Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítséget szeretnék kérni, hogyan tisztitjátok az olajsütőt?Sajnos nem kivehető a tartály! fórum

Segítséget szeretnék kérni, hogyan tisztitjátok az olajsütőt?Sajnos nem kivehető a tartály! (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 21. 09:21

a hideg zsíroldó tényleg mindennel megbirkózik. de nagyon alaposan ki kell öblíteni! kesztyűt is húzz, mert az ujjlenyomatod sem marad meg :D

és ne lélegezd be!

viszont a leggyorsabb, leghatékonyabb szer. befújod nyitott ablak mellett, hagyod pár percig hatni, majd letörlöd dörzsi szivaccsal (nem fémmel).

15. varga ágica (válaszként erre: 1. - Csehild)
2011. okt. 21. 09:00
lehet kapni már olyan szert ami jó a mikrohullámu sütő tisztitásához,spray fehér hab jön belölle.nekem bevált
14. perzsi5051 (válaszként erre: 11. - Csutika100)
2010. márc. 3. 21:05

Szia ! Tudod a nevét a fritu tisztítónak?

Van többféle is? DM-ben lehet kapni?

2010. márc. 3. 18:57
Tippeket én is kérnék!
12. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Csehild)
2009. aug. 2. 10:06
Nem tudom, azt lehet-e tenni bele, de van speciálisan fritőz-zsír, vagy hogy hívják. Egyszer láttam csak. Igazából asszem nem is zsír, csak zsírszerűre keményedik, ha kihül. Nem borul ki, nem nyálkásodik. :)
2009. júl. 16. 12:16

Lehet kapni fritöztisztitót.

Hasonló a hideg zsíroldóhoz, de nem annyira brutális.

2009. júl. 16. 11:48

Kedves Gyöngyi!


Zsírt is tehetek bele???mondjuk mangalicát?

2009. júl. 16. 11:47

Köszönöm szépen a segítséget,most ott tartok,hogy vízforalóval öntöttem bele forró vizet,mosogatószert tette bele,hagytam kihűlni,kimostam,öblítetem,de igazatok van,nagyon macerás!!


A hideg zsíroldó nem nagyon"mérgező"?utána tehetek bel krumplit,?csak azt szoktam benne sütni.

2009. júl. 16. 09:18
Én zsírral sütök benne, az simán lejön róla egy is mosogatószeres vízzel.Régen az olajjal sokat kínlódtam!
2009. júl. 15. 20:43
Hideg zsíroldóval prímán lehet tisztítani úgy ahogy Little Vole 2. hozzászólásában leírta :-)
2009. júl. 15. 19:02

Én ma már nem használom, mert sok olajat elpocsékolt, de amíg használatban volt, nekünk a melegítős változat volt. Csak mosószeres vizet kellett beleönteni és felmelegítette, aztán kiöntöttük.

Most hidegen zsíroldóval tisztítom az olajos cuccokat, utána alaposan le kell öblíteni.

2009. júl. 15. 17:35

Szia, jól mondja Bévi48. Én is úgy szoktam hogy kiöntöm és papírtörlővel kitörlöm, majd egy használatlan kendővel kitörlöm amennyire csak lehet...

Nem merem csap alá tenni nehogy baja legyen:D

2009. júl. 15. 17:31

Esetleg tehetsz bele vizet maximumig, bele egy kevés mosogatószer és a legkisebb hőfokán felmelegíted... Vagy csak kapcsold be, várj vele kicsit és kapcsold ki. Merthogy ugye a víz 100fokon forr, az olaj sütőhőmérséklete viszont általában 180foknál kezdődik...

Ha ezt választod, vigyázz, le ne forrázd magad... Ha a víz lehül kisség, öntsd ki, aztán öblítsd át vízzel, végül töröld teljesen szárazra...


Akármelyik megoldást is fogod választani, sajnos rettenetesen macerás... :(

2009. júl. 15. 17:29

Én néha hideg zsíroldóval fújom be ha nagyon letapad az oldalára mondjuk a panír stb..

Utána mosogatószeres törlőrongy,vízzel többször kiöblítem,jól átmosom.

Bár az enyémnek van leeresztő csöve,talán ezért könnyebb..

2009. júl. 15. 16:40

Akkor csak úgy tudod tisztítani,hogy kiöntöd belőle az oljat,és nagy nehezen a csap alatt,hogy a víz ne follyon az elektromos részbe,kimosod a belsejét.

Vagy még azt lehet,hogy miután kicsepegtetted belőle az olajat,konyhai törlőpapírral megpróbálod tisztára törölni,vagy csak erre a célra használt vileda kendővel kimosogatod.

2009. júl. 15. 16:07
Segítséget szeretnék kérni, hogyan tisztitjátok az olajsütőt?Sajnos nem kivehető a tartály!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook