Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit szóltok, kutyaotthonok, menhelyek, sintértelepek fórum

Mit szóltok, kutyaotthonok, menhelyek, sintértelepek (beszélgetős fórum)


2012. okt. 30. 19:52

ezt a fórumot most vettem észre,kár hogy 3 éve senki nem irt ide,pedig lett volna mit,nem beszélve a mostani dolgokról az állattartással kapcsolatban.


"egy állam nagysága abban nyilvánul meg .ahogyan az állatokkal bánik...."

2009. dec. 8. 23:06
Emlékszem ja féltette a kutyáját azért altatta el....ő tudja miért tette nem is ez a lényeg...
27. eddit (válaszként erre: 26. - Eddit)
2009. dec. 8. 16:17
26. eddit (válaszként erre: 23. - Szasz23X)
2009. dec. 8. 16:09
Van az a meleg riporter akivel a Hajdú Péter is készített riportot...emlékeztek a történetére? Én akkor azt mondtam, megértettem, mi az: felindulásból emberölés....grrrrrr
2009. dec. 8. 16:00
Én egyszer láttam amint elaltatnak egy kutyust...sajnos nagyon beteg volt más megoldás nem volt...azóta is itt van előtte a kutyus esdekló pofija...zokogtam.....és nem értem, hogy emberek képpesek egészséges kutyákat altatni, mert az olcsóbbnak tűnik...nem értem....Amerikában nem altatnak minden áron kutya rendőrség van stb.....hol vagyunk mim ég ahhoz? SEHOL.....
24. 7ed48e33ee (válaszként erre: 23. - Szasz23X)
2009. dec. 8. 15:56

sajnos nem értem én ezt gondolom kapnak adományokat, akkor miért nem adnak esélyt a kutyusoknak? Jó üzletté vált már a menhelyezés is....iszonyat ez az ország itt mindenki csak meggazdagodni akar!

Tudom minden kutyát nem lehet megmenteni, de ennél többet kéne tenni, NEM ALTATNI...a gondatlan állattartókat ALTATNÁM EL!!!!

23. Szasz23X (válaszként erre: 19. - Eddit)
2009. dec. 8. 15:53

legalább altatnak????

egészséges állatokról beszélünk...akiknek annyi a bűnük, hogy nincs gazdijuk. és ha a rexeseknek van pofájuk több milliárdos befolyó évi költségvetéssel altatni, legalább ne hirdessék magukat úgy, hogy nem altatnak...

22. 7ed48e33ee (válaszként erre: 15. - 62cc0f78ae)
2009. dec. 8. 15:53
Ez a moderátor dolga....de nem rosz ötlet.
21. 7ed48e33ee (válaszként erre: 17. - 5da2bd95cb)
2009. dec. 8. 15:52
Sajnos elpusztult.Mérges vagyok nagyon....hogy lehet ilyet tenni...büntetlenül!!!
2009. dec. 8. 12:57
nekem van egy törpepuli szukám és egy németjuhász kanom. Egyikük sincs ivartalanítva! MÉGSEM TÖRTÉNT MEG SOHA, HOGY "VÉLETLEN" ALOM SZÜLETETT! Egyikük részéről sem! Nem értem, hogy abban az egy hétben évente miért nem lehet odafigyelni erre! Ha meg nem figyel, akkor ivartalanítson!
19. eddit (válaszként erre: 18. - Szasz23X)
2009. dec. 8. 12:55
Legalább altatnak és nem barbár módszerekkel ritkítanak....:(
18. Szasz23X (válaszként erre: 16. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 8. 12:53
ne hari, de a rexeseket inkább hagyjuk. altatnak minden kóbor cicát, mert nekik nincs hely a macskáknak, ők kutyaotthon (megjegyzem: ALTATNAK, állatorvostól tudom...)
17. 5da2bd95cb (válaszként erre: 13. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 8. 12:51

hogy van a kutyus? Túlélte a mérgezést?


Na ez az amit még nem értek....MIÉRT? Miért mérgezik meg más kutyáját?

2009. dec. 8. 12:51

REX Kutyaotthon Alapítvány

Adód 1%-át add nekik

Segítsen adója 1%-ával


1 %-os mikrosite-unk címe: [link]


Kérjük töltse le rendelkező nyilatkozatunkat, és juttassa el az adóhivatalhoz.

A korábbi évektől eltérően az adó 1%-ának felajánlására vonatkozó rendelkező nyilatkozatát minden adózó 2009. május 20-ig juttathatja el az adóhatósághoz. Tehát az egyéni vállalkozók és az áfa fizetésére kötelezett magánszemélyek, akik egyébként február 15-ig adnak bevallást, ugyancsak május 20-ig érvényesen rendelkezhetnek.


Ezen túl elektronikus bevallás benyújtásakor is lehetősége van elektronikus űrlapon rendelkezni jövedelme 1%-áról. Mi több azok a magánszemélyek, akik a bevallásukat vagy az adóhatósági adómegállapításra vonatkozó nyilatkozatot elektronikusan küldik meg az adóhatóságnak, a rendelkező nyilatkozatot is megküldhetik ily módon.


További részletek: 1%OS TÖRVÉNYMÓDOSíTÁS


Bármelyik formában is rendelkezik javunkra adója 1%-áról, mi és négylábú védenceink hálásan köszönjük Önnek. Egyúttal szeretettel várjuk Önt az állatszigete, hogy megmutathassuk, mire használtuk jóindulatú felajánlását.

A Rex Alapítvány javára kitöltött Rendelkező nyilatkozat

2009. dec. 8. 12:48
Amúgy össze kéne vonni ezeket a fórumokat, tegnap is indult egy a pomázi állatotthonnal kapcsolatban, talán ha össze lennének vonva, nagyobb lenne az olvasottság. Nem?
14. Szasz23X (válaszként erre: 13. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 8. 12:48
fogadj örökbe egyet :) hidd el, neked is jó lesz, és neki is segítesz :)
2009. dec. 8. 12:47
Nekem pár napja mérgezték meg a kutyámat....:(És azt érzem tennem kell valamit igaz nehéz...sok-sok kutyus van az útcán,és hányat elaltatnak sajnos:(
2009. dec. 8. 12:47
Meg macsekom is volt már így.
2009. dec. 8. 12:46
Na róluk beszélek :)
2009. dec. 8. 12:46

NOÉ Állatotthon Alapítvány

Telephelyünk (állatotthon)


Budapest XVII.ker. Csordakút utca 138634/1 hrsz. (FIGYELEM! Állattal érkezőknek minden esetben előre be kell jelentkezni telefonon!)

Nyitvatartás: hétfõtõl szombatig 9:30-15:30-ig.

Minden szombat nyílt nap; ilyenkor szeretettel várunk minden érdeklődőt, önkéntest, kutyázni vágyó állatbarátot!


Posta és számlázási címünk:

1108 Bp. Hang u. 2.


Telefonszámaink


Kérjük, válassza ki, milyen ügyben keres minket és a linkre kattintva megtalálja annak az önkéntesnek a telefonszámát, aki az adott ügyben segíteni tud. Mivel nem minden önkéntesünk tartózkodik az állatotthonban, illetve minden önkéntesnek más a feladata, kérjük, hogy kizárólag az adott ügyhöz kijelölt számot hívják!


- Kutyát/macskát/egyéb állatot szeretnék örökbefogadni az állatotthonból

- Kutyát szeretnék beadni az állatotthonba

- Macskát szeretnék beadni az állatotthonba

- Egyéb állatot szeretnék beadni az állatotthonba

- Elveszett/Talált állatot szeretnék felvetetni az internetes nyilvántartásba

- Az alapítvány honlapjára szeretnék feladni lakossági hirdetést

- Adományokkal kapcsolatban érdeklõdöm

- Sajtóval kapcsolatos ügyben érdeklõdöm / interjút szeretnék

- Állatkínzással kapcsolatos feljelentéshez kérek segítséget / (szak)dolgozathoz kérek segítséget

- Rendezvényre szeretném meghívni az állatotthont

- Gyerekcsoporttal szeretnék ellátogatni az állatotthonba



Bankszámlaszámunk:

11710002-20083777


Külföldről történő utaláshoz:

IBAN: HU62 1171 0002 2008 3777 0000 0000

SWIFT (BIC): OTPV-HU-HB

OTP Bank / Budapest, 1102 Kőrösi Csoma sétány 6.


Adószámunk:

18169696-1-42

2009. dec. 8. 12:45
Én az utcáról szedtem össze a kutyáimat. (Őket is kidobták)
8. Szasz23X (válaszként erre: 6. - 5da2bd95cb)
2009. dec. 8. 12:45
hidd el hogy ezzel baromi sokat teszel. Mi jártunk úgy, hogy ha nem megyek vásárolni, jut eszembe, veszek egy 10 kilós tápot, és viszem ki, nem esznek aznap a kutyusok...mert már nem volt ennivalójuk :(
2009. dec. 8. 12:44

Pincsimentés: www.pincsimentes.hu


Fővárosi Ebrendészeti Telep: www.illatosut.hu


Chipnyilvántartás: www.petvetdata.hu


Állatvédő egyesületek:

www.futrinkautca.hu

www.csomoriallatvedok.hu

www.lelenc.hu

www.zoldzebra.hu


További menhelyek, fajtamentők:

[link]


Egyéb: [link]


www.hidroterapia.hu


www.allatok.info


www.allatrendorseg.hu

6. 5da2bd95cb (válaszként erre: 1. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 8. 12:44

Szia! Örülök, hogy más is foglalkozik a kérdéssel rajtam kívül.


Nagyon szomorú vagyok miatta és tehetetlennek érzem magam.

Van utcáról befogadott kutya a családban, kettő is. Egyikük egy hajléktalannal élt, a másik pedig egy benzinkúton reszketett összeverve, csonkított farokkal.

Én mindig ételadományt adok a menhelyeknek. Mást nem nagyon tudok tenni.

5. eddit (válaszként erre: 1. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 8. 12:43
Én igen. Többször is. És bár mélységesen szíven üt ha állatokat bántanak vagy kínoznak, be kell látni, a menhelyek sem rágóból vannak....nincs annyi hely, amennyi kóbor kutyus, sajnos:(
2009. dec. 8. 12:43

A virtuális örökbefogadás nagyszerű módja annak, hogy akkor is támogathasson egy kiválasztott kutyát, ha nem tudja őt ténylegesen örökbe fogadni. A virtuálisan örökbe fogadott kutya mellett látható lesz támogatójának neve (vagy beceneve) végig az alatt az időszak alatt, amíg támogatja az adott kutya tartását. Természetesen cégnevet is meg lehet adni támogatónak, így egy-egy népszerűbb, látogatottabb kutya adatlapja akár reklámhordozóként is használható.


Minden kutyánál látható annak becsült napi tartási költsége. Az összeg megállapításánál figyelembe vettük a kutya testméretét, valamint speciális igényeit. Így pl. egy kölyökkutya, akinek teljes oltási programon kell még átesnie többe kerül, mint egy oltott, felnőtt kutya, ahogy egy beteg, kezelésre, műtétre szoruló kutya tartási költsége szintén magasabb, mint egy egészséges kutyáé.


A minimális örökbe fogadási időszak 5 nap; amennyiben kevesebbet állít be, azt a rendszer automatikusan 5 napra növeli.


Miután megadta adatait, a "tovább" gombra kattintva egy szerződést láthat, mely a virtuális örökbefogadás részleteit tartalmazza. Amennyiben ezt elfogadja, örökbefogadási szándéka véglegesítésre kerül és alapítványunk értesítést kap az örökbe fogadásról.


Ettől az időponttól kezdve Önnek 48 óra áll rendelkezésére, hogy a kiválasztott napi tartási díjat a Minimenhely Projekt számlaszámára átutalja a kutya nevét és a virtuális örökbefogadást feltüntetve a megjegyzés rovatban (pl. Buksi virtuális örökbefogadása). Adománya beérkezésétől számított 2 munkanapon belül véglegesítjük az örökbefogadást és Ön lesz a választott kutya VIRTUÁLIS ÖRÖKBEFOGADÓJA a kiválasztott időtartamra, megadott neve/beceneve megjelenik a kutya mellett.


Egy kutyának egyidőben csak egy virtuális örökbefogadója lehet. Két egyidőben indított virtuális örökbefogadás közül az élvez elsőbbséget, melynek befizetése előbb megérkezik bankszámlaszámunkra. Ha a kutya már "foglalt", azaz van virtuális örökbefogadója, akkor az Ön virtuális örökbefogadása attól az időponttól indul, amikor az előző virtuális örökbefogadás végetér.


Amennyiben a kutyát a Virtuális örökbefogadás közben örökbe fogadják, vagy elpusztul, a fennmaradó támogatási összeget az állatotthon egyéb állatorvosi költségeinek fedezésére fordítjuk, azaz más kutyák állatorvosi ellátását fedezzük belőle.

2009. dec. 8. 12:42
Nekem 2 cicám is volt már a Noésoktól, szoktam nekik ennivalót is vinni. Na ők nem altatnak, csak ha nagyon beteg az állat, és ténylegesen menthetetlen. Nagyon szeretem Őket, sokszor járkálok ki hozzájuk, mindenféle állatuk van :) Az otthoni kutyusom is menhelyi, még cumiból lett etetve a drága :)
2009. dec. 8. 12:42

Önkénteseket várunk!

2009.10.11.

Íme néhány lehetőség arra, hogy segíthessen négylábú védenceinken:


- vállalhat ideiglenes befogadást


- segíthet a kutyusok és az adományok szállításában


- dolgozhat szombatonként (vagy más megbeszélt időpontban) az állatotthonban


- segíthet nekünk különböző irodai és marketing munkákban (pl. gazdira váró kutyusok hirdetéseinek feladása, plakátolás, szórólapozás, kampányokban segédkezés, stb.)


Amit rólunk tudnia kell: mindannyian, akik a menhelyen dolgozunk, önkéntesek vagyunk, akik szabadidőnket, munkánkat áldozzuk a kutyák mentésére. Ez néha nehéz és szomorú munka, de ugyanannyi örömet is jelent. Mindannyian erőnkhöz mérten járulunk hozzá a menhely működéséhez, a kutyák mentéséhez, ellátásához és örömmel fogadunk bárkit, aki hozzánk hasonlóan szívügyének érzi a hányatott sorsú négylábúak mentését és szívesen csatlakozna hozzánk.


Ha a fent felsoroltak közül valamelyik feladatot szívesen végezné szabadidejében, jelentkezzen e-mailen Bárdossy Nikolettnél a bardossy.nikoletta@gmail.com email címen.


Szeretettel várjuk!

2009. dec. 8. 12:39

nagyon szomorú vagyok.

Illatos úti telepre befognak kutyákat, ha 2 hétig nem jön a gazdi elaltatnak kutyákat....szörnyen igazságtalannak tartom.....hol vannak ilyenkor az állatvédők?

Ti hogyan próbáltok tenni valamit? Fogadtatok már örökbe kutyát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook