Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sminktanácsadás fórum

Sminktanácsadás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. JCsibe (válaszként erre: 85. - 880331b0ba)
2013. jan. 15. 08:49
Ja otthonra! Az mas:). Alapozo, alapszineket tartalmazo paletta : barnak, pirosak, vilagos, sotet szinek (nem kell markas, inkabb nyulj bele. Es probald ki, mennyire tapad, hasonlisd ossze melyik jobb). Egy jol mukodo fekete nem vizallo spiral, es szines szajfeny. Pirosito ecset , sminkecset ami a kezedre all, vagy ehelyett sima applikator. (parszaz forintos tetel)
86. JCsibe (válaszként erre: 84. - .jucus.)
2013. jan. 15. 08:44
Igen, vagy ugyanolyat, vagy hasznàlhatsz eltéro szinu , fenyu barnakat. Belulre mehet csillogos, selymes hatasu dolog, de kivulre mar nem.
85. 880331b0ba (válaszként erre: 82. - JCsibe)
2013. jan. 15. 07:37

Sziasztok! Tegnap összeomlott a szám.gépem, csak kicsit kaptam hülyét...

Késő este csinálta meg a férjem. Azért nem jöttem korábban. Értem, én mit mondasz:) Nem is vagyok olyan én sem, amit leírtál. Csak mivel egyáltalán nem vagyok otthon a sminkelésben, arra lettem volna kiváncsi: mit vegyek itthonra, amivel ki tudom magam kenni? Mi az, ami feltétlen kell, egy jó sminkhez? (Lehet nem voltam elég egyértelmű, akkor sorry) :D

84. .jucus. (válaszként erre: 83. - JCsibe)
2013. jan. 14. 17:52

Köszönöm szépen ezt a sok jó tanácsot.

A szemem orr felőli sarkába akkor milyen színt tegyek? Ugyanolyat, mint a külső zugba?


Az alapozóval kapcsolatban valóban, ahogy múlnak az évek, annál jobban érzem ( ösztönösen), hogy a világosabbak jobban állnak:)

Tust eddig nem használtam, bár elég biztos a kezem ( szájban dolgozom), nem mertem eddig, csak ceruzát.

A rúzs-szájfény is azért kopik le, mert leszedi a szájmaszk...:)

83. JCsibe (válaszként erre: 80. - .jucus.)
2013. jan. 14. 16:39

Szia


Nalad is a barnas szinek a legelonyosebbek. Te hasznalhatsz tus, ha vonzodsz hozza. A szemeid sarkaba (orrod kozeleben) soha ne hasznalj vilagos szint, mert azzal optikailag teljesen eltavolitod a szemeidet egymastol, es egyebkent is kicsit tavol uloek a szemeid (mint nekem).

Idealis tavolsag a szemek kozott: a ket szemed koze pontosan be kell fernie meg egy szemnek. Ha maradt par millimeter, akkor tavolulo. En igy kep alapjan ugy latom, igaz kicsit el van forditva a fejed.

Mivel kicsit pirosodasra hajlamos az arcod, az alapozo hasznalata latvanyos. Az idealis porcelan es fiatalos arc az, amikor a nyak szine es az arc szine egyforma. (Nezd meg a gyerekeknel). Nalad kicsit vilagositani kell az arcot, es maris par evet tudsz csalni csak az alapozo hasznalataval. Keress egy olyan alapozot, ami ugyanolyan szint ad az arcodnak, mint amilyen szinu a nyakad.

82. JCsibe (válaszként erre: 81. - 880331b0ba)
2013. jan. 14. 16:30

Hello


Ez nagyon egyenfuggo, mert van akinek alapfelszerelesehez tartozik a muszempilla, ruzs, koromlakk, csillamporok tomkelege. Na nekem egyik sem. En meg alapozot sem hordok magamnal (mivel sosincs szuksegem korrekciora). Otthon megcsinalom, aztan azzal elvagyok egesz nap vagy ejszaka. Lehet hogy ez igenytelenseg? Lehet. Nem szeretem a felesleges logikatlan cipekedeseket, donteseket, ami egyebkent a nokre jellemzo. Nalam ami a smink kategoriaba tartozhat, az csak zsepi es fulpuci. Zsepivel felitatom a csillogast a boromrol, fulpucival eltavolitom az esetleges sminkelmaszatolodast. Az mar az en egyeni szokasom, hogy nem vagyok hajlando fel orankent egy buliban a wc-re szaladgalni, hogy a szajfenyt felfrissitsem. Jajj, kit erdekel, erezzuk mar jol magunkat inkabb ilyenkor, nem?! Szep akkor leszel, ha otthon szepen kicsipted magad, es onnantol mar csak erezzuk jol magunkat. Az igazi szepseget a boldogsag biggyeszti az arcunkra, nem a muszempilla, szajfeny, es miegyebek. Mondom, lehet hogy en gondolom rosszul. En nem tartom fontosnak annyira a sminkelest, mint azok, akiket a minel szuperebbul torteno arcelvaltoztatas motival. Nem az lenne a legjobb, ha nem kene igazgatni a sminket? Inkabb csinaljuk meg ugy, hogy utana ne azzal kelljen foglalkozni. Ha ruzshasznalos vagy, akkor legyen nalad ruzs, ha agyverzest kapsz a szajfeny hianyatol akkor legyen nalad szajfeny, ha pedig ongyilkossagi vagya van valakinek ha kiesik egy muszempillaja akkor legyen nala muszempilla (es kezeltesse magat) :) En inkabb fontosabnak tartom az izzadasgatlo es a rago magammal hurcolasat.

2013. jan. 14. 14:09

Szia Csilla!!

persze, bárki válaszolhat: milyen sminkes cuccok, amik naponta kellenek szinte? Vagyis, mi van egy női neszeszerben, mik az "alapok" ? Ami kell egy nőnek a napi sminkhez?

80. .jucus. (válaszként erre: 79. - JCsibe)
2013. jan. 14. 08:50

Nagyon kedves vagy! Hát egy képet sikerült feltöltenem, viszont itt nem vagyok kisminkelve, csak a szemem van kihúzva...

Sajos olyan kép, amin smink is van és közeli is, a mérete miatt nem feltölthető.


Tudom, hogy valahogy le lehet csökkenteni a méretet, de ehhez már a fiam segítsége kell:):)

79. JCsibe (válaszként erre: 78. - .jucus.)
2013. jan. 14. 08:21
Szia! Koszonom, orulok hogy segithettem. Viszont egyik tavoli kepbol sem latom a sminkedet. Legyszi csinalj egy kozeli kepet magadrol kisminkelt allapotban!
2013. jan. 13. 21:20

Szia, Csibe!

Én is elmúltam már negyven ( sajnos), és tök jók voltak a tanácsok amiket adtál.Én alapozóból BB krémet használok, szemhéjfestékből barnát, lilát, olívát.

Ebből a lilát szeretik a legjobban rajtam, nagyon sötétbarna a szemem...Pirosító gyanánt barnítógyöngyöket, és capuccino színű rúzst, vagy szájfényt.És persze szempillaspirált.


Megnéznéd az én képemet is? Ill.jól csinálom, vagy érdemes valamin változtatnom?

A fehér kabátos kép a mostani ( és remélem végleges) állapotom.

Köszönöm a segítséged!

2013. jan. 13. 20:36

bejelöltelek:)

és köSzike:)

76. JCsibe (válaszként erre: 74. - 880331b0ba)
2013. jan. 13. 20:29
Javorszki csilla a nevem, legyszi jelolj, es kuldom
75. JCsibe (válaszként erre: 71. - Frusti)
2013. jan. 13. 20:28
Ezt passzolom, mert lehet hogy masnak meg nem ragad ugyanattol ossze a pillaja. Fugg a szempillaid surusegetol is, meg plmhogy lefele vagy felfele vagy vizszintesen allnak, a mozdulattol ahogyan felviszed, a kefetol, a minosegtol. Szoval bizony ez ilyen probalgatos tema, es amikor minden tokeletesen talalkozik, sikerulni fugg. Ezt probalgatnod kell. Ami masoknak bejott, nagy az esely ra, hogy nalad is mukodhet.
74. 880331b0ba (válaszként erre: 73. - JCsibe)
2013. jan. 13. 20:26
nem vagyok valami vizuális tipus, ha megtalálod a képet, feltennéd. Vagy fent vagyok a face-n én is:)
73. JCsibe (válaszként erre: 69. - 880331b0ba)
2013. jan. 13. 20:24
Nalad is a barna. Huuu, nagyon brutalisan lezerszemelet lehetne csinalni egy olyan fajta sminkkel, ami nem igazan a szemhejad festeserol szol (mivel nem latszik) hanem a szemoldokod alatt haladva. Ezt most igy nehez elmagyarazni. Egy kepet kene talalnom, ami a sminkjeim kozott van a feszb.on. Hmm....hogy is mondjam el. A lenyeg az, hogy porfestekkelmkene megtanulnod sminkelni es ecsettel. Ugyanabban az ivben haladsz, ahogyan a szemoldokod megy, csak 2 millimeterrel alatta. A szemoldokig nem szabad felfesteni, mert azonnal egy beteg husvetitojas lesz beloled. Tehat ecsettel haladsz a szemoldok alatt. Barna porfestek es ecset. Ennyi kell. A barna porfestek legyen olyan szinu, mint a szemed. Ha felviszed, maris sokkal vilagosabba valik, ne felj tole :)
72. Gumicsirke (válaszként erre: 64. - JCsibe)
2013. jan. 13. 20:24

Teljesen érthető, végre érthetően leírta valaki, köszönöm:D


Egyébként spirálból nekem most az Essence I love extreme jött be. Nagyon nagy a keféje, de nekem tök hosszú pillákat csinál és reggeltől estig fenn van.

71. Frusti
2013. jan. 13. 20:21
gumis keféjű
70. JCsibe (válaszként erre: 68. - Frusti)
2013. jan. 13. 20:19
Kefés? Nekem ez a bajom a kefessel :(
69. 880331b0ba (válaszként erre: 67. - JCsibe)
2013. jan. 13. 20:18
szia, tettem fel én is egy képet, de csak rövid időre:D Mit javasolnál, nekem milyen színek, stb. állnának jól??
68. Frusti (válaszként erre: 65. - Frusti)
2013. jan. 13. 20:17
a False Lash Effect nagyon jó,mikor kispirálozom sznte tökély..dús és hosszú..de egy idő múlva mintha össze lennének állvaés olyan mintha csak pár szál lenne,elmúlik az a sűrű hatás..,ez nem tudod miért van?
67. JCsibe (válaszként erre: 65. - Frusti)
2013. jan. 13. 20:16
Hu ennyire nev szerint nem vagom :D en inkabb ranezek a kefere, megszagolom, aztan jooovan
66. JCsibe (válaszként erre: 63. - Hpkati)
2013. jan. 13. 20:15
Nem, nem ,csak barna, max nagyon sotetlila. A szurke mindig faradt es beteg szem erzetet adja. Amikor tanulta arcoregitest, mindig szurke szinnel kellett dolgozni. Amikor elkezd oregedni egy arc es egy szem, megjelennek a szurke foltok es arnyalatok a szemhejon, szem alatt, itt-ott. A szurke veszelyes!
65. Frusti
2013. jan. 13. 20:13

Köszönöm!

Igen,szoktam szagolni,amelyik büdös,nem veszem:)

Nekem is mostanában jobb a gumis,most Max Factor False Lash Effect van,és a Lash Extension effect.

Legközelebb az Astortól gondoltam a Stimulash-ot,azt ismered?Mit gondolsz róla? Ha nem jót akkor kipróbálom amit mondtál,vagy a Max Factor.Talán még a Maybelline-től az Illegal Lenght is egész jó volt.

64. JCsibe (válaszként erre: 53. - Gumicsirke)
2013. jan. 13. 20:12
Igen, a pirositot oda kenjuk, ahol a leghatso fogaiddal szeretned megharapni az ujjaidat az pofazacskodon keresztul. :D na sikerult? Szem ala mar nem teszunk, csak a hatso fogakhoz. Szembol alig-alig latszik a pirosito, inkabb oldalrol. Tudod annyira rossz, hogy mindig tok erthetetlenul van leirva, hogy mit hova kel tenni,igyekszem -igaz idiota hasonlatokkal- de minel erthetobben atadni. Ertheto, vagy csak nekem az?:D
63. hpkati
2013. jan. 13. 20:09

Köszi a tanácsot!!:)

Szürke-sötétszürke árnyalat a szemhéjra?

62. JCsibe (válaszként erre: 56. - Frusti)
2013. jan. 13. 20:08
Ja, es a n.y. C markanal ami gumis nalam a narancssarga valt be a legjobban
61. JCsibe (válaszként erre: 58. - Hpkati)
2013. jan. 13. 20:07
Igen, neked mehet a szemhejtus, latszik a szemejad, szoval hajra!
60. JCsibe (válaszként erre: 56. - Frusti)
2013. jan. 13. 20:06
Ket dolognal fontos a marka: alapozo es szempillaspiral. Ami budos, az altalaban sz.r is. Mindig szagold meg a spiralokat, csodalkozni fogsz. Szagold meg a gagyit es a nagyon dragat. Nehany szaglas utan orr alapjan ki tudod valasztani a jot. En mar rengeteget kiprobaltam, es az a helyzet, hogy nekem a gumis vegu jott be, de ez szokas kerdes. Nem biztos hogy neked is raal a kezedre. En csak azt tapasztalom, hogy azzal nem maszatolom ossze az egesz kepemet. Gumisban a N. Y, C jott be ros.ma.nn ban kaphato, ha kefesre eskuszol, akkor probald ki valamelyik lanc.omot. Fontos hogy ne csak a pillak vegeit vakargasd, mint ahogyan a legtobb lany csinalja, hanem talalj ki valami taktikat, hogy egeszen a tovektol spiralozd. Akard fuggolegesre felallitani oket. En muszempillanak kinezo pillakat majdnem barmilyen spiralbol tudok csinalni, en ketszer megyek at rajta, bar mellekhataskent itt-ott osszeragadnak a pillak.
59. 25800e2d09 (válaszként erre: 57. - JCsibe)
2013. jan. 13. 20:03

huhh zsír :D köszi. amúgy legtöbbször szín az tök semleges púderszín, pezsgőszín az alap tehát nem színezek csak a tusnak alapot adok azt csókolom. (végül is az fedi a barnás árnyalatot amit javasoltál is :) amolyan pin-up stílusban szoktam sminkelni. gondolom azt biztosan tudod melyik :) néha kitör belőlem a barbie és használok rózsaszínt de azt is sötétszürkével kombinálva...

megnyugodtam hogy nagyon nem csináltam bohócot magamból akkor :D

58. hpkati (válaszként erre: 55. - JCsibe)
2013. jan. 13. 20:02

Most vettem az alapozót, de szerintem is ajándék:))

Frufrut nem tudom elhagyni... Általában leengedem a hajam, úgy nem oylan gáz.

Akkor csak barna a szemre:)

Alapozó, pirosító a por-zsír elv alapján.

Szemhéjtus?

Köszi a tanácsot!

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook