Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Költözés miatt a kutyákat sintértelepre? Nem akarom! fórum

Költözés miatt a kutyákat sintértelepre? Nem akarom! (beszélgetős fórum)


2011. okt. 30. 11:43

Itt vannak a kutyuk!


[link]

22. Havran (válaszként erre: 21. - Havran)
2011. okt. 29. 17:31
Ha rá mész erre az oldalra és ott van,hogy magunkról,azt olvasd el ott fehéren feketén le van irva,hogy altatnak.Nem akarok vitázni,de hiába mondták ezt neked,ez sajnos nem igy van.
21. Havran (válaszként erre: 19. - A jóbarát)
2011. okt. 29. 17:16
Kicsit nézelödtem a neten,ezt találtam www.pcas.hu ők nyiregyháziak probálj meg tölük valami segitséget kérni,vagy lehet tudnak valami tippet adni.
2011. okt. 29. 11:55
Ide is rakhatsz fel fotót a kutyusokról. :)
19. A jóbarát (válaszként erre: 18. - Havran)
2011. okt. 29. 11:47

:(:(


Nyíregyházához tartozó gyepmesteri telepen voltam.

Azt mondták nem altatnak kutyát, de valahogy sajnálnám is őket odavinni.


Most hirdetem őket . Kis csúnyácskák, de nagyon hálásak. De jó lenne ha örökbefogadnák őket.

18. Havran (válaszként erre: 17. - Havran)
2011. okt. 26. 16:38
A gyepmesteri telepek nem menhelyek,sajnos altatnak:(((((((((
17. Havran
2011. okt. 26. 16:37

Gyepmesterek, sintér telepek


A gyepmester feladata az utcán kóborló és elhalt állatok befogása. A kóbor állatok a gyepmesteri telepre kerülnek, ahol a nem éppen állatbarát körülmények között 2 hétig tartják az állatot, addig még jelentkezhet értük a gazdi és kihozhatja őket egy örökbefogadó, vagy állatmentő. A 2 hét letelte után azonban az állatokat elaltatják.

16. Havran (válaszként erre: 15. - A jóbarát)
2011. okt. 26. 16:35

Szia!

Azt megkérdezhetem,helyileg hol voltál?Mármint gyepmesteri telepen?

2011. okt. 26. 14:36

Kedves Mindenki!


Ma félve ugyan, de ellátogattam a gyepmesteri telepre, ahol azt mondták hogy nem altatnak kutyát, és megpróbálnak segíteni.


Még nem tudom mit csináljak. Sajnálom őket ketrecbe záratni. :( De azt is tudom hogy a télnek sem tudok így nekimenni. Az sem lenne jó.

Sajnos sürget az idő. :(

14. Macsek. (válaszként erre: 10. - A jóbarát)
2011. okt. 26. 13:04

Hirdesd ezeken az oldalakon de mindenképpen fotóval, mert fotó nélkül esélytelen:

expressz.hu

gazditkeresek.hu

topapro.hu

jofogas.hu

startapro.hu


Sok sikert, remélem minél hamarabb megtalálod nekik a szerető gazdit.

13. driennke83 (válaszként erre: 7. - A jóbarát)
2011. okt. 26. 12:55

Amikor költöztün a kutyámat meghirdettem a közösségi portálokon, mindenhol mondtam, hogy ingyen van stb. és egy hónapon belül lett gazdája. Kétszer kellett csinálni, mert ahol először volt onnan visszaadták, de ez más kérdés, majd egy teljesen idegen ember aki az én egyik ismerősöm honlapján látta vittel.

Ha elviszik, akkor kérj érte 100 Ft-ot v. 50-et, mert azt mondják, akkor nem szökik meg. :) Persze ez babona, de az elsőnél nem kaptunk, és állandóan elszökött és azért kellett visszahozni, itt a hölgy mondta, hogy ő állatot ingyen nem visz el, adott 100 Ft-ot és azóta sem hallottam, hogy baj lett volna vele.

12. Havran (válaszként erre: 1. - A jóbarát)
2011. okt. 26. 12:52
Sajnos a menhelyeken teltház van folyamatosan,de probáld meg felvenni valamelyikkel a kapcsolatot,akár a noéval és biztos vagyok benne,hogy ha be fogadni nem is tudják,de hirdetni fognak segiteni.Itt tudsz még nézelödni netboard.hu kutyás,hátha van olyan forum ami hozzátok közel van és ott is lehetne hirdetni.
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - A jóbarát)
2011. okt. 26. 07:49

Hirdesd mindenképpen őket, ahol csak tudod, fényképpel, és ahol van rá lehetőség, rövid leírással!

Pl.: Expressz, Iwiw, Facebook

Hátha...

Remélem sikerrel jársz!

2011. okt. 25. 21:33

Hogyha valaki ismerne olyat aki befogadná a három házőrzőt, akkor kérem szépen üzenjen itt nekem!

Nyíregyháza 50 km-es körzetében az utazást is megoldom!

2011. okt. 25. 21:29

Holnap megpróbálom újra az Állatbarát alapítványt.

Aztán felveszem a kapcsolatot a Noéval.


Előtte meg elmegyek megetetni a kutyukat.

Bárcsak lenne valaki a közelben akinél elférnének.

Jobb lenne gazdát találni nekik.

8. leviatan (válaszként erre: 3. - A jóbarát)
2011. okt. 25. 21:25

Egy telefont meger szerintem:

[link]


Nem is azert, hogy azt mondjak, hogy nem viheted oda (tudom nincs kozel, es akinek nincs kocsija ez lehetetlenseg, megha van is kocsival ennyi kutyat egyszerre... na mindegy), hanem, hogy hatha van otletuk, hogy hova tudnad tenni a kutyakat, vagy talan probalnak segiteni uj gazdat keresni nekik.

2011. okt. 25. 21:23

Még nem hallottam a Noé bárkájáról, de köszönöm megkeresem őket.

A fotózás is jó ötlet, csak nem tudom hol lenne jó megjelentetni őket.

Tényleg olyan kis szeretnivalóan csúnyácskák.

2011. okt. 25. 21:22
Sajnos minden menhelyen teltház van:(
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - A jóbarát)
2011. okt. 25. 21:21
Fotózd le őket és tedd fel a hirdető oldalak. Persze ne pénzért. Én biztos vagyok benne, hogy elviszik őket.
2011. okt. 25. 21:20

Ne is hagyd ezt,menhelyre kéne vinni,gondolom a NOÉ-ba nem tudod őket felhozni,nekem onnan van két boxerem,onnan tuti jó helyre mennének!

Hívd fel őket,hogy altatásra várnak a kutyusok,lehet még a fuvarban is tudnak segíteni!

3. A jóbarát (válaszként erre: 2. - Leviatan)
2011. okt. 25. 21:20
Itt a megyében az Állatbarát Alapítvány tevékenykedik, de sajnos minden megkeresésemre "Telt ház van nállunk" a válasz. :(
2. leviatan (válaszként erre: 1. - A jóbarát)
2011. okt. 25. 21:19

Nem probaltad meg felvenni a kapcsolatot Noe Barkajaval? Ugy tudom ok nem altatnak allatot, es talan van otletuk hova fordulj.


(sajnos en a vilag masik felen elek, hozzam sajnos nem johetnenek)

2011. okt. 25. 21:17

Nem tudom mit tegyek.

Elköltözött egyik közeli rokonom a falusi házából.

Három kutyája van. Öreg kis munkások. Portások. Védték a házat az udvart, vagy voltak a leghálásabb társaság a szürke hétköznapokban.


Most elköltözött a gazdájuk, és a panelba nem viheti a szegény ördögöket. Az egyik szomszéd ötlete hogy el kellene őket altatni. Persze ezt nem szeretnénk.

Most csak miattuk utazok két naponta 30 kilómétert, de már egyre nehezebben tudok segíteni. Sem anyagilag nem bírom már az útiköltséget sem időben nem tudok már ennyit vállalni. Sajnálom is őket hogy magányosan ottmaradtak a háznál, amit meg szinte lehetetlen eladni, pedig jóformán egy városi garázs ára csak.


Jön a tél, és fogalmam sincs hogy mi lesz ha nagy hidegben megfagynak vagy hófúvás miatt nem tudok majd kijárni hozzájuk. Egy körbekerített zárt területen remek jelzőkutyák lennének, de sajnos nem olyan szépek . Amolyan falukutyák.


De nagyon sajnálom őket. Nyíregyháza közelében vannak. Ha valaki a közelben örökbefogadná őket, még az etetésükben is segítenék. Nem akarom végignézni ahogy elaltatják őket csak azért mert a gazdájuk elköltözött. A kutyák arról nem tehetnek. Semmilyen esetre sem akarom azt végignézni, hogy csak mert így alakult el kell pusztulniuk.


De.....


Nem tudom meddig tudom vállalni ezt a mentőakciót. Van valakinek valamilyen használható ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook