy alapozotol. Ha van benne fedoanyag, akkor van benne kemia is, de ne legyen igazam. Egy probat meger, talan nem is szukseges vasarolnod hozza, ha csak kiprobalnad egy alkalomra egy illetekesnel.
89. .jucus. (válaszként erre: 86. - JCsibe)
2013. jan. 15. 09:24
Köszönöm!
2013. jan. 15. 09:14

Sziasztok! Tudnátok nekem egy olyan foly.púdert ajánlani ami mondjuk, hogy teljesen természetes ? Most egy BB krémet használok, ami nem rossz, de ugye nem tökéletes a fedése, szóval valami olyan kellene ami jól vagy jobban fed, de nincs benne túl sok kémia.

Igazából nem nagyon szeretnék sminkelni, csak alapozó, ha éppen nem olyan túlságosan szép a bőröm és spirál.

Remélem nagyjából érthető mit akartam kérdezni :D

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook