Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Singulair mini - asztmás gyerek fórum

Singulair mini - asztmás gyerek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
108. flamingo78 (válaszként erre: 100. - Bekomi)
2013. ápr. 3. 15:58

Szia!

Nekünk Volumatic nevű készüléket javasolt az orvos. Gyógyászati segédeszköz boltban 2500 forintba került...

107. Bekomi (válaszként erre: 106. - Tupecné)
2010. okt. 22. 18:35

hát sajnos én is így vagyok, már keményen a folyószámlahitelbe nyúltam bele, másfél 7 alatt több mint 20 000ment gyógyszerre meg dokira:-(((((

bár a doki "csak" 3000 kért


amúgy meg miért lenne fars az eredmény? nem értem...

mi amikor mentünk úgy fulladt a Kisfiam, hogy csak na...

a dokinak nem is kellett semmilyen alátámasztó vizsgálat.....

106. tupecné (válaszként erre: 105. - Bekomi)
2010. okt. 22. 17:39
mostmár az lessz de ma is csak ugyan azt mondta a dr nénink hogy nem lenne jó az eredmény azaz " fars " lenne nagyon komojan gondolkodom a maszek uton csak az zsebe nyúlós lesz és most igy ezt nem igazán tudom meg tenni anyagilag sajnálom de ez a piszkos igazság :((
105. Bekomi (válaszként erre: 103. - Tupecné)
2010. okt. 21. 19:40
és maszek rendelésre nem tudnád esetleg elvinni?ott nem kellene ennyit várni..
2010. okt. 21. 12:19
én már ezt végig jártam 6 évesen kezdte e miatt a lányom az ovit orvosi javaslatra most 7 éves és jövőre megy suliba!
103. tupecné (válaszként erre: 102. - Bekomi)
2010. okt. 21. 09:19
igen sajna én már ezért harcolok 3.5 éve ugyanis most hogy sürüsödtek a befuladások igfy közölték az ovodában hagy nem mehet visza mert nincs papírunk rólla és ugye ha be fullad az ovodában az ovónőtől számon kérhetik hogy .... konkrétan feketén fehéren meg mondták hogy adig ne is vigyem amig nincs rólla orvosi szakvélemény a korházi kivizsgálásra is 6 hónapot kellene leg job esetben várnunk :((
102. Bekomi (válaszként erre: 101. - Tupecné)
2010. okt. 21. 09:14

hát a sima orvosi rendelés nálunk a maszekrendelést jelenti, mivel a dokink csak maszekban rendel allergológus, pulmonológusként.

ott írta fel ezeket, és kaptunk egy Allergológiai- Immunológiai szakvéleményt(támogatásra jogosít) amire rá van írva hogy Asthma bronchiale

itt kaptuk, miért kérded?

ti is ilyen papírra vártok?

101. tupecné (válaszként erre: 100. - Bekomi)
2010. okt. 21. 08:56
szia tudom nagyon jól hogy az a 7000ft másra is jó let vona mégha most pont nem is kell az a hall. de hiddel hogy hatásosab mint a nélkül mi már régóta a hall-lal használjuk a pipát és gyorsabban hat mert garantáltan a füdöbe jut a gyogyszer én nyugodtab vagyok hogy néha itt van a szekrényben akár fél évig is most meg már sajna az utitársunká fejlődött de naggyon jóó csak az ára sokkoló én 2 éve vettem 8000ft volt akkor :( nem fizetem ki egy villany számlát oszt csókolom :))) de akkor is meg vettem !!!! Tehát ha jól értem korházi kivizsgálás nélkül SIMA ORVOSI RENDELÉSEN ??? kaptatok papírt aról hogy aszthmás ????
100. Bekomi (válaszként erre: 98. - Tupecné)
2010. okt. 20. 20:22

szia! nos voltam a dokinál a kornéllal. Mikor odaértük pont megint, vagyis inkább folymatosan fulladt, már a folyosón is meg bent a rendelőben is...

igaz alapra rásegítettem akarva akaratlanul is, mert adtam neki előtte 1 órával köptetőt, mivel olyannak tűnt a köhögése, hogy már lehet neki adni. kérdeztem a dokit most ez mi, gégehurut?

azt mondta nem, ez most hörgő hurut. a gégéje is be van gyulladva egy kicsit,de ez sajna kemény hörgőhurut:-(((

meg van a diagnózis, a kegyetlen diagnózis: Asztma bronchiále:-(

Kaptunk pipát Evolhalert, a singulairt pedig nem kell tovább szednie.

Ebből kell 2*2 puffot adni egy hétig, majd utána 2*1. az emeltszintűt 2 hónap múlva kapjuk meg, csak nem értem miért hisz már jó ideje fullad........

remélem segít ez a szer...

ma kétszer sírtam majdnem-előszőr mikor olvastam a papírján hogy asztma bronchiale, aztán meg mikor agyógyszertárban kifizettem a szert meg a babyhalert: több mit 7000 ftot fizettem._((((((((((((

nektek is van mellé ilyen készülék, lehet tök fölöslegesen fizettem ki érte ennyi pénzt, mert enélkül is jó lett volna a pipa, itt az egyik kis csaj 4 éves és neki nem ilyennel adják be

2010. okt. 20. 12:00
hihi :) most olvasom itt a fal mögött -mellet a BUTEYKO légzést NA EZT TANITSD MEG ÉS PRÓBÁLD ELMAGYARÁZNI EGY 4 ÉVES GYEREKNEK :((((((((( ez már tényleg tragikomikum hogy a gyerekel nem tudnak mit kezdeni csak kísérleteznek és várjuk ki türelmesen hátha nem omlik össze a gyerekünk a karunkban :(
98. tupecné (válaszként erre: 97. - Bekomi)
2010. okt. 20. 11:53
oké köszi mi most nem fulladunk reggel délben este fújom neki és így fixen vagyunkde ez sem állapot hogy csak igy kielégítö a légzésünk papír nélkül nem veszik visza az ovodába a kivizsgálás is 6 hónap mire sor kerűlne ránk :( ééés addig mi lesz hogy magyarázzam el neki hogy mem mehet ovodába !!!!!! mert... ja egyébként nem együt müködö Attilám mert a puffokat is sírva ellenálva tudom neki beadva de csak azért mert persze ugye lélegzéssel kellene be juttatni a tüdöbe a szprét de mivel épp akkor fullad igy nehezére esik a lélegzés is :(
97. Bekomi (válaszként erre: 96. - Tupecné)
2010. okt. 20. 11:06

ha a légzésfunkcióra gondoltál hogy azt csinálják meg 6 éves kor felett, akkor elmondom nekem is azt mondta egy ismim az allergia rendelőben, hogy 6 éves kor alatt nem csinálják, de volt olyan drnő itt aki azt mondta náluk 3 éves kor felett csinálják, ha a gyerek együtt működik...

én ma megyek maszekba a gyerekorvosunkhoz, aki pulmonológus is. kiváncsi leszek mit mond, mert az én drágám, most is egyfolytában is köhög, erőlködik, fuldoklik mögöttem, hiába szedi a gyógyszert.Este megírom mi volt a dokinál.

96. tupecné (válaszként erre: 95. - Bekomi)
2010. okt. 20. 10:40
szia bekomi ma kértem egy ismerősömtöl segítséget hogy szerezze meg a dr... tel számát ugyanis azt a drága látos kozházat nem lehet el érni ide kapcsol oda kapcsol :) szét kapcsol :( ebben a pillanatban hívtak a korházból hát ez már tragi komokum :(((((((( FELHÁBORÍTÓÓÓÓÓÓÓ a mi dr nénink azt mondta hogy most eggyenlőre csak a légzés terhelést tud ajánlani de most mondta az ismerősöm aki a korházban dolgozik hogy ha meg feszülök sem fogják meg csinálni 6 éves koráig na jó befejeztem most tényleg nagyon fel mérgeltem magam ez a EGÉSZSÉG ÜGY enyit törödnek azal akinek nincs pénze maszek utakra keretekre:((((((((((
95. Bekomi (válaszként erre: 94. - Tupecné)
2010. okt. 19. 19:48

mi még csak találomra sem kaptunk ventolint,azt mondta a bőrdokink, tegnap beszéltem vele, hogy ha már felírták a singulairt akkor valszeg felállították az asztmás kórképet, tehát elvileg járna az emeltszintű... na majd holnap kiderül, mert megyek maszekba a dokihoz, mert a kicsi még mindig köhög, már annyira nem fullad, de ahogy köhögi kifelé a levegőt, eléggé kapkod a levegőért:-((((

meg van 1-2 véreredmény(az allergia sajnos még nincs:-((()

azt mondta a drnő hogy nagyon de nagyon vérszegény....szerinte ez összefügg valamivel+megjött a pajzsmirigy eredménye is. A normál értéken belül van, de a legmagasabb értéket mutatja, tehát fél év múlva le kell ellenőrizni(anyukámnak pajzsmirigy betegsége van)


én nem tudom mitől vannak ezek a rohamok. gondolom majd holnap megint azt mondja hogy tiszta a tüdeje.......

94. tupecné (válaszként erre: 93. - Bekomi)
2010. okt. 19. 17:11
mi már 2 dr is el fogyasztottunk pont e-miat hogy nem hajlanak a kivizsgálásra mert még mondván hogy kicsi :( kérdem én mihez kicsi ?? ahhoz hogy a kezemben haljon meg mert csak találomra kaptuk a ventolin pipát és mostmár nagyon úgy néz ki hogy egyre sújjosab rohamok jönek ránk :( eddig csak kint futkározás után most azaz tegnap már idebent a lakásban is be fulladt pedig csak motorozott :( azt is csak lájtosan :( de mégis roham let a vége :((((
93. Bekomi (válaszként erre: 92. - Tupecné)
2010. okt. 18. 13:21

én sem értem ezeket a dokikat. neke az egyik azt mondta hogy akkor menjek vissza ha 3-4*befullad fél éven belül, aztán elküldött szépen haza, a másik doki meg azt mondta ezt kezelni kell!ekkor kaptuk a singulairt!

csak arra nem gondolt az a doki, a másik mi van ha úgy befullad hogy... még rossz bele gondolni is:-(((

92. tupecné (válaszként erre: 90. - Bekomi)
2010. okt. 18. 11:37
szia igen bocsi igazad van én csak a nevét néztem a mg ot nem :( igy így ez gyakorlatilag élet mentő gyógyszer lenne és rá adásúl a gyerekeknek is és méd most is csak egy terheláéses tesztet tudtam ki harcolni a dr tól mert azt mondja hogy még fiatal ha 4-6 éves koráig marad a fulladásos roham akkor már egyértelmüen tudják a ki vizygálas -t ajánlani hát nem értem én ezt az egyészégügyet :((((((((( a 4 év alatti gyerek meg kísérlet tárgya addig ???? mert, másik orvoshoz nem is vihetem ugyanis nincs róla papírunk hogy asztmás de nem is mindeggy hogy mien gyógyszert íratunk ki mert sokra érzékeny és kiütéses lesz tőlle a ki ütések pedig fokozzák az aszthmánkat is ugyhogy ördögi körben járunk :( ha másik doki rendel a mienk helyett az meg azt mondja hogy ez nem kívánság müsör ő azt írja ki amit jónak lát :(
91. Bekomi (válaszként erre: 89. - Vii555)
2010. okt. 15. 14:47
remélem, ha elmúlik a kisfiam gégehurutja akkor már fog használni, vagyis akkor elvileg most is használ, csak most más miatt fullad, és az nem jó erre a fulladásra
90. Bekomi (válaszként erre: 87. - Tupecné)
2010. okt. 15. 14:41

a 100 as kerül nálatok ennyibe? nem a 30as?

nincs egy hónapja hogy írtak fel 30ast, az volt a 4 db 2000ft. azt is sokalltam,hát még ezt!

Tudom a lényeg az hogy használjon, de pont ilyeneket kellene hogy támogasson az oep

89. vii555
2010. okt. 15. 14:39
az én kisfiam 2 éves kora óta szedi(most 6 éves)nekünk nagyon bevált.Ez a legjobb gyógyszer jelenleg,főként hogy szteroidmentes.Elötte flixotide ,gyulladás csökkentőt sprayt kapott folyamatosan.ez tulajdonképpen egy roham megelöző gyógyszer ,valamint allergiára is felírják.
88. tupecné (válaszként erre: 86. - Bekomi)
2010. okt. 15. 14:04
szia megint én és csak ámulok és bámulok el olvastam amit írtál és meg döbbentem mert mi szinte ugyan ezen megyünk keresztül gyakorlatilag 3.5éve és még most sem tudják mitől pöttyösödünk pont ebböl ez miatt alakúlt ki az szthmánk is :( viszont van egy termék ami segít nézz utána el küldöm privátba a linket vagy a termék nevét már meg is van küldöm :) csak egy kicsit drága :(((( DE NAGYON JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ ha többet szeretnél tudni rólla akkor szólj és le írom mi mit és mire kaptuk
87. tupecné (válaszként erre: 86. - Bekomi)
2010. okt. 15. 13:53
szia mi is ugyan ezt a kúpot kaptuk de itt nállunk 1924 ft és a leg jobb tudomásom szerint mi sem kapunk rá támogatást :( ezen meg döbbentem egy pöppet :(
86. Bekomi
2010. okt. 14. 19:28

Sziasztok!

voltunk ma dokinál, mivel mondta vigyem be megnézi. Jelenleg gégehurutja van, és ma és holnap adnom kell neki rectodelt 100as(!) kúpot. "Csak" 3970ft volt a 4 db kúp:-((( nuku támogatás:-(((

mi jöhet még?


a pöttyökre rátérve.... április óta vannak különböző pöttyei, hólyagjai, amik viszketnek, hol elmúlnak hol visszajönnek. voltam már bagy 8-10 orvosnál, senki enm tud semmit, már szedtünk rá cetirizin cseppeket is. egy csomó kenőcsöt használtunk rá. Egy gyerek bőrdoki szerint rühesség...

de hiába kezelem a kenőccsel amit adott rá, ideig óráig használ csak, aztán újra hólyagos lesz a kis teste.kátrányos kenőccsel is kenem.- Bár múltkor azt mondta ez a bőrdoki hogy nem scabiese most. (pedig ugyanolyan tüneteket produkált)

én már annyira unom ezt, tök idegesítő ez az egész

Eszter van ötleted?

85. Szanya (válaszként erre: 84. - Tupecné)
2010. okt. 14. 11:39
Nekem ilyen is van. :( Csak enyhébben. Kiütéseim vannak a hidegtől.
2010. okt. 14. 10:16
sziasztok csak szeretném meg osztani veletek a mi történetünket is bár nem akarom a forum kezdőtől el venni a témát csak én is szeretnék egy két tanácsot ötletet kérni aki tud segíteni a tapasztalatával bár szinte nincs két egyforma aszthmás gyerek sem :( de mi 9 hónapos kora óta vacakolunk szinte minden féle bőr problémával amiröl nem tudják meg állapítani hogy mitől is van ez , most 4 éves a cseppem pont ma voltunk vérvételen ugyanis most egy ujabb allargia szerű tünetünk van , ismételtem fel halmozódot a szervezetében az ismeretlen allargiánk igy elő jöt az aszthmánK is mivel igy reagálja le a szervezet a felhalmozódott allergiás " rohamokat " de ami most ki alakúlt én még ilyenről életemben sem hallottam hogy valaki a hidegre lene allergiás ???????? ha 10 percnél továb van kin az udvaron akkor a kiskeze arca be pirosodik és be dagad "ödémás" lessz + be fullad
83. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 79. - Szanya)
2010. okt. 14. 10:04

igen ilyen műanyag fiolában!!

elnövik szépen lassan ha jó kezelést kapnak az inhaláló gép mióta megvan el tudtuk kerülni a kórházat!!!

Már annyira tudom mikor mit kell adni!!:)DD

Sajnos az elején nem volt ez igy de nagyon rendes pulmunológusunk van mindent elmondott megmutatott!

A pulmicortot ki sem váltom bent adja a kórházban:)

82. Szanya (válaszként erre: 81. - Bekomi)
2010. okt. 13. 21:51
Mondom, nekünk ott írták meg. A lényeg, hogy pulmonológus szakorvosnak kell megírnia. (Érdekes egyébként, a körzeti rendelőben is csodálkozott a pulmonológus, hogy korábban a privát doki írta meg, de simán elfogadták a Kincstárnál is, Önkormányzatnál is.)
81. Bekomi (válaszként erre: 77. - Szanya)
2010. okt. 13. 21:31
de privát rendelésen nem adnak ilyen igazolást nem?
80. Bekomi (válaszként erre: 75. - 7f1efd4c7b)
2010. okt. 13. 21:30

rászánom a pénzt, nem fogom tőle sajnálni mármint a gyerektől, nem a dokitól:-)))))))))

viccet félre téve tényleg inkább elmegyek maszekba, csak derüljön ki valami, és hatásos legyen a kezelés, ne fulladjon.

79. Szanya (válaszként erre: 78. - 7f1efd4c7b)
2010. okt. 13. 21:23

A Pulmicort meg a Ventolin cseppben van???

Egy éve nem használtok szteroidot és nincs gond? Futáskor se? Remélem az én fiam is kinövi!!!! Jó lenne, ha tudna valamit sportolni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook