Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sintértelepi kutyák mentése fórum

Sintértelepi kutyák mentése (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. Silver36 (válaszként erre: 21. - 16d1dd6891)
2010. márc. 5. 14:56
De hülye vagyok! Tegnap nem mentettem el, azért nem találtad. Korrigáltam! :)
22. Silver36 (válaszként erre: 21. - 16d1dd6891)
2010. márc. 5. 14:51

igen, nem is mindenkit lehet összeszokatni. de a kaja is gáz néha. ma vettem 20 kg csirkecuccot meg tésztát, az kb. 4 napra elég. belesek :)))

Nincs ötleted, honnan lehet extra ócsón beszerezni tápot vagy bármi kaját?

2010. márc. 5. 09:45

8 kutya? le a kalappal!!!mivel eteted őket? nekem is három saját és egy befogadott (+annak kölykei) vannak, de már látom, h az anyakutya is saját lesz...:///

egyébként talán nem is a kaja a legnagyobb probléma, hanem egymás elfogadása. nehéz őket egymáshoz szoktatni. tiszta idegbaj az elején.

2010. márc. 5. 09:39
írd már meg priviben a címet, mert én csak egy gazdikeresős oldalt találtam, de azon nincs németjuhász.
19. Silver36 (válaszként erre: 18. - 16d1dd6891)
2010. márc. 4. 17:03
Igazad van.:( és egyre rosszabb..:( Az új befogadottnak szerencsére nincs nagy baja, műteni nem kell, csak helyi kezelés és antibiotikum. Meg rengeteg kaja, csontsovány. Német juhász, de a nagy szőrén keresztül is látszik minden bordája, csigolyája szegénynek :( Most 5 befogadott és 3 saját van itthon, már lassan nem győzöm kajával :) Nézd meg a kutyust az ózdi gazdikeresős oldalamon. Nagyon kedves, bújós, hálás :)
2010. márc. 4. 13:03

gratula, h befogadtad.

a legtöbb ilyen szerencsétlen sorsú kutya hihetetlenül hálás. és az emberiség szégyene, h ilyen bántások megtörténhetnek...

2010. márc. 3. 18:17

Ma újabb árva került hozzám, bár ő nem sintértelepi. Egy lakatlan portát "őrzött", szívességből etették, majd eltűnt. Pár nap után csontsoványan, egy kötéllel a nyakában került elő. Tele van sebekkel, a bal hátsó lába a legcsúnyább, azt valószínűleg műteni is kell.

Szegényke még így, három lábon is követi az embert, bújik, hízeleg, pedig sokat bánthatták...:(

2010. márc. 3. 14:08
még jó, h ilyen lelkiismeretes...szegény kutyák:(
2010. márc. 3. 14:07
Befogottaknál 2 hét, leadottnál elméletileg semmi. De a miénk tartja őket, ameddig tudja, főleg ha van rá gazdijelölt vagy egyéb lehetőség, pl. menhely vagy ideiglenes befogadó.
2010. márc. 3. 13:46
azt tudod, h egy gyepmesteri telepen meddig tartják meg az állatokat?
13. Silver36 (válaszként erre: 12. - 16d1dd6891)
2010. márc. 3. 13:43
A miénk is :) A gyepmester is azon van, hogy minél többnek legyen gazdája. Nem egy tipikus "sintér" :)
12. 16d1dd6891 (válaszként erre: 11. - Silver36)
2010. márc. 3. 13:35
az itt is van. még jó, mert rengeteg ivartalanítást kell végezni, teljes áron százezrekbe kerülne...de ő csak jelképes árakat kér. tök rendes.
11. Silver36 (válaszként erre: 10. - 16d1dd6891)
2010. márc. 3. 13:30
Nálunk ugyanez a helyzet. Saját pénzből veszünk kaját az ideiglenesen elhelyezetteknek...Ritkán adnak innen-onnan. Viszont nagyon segítőkész dokink van :)
10. 16d1dd6891 (válaszként erre: 9. - Silver36)
2010. márc. 3. 13:24

máshol sincs sajnos...

nálunk is önerőből szerveződött pár megszállottból az egyesület, és gyakorta költik a saját pénzüket, pedig ők se gazdagok.

egyébként én is ideiglenes befogadó vagyok, örülök, h megtehetem, h legalább ennyit segítek.

9. Silver36 (válaszként erre: 6. - Sisssa)
2010. márc. 3. 13:21
Jól mondod, kishalak vagyunk... Ha már nem mindenkit altatnak le, az is eredmény. Sajnos itt semmire nincs pénz.
8. Silver36 (válaszként erre: 7. - 16d1dd6891)
2010. márc. 3. 13:19
Folyamatosan változik a számuk, szerencsére sokaknak akad helye. Sajna nem mindenkinek :( és mindig kerülnek be újak...
2010. márc. 3. 12:34
hány kutya lehet a sintértelepen?
2010. márc. 3. 12:27
Örülök neki, hogy vannak lelkes állatmentők, állatvédők. Szoktad nézni az SPCA-t az Animal Planeten? Annyi sok jó ötletet lehetne tőlük venni, csak országos összefogás kellene. Minden menhelynek részt kellene vennie benne.....ehhez mi "kishalak" vagyunk. További sok sikert nektek a működéshez. Ha tudok valamit, jelentkezem!
5. Silver36 (válaszként erre: 4. - Sisssa)
2010. márc. 3. 10:36
Sajnos sokszor a menhelyeken is teltház van, sőt akár kétszerese is a férőhelyeknek. Mi az ózdi gyepiseken próbálunk segíteni, egyelőre magánemberekként, de már "készül" az egyesület is. Minden összeköttetés jól jön az érdekükben,előre is köszönöm!
2010. márc. 3. 10:22
Sajnos nálunk már van 3kutya, abból az egyik kutyus úgy fogadtuk be mi is és a szomszédok miatt már nem tudnánk bevállalni még egyet, de mindenképpen terjesztem a kérést és próbálok ideiglenes gazdit keresni. Egyébként menhelyekre nem lehetne őket vinni? Van Nagykanizsán egy nagyon jó menhely, ahol biztosan tudnak segíteni pár kutyuson, illetve a tapolcai menhellyel próbáld meg felvenni a kapcsolatot, mert ott német állampolgár az üzemeltető és sok kutyust visznek ki németországba is. Ha gondolod az összeköttetésben esetleg segíthetek.
3. Silver36 (válaszként erre: 2. - Sisssa)
2010. márc. 3. 10:10

Szia!

Mi Borsodban, de a kutyákat mindenfelé helyezünk el az országban, ahol csak sikerül. Múlt héten is ment egy- névszerint Döme:)- Zalába, ideiglenes befogadóhoz. Te is vállalnál gondozást?

2010. márc. 3. 09:50
Szia én nagyon szívesen segítek, ha tudok. Zala megyében élek, az ország melyik részében van szükség segítségre??
2010. márc. 3. 09:46
Gyepis kutyák mentéséhez keresnék ideiglenes befogadókat és bármilyen segítséget, ötletet állatbarátoktól ahhoz hogy minél többen maradhassanak életben.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook