Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Seborrheás bőr - tapasztalat, kezelési lehetőségek fórum

Seborrheás bőr - tapasztalat, kezelési lehetőségek (beszélgetős fórum)


1 2
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Homokóra)
2010. jún. 15. 07:29
Így vagyok vele én is. Sajna csak az Elocom használ. A gond inkább az, hogy a kislányomnak is csak ezt tudják adni a dokik, szerencsére javul az állapota, már sokkal ritkábban kell kenni, mint évekkel ezelőtt (gyorsan lekop-kop).
2010. jún. 15. 07:23

Nekem sajnos csak az Elocom segít...bármit próbáltam a bőrömre, csak rosszabbodott...6 éve már ezt használom (ami nem j) de mit tehetek...hetente kétszer nagyon vékonyan biztosan be kell kennem..az orrgyöknél, és a homlokomon..másnapra nem is látszik semmi...

csokitól, fűszeres ételektől jelennek meg a viszkető foltok

16. bobe2 (válaszként erre: 14. - C1e9612cd3)
2010. jún. 15. 06:31
Ismerös a hejzet,én rájöttem az eredetére ennek az egész kellemetlenségnek,és hála istennek már sokkal jobb,most sietek de msjd este leszek.
15. bobe2 (válaszként erre: 11. - VickyMich)
2010. jún. 15. 06:28
Nem ezt nem ismerem ,orvos irja vagy simán patikában lehet venni?
14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Bobe2)
2010. jún. 14. 23:15

ja, csak nekem már 2003 óta nincs festve a hajam, de akkor is viszket, ha nem a T-gélt használom.

Volt, amikor 2-3 cm-es darabokban vált le az elszarusodott bőr a fejemről. Gusztustalan volt, mert a hajam fenntartotta, de közen ott "lebegett"...

13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - VickyMich)
2010. jún. 14. 23:13

próbáld ki a Neutrogena T-gél-t! Nekem az helyrerakta, az vált be leginkább. Abból is az, amin piros csík van, és viszkető fejbőrre való!

Úgy szoktam, h J&J búzacsírás babasamponnal 1 soron megmosom, és második soron mosom a T-géllel, amit pár percig rajta is hagyok a hajamon. Aztán jöhet a hajbalzsam, ami szintén 5-10 percig rajta marad.

Hátha bejön neked is!

12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 10. - Bobe2)
2010. jún. 14. 23:09
nekem uez! Csináltattam allergia tesztet (egy 1szerű epicutan tesztet), és kijött eredményképpen, h az egyik alapanyagjára vagyok allergiás a hajfestéknewk. Ez sajna szinte az összes hajfestékben benne van. De amúgy is elég durva vegyszer allergiám van, uhogy mire nem vagyok az? :) Ajánlották a henna alapú festékeket, meg az allergológus mondott 1 típust, amiben nincs benne ez az összetevő, de elfelejtettem a nevét :) Viszont muszáj leszek utánajárni, mert nekem is festetni kellene....
2010. jún. 14. 20:49
Szia! A szteroidos krémmel nagyon kell vigyázni. Cremort próbáltad?
10. bobe2 (válaszként erre: 8. - VickyMich)
2010. jún. 14. 20:36
Szerintem is van valami igasság mert én is tapasztaltam hogy hajfestés után nagyon viszketett a fejböröm ,még mintha ki is sebesedne,én sampont is csak head&soulderst tudok használni a többitöl nagyon viszketek.Nekem az arcomra gyogyszertárban kevert krémet irt fel az orvos ,csak az a baj hogy steroidok is vannak bennne amitöl vékonyodik az arcbör.
2010. jún. 14. 13:13
És még annyit, hogy hátha nőtársaimnak segítek ezzel: Diane-35 fogamzásgátlót tud adni nődoki, ami a bőr és hajproblémákon segít! Én is szedtem anno, nekem bevált. Viszont hosszú ideig nem lehet szedni.
2010. jún. 14. 13:09

Soha nem mertem festetni a hajam, hátha attól van a problémám.


Valaki, aki ért ehhez, hajfestés és seborrhea?

2010. jún. 14. 13:00
Számomra most kiderült, hogy a lehető legrosszabbat használtam, legalábbis azt hiszem, mivel az én problémám a hajhullás volt, erre használtam hajhullás elleni koffeines sampont, ami azt hiszem adott egy jó nagy pofont a sz@rnak.
6. VickyMich (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2010. jún. 14. 12:58
Te mit használsz a fejbőrödre?
2010. jún. 14. 12:55

Ez most érdekes nálam. A Dalacin T-t ( régebben is használtam ezt) javasolták rá, de holnap elmegyek majd dokihoz ez ügyben, ugyanis...


Nekem soha senki nem látott összefüggést az arcom és a hajas fejbőr problémája között. Múlt héten voltam egy immunológusnál, aki mondta, hogy szerinte ez sima seborrhea dermatitis. Jól van, gondoltam, hiszen már annyi orvosi kifejezést hallottam, ez is egy ilyen, na bumm, mi van akkor. És napok óta kínlódok, töröm az agyam, hogy mi a fene lehet ez a kórság, hiszen mindig minden eredményem negatív és tegnap ugrott be, mit mondott az immunológus és elkezdtem utánanézni.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - VickyMich)
2010. jún. 14. 12:51
Szerencsére az arcomon "viszonylag" ritkán van. Fejbőrödre mit kensz?
2010. jún. 14. 12:47

Szia! Az Elocomot adták nekem is, egy ideig javított az arcomon,tök örültem, hogy újra szép lettem, aztán utána olyan szinten eldurvult a helyzet (mivel nagyon roncsoló hatású hosszú távon), hogy azt hittem rajtam már csak a plasztika fog segíteni.


Én Cremor aguosát és Cremor Aknemycint kaptam a SOTE bőrklinikán, ez használt, helyrevágta az arcom roncsolás nélkül.

2010. jún. 14. 12:44
A fejemre Diprosalic oldatot, az arcomra Elocom krémet kenek. Jó lenne valami kevésbé radikális szer, de ami gyengébb, az hatástalan is. :-((
2010. jún. 14. 12:39

Sziasztok!


Mindenki tapasztalata érdekelne ez ügyben. Nekem a problémám 6 lassan már 7 éve kezdődött. Az arcomon csúnya, hámló, vörös foltok voltak, a fejbőrömön korpás foltok, bár akkor még az orvosok nem láttak összefüggést a kettő között.Szerencsére valahogy az arcomon már azóta nincs ilyen durva helyzet, viszont a fejbőrömön sajnos igen, elég gyakran. A seborrhea kilalkulása után azon a területen megritkul (nagyon megritkul) a hajam.


Milyen sampont, balzsamot, hajpakolást, bármit használjak!???


Nekem is rengeteg tapasztalatom van ez ügyben, én is szívesen segítek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook