Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítsetek légyszives...ékszerteknősöm fején valami búb van, mi lehet ez? fórum

Segítsetek légyszives...ékszerteknősöm fején valami búb van, mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


7. lexi018 (válaszként erre: 6. - 7a8b421bcf)
2010. ápr. 1. 13:01
és kálciumot szted hogy?
2010. ápr. 1. 12:55

Esetleg egy kis kálciumot lehet neki adni, meg ilyenkor A-vitamint szokott az orvos szúrni a combjába. Szóval házilag elég nehéz gyógyítani, főleg, hogy pontos diagnózis sincs:-(

Nálunk minden állatorvos ért valamilyen szinten a teknőcökhöz is, mégha nem is a szakterületük, azért csak tanultak róla.

5. lexi018 (válaszként erre: 4. - 7a8b421bcf)
2010. ápr. 1. 12:51
hát elég puha,vagyis nem ilyen kőkemény...oké,de a doki,akihez a kutyát hordjuk,ő nem foglalkozik ilyen kis állatokkal,és nincs is hüllőkre spec. állatorvos,ezért kérek itt segítséget.Szerinted mit tehetnék vele???most kivittem napoztatni kicsit,este meg lehet meg infralámpázom.Még mit?
2010. ápr. 1. 12:47
Ha puha, akkor az lehet egy ödéma. Ezt okozhatja esetleg az egyoldalú táplálás, vagy vitaminhiány is. HA viszont a dudor kemény, akkor az rossz indulatú elváltozás is lehet. Mindenképpen érdemes lenne megmutatni állatorvosnak.
2010. ápr. 1. 12:39
Kb 2 hete vettem észre,hogy a fülénél,jobboldalt valami nagy búb van,mintha egy cukorborsó lenne alatta.Képet tettem is ki az adatlapomra.Megfogtam neki,és puhább,de nagyon nem mertem megnyomicolni.Mi baja lehet?
2010. ápr. 1. 12:38
Mi a gondod?
2010. ápr. 1. 12:38
Segítsetek légyszives...ékszerteknősömről van szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook