Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Singulair mini - asztmás gyerek fórum

Singulair mini - asztmás gyerek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
48. Bekomi (válaszként erre: 44. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:35
mindenképpen írok, már holnap hogy mit mond a doki.
47. Bekomi (válaszként erre: 43. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:35

milyen pluszt töltenek rá, ezt nem értem.

egyébként a közgyógy kártya kereset függő ugye? mert a kislányomnak annak idején nem adta meg a jegyzőség mivel meghaladtuk az egy főre jutó nemtom mekkora összeget.

2010. okt. 13. 20:34

Szia.

Nálunk sajnos a 4-ből 3-nak allergiás asztmája van, bár a legnagyobbiknál a koraszülöttsége is közre játszik.

Közgyógyosak, a nagy már 8-9éve szedi a Singulairt, és már a kicsik is (a minit). Rectodelt nagyon ritkán engedték, többször feküdtek bent az intenzíven, inhalálás, oxigén, infúzió.

Egész évben kapják a Flixotid-ot, Aerius (tabletta, vagy szirup) Singulair, fulladásnál Ventolin spray (kicsiknek Bébihalerrel), Spiropent, vagy ha nagyon fulladnak, akkor Beroduallal inhalálunk.

A Singulair hosszú távon megelőzi a befulladást.

Nekünk nagyon bevált.

45. Bekomi (válaszként erre: 42. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:33
jó visszamegyünk. az az obstruktív bronhitis szeptember közepén volt. annak már el kellett múlni, meg a doki is azt mondta elvileg...
44. Szanya (válaszként erre: 41. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:33
Írd meg majd, mi volt!
43. Szanya (válaszként erre: 40. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:32
Mindkettő jár. A közgyógy nem csak arra jó, hogy ingyen kapd az alapgyógyszerét, hanem plusz pénzt is töltenek rá, egyénileg változó összegben. Plusz jár az emelt családi pótlék és hosszabbított gyes.
42. somaeszter (válaszként erre: 36. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:32
Mindenképp menjetek vissza az orvoshoz. 1 hét alatt általában megindul a javulás... nem gyógyul meg tökéletesen, de mérséklődnek a tünetek. Ha rosszabb az állapota, kell a kontroll.
41. Bekomi (válaszként erre: 39. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:31

hát ez tök szar:-(((

biztos ami biztos azért beszélek a dokival holnap

40. Bekomi (válaszként erre: 34. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:30

a közgyógy az a kártya, amivel olcsóbb a gyógyszer ugye?

az emeltszintű az más,ugye? erre járna?

39. Szanya (válaszként erre: 37. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:29
Drukkolok, hogy ne asztma legyen.
38. Bekomi (válaszként erre: 32. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:29

30asat kapott. Pénteken fulladt, az ügyeleten kapott kúpot, meg spiropentet kellett kiváltani, beadni, és 2 óra múlva visszamenni. ha nem javult volna mentünk volna a kórházba, de javult.

a doki azt mondta éjfélkor adjak neki egyet, aztán szombat reggel, és este, majd vasárnap este, és hétfőn este, plusz mellette a spiropentből 2*7.5 milit, ami hétfőtől csökkent 2*5re.

37. Bekomi (válaszként erre: 31. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:26
most már én is tudom:-(((
36. Bekomi (válaszként erre: 28. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:26

volt vérvétel, és bőrteszt is, de semmit nem mutatott ki.

elvileg most nem beteg, én úgy gondolom, bár a köhögése, olyan felszakadozó valamikor. a lényeg az hogy erőltetett.

egy hete szedi a gyógyszert, de szerintem rosszabb mint előtte, többször fullad, az mitől lehet? felhívjam a dokit, és menjünk vissza hozzá, mit tanácsolsz?

35. Szanya (válaszként erre: 33. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:25
Ez ugyanaz, mint nekünk. Ne várj, a Spiropentet nem ismerem, de a leírásod alapján nem az igazi, irány egy TAPASZTALT... és jóindulatú pulmonológus, aki nem hiszi, hogy csak az emeltre mész... Ha fullad, kell a Ventolin, 20 percenként 2-t lehet adni, míg nem enyhül (nyomja a szívritmust, de a gyerekek bírják) a roham. A Flixo nekünk (3,5 éves a fiam) 2x1. Minimum a Ventolint írasd fel! Nagyon rossz fulladni. Én sok sok évig semmilyen gyógyszert nem kaptam, mert a szüleim nem hitték el, hogy fulladok...
2010. okt. 13. 20:22
Allergiára nem jár közgyógy, asthmára igen. Ételallergiára hol megadják, hol nem... :/ Foalmama sincs mi alapján dönt az OEP.
33. Bekomi (válaszként erre: 27. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:21

a mi dokink azt mondta ő nem tudja kiállítani( a másik gyerkőc ételallergiás volt)

gondoltam azért mert már nem dolgozik sztkban, csak magán rendelőben.

és kell rá a hosszú intézményi bélyegző is.


szerintem nem kruppos rohama volt.Obstuktív bronhitise volt akkor. nem is tudott köhögni, mer próbált és csak fulladt:-(

2010. okt. 13. 20:21
A Rectodelt-ből van 30 és 100 mg-os... A 30 mg-os (zöld) adható kisgyerekeknek is, veszélytelenül. De 6 db?! Mennyi időn belül? és minek?
31. Szanya (válaszként erre: 25. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:20
Ez súlyos.
30. Szanya (válaszként erre: 24. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:19
Mi elsőre kórházba kerültünk 3 napra, mikor a gyerekemen kijött, de legalább így nem mérgezték a Rectodelt-tel (csak az ügyeletes adott be neki egyet, mert nagyon rosszul volt). Ott Ventolinozták, meg valami párát kellett pipából szívnia. Ott állították be a Flixo-t is.
29. Bekomi
2010. okt. 13. 20:18
ha nem allergén okozza, akkor mi vajon?
28. somaeszter (válaszként erre: 16. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:18

A Spiropent hörgőtágító, a Rectodelt szteroidos kúp. Mindkettő jó gyógyszer...

Az allergia vizsgálat bőrteszttel vagy vérből történt? A vérvételes pontosabb, részletesebb, de kevesebb helyen csinálják...

Amit leírtál, az alapján én inkább kezdődő asthmára gondolok. (Gyermekorvos vagyok és épp most csinálom a ráépített gyermek-tüdőgyógyász szakvizsgám :))). ) Egyetértek az orvosotokkal, első "körben" érdemes Singulairrel indítani, de én legtöbbször kiegészítem antihisztaminnal (pl. Aerius, Xyzal, Fenistil, stb), ami ugyan allergiaellenes szer, de ilyenkor is segít. És ne felejtsétek el, hogy ősz van, ilyenkor a rossz idő miatt könnyen megfázunk -> magyarul hurutos is lehet a gyermeked. Aki allergiás/asthmás ráadásul könnyebben elkapja a hurutosságot. Viszont fordítva is igaz: aki hurutos, annak erősebben előjönnek az asthmás tünetei. A hurut legtöbbször vírusos, antibiotikum ritkán kell, de orrcsepp/spray, köptető, stb... kellhet. Ezt a vizsgálat dönti el, net-en nem igazán mondhatok semmi biztosat. :/

Érdemes várni egy pár napot (akár 1-2 hetet) a gyógyszerszedés mellett, mivel a vérben el kell érni a gyógyszernek egy bizonyos szintet, hogy hatékony legyen; másrészt meg kell pár nap, mire a gyulladás, betegség kezd visszahúzódni.

27. Szanya (válaszként erre: 21. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:17

Hát nagyon remélem, hogy ennyitől még nem lett baja. Nem is értem! Mindig Ventolint szoktak adni. Nem kruppja volt? Arra jellemzőbben adnak Rectodeltet. De ilyen mennyiségben! Ilyet még nem is hallottam.

Privát doki is kiállíthatja az emeltre, nekünk is az állította ki! És igen, jár rá, de 2 hónapig előtte kell Flixo-t használni, csak utána adják meg. Félévre...

26. Bekomi (válaszként erre: 23. - Anda39)
2010. okt. 13. 20:17
Junior mi? singulár egyik fajtája?
25. Bekomi (válaszként erre: 22. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:16
azért ennyire súlyosnak nem láttam(bár mikor befulladt akkor is azt hittem csak erőlködik a köhögéstől)igaz nem kapott levegőt, fulladt, szívta magát, pirosodott a feje, könnyezett akkor-és most is
24. Bekomi (válaszként erre: 20. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:15
a doki adatott, de azóta tényleg nem adtam neki, annyira fulladt akkor hogy majdnem a kórházban kötöttünk ki. A 6 dbot 3 nap alatt kellett beadnom
23. Anda39
2010. okt. 13. 20:14
A juniort kaptuk mi annak idején (akkor még kísérleti gyógyszer volt), nekünk csak ez használt. Napi egy megszüntette a fulladást.
22. Szanya (válaszként erre: 18. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:14
Simán lehet asztma, arra az a jellemző, hogy felsőlégúti fertőzés nélkül, hirtelen, főleg éjszaka, vagy futás után fullad, hangosan sípol, később zihál, magas a légzésszám, és súlyos esetben már csak előre dőlve, ülve tud lenni, nem lehet lefektetni. A háziportól is lehet.
21. Bekomi (válaszként erre: 19. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:13

azóta rectodeltet nem kapott, de az ügyeletes orvos úgy látta jónak hogy 6 adjak neki...

holnap felhívom a dokinkat, ő nagyon jó a szakmájában, külföldön is járt kutatómunkákat végzett.már bánom hogy megkerültem, hogy nem hozzá mentünk elsőre, csak hát azt mondta hogy ő már csak fizetős vizsgálatokat tud csinálni, és nem tud papírt kiállítani az emelt szintűhöz.

Amúgy erre is jár emelt szintű?

20. Szanya (válaszként erre: 16. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:11
Úúúristen 6 Rectodelt!!! Ne adj neki többet!!!!
19. Szanya (válaszként erre: 8. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:10
Akkor így a 4 fulladáson túl vagytok, nem? Simán egy hörghurutra is felírják a Ventolint meg a Flixotide-t, nem értem, miért nem kaptatok! Mindkettő belégző, a Ventolin rohamoldó, a Flixotide helyi hatású szteroid. (Én már nagyon rég használok ilyeneket, semmi bajom tőle, de nyilván nem jó sokáig használni ezeket, főleg, ha nem muszáj, de ha kell, akkor kell.) Ha még nem elég együttműködő, akkor kell hozzá egy babyhaler is. Mind receptes. Kellene egy rendes pulmonológus, ne fulladjon feleslegesen!!! A Rectodelt nagyon erős szteroid, azt lehetőleg mellőzzétek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook