Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Singulair mini - asztmás gyerek fórum

Singulair mini - asztmás gyerek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
18. Bekomi (válaszként erre: 15. - Pmjudit)
2010. okt. 13. 20:10

vettek tőle vért is meg kezén is néztek allergiát, semmi nem mutattak ki.

bár jövő héten kész lesz egy másik doki által levett vérminta, allergiát, lisztérzékenységet, meg egy csomó mindent nézetett. de ha ott sem jön ki semmi és továbbra is fulladva köhög, akkor már nem tudom mi lehet ez. asztma?

17. Bekomi (válaszként erre: 14. - Encifinci)
2010. okt. 13. 20:08
hát holnap felhívom a dokinkat, aki írta ezt a gyógyszert, hogy sokat köhög, fullad. remélem mond valami okosat
16. Bekomi (válaszként erre: 13. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:07

szeptember 17.én fulladt be, kaptunk spiropentet, meg 6 rectodelt kúpot kellettt adnom neki, majd 23án volt az allergia vizsgálat, ahol nem mutattak ki semmit, és azt mondták nincs teendő, ha fullad 3-4szer menjünk vissza

aztán a dokink, aki szintén pulmonologus, meg allergológus, megvizsgálta és azonnal ezt írta fel, mert ezt kezelni kell.

15. pmjudit (válaszként erre: 9. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:07

Nem fulladt be, csak hangosan lélegzett - viszont Spiropentet kaptunk azóta is a háziorvostól...

A háziporra allergiás - panelban lakunk....

2010. okt. 13. 20:04
Sztem érdemes lenne elmennetek egy másik dokihoz is.amugy az alaergiateszt nekünk sem mutatott ki akkor semmit...máj 1én kezdődött és egész nyáron tartott az éjjeli köhögés mig elnem kezdtük a gyógyszert alvás semmi nem volt.Az aeriust még kéne szednie de nem adok neki már.Amúgy már 7 éves,de még mindig járunk december lesz allergiavizsgálat megint:(
2010. okt. 13. 20:04

A Singulair mellé /nehézlégzésre/ rohamoldót (pl. Ventolin aerosol vagy Rectodelt kúp) nem kaptatok? Mikor vizsgálta az orvos a kicsit? Akkor - és most - nem hurutos?

3 dolog lehet a háttérben: jelenleg zajló légúti hurut (...meg van fázva), allergia, és asthma. Mindegyiknek más a kezelése, ráadásul egymás mellett párhuzamosan is futhat ez a 3 kórkép...

A Singulair-nek pár nap kell, mire kifejti a hatását, egyelőre emiatt ne aggódjatok. :) Viszont lehet hogy kevés önmagában... menjetek el az orvoshoz/háziorvosotokhoz egy ellenőrzésre!

12. Bekomi
2010. okt. 13. 20:03

most ez asztma lehet, vagy mi?

asztmát csak allergia okozhat?

11. Bekomi
2010. okt. 13. 20:01
ja 4és fél éves.
10. Bekomi (válaszként erre: 6. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:01
az a Ventolin, mi? pipa? receptköteles?
9. Bekomi (válaszként erre: 5. - Pmjudit)
2010. okt. 13. 20:01
és mellette nem fullad?
8. Bekomi (válaszként erre: 4. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:00
ő fullad nyugalomban is, meg ha fut akkor is. olyan a köhögése mintha felakarna szakadozni, közben meg fullad:-(((
7. Bekomi (válaszként erre: 4. - Szanya)
2010. okt. 13. 19:59
Az egyik pulmonológus nem írt eá semmit, azt mondta ha majd fél éven belül 3-4* befullad akkor visszatérünk rá.... jó nem?Flixotide, az milyen gyógyszer?
6. Szanya (válaszként erre: 3. - Bekomi)
2010. okt. 13. 19:58
Nekem 3 éves koromtól van, nem változott semmit. Ha fullad, adjál neki Ventolint, mert rossz fuldokolni... Ha ennyire rossz a helyzet, írass flixo-t. Hány éves?
2010. okt. 13. 19:58
Mi is szedjük - a kisfiamnak tavaly ősszel kétszer volt 3 hét különbséggel nehézlégzése - a pulmológus írta fel az aeriussal együtt - viszont azt nem bírta - totál nyugtalanul aludt, így azt nem ,de a singulairt szedjük - most viszem majd vissza.
4. Szanya (válaszként erre: 1. - Bekomi)
2010. okt. 13. 19:57
Állítólag csak arra a fulladásra jó megelőzésnek, ami terhelésre jön ki.(A pulmonológusom ezt mondta.) Esélyes, hogy nem ússzátok meg a Flixotide-t.
3. Bekomi (válaszként erre: 2. - Encifinci)
2010. okt. 13. 19:56

mi csak eddig ezt a gyógyszert kaptuk. a doki azt mondta hogy tavaszig minimum így fog lenni hogy fulladni fog, ezért kezelni kell. kaptuk a gyógyszert, de annyira köhög, szinte minden hajnalban rájön, meg napközben is. Allergiát nem mutattak ki nála.

állítólag ahogy idősödik úgy fog csökkeni neki a fulladása

2. encifinci (válaszként erre: 1. - Bekomi)
2010. okt. 13. 19:54

Szia!

Mi használtuk ezt a gyógyszert és már a 2.napon jobb volt.Nekem nem fulladt és igazán nem is tudtuk mi a baj a mai napig nem tiszta a dolog.De minden este addig köhögött míg nyálkát nem kezdett hányni.Ez elég sokáig ment mire kaptunk az allergológiára időpontot ott kapta a singulárt és még aerius szirupot.

2010. okt. 13. 19:50

Valaki használta a gyermekének ezt a tablettát,ha igen használt?

az én kisfiam egy hete szedi, de sajnos ugyanúgy fullad, köhög, vagy még jobban, mint előtte:-((

tapasztalatokat várok.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook