Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Singulair mini - asztmás gyerek fórum

Singulair mini - asztmás gyerek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. okt. 13. 21:13

Nekünk minden cseppben van és úgy kell sóval tenni az inhaláló gépbe...

Flixo-t soha nem kaptak pedig a lányom 18 hónapos kora óta használja ha baj van most 7 éves,és szerencsére tavaly már nem kellett használni,úgy néz ki szépen elnőtte ,a kicsi meg tavaly kezdte el:(

77. Szanya (válaszként erre: 74. - Bekomi)
2010. okt. 13. 21:13
Szerintem simán elmehetsz akárhova OEP támogatott helyre másik pulmonológushoz kontrollért, aki kiadja az igazolásokat. A kórházaknak fogadniuk kell. (Bár mi is privát rendelésre mentünk eleinte, és valószínű visszatérünk ahhoz.)
76. Szanya (válaszként erre: 61. - 7f1efd4c7b)
2010. okt. 13. 21:08

Az inhalátor elsősorban a letapadós nyákos fertőzésekre jó, mi nyákoldónak Ambrobenét használunk sóoldattal, de az nem keverhető köhögéscsillapítóval, erre figyelni kell. Az inhalátor egy spéci eszköz, gyógyászati segédeszközboltban kapható.

A Ventolin egy belélegző, a Beroduált nekünk csepp formájában írták, így az inhalátorral kell belélegezni a sóoldattal. A Paxirasol köptető, mint az Ambrobene.

A Pulmicort ugyanaz, mint a Flixotide, egy szteroid, de kisgyerekeknek a Flixo-t írják.

A Ventolin akármilyen eredetű asztmára jó, a kruppra igazából semmi se jó, csak hideg levegő, de arra szokták adni a gyors hatású Rectodeltet, hogy gyorsan csökkenjen a gyulladás. Egyébként a Pulmicort az asztmára való megelőző hatású szteroid. A Beroduál hörgőtágító, mint a Ventolin, súlyos asztmás görcs esetén szokták adni.

Na így is jó zavaros... :)Mindegy, a doktornéni majd elmondja.

Igen, asztmaroham esetén ezeket kombinálják.

75. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 72. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 21:04

valószínű nagyon ügyesen:)D

De vicc nélkül ,igen rá kell szánni azt a kis pénzt ,aztán sokkal könnyebb lesz ,amit eddig pénzért vettél meg megy a közgyógyra és igy vissza jön az a pár ezres!!

74. Bekomi (válaszként erre: 72. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 21:02

szóval azt mondod menjek a dokinkhoz aki nem rendel oep támogatott helyen? ha ő ad szakorvosi javaslatot arra még nem jár az emeltszintű, ahoz ki kell tölteni egy formanyomtatványt, egy oepes dokival ugye? na azt hogy csináljam?tudsz ebben segíteni hogyan csináljam? tudom hogy egy kis befektetésért kapnék x hónapig annyit amennyit befektetek, nem is a pénzt sajnálom, hanem hogy legalább kapjak olyan papírt ami jó az államkincstárnak


mindenképpen megyek hozzá maszekba,

eddig májusig volt a rendelőintézetben, de valami miatt elmentek onnan, nem tom miért, így csak maszekban van, meg tanít a felsőoktatásban.

73. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 68. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 21:02
ez igy van !!:(
72. somaeszter (válaszként erre: 67. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:57

Szép! :)

Értem a dilemmád... ha gonosz és számító lennék :), azt mondanám, szánj rá pár-ezret a magánrendelésre egyszer, akkor kapsz legalább szakorvosi igazolást, és utána havonta jó-pár ezerrel több folyik be a pénztárcátokba. Magyarul vedd "befektetésnek" a magánrendelés árát, ami visszatérül. Orvosként és anyaként is azt mondom, inkább menj el a magánrendelésre, jobb orvosnak tűnik ő, mint a másik, legalább korrektül el lesz látva a gyermeked.

Mondjuk azt nem értem, hogy OEP által finanszírozott (ingyenes, kórházi, stb) rendelése nincs??!! Csak magán? Hogy csinálja? :/

71. Bekomi
2010. okt. 13. 20:55

miért van az hogy minden értelmes ember ilyen messze lakik tőlem:-))))

Mint pl te Eszti?

70. Bekomi (válaszként erre: 61. - 7f1efd4c7b)
2010. okt. 13. 20:54
hát én semmit sem tudok már mije van, asztmája e vagy sem tiszta zavaros a kép:-(((
69. Bekomi (válaszként erre: 64. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:53

ó én messze vagyok tőletek orvosoktól(bár én is egészségügyis vagyok)de azért tanulni akarok:-)))))

várom a prividet:-)))

68. somaeszter (válaszként erre: 65. - 7f1efd4c7b)
2010. okt. 13. 20:53
Az Aerius is felíható a közgyógykeret terhére (="közgyógyra"), csak támogatás nincs rá (teljes áron vonják le a keretpénzből...ami legtöbbször amúgy sem sok)
67. Bekomi (válaszként erre: 62. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:51

nálunk ez bonyolult. a gyerek - házi -orvosunk a pulmonológusunk is egyben és az allergológusunk is:-) mondta is menjek el a maszek rendelőjében ott ad egy szakorvosi javaslatot, amire a gyerekorvosi rendelőben felírhatja ezt a gyógyszert:-)

viszont: ha ő azt mondaná hogy ez asztma és jár az emelt szintű, (de ő nem tud már papírt kiállítani)aki kitudná állítani ő meg azt mondta no probléma, és fulladjon a gyerek 4 szer akkor menjek vissza. ha ő meg nem adja meg?akkor hova forduljak?

66. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 64. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:51

Az orvos holtig tanul azt mondják!!

Biztosan nagyon jó gyerek orvosos vagy ,mindig van új amit nektek is meg kell tanulni !!

65. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 51. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:49

23300 ft az emelt családi ha ez jár alanyi jogon jár a közgyógy 2 évig.

Mi az aerius szirupot is közgyógyra kapjuk ,a rectodelt az nem közgyógyos azt tudom a paxirasolból csak az oldat közgyógyos,az ampullás nem..

64. somaeszter (válaszként erre: 63. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:49
Tetszik a "mindent tudni akarok" hozzáállás... :)) Én is szeretnék mindent tudni, de még 6 év orvosegyetem és 10 év munka után se merem ezt állítani. :))))
63. Bekomi (válaszként erre: 59. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:47

biztosan tisztában van vele csak én nem:-))))

és én olyan vagyok hogy mindent tudni akarok, hogy felkészülten tudjak beszélni az orvossal:-)))

ez a legális gyógyszer írás jó, tetszik nekem is:-))) ez is segítség szerintem nagyon

2010. okt. 13. 20:47
Ahhoz hogy közgyógyod legyen, kell egy szakorvosi (tüdőgyógyász...) javaslat! Ha ez és ezután a közgyógy megvan, a háziorvos is felírhatja rá a gyógyszereket.
61. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 30. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:46

a pára az inhalálás!

Sóoldat +

-Ventolin

vagy

-berodual

vagy

-paxirasol

vagy

pulmicort

attól függ mi a baja a ventolin csak az allergiás eredetű asztmára jó,a paxirasol az nyák oldó ha hurutosan köhög de fullad,a Pulmicort amit mi is használunk az a Kruppra nagyon jó,a berodual asztmatikus fulladásra való,szóval ezeket orvos dönt el mikor melyik kell ,mi volt hoyg kaptunk pulmicortot ,paxirasolt ,és ventolint egymás után inhalálni:(

60. Bekomi (válaszként erre: 56. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:45
holnap reggel mindenképpen telefonálok a dokinak, meg tök ideg örlő ez az egész. derüljön ki hogy mi ez. az vagy nem az. de ha nem akkor mi? ördögi kör ez:
59. somaeszter (válaszként erre: 54. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:45

Lényegében a betegséggel összefüggő gyógyszert írhatunk közgyógyra, de pl. én a betegeimnek - teljesen legálisan :) - lázcsillapítót, C-vitamint, hányáscsillapítót, stb.. is fel tudok írni ha kell a közgyógyra. Viszont a másik oldal, hogy tündéri magyar állam számos - fontos - gyógyszert nem ad így, támogatással pl. az antihisztaminokat (Aerius, Xyzal, stb...).

Az ashmának vannak kritériumai, priviben megírom :), de ezekkel az orvosotok is tisztában van szerintem.

58. Bekomi (válaszként erre: 55. - Csigu77)
2010. okt. 13. 20:44
aha értem,tehát orvos is kiállíthatja.ezt eddig nem tudtam.
57. Bekomi (válaszként erre: 53. - Szanya)
2010. okt. 13. 20:43
ó, nálunk mindent alaposan megnéznek, nehogy adni kelljen valamit
56. Szanya (válaszként erre: 50. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:42
Nekünk föl sem vetették a Singulairt. Ne stresszeld magad, a Flixotól minden baja megszűnik.
2010. okt. 13. 20:41

Ha kiállítja az orvos a papírt, akkor itt jár alanyi jogon. vagy lehet kérni a jövedelemre hivatkozva.

A havi keretet abból számolják ki, hogy a háziorvos összeírja a szükséges havi gyógyszer költséget, lezárt borítékban lepecsételve odaadja, és azt kell beadni az önkormányzathoz. Nálunk így van.

54. Bekomi (válaszként erre: 51. - Somaeszter)
2010. okt. 13. 20:41

és csak olyan gyógyszert lehet rajt venni ami összefüggésben van a betegségével, ugye?

hogyan lehet a végére járni minnél gyorsabban hogy ez asztma e ?

53. Szanya (válaszként erre: 47. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:40

Én sem értem, nekünk mindenesetre pár ezret rátöltenek, ugyanis ez egy kártya, olyasmi, mint a bankkártya, de azt hiszem, csak a patikában lehet használni (mi csak ott használjuk).

Erre nem emlékszem, de szerintem nem kértek jövedelmi adatokat. A magyarorszag.hu-n biztos fönt van.

52. Bekomi (válaszként erre: 49. - Csigu77)
2010. okt. 13. 20:39

igen a doki azt mondta hogy tavaszig mindenképpen így fog lenni:-((((

és azt hogy ahogyan idősödik úgy csökken a tünete

a párnát nem tűri meg maga alatt nagyon, inkább párna nélkül alszik.

51. somaeszter (válaszként erre: 40. - Bekomi)
2010. okt. 13. 20:38

Emelt családi pótlék krónikusan beteg gyerek után jár (pl. 1 gyermek után nem havi kb. 11000 Ft, hanem kb. 22000 FT... bocs, nem tudom Ft-ra pontosan az összeget!) Ha megkaptátok az emelt családi pótlékot, akkor lehet igényelni a közgyógy ellátást, ami - a használt gyógyszerek árától függően - évi 6000 FT-tól havi tizen-ezer Ft-okig terjedhet. A közgyógyellátottak kapnak egy "zöldkártyát", ez olyan mint egy hitelkártya, "amire" negyedévente felrakják a megkapott (gyógyszer)keretet, ezzel és a receptekkel kell a gyógyszertárba menni. Így számos gyógyszer - amíg van pénz a kártyán... - ingyenes.

Remélem hogy a kicsi nem asthmás, de ennek minél gyorsabban érdemes a végére járni.

50. Bekomi (válaszként erre: 46. - Csigu77)
2010. okt. 13. 20:37

ez szörnyű...

mindenkinek használ, akkor nekünk miért nem?

jó tudom mások vagyunk máshogy reagálunk, de akkor is, mi vagyunk a kivételek? olyan rossz nézni a gyereket, és nem tudok rajt segíteni:-(((((((((((

2010. okt. 13. 20:37

Csak még annyi, már régóta észrevettük, hogy nagyon befolyásolja az időjárás, hogy befulladnak-e.

Segít még, ha magasabban van a feje, és ha hason fekszik, és volt hogy beöltöztettük, és ablakot nyitottunk télen is.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook