Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítséget szeretnék kérni, kisfiam 9 és fél hónapos de még nem alussza végig az éjszakát, mit tegyek? fórum

Segítséget szeretnék kérni, kisfiam 9 és fél hónapos de még nem alussza végig az éjszakát, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 18. 10:46

Van akinek óránként felkel...

Nekem is 9 hónapos,hónapokig átaludta az éjszakát,10-12 órákat,aztán kijött egy fog,meg a szeparációs szorongás,és most ott tartunk,hogy vagy átalussza,vagy kel 1-2-szer,jobb esetben egy kis simi,cumi és vissza alszik,rosszabb esetben üldögélnem kel egy picit mellette.Nem nagyon tudsz mit csinálni szerintem...

Szopizik vagy tápszeres?

13. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 10. - Bun Csilla)
2012. febr. 18. 10:39
Nálunk pont fordítva van: mióta velem alszik, azóta jobb a helyzet.
2012. febr. 18. 10:39
Az enyém is 6,5 hónapos, még 1-sze, 2-szer eszik éjszaka.
2012. febr. 18. 10:36
Semmit!Majd kialakul.Az én fiam 2,5 éves koráig ébredt éjszaka többször is.
2012. febr. 18. 10:29
Este egyedül alszik el vagy veled? Nálam mióta a csajok egyedül alszanak azóta végig alusszák az éjszakát, addig mindig többször felkeltek!
2012. febr. 18. 10:22
Az én fiam is 6,5 hónapos és még 4-5 alkalommal felkel kajálni... Még türelmes vagyok, kicsi még... ha nagyobb lesz (úgy 10-12 hónapos) és már eleget tud enni napközben mást is, akkor kipróbálom, hogy apa kel fel hozzá és lesz vele, ott nem tud szopni. Biztos sírós lesz az első pár éjszaka, de talán rájön, hogy nincs cici éjjel... Hát igen, nekem is voltak olyan elveim a fiam születése előtt, hogy szigorúan a kiságyban alszik, meg ilyesmi :) Aztán az első 3 hét után feladtam, azóta együtt alszunk :) Mert ő is olyan gyakran kel enni éjjel, hogy nem bírom, egyszerűbb az ágyban megszoptatni. De a ragyogó arcocskája, amivel fogad reggel, hogy kicsattan a boldogságtól, az minden éjjeli ébredést megér :)
2012. febr. 18. 10:13
Az én kislányom 6 hónapos de már 3 hónapja átalussza az éjszakát.
2012. febr. 18. 10:12
Szia! Az én 6 és fél hónapos Eszterem is 3-4-szer kel. Szerintem ez teljesen normális. A hozzátáplálás mellett mi még szopizunk, sőt, inkább csak szopizunk, mert a rendes kaját még csak kóstolgatjuk. Szóval, felkel a lány, szopizik egy kicsit és már alszik is tovább. Engem ez egyáltalán nem zavar. Te a kisfiaddal alszol? Ha nem, javaslom, próbáld meg. Ebben a korban, a szeparációs félelem kezdetén néha csak azért ébrednek fel hogy megnézzék, meg van-e még anya. Eszter a mi ágyunkban alszik, és néha, ha felébred, nem is kér szopit, csak kinyúl egy kis kezecske, megfogja a pizsamámat és már alszik is tovább. Ha meg szopizni akar, csak oldalra fordulok, és kezdődik az önkiszolgálás. :) Néha előbb visszaalszom mint ő. A születése előtt voltak olyan elveim hogy külön szoba, stb., meg is van neki, de nem használjuk - egyenlőre. Jó nekünk így együtt. És magánéletünk is van apával, mert hajnali 1 óránál előbb soha nem ébred. Addig mi a nappaliban élhetjük az életünket. Szerintem ne aggódj, magától abbamarad az éjjeli ébredés, ha megérik rá a kicsi.
2012. febr. 18. 10:09
max.3 éves korra szerintem kinövik
2012. febr. 18. 10:08
Az enyém 2,5 éves, és még mindig felkel éjjel.
4. kiscicalany (válaszként erre: 1. - Veberna)
2012. febr. 18. 10:08

Az enyém 1 éves, és nem elég, hogy soha nem aludta végig, pár hete még többször kel, minimum 5-ször, de akár 10-15-ször is.

Nem akarlak elkeseríteni, de én már tényleg mindent kipróbáltam, és semmi sem segített. Vannak ilyen típusú babák. A barátnőm lánya 2 hetes kora óta alussza át az éjszakákat, máig sem tudja, miért.

2012. febr. 18. 10:07
Nyugi, nekem 10 hós lány és ő sem alussza végig. Minimum1x v 2x kel, iszik, majkd visszaalszik. Jó esetben. Ha nem -és ez a gyakoribb- áthozom magunk közé, ott könnyebb a cumit is visszaadogatni...Kitartás, csak ez van! Örökre nem marad így...
2. homern (válaszként erre: 1. - Veberna)
2012. febr. 18. 10:06
Mi történik ha felébred?
2012. febr. 18. 10:00
Segítséget szeretnék kérni a kis fiam 9 és fél hónapos de még nem alussza végig az éjszakát 4-5-ször fent van mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook