Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Seborrheás bőr - tapasztalat, kezelési lehetőségek fórum

Seborrheás bőr - tapasztalat, kezelési lehetőségek (beszélgetős fórum)


1 2
2018. jan. 11. 09:46
Nekem életmentő segítséget jelentett a Naturland svédcsepp. Majd megőrültem a viszketéstől, és végső elkeseredésemben vettem meg, itt olvastam lentebb egy kommentben hogy használ. Egy gyógyszertári fecskendőt használtam a felvitelhez. Szabályosan csodát tett, azonnal enyhült a fejbőröm viszketése. Néhány napon keresztül folyamatosan használtam. Most beszereztem a többi svédcseppes hajápolót és biztonság kedvéért egy selsun blue-t.
2017. jan. 17. 17:55

Hogy lehet megkulonboztetni a seborrheas fejbort,a psoriasisos,ekzemas fejbortol?Nekem egy viszketo piros folt van a tarkomon,amit szoktam kapargatni.

Amugy nekem is a H& Solders valt be mert alapjaratban id erzekeny viszketo a fejborom.

46. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Giulietta13)
2016. nov. 17. 15:40

Szia, ha bevált a fejbőrödre a head&shoulders, azt használnám máshova is. Tulajdonképpen a cink csak nyugtatja a bőrt és gyulladáscsökkentő, szóval ártani nem árt, de nem ez a komponens a h&s samponban, ami elmulasztja a seborrheát, hanem a piridoxin (ami egy köztudottan gombaölő anyag). Ebben a samponban is piridoxin cinkes vegyülete van.


Ezt a fajta dermatitiszt 90%ban egy gomba okozza (malassezia vagy mi), és ez a zsírban szaporodik, ezért fordul elő gyakrabban fejbőrön (de fülben, orron, homlokon is, mert ezek is zsírosodnak).


Ha van kutyád, ő is benyalhatja tőled, vagy fordítva (ha egy mosogépben mosod a cuccait a tieiddel, az is közvetíti) és persze hogy stressz, meg rossz immunrendszer rontani fog, de ez egy gombás fertőzés. Nehéz felismerni, ha az egyénnek ezenkívül más dermatitisze is van (atópiás derm. stb).


Szóval azt ajánlom, hogy próbáld ki a sampont máshol is, ahol érintett a terület, arcon is, ha kell. Egyetértek még az alább szólókkal, hogy gyakran írnak fel szteroidos és kortizonos krémeket, amik gyorsan hatnak, de tönkrevágják a bőrödet, viszont egy gombaölős samponnak nincs ennyi mellékhatása, egy próbát megér. A gyógyszertári piridoxinos cuccok tök ugyanez csak drágább. Végső esetben még mindig használhatsz kortizonos krémet, ha semmi nem segít.


Nagyon alattomos ez a szarság, az egyik kutyusom szenved tőle, és emberre is átterjedhet (megjegyzem, a kutyusomnál is működött a piridoxinos sampon).


Ha más dermatitiszed is van emellett, akkor sajnálom, hogy nem lesz hasznos a tippem de ha seborrheás dermatitiszed van csak és ahogy írtam, malasseziától van (mert az is lehet, hogy a maradék 10%ban vagy, akinek nem ez okozza), akkor a sampontól javulni fog az arcodon is.

2016. nov. 17. 12:08

Sziasztok!


Én ma hallottam először a sebhorreás dermatitiszről, valószínűleg nekem is ez van. Nyár vége óta az orrom tövénél piros, hámló foltok vannak, néha pöttyök is. Most épp beteg vagyok, ezerszer rosszabb, megnézte egy orvos és rögtön rávágta, hogy ez bizony sebhorreás dermatitisz. Rögtön kérdezte, hogy korpás vagyok-e, régebben az voltam, de évek óta head and shoulders-t használok. Régen viszont nem voltak ilyen foltjaim, bár a klóros víztől ekcémás lett a kezem ovis koromban. Ő a cinkes, zsíros krémeket ajánlotta (igen a head and shoulders-ben is van cink). Valami tapasztalat? Az arcradírom is cinkes, az szokott segíteni. Az almaecetes-vizes kombót próbálta valaki?

2016. nov. 12. 12:28

Sziasztok!


4-5 éve kezdődött elsőnek csak a fejbőrömön tapasztaltam. Egyre makacsabb lett és egyre nagyobb területen. Elsőre nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget, mert azt gondoltam csak egy egyszerűen megfázott a fejem. Eltelt pár hónap, és az orrnyereg melletti részben is kialakult az állandóan hámló, olykor égő, gyulladt állapot, ami aztán a szemöldökre, bajusz és áll vonalban is ráterjedt.

Elmentem orvoshoz "szakszerű vizsgálat" eredménye, kb ránézett és ennyi. Pedig az eset után nagyon sok oldalon jártam utána mégis mi ez a betegség mert addig még a tudatában sem voltam annak, hogy ilyen létezik, és ezeket a tüneteket nagyon sok minden okozhatja, nem csak a seborrhea dermatitis.

Kaptam rá valami krémet, egy ideig használtam is de eredménytelenül. Ezek után nagyon sok mindent kipróbáltam, gombaellenes készítményeket is. Próbáltam "nedvesen" tartani az arcbőrömet, avokádo pakolással, mézes kúrával... stb. Egyik sem vezetett meglepő eredményre, voltak javulások de visszatérő vendég volt a hámlás.

Olvastam azt is, hogy a szőrös területeket jobb ha kordában tartja az ember, nem szoktam borotválkozni, de nem szeretem a babapopsi arcot sem 31 évesen. Így mindig hajvágóval nyírom le a bajusz és szakáll környékét. Keresgéltem tovább, aztán itt olvastam valaki tanácsára a selon sampont.


Az eredmény ami egyelőre úgy tűnik, végleges lesz.


Végső elkeseredettségemben, az utolsó harc a gyógyszertár és a DM felé vezetett.


Vásároltam egy Selon sampont, egy Seborin sampont (ehhez még hozzá sem kellett nyúlnom), egy Alksebor kenőcsöt a gyógyszertárban, Himalaya Walnut Scrub arclemosó, bőrradírt. És volt még itthon egy CIEN Moisturising krémem (ebből sok fajta van képet tudok linkelni milyen volt nekem: [link]


A kúra amit elkezdtem csinálni.


Fejbőrre: Selon sampon 2-3 naponta (előírás szerint) Jó alaposan belemasszíroztam a fejbőrbe, 2-5 percig hagytam hatni, alaposan leöblítettem majd megismételtem a folyamatot.


Arcra: A Selon samponnal mostam meg leginkább a szőrös területeket, (szemöldök, bajusz, szakáll), itt csak egyszer végeztem el a mosást.

Ezután a Himalaya arcradírral, jó alaposan szemöldök, bajusz, szakáll területeket is "ledörzsöltem". (Személy szerint én egy kicsit olajosnak éreztem, de nagyon finom illata van és a dió darabjai hatásosnak bizonyultak).

Fürdés, mosakodás után az első napokban még a törölközés befejeztével enyhén kiszáradt leginkább az orr melletti rész, ezt tudtam a CIEN krémmel orvosolni. Nagyon szépen hidratálta, kellemes illata van.


A hajamat 2-3 naponta mosom ugyanezzel a módszerrel. (még nem fogyott el azóta sem pedig nem egy nagy doboz), az ára nem sokkal több mint a HS. Azt azóta sem használtam.

Az arcomat tesztelésnek vetettem alá, és elhagytam a bőrradírt és a krémet is KB 1 hete. A hideg szeles időjárás még így sem tudta kikezdeni.

A fejemről eltűnt a hámlás vagy korpa mindegy minek nevezem igazából.

A szemöldököm, bajszom, szakállam területe sem hámlik már a kúra elkezdése óta.

A sampon 4 használat azaz kb 1,5 hét alatt teljesen megszüntette a hámlást. Nem viszket, nem kaparom, nem sebesedik, nem piroslik. (Az első alkalom kissé kellemetlen volt, mert előtte kb véresre vakartam a fejbőröm de tényleg volt nincs.)


Ja az első két napban használtam az Alksebor kencsőcsöt, reggel és este. Azóta az is ott vár a polcon :D


Étrendbeli változás: Igazából imádom a tejet, de megpróbáltam azt is elhagyni, mivel mint említettem szakszerű volt a diagnózis, így a allergiát nem is tudtam kizárni. Viszont olvastam, hogy akár allergiás reakciók is válthatnak ki ehhez hasonló tüneteket, illetve segíthetik mert minden betegség főleg bőr belülről fakad. Szóval minimálisra fogtam a tejfogyasztást, (nem iszom meg napi 1 litert) hanem heti 1-2x iszom csak, ezt jelenti nálam.

És próbálok több vizet fogyasztani. Mert az nálam probléma, hogy néha elfelejtek inni :)


Háttér információ: Sosem volt komolyabb betegségem a 31 év alatt, ez meg csak úgy jött a semmiből pedig ugyanúgy étkezek, teszem a dolgaimat mint mindig. Erősen gyanakodtam még a munkahelyi környezetre ahol az állandó légkondicionálás, annak az esetleges szennyeződése lehet a kiváltó ok, ami évek alatt jöhetett ki. Nem tudni.

A lényeg az, hogy 10 éve dolgozom ugyanott és előtte nem volt semmi bajom és kb az 5-6. évben kezdett nálam kialakulni. Nem voltam orvosnál komolyabb betegséggel legalább 15 éve, és az első 15évemben sem sűrűn látogattam az orvosomat a szükséges ellenőrzéseket kivéve. Tehát az immunrendszeremre egyáltalán nem fognám a betegség kialakulását.


Összegzésképpen ami nálam bevált (mert állítólag mindenkinek más használ, és az is csak egy ideig óráig)


Selon sampon, Himalaya HERBALS Walnut Scrub arclemosó, és esetleg egy archidratáló ami nálam a CIEN terméke volt.


Talán vannak képeim amikor gyulladt volt az arcom, lövésem sincs már, de most ha belenézek a tükörbe látom az eredményt. Ami jó úton halad. És még mindig abban hiszek, hogyha egy betegség ki tud alakulni (mert az orvosok szerint nem gyógyítható csak kordában tartható) akkor az meg is tud gyógyulni ugyanolyan módszerrel, így a kiváltó okot próbálom diagnosztizálni.


Egy tesztet azért még kibír a lelkem ha elhagyom ezeket a termékeket kb egy hónapig (hogy újra elő jön-e).


Tényleg nagyon sok mindent kipróbáltam a mosdókenőcsőtől, aloe vera spraytől kezdve.


Hajrá mindenkinek, mert a remény hal meg utoljára!

2016. okt. 21. 22:45
Sziasztok! Nekem a szám körül ésa fejbőrömön volt a legrosszabb. egy évig alig-alig mutakoztam vastag alapozóréteg nélkül. Aztána nővérmene kersztül találkoztam egy egészségügyi szakkozmetikussal, aki elképesztően profi! Saját termékei vannak, vintage beauty néven. Azóta szép a bőröm, de komolyan, nem hittem volna...az a baj, hogy kevesen ismerik... :( A legjobb a gyulladáscsökkentő szérum és a hidratló arckrém együtt volt. Minden sorstársnak szívből ajánlom...
2015. jún. 7. 21:30
Sziasztok! Nekem főleg a homlokom, illetve valamennyire a számnál jelentkezett a seborrhea. Sok mindent kipróbáltam, most úgy tűnik, vége :). Nem tudom, ezek közül mi segített, de leírom mindent: belsőleg : probiotikum kúra, gyógytea (csalán és körömvirág), Shüssler sók. Külsőleg: este Sudocrem, nappal Skin Cap. Ezen kívül még SVT tisztításon is voltam. Nekem sajna sem az Alksebor, Nizoral krém keverék, sem a gombaellenes gyógyszer nem vált be, ezek után fordultam a holisztikusabb megértéshez. Ja, és gluténmentesen étkezem, tejet nem fogyasztok, néha sajtot vagy túrót. Röviden ennyi.
2013. jan. 29. 18:32

Újabb tapasztalatot szeretnék én is megosztani veletek: Máshol is olvastam talán aki írta, hogy Nizoral sampont használt és szinte elmúlt a pirosas bőrkiütése - nos, elmentem a Mária utcai bőrgyógyászatra és miután meglett a bőr(gomba)teszt eredménye ezt a sampont írta fel nekem az orvos ami recept nélkül kapható és az eredmény döbbenetes: a homlokomon az éveken át tartó pirosasság és szárazság 80-90%-ban megszűnt és azóta már nem is kenem semmivel! A bosszantó az egészben az, hogy a korábbi bőrgyógyászok akiknél voltam egyik sem mondta, hogy létezik erre ez a speciális sampon. Mint ahogy azt most megtudtam a seborrheás bőr többek közt azt is jelenti, hogy a bőr jobban zsírosodik amin a gomba jobban megtapad és elszaporodik.

Mondjuk sajna a sampon a fejbőrviszketést nem tudta elmulasztani, csak egy rövid időre, de így is hihetetlen a különbség.

40. idzváj (válaszként erre: 39. - Franyoh)
2013. jan. 15. 20:36

Sziasztok kedves fórumozok!

21éves vagyok és szeretném leirni h mit történt velem vagyis az arcommal az utobbi 1 évben hátha tud vki segiteni.Tehát 1kb február végén volt egy nagy veszekedésem a volt barátommal és annyira ideges és stresszes voltam h felkeltem reggel a vita este történt h mikor reggel felkeltem tiszta kiütéses volt a böröm.Tudni kell h már tul vagyok a pubertárson és soha nem volt olyan csunya pattanásos böröm szép volt az arc böröm nem volt gond vele soha.Elmentem a fazekas utcába börgyogyágyszhoz aki azt mondta h örüljek neki h ez csak most jött ki és adott egy elocom krémet és felirt 250es tetracilynt.1 hét alatt olyan lett a böröm mint a kisbabának.Ez annyira megtetszett hogy ha egy kis pattanás vagy vmi volt rákentem az elocomot felirattam magamnak és szinte minden honapban kentem a kenöccsel a börömet.SAJNOS. ez odáig fajult hogy novemberben bekentem egyik nap és másnap teljesen bedurrant az arcom de ugy h tüz piros volt tele volt piros pötyökkel érdes volt és emberek közé nemtudtam menni,söt iskolába se amiböl majdnem problémák lettek a hiányzás miatt..persze ha felkentem az elocomot az volt a hatása h másnap reggel tüz pirosrol ho fehér lett az arcom és kezdte lenyomni ha másnap kentem lenyomta de piros volt a fejem ...megint börgyogyász mondtam nekem ne irjon ilyen krémet ezért egy enhyébb felhigitottat irt szteroidos amit nem használtam..és tetracilynt irt fel amitöl hányingerem lett..azt mondta biztos családi öröklés..senki nem börbajos a családomban ez nem igaz se rokonok..allergiás nem vagyok..megint ujjabb problkozás.ezután elmentem dr dermhez aki azt mondta h a krémtöl kitágultak kicsit az erek az arcomon és persze lézerrel ellehetne tüntetni...és kezdték hogy biztos rosacea elösször mondom kizárt mielött nem használtam a krémet sose volt ilyen piros meg semmi baja nem volt..mondta igen az mégse de lehet szteroid okozta rosacea..jo mondom ha jobb lesz lehet lézereztetem...de karácsony elött kellett volna nem mentem.meghallgattam egy másik dokit hátha ...a klinikákon fontos a nő hátha ő jobban ért hozzá...kezdte h biztos aknésbör bajom van és mondta h tetracilyn meg pati ellenes krémek..nem hittem neki.Karácsonykor a rokonom ajánlott egy bioderma cinkes krémet és jegeltem a pirosság eltünt a pöttyök is kezdtek eltünni.most ott tartok hogy pöttyök javultak nem piros de még száraz és nem olyan mint régen alapozot nehezen tudom feltenni mintha érdesebb lenne nem olyan puha kolloidot használok még és kb ennyi a természetes dolgok hive vagyok mert ez a sok vagyi cucc kikészitette.Az lenne a kérdésem van e vki aki tud olyat h szteoroid után mivel tudom rendbe hozzni a böröm? FONTOS LÉCCI VÁLASZOLJATOK :(

2013. jan. 9. 12:29

Sziasztok!

Szeretném én is megosztani veletek, hogy a több éve hol kevésbé hol jobban előjövő bőrbetegségemre milyen megoldást találtam. Én is próbáltam mindent ami segítséget nyújthat, drágát és olcsót is, semmi sem volt jó, kivéve a szteroidos krém, de az is csak éppen aznapra múlasztotta el.

Nos, ki merem állítani, hogy már 2 hónpja alkalmazom a svédcseppet, mellyel reggel este átdörzsölöm a (többekközött fejbőrön is található) seborrheát. Eleinte mondhatom hogy rosszabb volt mint mielőtt bekentem, ez kb 3-4 napig tartott, majd szépen lassan teljesen elmúlasztotta és azóta nem is jött elő egyáltalán!!!

Persze a mai napig átdörzsölöm az arcom és a fejbőröm azon részét, ahol korábban előjött, de előfordult már hogy napokig elfelejtettem, mégsem jött vissza..

Hozzáteszem hogy a bőröm is sokkal szebb lett tőle, mostanság már szinte tonikként használom.

Ajánlom mindenkinek, és remélem másoknak is segíteni fog!!

2011. júl. 19. 17:25
na ez van a fülemben
2011. ápr. 11. 12:59
Sziasztok! Egy pozítív tapasztalatot és egyben lehetséges megoldást szeretnék veletek megosztani. Én is gimi óta szenvedek a különböző módon előjövő bőrhibám miatt (amire a szteorid típusú krémen kívül más megoldásról korábban nem hallottam), de arra én is felfigyeltem, hogy néha erősebben, néha gyengébben jött ki. Ezért elmentem egy biorezonanciás allergiavizsgálatra ahol végre megtudtam, hogy mi az amit a szervezetem nem szeret ha beviszek (tejcukor, E4..-esek, E9..-esek, azaz színezékek, aromák, állományjavítók, ízfokozók). Ennek ismeretében elkezdtem nézni, hogy mit is ettem korábban és az eredmény döbbenetes volt: az ételeim és italaim 98%-a tele volt a szervezetemet terhelő $arral, pedig azthittem, hogy tudatos vásárló vagyok! Lecseréltem a hűtőnk tartalmát és azóta rengeteget javult a bőröm, hisz a szervezet megpróbálná egy ideig helyére tenni a dolgokat, de ha máshol kell tüzet oltania, akkor úgy nem megy. Egyébként a hajam színe is kivilágosodott. Este egy kis arcszesszel való fertőtlenítés, majd nyugtató körömvirágkrém.
36. bobe2 (válaszként erre: 32. - VickyMich)
2010. jún. 15. 21:15
Én is nagyon sokszor voltam börgyogyásznál mindig azt mondja örököltem ,tény és valo anyukámnak is volt,nekem legelöször csokitol jött ki még tizenévesen,aztán azt mondták mikor terhes voltam hogy a terhességtöl van,szülés után azt mondták hogy az epekötöl van,kivették az epekövemet 1994-ben de az ekcémám nem mult el.Figyelgettem hogy mit eszem és mitöl jön elö,nem ehetem a hüvelyeseket ,semmit nem ihatok ehetek amiben tartositoszer van,és rájöttem hogy méregteleni kellene a szervezetemet.Itt a hoxán találtam egy forumot a májtisztiti kurárol,kiprobáltam,már 3 szor megcsináltam és sokkal jobban érzem magam ,lekopogom azota egyszer jött ki rajtam és sokkal kevesebb.
35. VickyMich (válaszként erre: 33. - Homokóra)
2010. jún. 15. 09:28
Na, ezt nálam is próbálták. 3 hónapig teljes diéta: semmi fűszer, semmi édesség és hasonlók. Be kell vallani nagyon jó alakom lett, marha boldogtalan voltam, de az ügy nem oldódott meg, mondjuk tény, azóta nem diétázom, ételallergiám nincs.
34. homokóra (válaszként erre: 31. - VickyMich)
2010. jún. 15. 09:23
ez érdekes..mert nekem is először csak egy kis folt volt..aztán lett több..
33. homokóra (válaszként erre: 32. - VickyMich)
2010. jún. 15. 09:22
ételek, italok, csoki, fűszeres..legalábbis nekem ezt mondták
2010. jún. 15. 09:14
Egyébként valakinél megtalálták az okát, mitől alakul ez ki? (Tudom,azt írják, mindenkiben benne van és ha már egyszer lett, utána bármilyen stressz helyzetben előjön, tehát idegi alapon van, mint a herpesz...), de valami egyéb?
31. VickyMich (válaszként erre: 30. - Homokóra)
2010. jún. 15. 09:11

Na nem azt, hogy szép lett tőle a hangom! :D


Először nagyon szépen használtak az Elocom és társai, kísérleti nyúlként jó sok ilyet használtam, de egy idő után csak egyre vörösebb, egyre hámlóbb lett az arcom,ki nem tettem a lábam sehova, amikor előjött ez a kórság. Azt mondták rá Pesten, hogy azért, mert a szteroidos cuccok szétvágták a bőröm.Nagyon nehéz volt helyrehozni. Viszont azóta az arcomon csak nagyon enyhén jön elő (kop-kop-kop). Szóval olyan randa voltam, hogy én is elbújdoshattam volna a pincébe!

30. homokóra (válaszként erre: 28. - VickyMich)
2010. jún. 15. 08:59
Az mit jelent, hogy a szteroidos krémek be akartak nevezni az operaház fantomjának?Hogy érted ezt?
2010. jún. 15. 08:56
Van itt olyan, akinek a fejbőrén alakul ki ez a sz@r és az adott helyen megritkul a haja?
28. VickyMich (válaszként erre: 27. - VickyMich)
2010. jún. 15. 08:53
Nekem ezt a SOTE BŐRKLINIKÁN adták, akkor épp nagyon durva volt az arcom, jó vastagon kentem vele, szépen helyrejött tőle, de nehéz volt, mert addigra a szteroidos krémek be akartak nevezni az operaház fantomjának!:S
2010. jún. 15. 08:50

Cremor aquosus


(Crem. aquos.)


Dermatologicum. Antiseborrhoicum. Javallat: Seborrhoea.

2010. jún. 15. 08:49
Szia! Ez jó hír, engem majd érdekelne ez a dolog.
2010. jún. 15. 08:30
utánéztem...egy próbát megér...
24. homokóra (válaszként erre: 23. - VickyMich)
2010. jún. 15. 08:20
szia! mennyibe kerül ez a krém?
2010. jún. 15. 08:05

Sziasztok! Üdv az újaknak is.


Cremort én vény nélkül veszem,mert itt van a készleten, de így nem mindegyik gyógyszertárban kapható. Érdemes utánakérdezni, ha nem kapható, akkor dokival felíratni, jó krém, semleges, megnyugtatja a bőrt.

22. homokóra (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2010. jún. 15. 07:39
Igen, ez nagyon nehéz és makacs tünet..na és nem utolsósorban kellemetlen is
21. andi6020 (válaszként erre: 20. - Homokóra)
2010. jún. 15. 07:35
Nagyon jó lenne, szinte születése óta küzdünk az ekcémával. Javul az tény, de pl uszodába nem mehet, már ott tiszta ragya lesz, haza sem kell érni vele.
20. homokóra (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2010. jún. 15. 07:30
A remény megvan arra, hogy Ő kinövi..
19. andi6020 (válaszként erre: 6. - VickyMich)
2010. jún. 15. 07:30
Mint már írtam, Diprosalicot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook